עוד יום חלף וצהל המוכשר עדין לא

tgranot

New member
איזה פיתרון....

אתה רוצה לצוד אחר מעיפי עפיפונים בכל רצועת עזה?
ואם אתה מתכוון להוריד את החמאס, כדאי שגם תמצא פיתרון מי יחליף אותו, שכן אם ישראל תחזיק ברצועה תווצר בעיה מסובכת יותר והדבר ידרוש ממנה הרבה מאוד משאבים גם להחזיק צבא וגם לדאוג לרווחתם ובעיותיהם של הפלסטנאים שם, הכל תוך ביקורת עולמית שהיא כובשת שטחים.

מחזור של טימטום קיים מבחינתי.

אתה מתווכח עם עצמך . אף מילה ממה שכתבת אינה מתייחסת

לביקורת שלי .
מאידך
גם אתה חושב במושגים של כיבוש מלא של הרצועה - ומתנגד לרעיון שאני לא העלתי . זה ממש מגוחך .

אתה מפטנז על התפוגגות התושבים מאותה רצועה

הם יתפוגגו כי אתה מבקש מהם יפה?
הם יתפוגגו לעזה
שתפוגג אותם למצרים (14 ק"מ וכו)

בקיצור טוב שליברמן ונתניהו יושבים שם לקבל החלטות
(לא מאמינה שאני כותבת את זה, אבל הכול יחסי).

זאת לא הפעם הראשונה שיש מצב כזה . זה כבר קרה

במספרים גדולים באירלנד . במספרים קטנים באי הפסחא ובמספרים קטנטנים באי פיטקרן . זה קרה גם בסוריה ממש לאחרונה .
זה גם מה שייקרה בעתיד הלא רחוק במצרים .

מי שלא האמין שהר הגעש פואגו ייתפרץ - נהרג . מי שלא האמין שהווזוב ייתפרץ - נהרג . מי שלא מאמין שאוכלוסיית רצועת עזה תקרוס ייסבול מהתוצאות . בסוריה זה כבר קרה . כך היה באירלנד וכך יהייה בעזה בקרוב ובמצרים קצת מאוחר יותר .

מסכימה להיגד "מי שלא מאמין שאוכלוסיית עזה תקרוס..."

יסבול מהתוצאות.
אכן אוכלוסיית עזה תקרוס אם לא תהיה לה דרך לקיים את עצמה.
עד כאן-מסכימה.
מכאן------
אם משתמשים במונחים מקובלים בלי מכבסת המילים שלך---
ההגדרה שלך ל"קיצוץ" שטח רצועת עזה על ידי ירי מסיבי ? (קוראים לזה מלחמה,אצלנו)
תפיסת השטח (קוראים לזה כיבוש)
אחזקתו (קוראים לזה שלטון צבאי, דאגה לאוכלוסיה האזרחית א-ת,התמודדות עם טרור מסיבי)
והפנטזיה שלך של המוני האזרחים (קוראים לזה פליטים) שיברחו מהבתים שנהרסו בהפגזות שלנו- לכוון מצרים.
ואז----
הפנטזיה במיטבה---
מצרים רחומת הלב, חובבת דאעש,חמאס ויתר טרוריסטים (כי אין לה מספיק מבית) מלאת המשאבים הכלכליים (כאילו שאין משבר כלכלי נוראי שעומד להתפוצץ במצרים בכל מקרה)
היא תקבל את כל ההמונים האלו שברחו.
השטח ישאר ריק -כי 100% של התושבים העזתיים יברחו למצרים ויתקבלו בה באהבה וחמלה.
וישראל תספח לעצמה את הרצועה הזו רק אדמה נטולת תושבים.

סיפורי אלף לילה ולילה קטנים מול הפנטזיה הזו שמעלימה מאות אלפי תושבים במחיר כתיבה במקלדת.

