עונה 14 - מההתחלה!

פיג'י, פיג'י, פיג'י. אם יש עונה שראויה להיכנס למילון תחת ההגדרה "Mixed bag", זו העונה הזו. העונה הביאה לנו את האליל במתכונתו המשופרת, את יאו-מן ואת אחד הבליינדסיידים הכי טובים עד היום. אבל היא גם הביאה לנו חלק מהטוויסטים הגרועים בתולדות הישרדות. מבחינתי היא ה"ין", כשסין היא ה"יאנג" - עונה מדהימה שנפגמה בגלל דברים כמו הערבוב החלקי ודניס. וכל זה נגרם בגלל שמליסה מקנולטי (זה לא השם של אשתו של ג'ימי ב"הסמויה"?) פרשה במאני טיים. בגלל זה ויתרו על עוד שבטים מחולקים לגזעים, והלכו על טוויסט העשירים נגד עניים הנוראי. החלק הכי גרוע? סילביה, שתיכננה את המחסה המוגזם, קוללה להצטרף לשבט העני בכל מקרה!

לא שיש הרבה על מי לרחם, או לחוש משהו חיובי, חוץ מיאו-מן, ארל, מישל, קצת סטייסי ואולי חלק מהמודחים המוקדמים. על ההתחלה יש ריב בין דרימז לרוקי. אני אמור לבחור צד?! מה הדבר הבא, אני אמור לבחור צד במלחמת האזרחים בסוריה?!? בין דיקטטור מטורף שמשתמש בנשק כימי נגד אנשיו, לבין מוסלמים קיצונים שלא יהססו לשחוט כל מי שחושב טיפונת אחרת מהם?!? אני שונא את שניהם. אני שונא את ליסי, אני שונא את מוקי, אלכס היה בסדר בעונה עצמה אבל מושבע אולי יותר גרוע מקורין, ורוב שאר המתמודדים או שיעממו (שלום לקסנדרה הידועה בכינוי "גברת אה-הא") או לא הורגשו. זה אולי הקאסט הכי גרוע בתולדות הישרדות יחד עם עונה מאוד מאוד דומה לה - סמואה, אבל לפחות בסמואה, בזכות ראסל, שודרג המשחק לגבהים חדשים. בזכות ראסל, את סמואה אני מחשיב סבירה פלוס סך הכול. פיג'י? בינונית במקרה הטוב. אבל לפחות תדלקתי את עצמי עם אי הגלות לפני כן.

מכאן ואילך אקדח הזינוק יורה ואולי הפרה-מיזוג הגרוע ביותר אי פעם מתחיל. אולי אם מוטו היו העניים וראבו היו העשירים המצב היה טיפונת שונה, אבל כשנאבקים כדי לחיות, אין ממש מקום לאסטרטגיה. לפחות יש את יאו-מן, ארל ומישל (סטייסי תפציע רק אחרי המיזוג, בעיקר לפרק אחד), ולראשונה אליל חסינות שנמצא במחנה ולא על האי, מה שפותח מקום לאסטרטגיות חדשות שתנוצלנה במלואן בסין ומיקרונזיה. על ההתחלה יש ברית בין ארל, רוקי, ג'סיקה ואריקה, ברית שתחזיק מעמד שעות ספורות. קצת חבל שלא הודחה מישהי פחות נסבלת, אבל הבלתי האמיתית היא ליסי, ואני אצטרך לסבול אותה לפחות עד שיהיה ערבוב. אריקה מעצבנת, ריטה למלמית, ולפחות ג'סיקה נראית טוב. רוקי באמת נראה ונשמע כמו סילבסטר סטאלון אבל זה הדבר החיובי היחיד שאפשר לומר עליו. ייצוג עדתי? ייצוג עירוני? הוא חולק עדה ועיר עם רוב מריאנו, למען השם!!!

אז ג'סיקה מודחת בגלל שפיקששה פאזל אחד, לא בגלל כוח פיזי, אחרת ריטה הייתה אמורה לעוף. לא נורא, רק שלוש נשים ישרדו את הפרה-מיזוג בכל מקרה. בגלל אירועי הזמן האחרון אני נמנע משימוש במילה שמתחילה באות ט'.

פרק 2

אסטרטגיה? מה זה לעזאזל? הפרק מתמקד בכמה קשה לחיות אצל ראבו, וכמה קל לחיות אצל מוטו. אם יש דבר בעולם שיגרום לי לשקול ברצינות סוציאליזם, זה העונה הזו. הפרה-מרג' הזה כל-כך גרוע, שההפקה הייתה צריכה לשבור את החוקים באמצע כדי שחברי שבט ראבו לא ימותו מרעב. מוטו זוכים שוב בחסינות ובציוד דיג, ושולחים את ארל לאי הגלות, שקורא לאי הגלות שדרוג כי אשכרה יש לו אבן אש. אני חוזר: אי הגלות הוא שדרוג לעומת מחנה ראבו, כי לארל יש פאקינג אבן אש ולשאר השבט לא. זה אומר הכול.

