עונה 6 - מההתחלה!

פרק 1

אני מחכה שיהיה אפשר להוריד או לצפות בהישרדות האוסטרלית, עד אז אני ממשיך לראות מחדש עונות אמריקאיות, ואחרי אפריקה המזעזעת צריך לחזור לעוד קלאסיקה מהישנות. החלוקה לשבט בנים מול שבט בנות הייתה מעניינת, וכל-כך קיוותי שהשחצנות של הבנים תתפוצץ להם בפרצוף. רוצים לדעת למה כמעט תמיד יש אהדה לא ברורה לנשים? זה למה. שחצנות וסקסיזם כלפי המין השני יש הרבה יותר אצל גברים מאשר אצל נשים. לדעתי זו העונה הראשונה בתולדות הישרדות שהיא באמת מעולה, בעיקר בזכות רוב ססטרנינו. אבל האסטרטגיה תצטרך לחכות, כרגע עוסקים במלחמת המינים.

בכל מקרה, *זה* פרק הפתיחה הכפול הראשון, ולצערי הנשים מפקששות. אבל לגברים, מעבר לשחצנות שלהם, יש בעייה אחת גדולה - רוג'ר סקסטון ז"ל, אחד המתמודדים השנואים עליי בתולדות הישדות, בלי קשר לאסטרטגיה. לקס וברנדון עיצבנו אותי בפן המשחקי אבל אני מניח שאני יכול להסתדר איתם במציאות, רוג'ר הוא על אותו טיפוס כמו פרנק - עקשן ומיושן, רק שרוג'ר הוא גם שוביניסט ענק. הכי קרוב אליו בעונות האחרונות הוא רוקסרוי, אבל הוא לא קרוב להיות כזה גרוע. קשה לי להגיד שהבנים לא לפחות מבדרים, בעיקר רוב וכדור הקסם שלו. אני מניח שהסיבה שכולם מפנטזים על ג'נה והיידי ושונה אבל לא כריסטי היא מאוד פשוטה - כי כולם כבר יודעים שלכריסטי יש חבר! :-D

לצערי זה לא ששבט הבנות מושלם, כי יש בו את ג'ואנה. אם את וספיה אני לא אוהב בגלל שהיא חיילת של ישו, ג'ואנה היא חיקוי ב"ארץ נהדרת" של וספיה. הקנאות הדתית שלה מוחצנת ומוקצנת ברמה שרואים רק במאה שערים (בעיקר בכתבה על קיצונים ששורפים חנויות למחשבים). כמובן שאי אפשר שלא לציין שוב את כריסטי וה"מבטא" החמוד שלה, למרות שכמובן היום הרבה יותר מפריע לי שהיא מתחסדת. עוברים לאתגר החסינות, ואני שמח שבמקטע השיווי משקל, הבנים מובסים שוק על ירך. כוח פיזי הוא לבנים, שיווי משקל לנשים (מניסיון אישי השיווי משקל שלי מזעזע) ופאזלים משווים את המינים. זה גם היה סך הכול אתגר ממש טוב.

אז ריאן ודניאל, שפיקששו באתגר, מועמדים מיידיים להדחה. הם לא עשו שום דבר רע, חוץ מלהיות בעלי שיווי משקל גרוע, והם נגד רוג'ר, אבל אני לא אצטער יותר מדי על ההדחות שלהם. בסופו של דבר ריאן הודח, רוב מככב בוידויים, והעונה מתחילה ברגל ימין!

פרק 2

קצת מבאס שהבנות כושלות בחיי המחנה, אבל לפחות הן מצליחות באתגרים. רוג'ר בלתי נסבל. הוא הומופוב, הוא שוביניסט, הוא מיזוגן ובכללי הדיעות שלו צריכות להיכחד כמו הדינוזאורים, והן מיושנות בערך כמוהם. גם ג'ואנה נעשית בלתי נסבלת עם הקטע שלה עם האליל. זו לא העונה הראשונה של הישרדות, גם לא השנייה או אפילו החמישית. תגידי לי, לא ראית פרק אחד?! למה לכל הרוחות בכלל רצית להגיע למשהו שאת לא מכירה בכלל, ואפילו לא לבדוק קודם?!? אבל על כל זה מעיבה פרשיית החטיף, שמזכירה לי מאוד את קל וג'רי והבשר המיובש.

