עצות לקמפינג משפחתי ראשון

עצות לקמפינג משפחתי ראשון

אנחנו (עוד) לא משפחה מטיילת, אבל רוצים להיות
מתכוננים ללילה ראשון באוהל

ההרכב המשפחתי - אבא ואמא + 3 קטנים(חמש וחצי, רבע לארבע ושנתיים) אף אחד מהילדים לא יודע לשחות.

רוצים לישון באיזור ירושלים (ולחסוך נסיעה ארוכה) חשבנו על עין חמד - מישהו היה? המלצות? הבנו שאין שם מקלחות - משמעותי?

יש לנו אוהל, שק"שים ומחצלות
טרם רכשנו גזיה - האם לרכוש או להסתפק באוכל קר לפעם הראשונה?

עוד המלצות מכל סוג ומין לקראת הפעם הראשונה יתקבלו בברכה רבה מאד

אלעד 1975

New member
ברוכים הבאים

ראשית, קמפינג אינו תנאי הכרחי להגדרה של משפחה כמטיילת.
האם יש לכם נסיון בטיולים חד יומיים? של כמה שעות?
האם הטיול המתוכנן, מלבד הלינה וכל מה שמסביב צריך לכלול גם מסלול טיול או שניים או יותר?

בעין חמד היינו הרבה, אך מעולם לא ללינה. מקום מאד יפה ומסודר. מקלחת זה באמת לא משמעותי. ניתן לטייל בשמורה בערך שעתיים ולא יותר.

הייתי ממליץ על מזרונים בשביל הנוחות. בפעם האחרונה לקחתי מזרונים אמיתיים על הגג (אין לי גגון) של האוטו וקשרתי עם רצ'טים. הבדל של עולם ומלואו עם מזרון ובלי (ומזרון מתנפח זה עינוי עבורי).

גזיה לא חייבים.
אגב, יש מקומות של רט"ג שמציעים גם מטבח שדה ובו כיריים ומקררים ומקלחות וכו', אך בטח רציתם קרוב לבית...

מה כדאי? תאורה (עששית) פנסים, תכשירים דוחי יתושים. נייר טואלט. צידנית. זהו.

עדיין לא מטיילים ממש

המסלולים היחידים שעשינו הם קצרצרים, 30-45 דקות הליכה. המסלול הארוך היחיד בו הלכנו מכונה עד היום "המסלול הארוך של אמא" ובו אני הייתי עם הקטנה על הידיים כל הדרך (והיא כבר שמנמונת) ובעלי עם האמצעי (שהיה חולה בדיוק באותו היום).
כך שטיול של שעתיים בשמורה מתאים לנו היטב.

מה מביאים מבחינת אוכל? סנדביצ'ים? ביצים קשות? שניצלים קרים?

אלעד 1975

New member
אם אתם חובבי מנגל אפשר להביא על האש

במידה ומותר שם (אני חושב שכן אך מעולם לא עשיתי שם על האש).
אם אתם ממילא נוסעים לשם אחה"צ ואוכלים שם ארוחת ערב ובוקר בלבד אפשר להביא מה שרשמת.

מאידך, אנחנו בקיץ. אפשר לאכול אוכל מבושל קר או לקנות מחבת גזיה ולבשל אותו.
משהו שקל לארוז בקופסת פלסטיק כמו ספגטי בולונז, קציצות ואורז וכו'
אם יש צידנית +קרחונים אפשר לקחת מוצרי חלב לערב וגם לבוקר.
אם פוחדים שיתקלקל אפשר לקחת קורנפלקס וחלב עמיד לילדים, לחם/קרקרים, טחינה, דבש/ממרח תמרים, נקניקים יבשים, טונה, תירס. כל אלה דברים שלא מתקלקלים ואפשר להכין מהם כריכים בשטח. פירות יבשים, בעיקר תמרים כנ"ל.

אה, פירות וירקות כמובן.
ומומלץ להביא עוד משפחה עם ילדים בגיל דומה.

תודה על העצות !

קורנפלקס + חלב עמיד זה רעיון נפלא (שלא עלה בדעתי בכלל)
וגם פירות יבשים (לא בתפריט הרגיל שלנו)
כי רק כריכים זה משעמם

לליל שבת נביא בשרי, אנחנו מאד חובבי מנגל ומצויידים בערכת מנגל מתוקתקת ביותר, רק שבעלי מתבאס לעשות על האש בלי מקלחת אחרי. אז זה יחכה לקמפינג 5 כוכבים.