במחנה רוקי מתחבר למוקי, אחת הבריתות השנואות עליי אי פעם, תודה לאל שהערבוב הגיע, ושם את שני הטרולים האלה במיעוט מיידי בשבט הכי גרוע בתולדות הישרדות. אולונג אולי יותר עלובים, אבל אולונג היו בתנאים שווים לאלה של קורור. עוד יותר תודה לאל שמישל לא הייתה קרובה להיות על הכוונת עד שהיא הודחה בעוד טוויסט דפוק ולא הוגן. אריקה מודחת. יש לעונה הזו כמה פרקים מעולים, אבל עד אז היא נוראית.

פרק 3

המצב בשבט ראבו עדיין נוראי, אבל לפחות יש ניצוץ של תקווה, תרתי משמע: מישל הדליקה אש באמצעות המשקפיים של יאו-מן! ובגלל זה ג'ף נותן להם אבן אש. אתה רציני?! תן להם אבן אש כדי שיהם לא פאקינג ימותו! אבל בנקודה הזו מוטו מתחילים ליהנות מיתרון מספרי, וחוץ מזה הם פשוט יותר טובים. כתוצאה מכך, לא רק שראבו שוב הפסידו בשני האתגרים, והגבירו עוד את יתרון החיים והשורדים של מוטו, הם אפילו לא היו קרובים לנצח. סילביה חוזרת לאי הגלות, במה שכנראה היה גזר הדין שלה. בינתיים מכינים אותנו לפינוי של דרדסבא, אחד הדברים הבודדים שיעזרו לראבו לא להתמוטט לחלוטין.

ראבו מפסידים עוד חסינות, תיראו מופתעים, אפילו באתגר שלא דורש יכולת פיזית בכלל. וזה בדיוק מתי שמוקי נכנס רשמית לשיט ליסט שלי, הארוכה ביותר מכל עונה אי פעם, אולי חוץ מעונה 30. פאק יו מוקי, ועל הדרך גם פאק יו רוקי. אני שונא אתכם. גם לא הוגן כמה ששבט מוטו יותר חזק: כל הגברים הכי חזקים בעונה אצלם, ולמרות שיש להם את דרדסבא, לראבו יש את יאו-מן ואת אנתוני, אחד הגברים הצעירים הכי חלשים בתולדות הישרדות. נשים חזקות אין בדיוק בעונה הזו, אבל סטייסי ולילינה הן כנראה הנשים הכי אתלטיות העונה. בטח הרבה יותר מאשר סילביה. קיצר, זה כמו הערבובים מהעשור השלישי של הישרדות, שיצרו שני שבטים ממש לא מאוזנים - רק שלאחד יש דירת פאר ולשני יש חירבה. הערבוב יציב את רוב הגברים החזקים בשבט ראבו, ויוכיח שאולי לא רק הטוויסט אחראי לכמה שהפרה-מרג' היה מזעזע וחד צדדי.

סילביה מודחת, וההתעללות במין הנשי נמשכת. העונה הזו מציבה את הרצף הארוך ביותר של הדחות נשים על ההתחלה, עם חמש, וגם אחרי הערבוב מצבן לא יהפוך להיות טוב. בינתיים רוקי כבר מתחיל להיטפל לאנתוני. פאק יו.

פרק 4

אם זה עוד לא מובן, אני פאקינג שונא את רוקי. הוא אולי הגבר הכי רעיל ודפוק שהיה בתולדות הישרדות. יותר מאשר דן פולי (עונה 30, מתחרה רצינית לפיג'י על הקאסט הגרוע ביותר מבחינת אישיות), ובטח יותר מכל ספורטאי העבר בדולר כמו פאק יו בראד קלפפר, שלפחות עליהם אפשר לומר שהם חיים בסביבה מאצ'ואיסטית ורעילה. אבל איכשהו, איכשהו, אני עדיין שונא את ליסי אפילו יותר. גארי הוא רק מטרד עבורך?!? הוא אדם שסובל ובסכנת פינוי רצינית, ואכן יפונה בהמשך. את *שמחה* שהוא פונה?!? חבריך לשבט הם לא בני אדם בשבילך?!? ואז היא פוצחת בוידוי גזעני על ליליאנה. אני גם לא שוכח לה את ההתנהגות כלפי נייטמרז וקסנדרה, שתבוא לידי ביטוי בפרק הבא. אבל הכי גרוע, זה ששני האנשים הנוראיים האלה הולכים להגיע לספסל המושבעים, ושם להמשיך להיות חארות.

ראבו מפסידים גם את שני האתגרים בפרק הזה (וואט דה פאק?!? אפילו מראאמו זכו במשהו בנקודה הזו!) אבל לג'ף יש הפתעה: מוטו צריכים ללכת למועצת השבט או להפסיד את הוילה המפוארת שלהם לראבו. במילים אחרות, ההפקה הייתה צריכה לשבור את הטוויסט המבולשט באמצעות טוויסט מבולשט אחר כדי שהוא לא יצא משליטה, אבל בסופו של דבר רק ערבוב יציל את יאו-מן, ארל ומישל. וכמובן, זה *עדיין* לא סוף הבולשיט לעונה הזו. אבל לפחות ראבו המסכנים מקבלים רגע של נחת. בשבט מוטו, שוב הדחת גבר לא על הפרק אפילו בתיאוריה. העונה הולכת לתיקו מול אי הגלות, ובעונה ההיא אחת ההדחות הייתה משבט שיש בו רק נשים. אבל נייטמרז הוא לא חלק מהברית, שכוללת את אלכס, אדגרדו, בו, סטייסי וליסי. והשתיים האחרונות, שחולקות גם את הרוע כלפי השחורים בשבט, מחליטות להדיח את ליליאנה כי "היא הולכת לאיים על הברית". אם תשאלו אותי? אישה לאישה זאב. ועל ליסי כבר גמרתי על ההלל והיא עוד הולכת לפתוח עוד ספר זמירות אחרי הערבוב, אבל סטייסי? לא יפה. לפחות אפשר לזקוף לטובתך את הבליינדסייד על אדגארדו.