זה אחד הפרקים שדי ברור איזה שבט ילך למועצה - ג'אבורו. ואכן, הנשים מפסידות חסינות, והרבה שמות עולים להדחה. ג'נט מואשמת בהבאת החטיף, כריסטי מתקשה לעבוד כמו כולם, ג'נט עצמה מצביעה נגד ג'ין שהאשימה אותה. מועצת השבט הייתה אחת המבולגנות מאז המיזוג המיתולוגי של בורנאו, אך ג'נט קיבלה את רוב הקולות.

פרק 3

בפרק הזה דינה עולה לשלטון ג'אבורו, אחת המתמודדות הכי אנדרייטד וזה פשוט פשע שהיא לא השתתפה אפילו בעונה אחת נוספת. מת'יו מתחבר לדניאל בגלל שהוא דובר סינית. אחרי זה מגיעים לאתגר מאתגרי הפרס הכי משעשעים אי פעם. הבנות זוכות - אחרי כמה פקשושים מאוד מביכים של הבנים - ועוברים לעוד סשן פנטזיות, הפעם בלי כדור הקסם. אני חושב שאף אחד לא לקח ברצינות את רוב כשהגיע הערבוב והוא אשכרה התחיל לשחק. למרות שהעריכה הבליטה את ג'נה לרעה, יש לה גם את הסימנים של זוכה, כבר בשלב הזה. המצב שלה לא הרבה יותר גרוע מאשר גייבלר.

הנשים שוב זוכות בחסינות, לצערי בפרקים המוקדמים כמעט ואין סיבה לאסטרטגיה. אצל הגברים זה מחנה רוג'ר מול מחנה דן ולא איכפת לי מי יודח, איכפת לי כרגע רק מרוב, מת'יו ואלכס, שיהיו חוליה חזקה בשלבים המוקדמים של המיזוג. אצל הנשים כריסטי ודינה הולכות להצטרף לברית היופי ולסלק בפעם הבאה את הגירסה הנוצרית של נשות הטליבאן ממאה שערים. אחרי עוד סשן עם כדור הקסם (גאד, החבר'ה האלה יכולים להיות יותר שחצנים, שאננים וחרמנים?) עוברים לאתגר חסינות, והנשים שוב מוכיחות לגברים שכוח פיזי זה לא הכול, ושאין דבר כזה "המין החזק". דן מודח, עונה טובה, ממשיכים.

פרק 4

הפרק הזה שוב מעלה את השאלה: "מתי עבודה במחנה נחשבת מוגזמת?" ובכן, למשל, זה מוגזם לעשות יותר מדי רעש כשרוב חברי השבט עדיין ישנים! ג'ואנה וג'ין, לא מיניתן את דינה למנהיגת השבט? אז מה אתן לוקחות פיקוד? שימו לב אגב, שוב, שרוב וידויי ההבלים שייכים להיידי, למרות שגם לג'נה לא חסר. האמת שדי מדהים שברית היפות והנכונות הצליחה כל-כך במשחק, בהתחשב בגורל של נשים לאורך כל התוכנית וביתר שאת מאז שג'ף הפך לסמכות העיקרית בהפקה. אבל בגדול, ברגע שעודפי השומן הגדולים - רוג'ר וג'ואנה - היו מחוץ למשחק, כולן שיחקו את המשחק. אגב, למי ששכח (או שלא יודע), אני לא אוהב את היידי כי היא סתם הייתה זנב של ג'נה מבחינה משחקית, ואפילו יותר גרועה ממנה מבחינת אופי.

אתגר פרס, האם הנשים בדרך להמשך השליטה בעונה? נראה כך בתחילת האתגר, אבל בסוף הגברים מצאו שיטה יותר טובה, עקפו את הנשים וזכו במקרר מלא קולה, שאגב זה ממש לא מה שהייתי רוצה לשתות בתת-תנאי התזונה של הישרדות :-D אבל איך לכל הרוחות הוא עובד? על בטריות? לראשונה הנשים מפסידות את שני האתגרים בפרק ושונה רוצה לפרוש. אבל ג'נה והיידי משאירות אותה במשחק, ויחד עם דינה וכריסטי מדיחות את ג'ואנה מהמשחק, ועל כך לא נשאר מה לומר חוץ מאשר ה-ל-ל-ו-י-ה! ברוך שפטרנו!