לגבי גזיה - טרם רכשנו - נוטה לקנות כירת גז ולא גזיה מטעמי בטיחות (פעוטות שירוצו ויפלו על הגזיה / סתם יפילו את מה שעליה) - האם מומלץ? נוח לשימוש? מסורבל מאד? הגז עבורה יקר במיוחד?

לא נהפוך לבשלני גורמה בשטח, אבל צריך משהו בעיקר לקפה (אמא לא בנאדם בלי קפה בבוקר, בפרט אם הבוקר מתחיל בחמש ורבע, מה שצפוי בלינת שטח. יש דרך להחשיך את האוהל שיישנו עוד קצת?) ואולי לבישולים קטנים (פסטה/אורז ודומיהם)
יש המלצה לערכת קפה או שזה טריק שיווקי ואם יש לי פינג'ן + כלי לקפה אני מסודרת?

ובכלל אשמח לטיפ איך אורזים את הכל - כשאנחנו קופצים למנגל בשטח אנחנו תמיד לוקחים חצי בית (רק כלי האוכל (רב פעמי) תופסים שקית בד שמנמנה שלמה)

אלעד 1975

New member
לא בטוח שאוכל לעזור כאן. אולי אחרים יתנו טיפ

אין לנו גזיה.
אני לא שותה משקאות חמים.
גם אנחנו אורזים חצי בית ולכן הפתרון של להכין מראש בבית תבשיל בקופסת פלסטיק ולאוכלו קר אינו רע.
לגבי מקלחת: אף פעם לא עשיתם מקלחת בלי מים זורמים? אנחנו בקיץ. יש מים זורמים למלא בקבוקים. יש בקבוקי 2 ליטר? ממלאים 3-4 בקבוקים כאלה. תופסים עץ מרוחק למסתור וכאלה לא חסרים שם ומתקלחים. לביישנים אפשר עם בגד ים. קפקפים חובה.

עוד קצת תשובות

הגז לא יקר במיוחד
וכירה אכן יותר בטיחותית [וגם ניתן לשים עליה סירים
לגבי כלים - אולי תנסו חד פעמיים?
ערכת קפה = גזיה / קירה + פינג'ן + כוסות + קפה/תה/סוכר + כפית + גפרורים/מצית.

לגבי אוכל

אם בא לכם אתם יכולים להכין שקשוקה / פתיתים / פסטה בערב [אם הילדים היו יותר גדולים הייתי ממליץ על "על האש" . .
&nbsp
ואם לא בא לכם להתעסק עם בישולים - אז ביצים קשות ושניצלים קרים ליום הראשון, ופיתה עם גבנ"צ או שוקולד לבוקר של היום השני יכולים להיות בסדר גמור.
&nbsp
לגבי גזיה - תנסו לשאול מחברים לפעם הראשונה . .ותראו אם אתם מתחברים לזה.

