עוד יום חלף וצהל המוכשר עדין לא

!Eppur si muove אמירה ניצחית שמתאימה בכל כך הרבה מצבים .

הרמטכל , הממשלה ובכלל מוסדות מסוגלים לטפל מצויין בענינים שבשיגרה . זאת הם עושים וייעשו הרבה יותר טוב ממני אבל סופם להגיע לשוקת שבורה .

הם לא מסוגלים לחשוב מחוץ לקופסא הצבאית . המצב ברצועת עזה איננו צבאי הוא ביולוגי . הם לא מסוגלים לטפל בו .

superman1234

New member
נוווווווווווו, תקים מפלגה חדשה וכל חברי הפורום יתמכו בך...

אין לי כוונה להיכנס לפרטים האישיים שלך, אבל מעניין אותי לדעת מניין יש לך את הביטחון [לפחות בכתיבה..
] שאתה יודע יותר טוב מכולם, בעל מצב ובכל נושא.
ואתה היחיד שחושב מחוץ לקופסא וכל הגיג שלך הוא שיא המקוריות.
לידיעתך, אתה לא!!
זה נכון גם לדיון שלנו בנושא "כאשר ייענוהו כן יירבה וכן ייפרוץ" , שגם שם בכדי לנסות לצאת צודק, אתה מפגין מעין התפלפלות דומה לשיעור בגמרא, שזה אולי מתאים לשיעור בגמרא אבל לא לדיון שלנו שם..

אם אני לא טועה , אף אדם בישראל אשר לו שאיפות פוליטיות לא

הציג חשיבה ותוכנית פעולה הנשענות על שיקולים מבוססי ביולוגיה ובמיוחד דרוויניזם . יש חשיבה מבוססת על פעולה צבאית , יש חשיבה מבוססת על אמונה ביהוה , יש חשיבה המבוססת על הומניזם ליברלי . אבל אין חשיבה במונחים ביולוגיים .
כל עוד הדיון לא מתנהל במונחים ביולוגיים אני היחיד החושב מחוץ לשלושת הקופסאות שהוזכרו .

superman1234

New member
חחחח שרק תהיה לי בריא......באמת.

אני מניח שכוונתך בחשיבה ביולוגית, הינה לגבי קצב הריבוי הטבעי. תקן אותי אם אני טועה.
במידה ואני לא טועה, אזי בודאי שישנם תוכניות פעולה מגוונות [במגרה] שמבוססות על תחזיות דמוגרפיות שהן פועל יוצא של החשיבה במונחים ביולוגיים.

הדרווינזם הוא הרבה יותר מזה . מה שדרווין הבין וכתב

ב-50 הדפים הראשונים הוכח על ידי דרווין באלפי דוגמאות במאתיים הדפים הבאים בספרו הראשון .
למרות שחלפו מאז הפירסום 150 שנה אף אחד לא סתר את יסודות הדרווינזם .
הישרדות המתאימים

superman1234

New member
למה אתה לא מגיב לעיניין ?

כתבת שאתה היחיד שחושב מחוץ לקופסא הרביעית.
הראתי לך שאתה טועה.
הדיון כאן הוא לא בפרטי הפרטים של תיאוריית האבולוציה של דארווין.
המטרה של הדיון הזה איתך הינה לגרום לך להבין "שאתה יודע שאינך יודע הכל - משמעו , אתה יודע [בתקווה]" ציטוט לא מדוייק של סוקרטס.
אני אומר בצער שהדיון איתך הופך לדיון דומה עם חברינו מהמחנה ה@#$ר.
התפלפלויות מיותרות שלא מובילות לשום מקום שמטרתן להוכיח שאתה צודק כאשר בבירור אינך צודק.

זה רק נדמה לך . אתה טועה אפילו ביסודות .

ציינתי שמדובר בישראל - הבאת דיקטטורים מכל העולם . כתבתי שיש 3 קופסאות והבנת 4 . אתה לא מדייק אפילו בדברים פשוטים . אבל אני אדם פתוח . בבקשה תציג מנהיג ישראלי שהחשיבה שלו מבוססת על ביולוגיה/דרוויניזם .