פרק 5

בעקבות אליל החסינות מתחברות שתי צלעות של הברית האהובה עליי במשחק, יאו-מן וארל. אבל ראבו שבט כל-כך גרוע, שקשה אפילו לחפש את האליל. האמת? זה כבר לא שבט עד כדי כך גרוע, יש להם אש ומים. אבל מוטו ביתרון פרסים כל-כך גדול, שקשה עד בלתי אפשרי לסגור את הפער - שלא לדבר על יתרון הכוח הפיזי, כמובן. אתגר הסומו חוזר מפאלאו - למה תמיד הביאו אותו לעונות עם שבטים ממש לא מאוזנים? אפילו בסן חואן, הונאפו הפסידו שלוש חסינויות ברצף (או שזה היה קויופה? משום מה שכחתי) לפני הערבוב. אבל העונה הזו שברה שיא עבור האתגר ועבור עצמה. השבטים אפילו לא באותה ליגה, וזה כנראה האתגר שאחריו הוחלט על הערבוב. במאבקים בין שניים מאותו המין (כולם פרט לאחד), לא רק שראבו הפסידו - הם בקושי החזיקו מעמד שנייה וחצי כל אחד. שוב, בגלל המלחמה אני לא משתמש במילה שמתחילה באות ט'.

מוטו זוכים בין השאר בערכת קפה, וזה מוביל לכך שנייטמרז (רק על הכינוי המגוחך שלו מגיע לו כינוי גנאי, קוראים לך אנדרה למען השם! ומה הקטע עם אנשים שקוראים לעצמם בכינויים כאלה? נייטמרז, רוקי, שוגר, והאחד שמעולם לא תיכננתי לקרוא בכינוי הדבילי שלו - בנג'מין. אני שונא את כולם! למרות שאני מקל קצת על בנג'מין כי הוא תומך בישראל) לא יודע להכין קפה, ואז ליסי איכשהו שוברת שיא ויוצאת אליו ממש מגעילה. סטייסי בסופו של דבר מדריכה אותו, כנראה היא הושפעה מליסי הנוראית כי אחרי הערבוב היא נהייתה סבבה לגמרי. ואז מסתבר שלליסי גם אין מושג ירוק באסטרטגיה. אני חושב שמדובר בשורדת היחידה בהיסטוריה שמקבלת נכשל גדול בכל ה"מקצועות" - אופי, אסטרטגיה, חיי מחנה, כוח פיזי. תזכירו לי שוב למה קורין יותר גרועה? ואם כבר מושבעים מזעזעים, ממש תפסתי מאלכס עד רגע לפני הנאום שלו. הפרק הוא ממש טוב.

אתגר החסינות הוא אתגר זיכרון, אולי הפעם יש צל של סיכוי? אבל בנקודה הזו ראבו כל-כך מורעבים, שהם מתקשים לתפקד אפילו מנטלית. שוב, זה טבעי בהישרדות - מה שלא טבעי זה המחסה המוגזם של מוטו. האמת היא שהאתגר דווקא היה צמוד, האתגר הראשון בעונה שלא היה מארש טורקי על גמל. אבל ראבו הפסידו שוב. את האמת? אם ריטה תודח זה ייצור רצף מטורף של חמש נשים - יותר ממחצית הנשים בעונה - אבל אני כל-כך מרחם על אנתוני שפשוט בא לי שהוא יישאר. מצד שני, אנתוני וריטה מתאחדים להדיח את רוקי, אבל הוא בערך היחיד בשבט עם עוד קצת חלבון בשרירים. מי הכי הייתי מעדיף שיודח? מוקי. אבל הוא כנראה יישאר אחרון עם יאו-מן, ארל ומישל, ואולי אפילו מישל תודח לפניו. בסוף ריטה הודחה, אבל בפרק הבא יש ערבוב! אולי העונה הזו תוכל להיות נורמלית סוף סוף?