פרק 5

אלכס נפצע קשה מאוד מוקדם בפרק, אני די בהלם שהצוות הרפואי אפילו לא הוזעק. אבל תעזבו את זה לרגע, הגיע הזמן לערבוב הראשון בתולדות הישרדות שנעשה בבחירת בית ספר! דייב וג'נה, הצעירים בשני השבטים, נבחרים לבלות בבקתה רחוק מהשבטים. שבט טמבוקי החדש כולל את דייב, היידי, רוג'ר, כריסטי, בוצ' וג'ין. ואילו שבט ג'אבורו החדש (אחד האהובים עליי בתולדות הישרדות) כולל את ג'נה, אלכס, דינה, רוב, שונה ומת'יו. רוב, דינה וג'נה באותו שבט! איזה כיף! ופתאום אני קולט - דינה מכניסה מנטליות של מיזוג לשלב השבטי הרבה לפני ראסל.

לשבטים החדשים יש יתרונות וחסרונות לחלק מהשורדים, ויתרונות של חלק מהשורדים הם חסרונות עבור אחרים. אני יכול רק לשמוח עבור כריסטי, שיכולה לקרוא שפתיים בלילה כי בטמבוקי יש מנורה. אבל השמחה קצרת מועד, כי השבט מפסיד חסינות ומלחמת המינים עוברת שלב. הבנים מצביעים לבנות והבנות לבנים, איך התיקו ייפתר? בסוף היידי מדיחה את ג'ין יחד עם הבנים. מצד אחד מעולם לא אהבתי את ג'ין, מצד שני אם השבט היה מפסיד חסינות שוב אז כריסטי הייתה הבאה בתור, וזה כבר היה הרבה פחות כיף.

פרק 6

אם מישהו עוד סובל את רוג'ר, הפרק מראה כמה מחפיר היחס שלו להיידי וכריסטי. המוח שלו פשוט תקוע איפשהו בימי הביניים. ובוצ' ודייב כרגע הם שפוטים שלו - בוצ' יתפכך בהמשך, תודה רבה. אבל ג'אבורו הוא בקלות השבט היותר מעניין, שואומנס נוצר בלי לחשוב פעמיים, ואם רוב, ג'נה ודינה לא יפעלו מהר, הם אידיוטים. מת'יו עוד לא בכיס הקטן של רוב, אבל גם הברית ביניהם בדרך. בינתיים אתגר פרס, ויש באתגרים כאלה משהו שאני מאוד לא אוהב - למה לכל הרוחות הולכים על אותם צמדים כל פעם? ברור שמי שניצח מישהו פעם אחת ינצח אותו שוב! ומאחר וטמבוקי ניצחו את ג'אבורו יותר פעמים במקצה הראשון, ברור שהם גם ינצחו באתגר.

די ברור שהרומן בין אלכס ושונה ייפסק הפרק, כי כמעט ואין זמן מסך לשבט טמבוקי, ואין אפילו מטרת הסחה. השאלה היא האם שונה תודח או אלכס, וזו כמעט בטוח תהיה שונה. גם מכינים את הקרקע להדחה עתידית של רוג'ר, לקראת אחד הפרקים הכי כיפיים בתולדות הישרדות, ללא שמץ של מתח או יותר מדי אסטרטגיה. בינתיים משימת הבשר מגיעה לראשונה. טמבוקי זוכים גם בחסינות, כצפוי לפי העריכה. אני חושב שזו ההתחלה של העריכה המודרנית שנותנת הרבה יותר זמן מסך לשבט שהולך למועצה - ובכך הורסת הרבה מהמתח לפני המיזוג.

רק לאחר החסינות אנחנו מקבלים "הסחה" בדמות מת'יו, אבל נו בא-פאקינג-מת. מישהו באמת חושב שיש לו סיכוי לעוף? רוב לא יצביע נגדו, דינה מתה להדיח את שונה, וג'נה לא תלך לתיקו בשביל הצבעה כזו. ברור ששונה תודח, ולמרות שהיא לא באמת עשתה משהו רע, הקאסט (מינוס שתי חתיכות השומן הענקיות, שאחת מהן כבר בחוץ והשנייה תודח מאוד מהר) עוקף בקלילות את החמישה הקודמים, אז "לא לעשות משהו רע" זה כבר לא מספיק. חבל מאוד שהעונה הזו תחיה לעד בצל הארוך של איי הפנינה, עם קאסט אפילו יותר טוב.