ששש

New member
קמפינג משפחתי

גם אני נכנס לקלחת התשובות והטיפים....
&nbsp
@ קמפינג ראשון כדאי לעשות במקום מסודר יחסית. גן לאומי זה רעיון טוב ובמיוחד הממוקם גבוה, בשל החום.
&nbsp
@ יש רגע די דרמטי בלינת שטח (שלדעתי הוא הכי יפה) שצריך להערך לקראתו והוא הרגע שמחשיך ופתאום אין מושג איפה המלח או איפה השארנו את הנייר טואלט.
לכן לכל נקודת לינה בשטח תמיד להגיע באור יום, לסרוק את השטח, לזהות מכשולים (בזנט תקוע באדמה, בור או ענף נמוך מידי) ולהבין שעוד רגע יחשיך ולא נראה את הסביבה.
&nbsp
@ מעבר להכרת הסביבה כדאי שיהיה סדר בארגון החפצים ולדעת איפה כל דבר מונח (וליידע את הבוגרים- איפה הפנס והמפתחות של האוטו, איפה הטלפון ונייר הטואלט).
טיפ- כדאי להתרגל לשים את הדברים הנ"ל במקומות קבועים כך תתחילו לסגל סדר קבוע בקמפינגים שלכם לעתיד.
&nbsp
@ פנסים הם כמובן חובה ופנס עם תאורת שטח רחבה כמו תדיאור או סוג של עששית יכול לעזור.
&nbsp
@ אני מוצא באמצעי בישול/ מדורה משהו שנותן אווירה, מרכז את פעילות המחנה ומשמש סוג של מדורת שבט, תרתי משמע.
לאכול אוכל קר, בחושך, נשמע לי מדכא משהו.
&nbsp
@ על מנת להקל על בישולים בשטח, במיוחד לחסרי ניסיון, אני מציע להתבסס על "מנות חמות" "חמים וטעים" וכאלה. גם להכין נקניקיות בבישול בסיר או חביתות זה לא מסובך.
&nbsp
@ כלים רב פעמיים-אני תמיד בעד! נסו למצוא סטי כלים הנכנסים אחד בתוך השני ולחסוך נפח רב.
סבון כלים וספוג קטן יאפשרו לכם שימוש חוזר לארוחה הבאה.
קרש חיתוך, סכין טובה, תבלינים יסייעו לכל הכנת ארוחה.
&nbsp
@ כדאי להביא מחצלת גדולה ולפרוש לפני האוהל, היא תשמש סוג של "מרפסת" נוחה ובלילות חמים אפשר לישון בחוץ על המחצלת.
ייתכן מאוד ששק"שים יהיו חמים מידי ללינה בהם. מציע להביא סדינים וכיסוי שמיכה, אני חושב שלינה בהם תהיה נוחה יותר.
&nbsp
@ על מנת להרוויח עוד כמה שעות צל וקרירות נסו למצוא מקום מוצל, תחת לסככה או עץ מצל. חשבו את כיוון השמש שתפציע ממזרח ומקמו את האוהל בהתאם.
&nbsp
@ יתדות הן לרוב לא חובה. עם זאת בלינה בשטח פתוח, רוחות עלולות להיות ממש מפגע.
אם החלטתם לתקוע יתדות וודאו שאתם זוכרים איפה הם ואיפה עובר המיתר של האוהל. נסו לסמן אותם באמצעי זוהר.
לא נעים לצאת באמצע הלילה מהאוהל ולהיתקע ביתד או להתקל במיתר ולמשוך את כל האוהל...
&nbsp
@ ארגנו רשימת ציוד מפורטת על מנת לוודא של שכחתם כלום ושחשבתם מראש על הכל.
אתם יכולים לפרסם אותה כאן ונראה ביחד שלא חסר משהו.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
בהצלחה!
&nbsp
&nbsp
&nbsp

וואו, תודה רבה! אתם פורום כל כך נחמד

סדר וארגון בחפצים - במקרה של המשפחה שלי - בעיקר אמא (איפה זה / איפה ההוא) בעלי עושה הכל אבל לא יודע למצוא כלום (ואני חוששת שהילדים קצת יותר דומים לו בעניין הזה לצערי)
מחצלת - יש !

אז באמת מפרסמת את רשימת הציוד שלי -
אשמח לכל הכוונה נוספת
ואתה צודק לגבי הלילה והחושך. אני כילדה תמיד הייתי קצת עצובה אחרי הקמת המחנה ותחילת השקיעה, ועברתי דרך דכדוך קל ל'זמן לילה' שהיה מדהים ומהנה מאד. הימים ממש נחלקים לשניים.

גם צודק לגבי אוכל קר בחושך. מצד שני הילדים הולכים לישון די מוקדם (סביבות שמונה בבית) ואני בטוחה שהם יקומו מוקדם במיוחד בקמפינג.
אולי אוכל קר באור.
אולי בכ"ז גזיה.
אני רק לא רוצה לקלקל את הפעם הראשונה (מפחדת שבעלי יטיל וטו על העניין, ובחלומות שלי אני לוקחת אותו ואותנו לכל כך הרבה מקומות).

אז הציוד -
לינה - אוהל לשישה, שמיכות וכריות לילדים, שק"שים לגדולים + שמיכה אחת דקה גדולה.