פרק 6

הערבוב מגיע, והוא לא יכול להיות יותר קריטי. איכשהו נוצר שבט גברי למהדרין שנראה אפילו יותר חזק ממוטו. אבל אלוהי ההישרדות נענו לתפילותיי, והשבט הזה, שכולל את כל שנואי נפשי, הולך למחנה ראבו. ומי במוטו? בין השאר, יאו-מן, ארל ומישל. עכשיו העונה יכולה להיות קצת יותר טובה? עכשיו כשעיקר הכוח הפיזי נמצא אצל ראבו בדמות "הפרשים", שחלקם עוד שבעים ומאושרים מימיהם בשבט מוטו, המצב יכול להיות מעט יותר מאוזן. ולראייה, הייתה להם האנרגיה לתפוס סרטנים, לדוג דגים ולאכול טוב. שבט ראבו רשמית הגיע לרף הנמוך של סטנדרט החיים על האי. אבל חברי מוטו עדיין חיים כמו שייח סעודי. לפחות אני בעדם, למרות שזו הנקודה שבה "גברת אה-הא" מתגלה. רוקי וליסי איכשהו מוצאים דרכים להיות עוד יותר נוראיים.

מוטו זוכים בחסינות, שזה טוב, אבל הסיכוי שאנתוני לא יודח הוא נמוך. אילו מוטו היו הולכים למועצת השבט, זו כנראה הייתה סטייסי, שעד עכשיו רק עיצבנה אותי והייתה עמוק בשיט ליסט שלי, ותצא ממנה רק בגלל הבליינדסייד המפורסם. שוב, לא שיש הרבה תחרות בצמרת. בתחתית התחרות הרבה יותר צמודה. חבל לא עשו לרוקי רוג'ר סקסטון והדיחו אותו עכשיו כדי לוודא שהוא לא יהיה אפילו מושבע. מושבע אחד יותר נורמלי בדמות אנתוני היה יכול לעשות לעונה הזו רק טוב, אבל כאמור, כמעט ואין טוב בעונה הזו. מבחינתי אחרי יאו-מן, ארל, מישל וסטייסי, אנתוני הוא בין הנסבלים רק בגלל שהוא סימפטי. זה בינו לבין אדגארדו לבין בו. עכשיו שהוא הודח ופאקינג ליסי עומדת להצטרף לשבט, אפשר להעלות את אדגארדו ואלכס על מסוק, ולשגר את כל שארית מאגר הרקטות של חמאס למחנה ראבו?

פרק 7

ליסי מצטרפת לשבט ראבו, והשבט הגרוע בתולדות הישרדות הופך להיות אפילו יותר גרוע. אבל הם ראבו, הם השבט העני והדפוק בתולדות הישרדות, אז הם ימשיכו להפסיד אתגר אחר אתגר. ואם מוטו יגיעו למועצת השבט? ובכן, יאו-מן מוצא את האליל. ואז הוא מכין אליל מזויף, רעיון כל-כך נחמד שההפקה עשתה אלילים מזויפים משלה בעונה הבאה. אבל בנקודה הזו ארל פחות או יותר מקריין את העונה, והופך לאחד הזוכים הכי צפויים אי פעם. שזה בסדר בעונה הזו כי טוב לדעת שמישהו נורמלי יזכה. אין הרבה כאלה בעונה.

ראבו סוף סוף זוכים באתגר! חבל שזה הפך להיות השבט הכי גרוע אי פעם. אחרי זה מגיע אתגר החסינות ובו מישל היא רשמית השורדת הכי חמודה אי פעם. ואין שום סיכוי שהיא תודח, זו כנראה תהיה סטייסי והיא תביא את זה על עצמה לגמרי. וזה היה קרוב, כי ההבדל בכוח הפיזי מאזן קצת את ההבדל במצב השבטים. אני לא אתפלא אם ההפקה התערבה ונתנה לאדגארדו שק מלא באפים כתומים כדי לעצור את הבולשיט. והיא הצליחה, סוג של, כי ראבו לפחות זכו באתגר והשאר היו די צמודים. אבל מוטו זכו שוב, וטוב שכך. אז זה בין רוקי וליסי? חכו רגע, אני רץ להכין פופקורן!

בנקודה הזו דרימז עדיין לא מאוחד עם אדגארדו ואלכס, אבל מוקי מצביע יחד איתם ובוגד ברוקי. חלומות מתוקים, זבל. בהמשך הפרשים יווצרו, אבל יחוסלו באחד המהלכים הכי טובים בתולדות הישרדות עד אז.

פרק 8

הפרשים נוצרו רשמית, אבל מוקי יודע שהוא במצב מסוכן בתור חבר ראבו המקורי האחרון בשבט ראבו החדש, אז הוא מנסה להתחבר יותר לאלכס ואדגארדו. ויש להם את האליל. לא נורא, עכשיו שרוקי מחוץ למשחק וליסי בדרך להצטרף אליו, השבט נעשה מאוד נסבל. לפחות עד פרק הגמר, שם נייטמרז ואלכס יחריבו את עצמם. אתגר הפרס הוא ריקוד שבטי, וכך עושים את זה כמו שצריך. בפורמט שבטי, וכמובן (בתקווה) עם שופטים אובייקטיביים. מעבר לזה, הגירסה הזו לא מאוד מעניינת, חוץ מזה שהיא מעוררת בי PTSD להישרדות האיים הקאריביים. מוטו מנצחים, תיראו מופתעים כי זה בכל זאת אתגר שלא מערב כוח פיזי אז לראבו אין יתרון, ומתאחדים לקראת המיזוג.