פרק 7

זה אחד הפרקים הנדירים בתולדות הישרדות, שבו לא צריך מהלך מדהים, או דרמה מטורפת כדי שהוא יהיה טוב. צריך רק דבר אחד - מתמודד מאוד, מאוד שנוא ווידויים בלתי פוסקים על כמה כולם שונאים אותו. ולבסוף שהוא יודח, כמובן. והמתמודד המאוד מאוד שנוא הזה הוא רוג'ר ז"ל. רוב ומת'יו ואלכס לא משאירים מקום לספק, הם עם הנשים. עכשיו רק נשאר שהנשים הנותרות - היידי וכריסטי - יישארו בתוכנית. מעולם לא השאירו העורכים כל-כך מעט מקום לספק לגבי זהות המודח. לכולם, פרט לדייב ולבוצ', יש דיעות מאוד שליליות עליו. רוב ודינה במיוחד רוקדים על הקבר שלו - עוד לפני שאפילו רצחו אותו. אם הוא לא היה כזה אידיוט וחרא, זה היה עצוב. אבל אם הוא לא היה כזה אידיוט וחרא, הוא לא היה בסיטואציה הזו.

למעשה, ג'נה רוצה להדיח את דייב כי הוא מאוד חזק ויכול בקלות לזכות בחסינויות. אבל האיום שרוג'ר יהיה מושבע הוא אפילו יותר חזק, כי הוא עד כדי כך מיזוגן. וגם הומופוב, אבל זה לא רלוונטי כרגע. תחשבו רגע: איזה עוד מתמודד בתולדות הישרדות, הודח כשהודח לא כי מישהו אחר היה חסין, או כי הגיע זמנו, אלא כי אפילו מקום על ספסל המושבעים יהיה סכנה לשאר השורדים בגללו? רק אחד המתמודדים שהכי לא הייתי רוצה לשבת איתו על בירה. והגברים מסכימים לתוכנית! זה לא שרוג'ר לא היה מצביע *להם*!

וזה לא שלא היו דברים אחרים בפרק הזה - בין השאר ג'נה והיידי שהתפשטו בשביל חמאת בוטנים ושוקולד. כריסטי ודינה שיחקו אבן נייר ומספריים כדי להחליט מי תזכה בחסינות, כי זה היה כל-כך לא רלוונטי. בנוסף ג'נה והיידי מככבות בוידוי המשותף היחיד עד כה בתולדות הישרדות. ואז מה? רוג'ר יהיר מספיק כדי להחליט שדווקא כריסטי, בחורה מפאקינג טמבוקי, היא זו שצריכה לעוף! זו המתמודדת *האחרונה* שהייתי בוחר להדיח! דינה היא נקבת האלפא של ג'אבורו, ג'נה מעולם לא הייתה איתך באותו שבט, אפילו היידי פחות נאמנה לשבט! זו ההוכחה הסופית שלבנאדם אין מושג בשיט מאסטרטגיה. ונותר רק לסיים במילה אחת: בייו'ששששששששששששש!!!

פרק 8

הפרק הזה מתמקד בדייב וכמה שהוא צריך חסינות, אבל יש לו קו עלילה נוסף: כמה המשחק של מת'יו גרוע. הוא משחיז את המצ'טה כל היום, אבל רק בסוף הפרק אנחנו מגלים למה: מפני שהוא היה צריך לתקן את הנעליים שלו. לא חשבת לרגע, חבר, שהמעשה הלא הגיוני לכאורה שלך יכול להיות נשק נגדך? לא עלה על דעתך להסביר לשאר השורדים למה אתה צריך את המצ'טה כל-כך חדה? מת'יו היה עז משלב מאוד מוקדם, ורוב תיכנן להשתמש בו כדי לזכות. לצערו, ג'נה זכתה בחסינות האחרונה ולקחה לו את העז.

דייב זוכה באתגר פרס ולוקח איתו את דינה, אבל מה הסיכוי שהוא לא יודח? לאתגר החסינות יש לנו שילוב של חידון מקומי ואתגר הפסילות. כל הבנים נפסלים מהר מאוד, הייתי בטוח שחברי הברית ידאגו זה לזה לזו וכריסטי תיפסל מהר אבל משום מה זה לא קרה. גם הברית בין רוב ומת'יו עדיין לא רשמית בשלב זה, ולא זו של כריסטי ובוצ'. מי שכן בברית מאוד, מאוד הדוקה (מהיום הראשון, למעשה) הן ג'נה והיידי, שנשארו אחרונות באתגר וג'נה זכתה בחסינות. דייב הודח כצפוי, למרות שהמשחק החברתי של מת'יו פשוט לא קיים.