לבוש - בגדים קצרים, בגד ארוך ללילה, בגדי ים, מגבות

היגיינה - סבון גוף, שמפו, מגבונים לחים, נייר טואלט, טישו, חיתולים, דאודורנט, שקיות זבל גדולות

ציוד לילה ורפואי - עששיות, אקמולי, חומר נגד יתושים, פניסטיל לעקיצות, פלסטרים, תחבושות, סרט הדבקה, יוד, תרופות קבועות

בידור והווי - כדור רך, מטקות קטנות של ילדים, שש בש, דלי וכף (ערכת ים), טושים ודפים לציור

אוכל - גזיה (טרם הוחלט) אבל אם כן - גזיה + בלון + מחבת + פינג'ן + כוסות לקפה + קפה + סוכר + גפרורים

אוכל - שימורים (טונה, תירס, שעועית או משהו בכיוון, זיתים, מלפפונים חמוצים) קורנפלקס + חלב עמיד, לחם, ממרח שוקולד/ריבה, חמאה
ירקות ופירות טריים, פירות יבשים
ביצים קשות

מתלבטת לגבי 'שטויות' במבה בייגלה וחבריהם. חסידה קטנה של ממתקים. אבל אולי תורם לאוירה?
אוכל ממש - פסטה ברוטב בשרי / פרגיות צלויות בתנור / שניצלים
ממש לא יודעת איזו תוספת נעים לאכול כשהיא לא חמה, אז לא יודעת מה לרשום בתחום התוספות. אולי רק ירקות וזהו.

אוכל לוגיסטיקה - צלחות, כוסות, סכו"ם, סקוטש, סבון כלים (יש איזה רשת שלוקחים איתה כלים לשטיפה? לא אוהבת בשקית ניילון)

מה אני שוכחת?
יש עוד משחקים לילדים שנחמדים לשעות חשוכות (אם ישארו ערים)
כדאי להביא להם ספרים?

ששש

New member
כל הכבוד לך!

על הנכונות והמאמץ וההשקעה בזוגיות...

&nbsp
את לא תקלקלי, אולי תשתפי אותו בהכנות ובארגון? כך האחריות תתחלק.
&nbsp
הרשימה שלך טובה ומקיפה.
אני מציע שתיקחו את כל מה שצריך לבישול כולל גזיה- תרצו תשתמשו. לא תרצו, תישאר בצד.
כפי שכתבתי לדעתי בישול בשטח רק משדרג, אין מה לחשוש סתם מגזיה. אתם תחליטו כמה בא לכם להתעסק איתה, רק לקפה או לחימום אוכל או להשקיע בשקשוקה.
בהמשך לכך, מציע להביא גם סיר קטן.
(חשוב- שיראו לכם בחנות איך להפעילה ונסו גם לבד בבית. שלא תגיעו לרגע המיוחל שהחלטתם לבשל והגזיה משום מה לא עובדת.)
&nbsp
אגב אני חושב שלא כדאי להביא ולהתעסק עם פסטה ברטבים וכל מיני דברים שיכולים לנזול ומלכלכים ברמות.
&nbsp

אלעד 1975

New member
אהבתי את הרשימה ואת החלוקה לקטגוריות והגשתה לציבור

אם כי האייקון של שיפוד מרשמלו בקשר להגיינה מעורר אי נוחות מסויימת...

לא צריך להשקיע במשחקים שסתם יתפסו מקום. לא יהיה לכם זמן לשחק בהם.
מלבד זאת, יש מתקני שעשועים בעין חמד בדמות מגלשה, נדנדות ולחו דמקה ענק על הרצפה.

ספר דווקא תופס פחות מקום וממקד את תשומת הלב לפני השינה.

נקודה נוספת: הכינו אותם לשירת המואזין שתבוא לפנות בוקר וכנסו לאווירה.

עוד משהו: הירח זורח מאד מאוחר ויש סיכוי שבעין חמד בלילה אפשר לראות לא רע את הכוכבים. תעשו קצת שיעורי בית וזהו לילדים את קבוצות הכוכבים החשובות (העגלה הגדולה, הקטנה, כוכב הצפון, נגה).

מומלץ גם לרכוש ב 10 ש"ח חוברת פעילות לילדים "פקח צעיר" אשר תיצוק תוכן ותהווה מעין תוספת הדרכה לביקור בגן הלאומי.