אם ליסי עדיין לא הייתה בתחתית הדירוג, היא כבר מועמדת רצינית לתואר השורדת השנואה עליי אי פעם. ואם השבט יפסיד שוב חסינות, כצפוי, אני מאמין שהיא תודח. אם איכשהו מוטו יגיעו למועצת השבט, תודח "הפרשית החמישית", סטייסי, ואם לא, אני מניח שהיא תהיה ראשונה לעוף אחרי שהפרשים ייכחדו. באחרי זה אתגר הקליעה חוזר מבורנאו, האמזונס והאולסטארס, הפעם שוב במתכונת שבטית. שבט ראבו שוב נתן עבודה, אבל הם עמדו נגד בו, הגבר הכי חזק בעונה, ויאו-מן עם חוכמת החיים שלו. מאחר ואדגארדו ואלכס הם השולטים בשבט (שוב), מה שיוצא - אני מרוצה. אבל אני בעיקר מעדיף הדחה של ליסי. כמובן.

ואז ליסי מורידה את עצמה לשאול תחתיות עם אולי המשפט שאני הכי שונא אי פעם בהישרדות. "הייתי עשירה, הייתי ענייה, הייתי בגלות, שיחקתי את המשחק". נשמה, אני כבר לא מדבר על אסטרטגיה. את לא רוצה להישאר במשחק?! לנצח?! לזכות במיליון פאקינג דולר?!? אז לכי הבייתה. אה, והיא חושבת שעוד יהיו אתגרים שבטיים. אתם עשרה! לא ראית מימייך הישרדות?!? המיזוג מתקרב! אם לא ראית הישרדות, למה לכל הרוחות רצית להשתתף?!? המנטליות הזו הייתה צריכה להיכחד עוד בבורנאו עצמה!!! ביי, אחת השורדות היחידות שממש לא איכפת לי אם תמות במציאות. אבל למה לכל הרוחות, גם בעונה הזו וגם בקודמת, המושבעים מתחילים לפני המיזוג?! זה עוד יותר גרוע כאן כי שני המושבעים הראשונים הם בין המתמודדים הכי גרועים והאנשים הכי חארות בתולדות הישרדות.

נערך לאחרונה ב:
פרק 9

המיזוג הגיע, עכשיו אפשר להירגע? אין יותר עשירים ועניים, כולם על שבט אחד והאסטרטגיה בלבד תדבר. כולם הולכים לחיות במחנה מוטו, אבל מצפה להם הפתעה לא נעימה: ההפקה לקחה את המיטה, הספות וכל המותרות והשאירה להם כל מה ששבט צריך בימיו הראשונים: סיר, מצ'טה, אבן אש וציוד דיג (את שני האחרונים לראבו כמובן לא היה), וזה בדיוק כל מה שצריך כדי לחיות. עכשיו הגיע הזמן שלכולם יהיה מחסה נורמלי. השיחה בין מישל וסטייסי הייתה פשוט טרגית, עכשיו שאני יודע איך הפרק נגמר וכמה עוד בולשיט מצפה לי לפני שהעונה באמת מתחילה להיות טובה.

הפרשים רוצים להדיח את בו, בו וסטייסי בטח יכוונו נגד מוקי, ויאו-מן וארל ומישל פשוט הולכים לשבת ולאכול פופקורן עד שהם ברוב מספיק כדי אשכרה לקבוע דברים. אבל כבר עכשיו הפרשים הולכים להתפרק. אלכס ואדגארדו רוצים לצרף את סטייסי כדי שיהיה לברית רוב, אבל למוקי ולנייטמרז ברור שהצירוף שלה ייצור גם רוב בתוך הברית נגדם. מוקי תמיד יכול לחזור לשבט ראבו המקורי. יש אין סוף אפשרויות. לצערי כל זה יצטרך לחכות, כי הבולשיט לא נגמר. זה בעצם סוג של אבטיפוס ל"מרג'טורי", רק שהשבט מתחלק לקבוצות של חמש, ורק קבוצה אחת הולכת למועצת השבט. בו, אדגארדו ויאו-מן באותה הקבוצה?! ובשנייה סטייסי, יחד עם אלכס, מוקי, דרימז ומישל. מסכנה, כל התוכניות של הפרשים לא יתבצעו כי היא תודח הערב.

אבל זה לא נגמר, כי אין סקראמבלינג. ג'ף מנסה לחרטט משהו במועצת השבט, אבל אז אלכס מנצל את זה כדי לסמן את מישל בריש גלי. אבל אלכס וסטייסי עדיין במיעוט. לא נורא, נכון? זו עדיין תהיה סטייסי. אבל ברגע האמת, כנראה בהשפעת מועצת השבט הנוראית הזו, דרימז משום מה מצביע נגד מישל והיא מודחת - שכחתי כמה הדחה נוראית זו. לוקחת בהליכה את ההדחות של מיסטי, קלי גולדסמית', אהרון. מבחינתי ג'ף הדיח את מישל יחד עם אלכס. בולשיט. התערבות הפקה ברמה של הישרדות האיים הקאריביים.