פרק 9

זו הנקודה שהעונה (והתוכנית) מתחילה להיות ממש טובה. קודם כל, אני אוהב אתגרי קליעה למטרה. מת'יו לא בדיוק מצליח לא להצליח :-D אבל בסוף אלכס מנצח אותו בחץ וקשת ולוקח את ג'נה לפרס של קפה ומאפה. בנקודה הזו לברית יש מטרה - מת'יו. אבל הסיכוי שלו לזכות בחסינות הוא גבוה, ולכן דינה צריכה מטרה חלופית, והיא מציעה את אלכס. לצערה היא מציעה אותו למתמודדת הלא נכונה, היידי,ובכך יתחיל המדרון שיוביל להדחה של דינה בבליינדסייד הכי גדול בתולדות הישרדות עד אז. היידי מספרת לג'נה, וויחד עם רוב ומת'יו, ההדחה נרקמת.

אחרי זה יש את משימת האוכל המגעיל לחסינות, מת'יו זוכה כשהוא בולע זחל בשלמותו, בעודו בחיים. אני מניח שבעונה מאוחרת ג'ף היה ממהר להכריז על זה כהיסטוריה בהתהוותה ו-Survivor First. משום מה היה זכור לי שדינה הודחה פה אחד, או שבוצ' היה היחיד מלבדה שהצביע נגד אלכס, אבל דווקא כריסטי הייתה זו שנשארה בחוץ אחרי ההדחה. אבל העונה הזו הולכת להיות כל-כך הפכפכה, שתורה של כריסטי יגיע רק יותר מאוחר - ורק בגלל טעות קטלנית מצידה.

פרק 10

רוב, ג'נה, אלכס והיידי עכשיו שולטים בברית. והם עצלנים. מת'יו, כריסטי ובוצ' עושים את כל העבודה במחנה. כמובן שזה היה חשוב כדי להדגיש את הצדדים השליליים של ג'נה, וזה לא שלא חסר לה. האמת שיש בעריכה של ג'נה משהו שמזכיר קצת זוכים בעונות מאוחרות - יש קצת את הדגשת הפגמים אצל מריאן וגייבלר, ויש לה סיפור שלא יבייש את אדם או ניק. אחרי זה אולי המכירה הפומבית האהובה עליי בתולדות הישרדות, עדיין בלי יתרונות (אין כאלה בנמצא, תודה לאל) אבל כן יש פריטים שאינם אוכל - מכתבים מהבית, שכריסטי וג'נה קנו בשמחה. זו הנקודה הראשונה שהעריכה של ג'נה מתחילה באמת להזכיר עריכת מנצח. עוד רגעים קלאסיים: אלכס מהמר על הפריט הלא נכון וקונה קמח מנדיוק במקום לזניה, ג'נה קונה עוד קצת חמאת בוטנים ושוקולד.

אז כן, הרביעייה נראית בלתי ניתנת לעצירה... עד שאלכס עושה טעות של טירון ואומר לרוב שהוא יצביע נגדו בפיינל 4. אתה רציני?!? יש שלושה שורדים מחוץ לברית, נראה לך שרוב לא יבגוד בך כמו שהוא בגד בדינה? למרות שאולי אלכס רואה בדינה עצמה הבוגדת (ותכל'ס, זה היה קודם כל רעיון שלה). אחרי זה מגיע אתגר "מה השבט חושב" הראשון בתולדות הישרדות, זה תמיד אתגר שיכול לפורר בריתות ולהעכיר יחסים, הגירסה האהובה עליי הייתה בעונה 12 (עם עוד ריב גדול בין שיין וקורטני). רוב זוכה בחסינות והוא הקול המכריע בין מת'יו ואלכס. במועצת השבט המאסטרנינו בוגד שוב ומדיח את אלכס.