עד שתעשה זאת אני אציג מנהיגים ישראלים שהיו נפלאים בקופסא וטעו , כל אחד בתורו .
משה דיין - מלחמת יום כיפור .
אהוד ברק - אסד ייפול תוך חודש
אריאל שרון - לבנון + נסיגה מעזה
יצחק רבין - אוסלו

superman1234

New member
אני שמח שאתה אדם פתוח.

אתה מחמיא לעצמך כשאתה אומר שאתה חושב מחוץ ל"שלושת הקופסאות"....[
]
ובכך אתה מייצר "קופסא רביעית". נו מילא, אתה מלא בקופסאות...שיהיה.
מאחר ואנחנו כבר מזמן מחוץ לנושא העיקרי....וזה לא פעם ראשונה שזה קורה איתך, אז לשאלתך לגבי מנהיג ישראלי ..... יש לי זמן, אני אחכה שיכתירו אותך כמנהיג [אתה בטח חושב שאתה ראוי לכך], ואולי באמת יהיה לנו מישהו ש"יחשוב" מתוך קופסא מיוחדת.....זול זיין.

poseidon111

Active member
לא, לא, אתה שוב טועה בהעניקך מחמאות עצמיות. אתה לא הראשון

שחושב במונחים ביולוגיים.
כל רודן שמחסל שבטי יריב, כל דיקטטור שמחסל את מי שלא חולק עימו את הגנים,
כל גזען וכל בעל מחשבה פרימיטיבית המעלה על נס את הדרווינזם כמתווה לעולם
טוב יותר חולק איתך את אותה מחשבה.
אתה רק פיון קטן בשרשרת ארוכה של מופרעים.

הדרווינזם אינו מתווה לעולם טוב יותר .

הדרווינזם הוא צילום של המציאות . המופרעים הם מי שלא מבינים או לא מפנימים כיצד המציאות פועלת . הפילוסופים ותלמידיהם השואפים ל"עולם טוב יחותר" וכל מה שהם עושים זה הרגלת תלמידיהם להיות כבשים נטרפות .

בעוד חילוקי הדיעות בינינו מתקיימים אירופה נופלת קורבן לפילוסופיה ההומנטירית . אתם הורסים את העולם .

poseidon111

Active member
לו היית משחרר את התא השני שלך לעבודה היית קורא קצת ספרי

היסטוריה.
אתה כל כך שטוף בדרווינזם שלך שאתה לוקה בשטחיות מדהימה בהבנות של העקרונות לאיך ומה ניתן להשליך על האנושות בשונה מעולם החיות והצמחים.
שוב פעם אתה לא מבין את פירוש המילה סתגלנות לעניינינו ואינך רואה מעבר לסיסמאות הנבובות של "מהו דרווינזם".
זה כבר מביך.
אני כבר לא מדבר על בורותך בעניין הפילוסופיה וכריכתה עם "כבשים נטרפות".
זה בדיוק הפוך מכיון שהפילוסופים מחנכים לשאלות, לפקפוק וזה הפוך מהליכה כעדר.
אני כמובן יכול להוכיח לך שהעולם הדיכוטומי שציירת לעצמך של טורפים ונטרפים הוא קצת יותר מורכב מהקלישאות שאתה מעטר בהן את הודעותיך.
תחשוב על האימפריות החזקות, הטורפות לדבריך, היכן הן היום.
מצד שני תחשוב על הסתגלנים, היהודים למשל, היכן הם היום.
מה אגיד לך, פעם היתה לי מחשבה שגם אתה סתגלן, היום אני יותר חושב בכיוון
שאתה חי במציאות אלטרנטיבית משלך, מציאות של שליפת משפטים מפוצצים בתקווה שמישהו יתרשם.
אני בטוח שיש מישהי שמתרשמת. הידד לך.

התא השני ?

תתחיל אתה עם הראשון . אנחנו כאן כותבים כמה עשרות מילים . לא ספרים . דרווין עצמו כתב להסברת דעתו 2 ספרים גדולים מלאים בדוגמאות . מלבדו כתבו רבים אחרים שמחזקים את התיאוריות הללו . הדוגמאות שיוצרות את המגוון הן 30 מיליון = כמיספר המינים שכנראה יש על כדור הארץ וזה רחוק מלהיות דיכוטומי .

האימפריות השונות התפתחו לפי כללי דרווינזם ושקעו לפי כללי דרוויניזם . העם היהודי שרד תוך פיחות מתמיד מ-3% של תושבי כדור הארץ בימי בית שני אל 0.02% שאנחנו היום . גם זה - בזכות עקרון דרוויניסטי .