פרק 10

אוקיי, *עכשיו* אפשר להירגע? עכשיו העונה הזו יכולה להשתפר, בבקשה? אתגר "מה השבט חשב" מגיע, וסטייסי נפסלת מיד, והיא גם התשובה לכמה שאלות מאוד לא נחמדות. סיכוי סביר שהיא התחברה לליסי בגלל שליסי היא חרא, וסטייסי בעצמה אדם לא ממש נחמד - מעונה 12 לא קיבלתי וייבז כאלה מאף מתמודד חוץ מבובי - כן, גם לא טרי, למרות שאני ממש ממש שונא אותו. קסנדרה זוכה בפרס, שולחת את מוקי לאי הגלות ולוקחת איתה לפרס את יאו-מן, נייטמרז ובו - ובעצם יוצרת ברית של חמישה (המיקום של ארל בברית הוא מובן מאליו) שתשלוט בהמשך המשחק, כשסטייסי כמובן תהיה חייבת טובה לאלכס ואדגארדו.

אגב, אני חייב להגיד שבנקודה הזו הייתי בטוח שפשוט ידיחו את סטייסי וקסנדרה וזהו, אבל כמובן שזה לא באמת היה קורה... וואט דה פאק, רפרנס ל"שר הטבעות" בהישרדות מצד חלק מהגברים הכי לא חנונים שראיתי בחיים? כמובן, ציטוטים נבחרים מ"שר הטבעות" ו"מלחמת הכוכבים" אני מצפה שידעו אפילו אנשים שבקושי מכירים את השמות האלה, ואולי מעולם לא ראו סרט או איזשהו עולם של פנטזיה או מדע בדיוני. קיצר, אנשים שכל מה שהם רואים על מסך זה ספורט. אני יודע שקיימים אנשים כאלה.

יאו-מן זוכה בחסינות ואלכס, מוקי ואדגארדו נואשים להשיג גם את נייטמרז וגם את סטייסי. הם מעבירים ביניהם את האליל, בלי לדעת שנייטמרז הוא רשמית חפרפרת. ולא, אני לא הולך להפסיק עם השם הזה גם כשהוא "טוב". אני כבר מעדיף לקרוא לו אנדרה וזהו, איזה מין שם אידיוטי זה דרימז?!? שם כל-כך גרוע, שאני נבוך להודות שאני בדיעה אחת עם פאקינג ליסי על משהו. אז הולכים להיפטר מהאליל ולעשות על מוקי בליינדסייד. אבל אז סטייסי, בצעד גאוני, מציעה שידיחו את אדגארדו - ותוך כדי הופכת ליותר אמינה מנייטמרז. מהלך אדיר גם טלוויזיונית, גם לברית ורק עכשיו אני קולט כמה טוב המהלך הזה היה לסטייסי - ייתכן והיא הציבה את עצמה רביעית בברית, מעל נייטמרז ואפילו בו. למעשה, לולא ביש מזל מטורף בפיינל 6, יש מצב שהיא בכלל לא הייתה המטרה. אבל נגיע לזה בהמשך. אז אדגארדו מודח ואיכשהו אחת העונות הכי גרועות בכל הזמנים הביאה לנו את המהלך הכי טוב עד אז.

פרק 11

אני לא מאמין שדירגתי את סטייסי כל-כך גבוה רק על הרעיון של להדיח את אדגארדו. היא הראתה שהיא לא מסוגלת לשקר, ורק על זה היא תודח בהמשך. אז כן, היא לא יותר טובה משאר הזבל שהוא הקאסט של העונה, חוץ מיאו-מן, ארל ומישל. היא תודרג די גבוה בגלל שהיא לפחות תהיה מושבעת נורמלית, אבל זה לא שהרף בעונה הזה גבוה. רק שלושה יכולים לקבל ממני ציון עובר, ואני חושב שכולם יודעים מי הם. עוברים לאתגר פרס ובו מתברר, בין השאר, שאליל חדש הוטמן במקום האליל שנוצל. ככה מוודאים שיש יתרונות במשחק, מבלי להציף אותו ולהרוס את האינטריגות! אגב, 2, 3 ש-גר! הייתי חייב. איכשהו קבוצה שהיו בה גם בו וגם יאו-מן הפסידה. בקבוצה המנצחת יש את אלכס (זה למעשה אותו הצוות שהפסיד בהדחה הטרגית של מישל, מינוס מוקי אבל פלוס ארל), שיעשה הכול כדי להימלט מהדחה.

ואז מוקי ואלכס מחטטים בתיק של יאו-מן ומוצאים את האליל שלו, ומחליטים לסחוט אותו. חבל רק שהם ישבו בדיוק ליד סטייסי וקסנדרה, ששמעו הכול! אבל הם לא גנבו אותו, כנראה כי זה אסור. מה שמעלה את השאלה הנדרשת: מה לכל הרוחות, הישרדות ישראל?!? זה הוביל לבליינדסייד נחמד על תורג'י, כן, אבל איסור גניבת אליל זה חוק חשוב. מה אם זה היה קורה לאסטרטג התורן, שגם ככה צריך להתמודד מול הפקה נכלולית שמתעדפת כוח פיזי על אסטרטגיה? אתגר החסינות... היה צריך מעט חשיבה נוספת. לוח של חמש על חמש זה ממש מעט בשביל משחק "צוללות" של שמונה מתמודדים. הם צריכים למקם 24 משבצות של צוללות על לוח של 25 משבצות! וואט דה פאקינג פאק?!? נייטמרז ובו מיקמו את הצוללות שלהם באותו מיקום בדיוק, אז הם לא יכולים לנצח! אם הלוח היה שמונה על שמונה, זה היה יכול להיות אתגר סביר. סטייסי זוכה בחסינות, אבל זה באמת אתגר שאפשר להתגאות בו? במיוחד שפגעת במשבצת שנבחרה על ידי אחרים?