פרק 11

לא יודע כמה מסערת הרגשות של ג'נה והיידי הייתה אמיתית וכמה שהייתה הצגה, אבל כמובן שבגלל שהזכייה של ג'נה הודלפה וחייבים לערוך אותה רע, לעולם לא נדע. בינתיים אני נותן לה ליהנות מהספק, ומהמחשבה שאין סיבה שדינה, רוב ופאקינג דייב היו מצביעים לה אם היא הייתה באמת חרא של בן אדם. אין ספק שיש לה פגמים, אבל סיכוי סביר שהרבה מהם היו פשוט כי היא הייתה בחברתה של היידי. אז הגברים בצד אחד, ג'נה והיידי בצד שני, וכריסטי היא לשון המאזניים בתפקיד קריטי - שהיא הולכת לפקשש.

אתגר פרס, מת'יו (כמובן) זוכה ובוחר לוותר על ביקור של אימו כדי שכל שאר השורדים ייהנו מכמה דקות עם קרוביהם. אחרי זה הוא בכל זאת זוכה בפרס קצת יותר גדול, שמספק הצצה ראשונה לתרבות המקומית. אחרי זה רוב וג'נה כורתים ברית לפיינל 2?!? אבל ג'נה מטומטמת כדי לקחת דווקא את רוב לגמר. מת'יו, היידי, בוצ', אולי אפילו כריסטי - כולם יפסידו לה. רוב לא. רק רגע - לג'נה יש חולצה של להקת Rush!!! מי ידע שיש לה טעם כל-כך טוב במוזיקה?!? זה מספיק כדי להעלות אותה מקום או שניים בדירוג הזוכים מבחינתי! (אותו דבר לגבי גייבלר, שאוהב יותר מכולם את איירון מיידן)

אתגר החסינות מביא אלינו את השאפלבורד הראשון, לפני שהוא נעשה מאוס ביותר. ג'נה זוכה בחסינות, ובנקודה הזו מתחיל להיות ברור - במיוחד כש*מישהי* מפגינה כשל מובהק במשחק אסטרטגי - שההכרעה אינה בין רוב והיידי, אלא בין רוב וכריסטי, ובדיוק בגלל זה ג'נה העבירה את החסינות להיידי. הברית של רוב היא איתה, לא עם היידי. ובזאת כריסטי מודחת, לא לפני שהיא מצביעה דווקא נגד ג'נה, ואז מאשימה דווקא את ג'נה והיידי בבגידה, ולא את רוב. משחק יותר טוב של רוב? לא, זו כנראה טינה שהתחילה עוד בנקודה שהשבטים היו מחולקים לגברים ונשים. האם היא התגברה על הטינה הזו, או שמא באמת לא קראה טוב את השפתיים של ג'ף? שני דברים בטוחים, כריסטי הצביעה לג'נה בגמר, וג'נה הייתה זוכה במיליון גם בלעדיה.

פרק 12

בוצ', היחיד שלא הצביע למודחת הטרייה, מעדיף לחבור לעצים מאשר לשורדים. המשחק שלו לא הרבה יותר טוב מאשר של מת'יו. ולכן מה שהכי טוב לרוב הוא ברית בנים - והוא אפילו מספר על זה לג'נה ולהיידי. אחרי זה מגיעים לאתגר הפרס - אתגר ההזדמנות השנייה, שהפעם כולל גם הצצה לעתיד. מת'יו זוכה במכונית (צפוי), מקולל ובוחר את רוב לפרס. בנקודה הזו ברור שעבור ג'נה והיידי, ההדחה של כריסטי הייתה טעות - הן עכשיו במיעוט וקשה לי להאמין שהן יצליחו לצאת ממנו. אבל יש להן לבוצ' בעייה הרבה יותר גדולה, בגלל שכל המחסה עולה באש! אני מניח שבגלל זה הגבילו מעונה 7 ואילך את פריטי הנוחות של המתמודדים.