מילי29

New member
תורמת את השנקל שלי

מקווה שלא חוזרת על דברי אחרים:
לנו יש מזרונים בדואים לישון עליהם בשטח וגם זה לא תמיד מספיק לגב המצ'וקמק שלי...גם מזרונים מתנפחים או דקים יעזרו.
לא ראיתי שציינת, אבל אצלי הילדים חייבים תאורה בלילה, אז אנחנו מביאים איתנו סטיק-לייט, שנותן אור קטן.
אני כן מביאה קצת שעשועים, למרות שהטבע הוא ה"בידור" הכי טוב. בד"כ פלסטלינה/בצק משחק עושים עבודה טובה, אפילו בגילאי 8...סיבוב ב"מקס סטוק" ודומיו סוגר לי פינה עם כמה שטויות שאפשר אח"כ לזרוק...(לא מאוד אקולוגי). אם מצטרפת משפחה נוספת, אז זה מוסיף כיף ועניין לילדים. אני מקפידה גם בקמפינג על סיפור לפני השינה. למקרי חירום, יש לי גם DVD נייד (שנשאר מהתקופה שטסנו לחו"ל) שאפשר להטעין מראש.
במידת האפשר, אני לפעמים מביאה איתי אוכל קפוא מהבית (כזה שגם טעים אחרי הפשרה כמו קציצות, שעועית ירוקה ברוטב עגבניות, מרק, רוטב בולונז או פסטו וכו') ועד ארוחת הערב הוא מפשיר (ומשמש בינתיים כקרחום) ונותר לי רק לחמם. גם פתיתים ונקניקיות קל להכין בשטח וכמובן חביתה/שקשוקה וכו'. אנחנו גם מביאים טחינה גולמית שאוכלים ככה או עושים ממנה ממרח ואפילו גבינות, חומוס, אבוקדו בעונה וכו' בכמות שתשרוד עד לבוקר הראשון בקירור. לקחת בחשבון שההכנה אורכת יותר זמן וילדים רעבים הם חסרי סבלנות, לפחות אצלי, ולכן להתחיל את ההכנות בזמן. אם מותר להדליק מדורה, אנחנו מביאים עצים מהבית ומכינים תפ"א בנייר כסף ומרשמלו.
מודה שאצלנו יש שטויות של טיול וזה חלק מההווי, כמובן הכל במידה. כמובן שיש פירות לאיזון!
ואחרון חביב ואני אולי כאן אפגע בתדמית שלי
- אצלנו הילדים לא תמיד מתקלחים, אפילו כשיש מקלחות מסודרות, במיוחד אם טבלנו באיזה מקור מים מתוקים במהלך היום...הם מאוד מרוצים מהסידור ולנו לא כ"כ אכפת. אני טיילתי בטיולי התנועה 5 ימים בלי לראות מקלחת שלא לדבר על המילואים של בעלי ושרדנו כדי לספר, אז אם זה לא מסתדר, אנחנו לא נלחצים מהעניין...
בהצלחה לכם ותהנו!

אלעד 1975

New member
מקלחת=שעה שינה ואם אין כזאת- גם ג'ריקן או קומקום

יעשו את העבודה.
מפאת צניעות הפורום לא אפרסם תמונה שלי מתקלח באחד ממוצבי צד"ל (כן, צד"ל) בלבנון עם קומקום נירוסטה שחומם בגז כדי לחמם את המים שוב ושוב. כך 3 פעמים.

אין מילואים בלי מקלחת, גם אם מתקלחים בעוקב. מי שרוצה - נרטב ומי שלא - צעיר או ...קצין!

ששש

New member
צווי 8 זה לא בדיוק מילואים

זה יותר מלחמה. ובמלחמה אין כללים.

מילי29

New member
זו נבלה וזו טרפה...

וסליחה על חוסר המגוייסות. שחקו אותי עד דק. נפטרנו מהמילואים ונקווה שבשנה הקרובה נשוחרר רשמית מהצבא (כן, ברבים!) ובא לציון גואל.

טיפים טובים, עשית לי חשק לצאת לקמפינג

מוסיפה -
&nbsp
פנס ראש יותר נוח מפנס רגיל כי הידיים פנויות.
&nbsp
גזיה בצורת כירה - זה די נוח
אצלנו קציצות הולך טוב בטיולים (ביחד עם השניצל הקר) וסלט פסטה.
&nbsp
כמו שכתבו מזרון מספוג (לא הדקדקים של הטיולים) מאד משדרג אם יש לכם אפשרות להביא.
&nbsp
לגבי ממתקים - לא חובה חטיפים אבל קינוח כלשהו תמיד משפר את האוירה.
&nbsp
אל תשכחו פותחן

למעלה