בכל מקרה, הפרק אלכס מתחיל להוכיח שהוא לא פחות חרא מכמעט כל מי שהגיע למושבעים, מלבד שלישיית הזהב. אוקיי, קסנדרה פחות, אבל היא גברת "אה-הא" שמפחדת להביע עמדה, ולגבי סטייסי, אל תשכחו את הפרה-מיזוג. אני לא מאמין שחשבתי שהעונה הזו סבירה, רק בגלל כמה פרקים טובים. הקאסט הזה חרא!!! לוקח את סמואה, עולם אחד ועולמות בנפרד בהליכה. כן, למרות זה שפרש פעמיים. במועצת השבט הברית פיצלה קולות בין אלכס ומוקי, מוקי הצביע לבו אבל אלכס הצביע נגד מוקי, והוא הודח.

פרק 12

יאו-מן מתחיל לתכנן ליום שאחרי הפרשים, ומעדיף לכוון נגד נייטמרז ובו. באתגר הפרס זוכה בו, יחד עם יאו-מן ונייטמרז. ארל נשלח לאי הגלות (האי של ארל!) ומוצא עוד רמז. במחנה, נייטמרז בעצמו מכוון נגד בו. אבל הכול הולך לעזאזל כשבו זוכה בחסינות. לא נורא, פעם הבאה? חבל שזו לא יכולה להיות קסנדרה, המתמודדת הכי מיותרת כרגע, הכי מיותרת בעונה ואחת הכי מיותרות בתולדות הישרדות. זו הנקודה שבה היא זוכה בצדק לכינוי "גברת אה-הא", כי היא לא מביעה דיעה בכלל. אבל אפשר גם להגיד שלהקשיב מבלי להביע דיעה זה יותר כמו וספיה. אבל אם כן, היא וספיה לעניים מאוד מאוד מרודים. לפחות היא לא חופרת על ישו. ובזאת אלכס מודח באחד הפרקים הצפויים והמשעממים במיזוג הדי טוב הזה, וכל ניסיון עריכתי ליצור מתח היה מיותר לחלוטין.

פרק 13

נייטמרז רוצה מכונית, והרצון הזה הולך להשפיע על האסטרטגיה להמשך. כי אתגר הפרס הוא על מכונית. הוא עובד באותו אופן כמו באי הגלות - שתי קבוצות מתחרות זו בזו על טיול, ושלושת הזוכים מתמודדים באתגר נוסף על מכונית. יאו-מן זוכה בפרס, נותן את המכונית (ואת הפרס עצמו) לנייטמרז - ואז שולח את עצמו לאי הגלות! כדי למצוא את האליל הנוסף. זה אולי הפרס הכי מרגש בתולדות הישרדות מבחינתי. חבל שהוא נפל על העונה הזו. אבל בגלל העסקה הזו, יאו-מן הפך את עצמו לאויב מספר אחת של נייטמרז וקסנדרה. עדיף להדיח אותו כדי שהעסקה לא תצטרך להתממש, מאשר להפר אותה הלכה למעשה.

אם בו יהיה פגיע, הוא עדיין מטרה יותר גדולה, אבל בו זוכה בחסינות שוב - ובגלל העסקה, המטרה של יאו-מן היא סטייסי. ארל מוצא את האליל השני! וזה די ברור שיאו-מן לא הולך לשום מקום. למה שהוא *לא* ישתמש באליל, כשיש לו ולארל שני אלילים ורק שתי מועצות להשתמש בהם? אבל זה מתי שהתוכנית להדיח את יאו-מן יוצאת לפועל. ויכול להיות שהיא הייתה מצליחה אם סטייסי הייתה משקרת במועצת השבט. היא כבר הצליחה לשקר לארל לפני (אני מניח - יכול להיות שהיא בכלל לא ידעה שיש תוכנית להדיח את יאו-מן), למה לעזאזל היא פלטה שזו לא הדחה פה אחד? במקום זאת קיבלנו את השימוש המוצלח הראשון באליל חסינות, והפעם ג'ף סידר את הקולות כאילו יאו-מן אכן היה מודח. מה שמעביר אותי לשאלה הבאה: איך ג'ף יודע בוודאות אם מישהו ישתמש באליל, ועורך בהתאם את הקולות? או שהוא משנה את הסדר שלהם אחרי השימוש באלילים?

הגמר!