אני רק רשמתי שכנראה ואין מנוס מלבצע את זה ..
לא אמרתי שזה מה שאני רוצה שיקרה , רק שאני מקווה שלא נצטרך להגיע למצב הנ"ל ...

tgranot

New member
בקיצור: אתה מציע לאבד יתרון צבאי/אסטרטגי/מדיני קיים.

1. אם כרגע ישראל עוד יכולה לפקח על מה שנכנס לרצועה, ועוד מקבלת גיבוי כלשהו מהמיצרים ההמפקחים בצד שלהם, מה שאתה מציע יוריד את כל התיק עליהם מבלי שלישראל תהיה אפשרות לפקח על המעברים. אני בטוח שהמיצרים גם יודו לנו על כך , וזה גם יבוא לידי ביטוי ברמת הפיקוח שלהם על הנכנס לעזה.

2. לספח שטחים מעזה ? אתה חושב שאתה חי בעולם משלך? בבאמת מתחשק לך לסבול מסנציות כלכליות בעקבות סיפוח קילומטר מטופש שכזה ועוד לשחק לידי הערבים בטענתם שישראל היא התוקפנית שרק מחפשת לנשל אותם.

יופי איישטיין , בחמאס רק חולמים בלילה על חכמים מסוגך שישיבו אותם לכותרות ויוציאו אותם מהבוץ בו הם נמצאים.

אין ייתרון צבאי/אסטרטגי/מדיני . זו אשליה .

למצב ברצועת עזה יש רק 2 אפשרויות לטווח הארוך ואתה לא שוקל את הדברים על פי ההשפעה של 2 אפשרויות אלה .
1 - רצועת עזה תהייה לבסוף חלק ממצרים ומה שאני מציע מוביל לשם .
2 - רצועת עזה תהייה לבסוף חלק מישראל וזו מה שייקרה אם נשמע לך ולחבריך .

Ron W

New member
ומה אתה צופה תהיה התגובה של מצרים / העולם / החמס?

השלום עם מצרים מותנה באחריות לפליטים. קל מאוד לגרום לנתק
והתמודדות עם צבא מצרים - זו הצרה שאתה מנסה להפיל עלינו?

1. בתגובה מצרים לא תפקח על הכנסת נשק אפילו שובר שוויון במחתרת,
כי מה אכפת לה לחמם את הגזרה במקום לספק להם מים וחשמל?
2. הפסקה טוטאלית תגרום לפיגוע מלוכלך, לא אתן רעיונות אבל
המצרים יאפשרו גם חומרי רעל שניתן להשליך לאויר לים או מי התהום
השריפות יראו כמו קומזיץ מול הרעלת החופים וזהום עמוק.
3. ירי מעזה ישתק חצי מדינה כמו בצוק איתן כולל נתיבי אויר.
4. קיצוץ שטח יבטל את האמצעים לגלוי מנהרות ויסכן את הכוחות על הגדר
הקמה של קו חדש לוקחת חודשים ועולה הון.

Ron W

New member
והס מלהזכיר את הצד הכלכלי. ישראל מרויחה ממסחר עם העזתים

אז בגלל שסוחרים בישראל מרוויחים כסף

ישראל צריכה להסכים שיישרפו לנו את השדות ויירו עלינו טילים ?

הבנתי . הגיוני .
זה נקרא סחר בדם .

להזכירך

אחרי שישראל יצאה סופית מלבנון חיזבללה התחמשו מ-10.000 טילים ל-40.000 טילים ויש הטוענים שיש להם 100.000 טילים ובכל זאת הם שקטים כמו דגים .

רצועת עזה חייבת להיות חלק ממצרים . כל מצב אחר גרוע לישראל .

dory141

New member
כשמה שמעניין אותם זה הכסא- זו התוצאה

העיקר שכולם פטריוטים מטעם עצמם ומדברים בשם הביטחו,ן המדינה והדגל. קשקשנים, כמו שהליכודניקים יודעים. במקום, סדרו להם את הצורה (תוך שמירה על חיי אדם אצלנו, אפשר גם עם רחפנים ועוד טכנולוגיה מתקדמת) ויאללה לעבודה. נתניהו מר ביטחון, בערך כמו שאני מדען חלל.

למעלה