הפרק מתמקד בשריפה יותר מאשר באסטרטגיה, וזה קצת עצוב שהבריתות בשלב הזה חקוקות באבן. ואני יודע היטב את מצב העריכה ולמה היא ככה, וכל הטוב שהחליטו להוריד בעריכה, אבל מתחיל להרגיש לי רע להיות בעד ג'נה. האם וידויים דומים נשארו בחדר העריכה עבור... כמעט כל מתמודד אי פעם? סביר להניח. אבל העובדה היא שהמילים האלה יצאו מהפה שלה והאומה שמעה אותן. אחרי זה אתגר חסינות, מת'יו זוכה וברור שיש בגמר רק בחורה אחת. אבל במועצת השבט, ג'נה אומרת לפחות דבר אחד שהוא שקר אסטרטגי טהור: "אני מעדיפה ללכת לגמר עם שחקן טוב ולא עם מישהו שאני מנצחת בוודאות". וזה ראוי לציון, אבל לא ראוי למיליון - וגם יצאת נגד זה במציאות כשהדחת את רוב ולקחת לו את העז. אז קצת אמת הצליחה בכל זאת לשבור את העריכה ולהראות את ג'נה השחקנית. אבל בלי היידי יהיה לה קשה מאוד לשרוד.

הגמר, חלק א'

אז אחרי הפרק עם העריכה הכי חסרת רחמים עד עכשיו, ג'נה פתאום שוב מקבלת וידויים של מנצחת. מתחילים עם אתגר הפיינל 4, המגה-אתגר הראשון. אתגר שלג'נה אין בו שום יתרון מובנה, ובכל זאת היא זכתה. למה? אולי מזל, אולי נטו כוח רצון. אבל אם הבנים ממש רצו להדיח אותה, הם היו יכולים. היו להם אלף ואחת דרכים, כשרות אבל מסריחות. למשל: ששניים יכשילו את ג'נה ויפריעו לה בזמן שהשלישי זוכה בחסינות, או אפילו למנוע ממנה לישון במחנה כדי שהיא לא תהיה במיטבה. אבל הם החליטו לא ללכת 100% על המטרה - שג'נה לא תזכה בחסינות. ובגלל זה היא זכתה, ועכשיו גבר יודח. ובהנחה שהאתגר האחרון דומה לקודמיו, בו בהחלט יש לה יתרון גדול.

זה אומר שההדחה היא בין רוב ובוצ', ולרוב יש ברית רק עם מת'יו... אבל רגע, מי אומר את זה? מת'יו, השורד עם המשחק החברתי הממש ממש גרוע. בפועל לרוב הייתה גם הייתה ברית עם ג'נה. ולכן בוצ' הודח פה אחד, ממשיכים הלאה. השורדים שוקלים את עצמם, ואז ממשיכים לטקס המעבר, אבל מה עם הלפידים של המודחים? יופי עם ההתקשטות ורוח המקום והכול, אבל מה עם רוח הפורמט? ואז עוברים לאתגר החסינות האחרון שבו כמובן יש לג'נה יתרון ענק בגלל שהיא בחורה. היא זוכה, כמובן, ומדיחה את רוב. וההמשך בקרוב.

חלק ב'

לא יודע מה הקטע שלא היה טקס מעבר, אבל ג'נה ומת'יו אירגנו אחלה טקס מאולתר במחנה. אחרי זה מועצת השבט האחרונה, ודי ברור שג'נה התבטאה הרבה יותר טוב מאשר מת'יו. שוב, אפשר לשאול האם היא אשכרה הצליחה לשכנע את כריסטי, או שהנ"ל באמת לא קראה כמו שצריך את השפתיים של ג'ף. אבל גם אם לא, היא הצליחה לשכנע את דינה, רוב ואפילו דייב, אז הכלבה חסרת הכישורים שניסו למכור לנו בעריכה באמת נעלמה לגמרי.

דירוג:

1. רוב ססטרנינו - מעל כולם, המתמודד האהוב עליי עד סירי
2. דינה

תכל'ס כמעט לכולם יש פגמים, והסיבה שאני מבקר אותם כל-כך לחומרה זה בגלל שזה תכל'ס קאסט די טוב:

3. ג'נה
4. אלכס
5. כריסטי
6. דייב
7. מת'יו
8. שונה
9. בוצ'
10. ג'נט
11. ריאן
12. היידי - מצטער, לא שיניתי את דעתי עליה, היא הייתה ונשארה פוסטמה וייתכן שהייתה השפעה שלילית על ג'נה
13. ג'ין
14. דן
15. ג'ואנה

16. רוג'ר 8-{ 8-{ 8-{ כזה פוץ ומיזוגן שכששמעתי על מותו היה קשה לי להביע תנחומים כנים!

יש לי כמה סדרות אחרות להשלים כרגע, אז בעונה חודש וקצת - נתראה באוסטרליה לסכם את האולד סקול של האולד סקול!

למעלה