האמת היא שאני בכלל לא בטוח שאני ארצה לראות את מועצת השבט האחרונה, עם מופע האימים שהוא הג'ורי של פיג'י. תסלחו לי שאני מעלה את זה שוב, אבל אם אני זוכר נכון, רצח האופי שקורין עשתה לשוגר לדעתי מתגמד מול מה שהולך להיות. בכל מקרה, רק בזכות בכתוביות גיליתי ש-"Pining" זאת מילה שפירושה כמיהה או כיסופים. מי משתמש במילה הזו היום, בכל מקרה (הכוונה למילה באנגלית)?!? אתגר חסינות טוב, ראוי למעמד האתגר לפני האחרון, סדרת מבוכים שמאיימת להיות יותר מגניבה ממבוך ארבעת היסודות הקלאסי מהאמזונס. יאו-מן זוכה, קסנדרה מביכה את עצמה. מה הקטע עם נשים מבוגרות שאין להן שום אוריינטציה בעיניים מכוסות? (זה יהיה אפילו יותר מצחיק עם סוזי בפיינל 6 של גאבון)

בכל מקרה, זמנו של בו הגיע. אני לא אתפלא בכלל אם יאו-מן שומר את נייטמרז רק כדי לקבל ממנו את החסינות בפיינל 4, ואני יודע שכל מה שאני אגיד נגוע בידיעה של מה שבאמת קרה אחרי זה, אבל נייטמרז כבר ארגן הדחה של יאו-מן, למה שיאו לא ינסה להדיח אותו במקום? יאו וארל גם ככה מהווים גוש חוסם בפיינל 4. אם בו לא יזכה בחסינות האחרונה, הוא יודח, ואם הוא כן, תודח קסנדרה והיינו מקבלים את גמר הגברים הראשון שבע עונות לפני ניקרגואה. זה לא שקסנדרה או סטייסי היו יכולות לזכות. זכייה של גבר הייתה רשומה על הקיר בערך מהרגע שמליסה מקנולטי פרשה והטוויסטים המזוויעים של העונה הזו נוצרו. אולי אם סטייסי הייתה מודחת בפיינל 10, נייטמרז ובו היו עם הפרשים ואיכשהו מישל הייתה שורדת ומגיעה לגמר, בלי יאו, ארל, אלכס או אפילו אדגארדו. אבל בכללי הליהוק הנשי העונה היה פח אשפה אחד גדול. זה לא שהגברים לא היו פח אשפה, אבל להם לפחות יש את יאו-מן, ארל וקצת אלכס.

"אתגר גלגל העינויים", כמו שאני קורא לו (מזכיר לי קצת את הסצינה המפורסמת מ"הנסיכה הקסומה") זוכה לתואר של אתגר הסיבולת האחרון בפיינל 4, לפני שעוברים לאתגרי פוקוס, רצון לנצח וקצת שיווי משקל - תכל'ס, האפשרות הכי הוגנת, בלי להטות את הכף לטובת מגדר זה או אחר (שלום שוב לעונה 12 שבה דניאל קיבלה את החסינות האחרונה על מגש של כסף). נייטמרז זכה בחסינות האחרונה, אבל יוצא לו לשמוע שהוא יהיה המטרה אם יתן ליאו-מן את החסינות. בזאת הוא שומר את החסינות, שורף את כל הגשרים, יאו-מן מודח ואנחנו בדרך לזוכה הראשון שקיבל את כל קולות המושבעים. אבל מה הקטע שהחליפו בין "אליל" ו"שרשרת"? וזה לא התרגום, נייטמרז ואפילו ג'ף אמרו את שתי המילים חופשי חופשי.

האמת שרוב המושבעים היו בסדר. הם לא דיברו על המשחק חוץ מאשר יאו-מן, אבל עם קאסט כזה גרוע, זה טוב מספיק. בלטו לרעה, כמובן, ליסי ואלכס, שהיו אפילו יותר גרועים ממה שזכרתי. שכחתי איך אלכס צרח על קסנדרה ולא נתן לה לדבר, ואז יצא נגד המשחק עצמו - חטא קרדינלי שמצניח כל שורד למעמקי הגיהינום. ואז ליסי... מה לעזאזל רצית?! אכן, במיליון יש שישה אפסים. זה גם הציון שלך, גברת - אפס באסטרטגיה, אפס בכבוד לזולת, אפס בחיי מחנה, אפס בהבנת המשחק, אפס כמושבעת, ורק בשביל הקטע, אפס במראה חיצוני. רוקי הפתיע בכך שהוא היה נסבל, אבל בו פיצה עליו עם דיבורי נצרות שהתאימו יותר לחבר המושבעים של סמואה מאשר פיג'י. אני לא מאמין שהגדרתי את העונה הזו כסבירה, ואפילו אנדרייטד. שניים-שלושה פרקים טובים לא מקנים חנינה לעונה מזעזעת.

דירוג:

1. יאו
2. ארל
3. מישל

4. סטייסי, בכל זאת
5. אנתוני
6. אדגארדו
7. דרדסבא
8. ריטה
9. קסנדרה
10. אני לא מאמין שאני שם אותו כל-כך גבוה אבל נייטמרז, בעיקר בגלל שחטף כל-כך הרבה על הראש
11. ג'סיקה
12. ליליאנה
13. בו - תחסוך ממני את דיבורי הדת בבקשה! בנג'מין וברנדון שלום!
14. מוקי
15. סילביה
16. אריקה

ולשלישיית הזבל:

17. אלכס
18. רוקי
19. וכמובן ליסי

נערך לאחרונה ב:
למעלה