עזרה ראשונה "אלטרנטיבית"

mic26

New member
הדבר הנכון

ברפואה הסינית יש מושג שנקרא BEN-BIAO - טיפול בענף או בשורש. על מנת לפתור את הבעיה באמת יש להתייחס לשורשה, אולם אם הסימפטומים קשים, לפעמים חכם יותר לטפל בהם קודם כל. למשל הדוגמא שהבאתי, על אותה בחורה עם דימומים ווסתיים קשים: היא סבלה מחוסר דם כתוצאה מהדימומים. טיפול בשורש הבעיה הוא למצוא את הסיבה לדימום (לפי הסינים זה קשור בחולשה רבה, שבה הדם "בורח" כי הגוף חלש מידי להחזיק אותו, או מחום שמחריב את כלי הדם וגורם לו לצאת). אבל היא כל כך חלשה, שלפעמים הגוף שלה חלש מידי לקבל טיפול. לכן טיפול סימפטומטי, קיצור משך הדימום ולהפחתת כמות הדם, יכול לעזור מאוד בתור התחלה ולחזק אותה. בכל מקרה, זו היתה טעות לתת לה את הפורמולה כפי שעשיתי כיוון שהיא לא השתמשה בה כראוי וזה מה שיצר את החסימה והכאב. אין לי ספק ששימוש מושכל בפורמולה, או דיקור להפחתת הדימום היו עוזרים יותר. אולי אתה באמת צריך בלוג על הראש, ואם תכתוב כזה מבטיחה להיות קוראת קבועה

פרם שי

New member
תודה על הסיפור

האם את גם יכולה לספר על מהו מחוז יונאן, ומהם אותם מחבלי יונאן?

mic26

New member
לא מחבלים!../images/Emo2.gif

חבל יונאן, מחוז. נמצא בדרום סין, ידוע כיעד תיירותי נפלא וכמקום עם צמחי מרפא רבים. ואתה, פרם שי, אין לך טיפים לעזרה ראשונה ביתית? רק אקמול?

פרם שי

New member
באקמול אני לא נוגע כבר עשור

עזרה ראשונה ביתית? סטיביבה או לו האן גו לחתכים. קיילה ג'יוואן לכוויות ולכל מצבי הפיטה המיידיים. טריקטו למצבי התקררות (וזה כבר על גבול העזרה הראשונה שלי).

פרם שי

New member
מה את רוצה לדעת?

סטיביה את מכירה, לו האן גו מן הסתם גם כן. קיילה ג'יוואן זאת משחה איורוודית, לבעיות פיטה. טריקטו זאת אבקה/קפסולות/כדורים של שלושה צמחים. http://mall.coimbatore.com/bnh/ayurvedic/herbs/trikatu.html

mic26

New member
מדבר איתי הודית...

לא יודעת מה זה לו האן גו מן, אשמח אם תפרט סימפטומים של בעיות פיטה, ולמה משמש הטריקטו? אם בא לך לפרט, כמובן. אה, והכי חשוב: האם אתה באמת סבור שאלה דברים שצריכים להיות בכל בית?

פרם שי

New member
דיברתי איתך סינית

לו האן גו, כפי שניתן להבין בבירור מהשם, הוא צמח סיני ולא הודי. מקביל לסטיביה במידה רבה - משמש כממתיק טבעי, אך עוזר בשיקום רקמות. בעיות פיטה: כל מה שקשור לחום: חום גבוה, פיסורה וטחורים, כוויות, פצעונים ועוד. http://www.asum.com/cream.htm טריקטו, כפי שציינתי, אני משתמש בהתקררות בראשיתה או במהלך, כמו גם להגברת תהליך העיכול במצבים שונים (כפי שמצוין בקישור שנתתי). קיילה ג'יוואן בהחלט מומלץ בכל בית ובכל תיק נייד, וגם הלו האן גו (טוב גם כממתיק טבעי מחוץ לבית וגם במצבי חירום). יש עוד שני דברים שאיתי תמיד, בבית ובחוץ, ואני גם משתמש בהם המון בעזרה ראשונה, אך אלו מותגים אז לא אוכל לציינם פה.

harduf9

New member
מאיפה להתחיל אצלי יש

ג'ל אלוה ורה ומשחה שמשלבת אלוה ורה ופרופוליס, טיפות אכיניצאה, פורמולה שמכילה פטריות כח, כולסטרום וכו' לחיזוק מע' החיסון (עזרה ראשונה כנגד שפעת), תה מרווה, מנטה ומליסה (לכאבי בטן, קילקולי קיבה וכו') + אסידופילוס, אליום ספה ,דוליקוקסיל, תמצית מנטה לצינון וכאבי גרון (לפעמים גם לכאבי בטן), תמצית אקליפטוס ואליפטוס לימוני לפתוח את הנשימה, תמצית לבנדר לכוויות ופצעים קטנים, תערובת תמציות ארומתיות לשרירים תפוסים, כאבי ראש וצינון, סירופ ע"ב צמחים לשיעול ומגוון שלם של תמציות ארומתיות לשימושים שונים. אה ואדויל (למקרה ששום דבר לא עוזר, בערך אחת לשנתיים), אקמולי (שאני שונא את השם ה"חמודי" שלו) להוריד חום גבוה לילדים שעדיין לא מדברים. וזהו פחות או יותר רק עזרה ראשונה בלי מוצרים שאני צורך באופן קבוע. מתגעגע אליכם מקווה שביום חמישי יהיה לי זמן לדבר איתכם. להתראות ולבריאות גיא הרדוף

למעלה