וכן--עזה בבעיה הומניטרית--- ואנחנו גם( כנגזרת).
מי שלא יזום תהליך-(להלן רצוי שישראל) יאלץ להתמודד עם תהליכים שאחרים יעשו ורק יגיב וימזער נזקים.
דוגמה הפוכה- ליוזמה- פליטי סוריה שיושבים על גדר המערכת כבר. מי שגר בצפון הארץ שומע כל לילה את התנועה הערה- ישראל יוזמת סיוע הומניטרי ומגדירה מאד ברור את הגבולות של הסיוע ושל הנכונות לסיוע.
היא לא מחכה שהמוני פליטים סוריים יחתכו במספרי פלדה את הגדר ברמת הגולן, היא מקימה להם מחנות "שם" מהצד השני.
פתרון לטווח ארוך? כנראה שלא. לקיץ -כנראה שכן.
אבל העיקרון שהיא לא מחכה -היא יוזמת.

בעזה (מכל מיני סיבות ) היא לא.

אם היית משתחררת מהסיגנון בנוסח "מצרים רחומת הלב" ועוד פנינים

והיית כותבת יבש ועובדתי היית גם חושבת קצת שונה .
במקרה כזה לא היית כותבת

תפיסת השטח (קוראים לזה כיבוש) אחזקתו (קוראים לזה שלטון צבאי, דאגה לאוכלוסיה האזרחית א-ת,התמודדות עם טרור מסיבי)
ובשורה אחריה

והפנטזיה שלך של המוני האזרחים (קוראים לזה פליטים) שיברחו מהבתים שנהרסו בהפגזות שלנו- לכוון מצרים.
שהם דברים מנוגדים .

כדאי שתפנימי - מצרים לאורך 70 שנה רואה בתושבי רצועת עזה קוץ בבשרה של ישראל . ישראל אינה צריכה לקבל את המדיניות המצרית הזו .
לישראל יש אינטרס אחר , הפוך . את זה ישראל צריכה לעשות אפילו אם זה נראה בעייתי לך , להומניסטים ולאחרים .

tgranot

New member
איך הגעת לכך שאני זה שחושב במושגים של כיבוש מלא של הרצועה

רק לך הפתרונים.

אתה הגבת למה שאני לא כתבתי . הנה העתק-הדבק מדבריך .

"שכן אם ישראל תחזיק ברצועה תווצר בעיה מסובכת יותר והדבר ידרוש ממנה הרבה מאוד משאבים גם להחזיק צבא וגם לדאוג לרווחתם ובעיותיהם של הפלסטנאים שם, הכל תוך ביקורת עולמית שהיא כובשת שטחים"

זה הפיתרון.................

tgranot

New member
טוב, אתה ממש מנסה לרדת לקטנות...

הכוונה הייתה : שכן אם ישראל תחזיק ברצועה לשיטתך....

לשיטתי -

ישראל לא תחזיק ברצועת עזה בשלמותה .
זה בדיוק העניין .
לא כיבוש הרצועה , לא כניסה לעזה . לא דאגה לתושבים בשטח הכבוש .

לשיטתי ישראל צריכה לנגוס ברצועת עזה מעט מאד בכל פעם ותמיד לאחר ריכוך ובריחת התושבים ממשבצת שטח קטנה .

superman1234

New member
מה שמעניין בשיטת החשיבה שלך שאתה יודע בודאות

מה אנחנו צריכים לעשות ובאותה ודאות אתה יודע איך הם יגיבו ..
אתה למעשה משחק משחק שחמט עם עצמך. אתה מבצע מהלך של הלבנים [אנחנו כמובן...
] ועובר אחר כך לצידו השני של השולחן ומבצע את המהלך של השחורים [ הם כמובן....
].
ד"א זו שיטת החשיבה שלך גם בשאר הנושאים.....

תיארת נכון את החשיבה של מחנה השמאל בישראל . לפיו

אם אנחנו נהייה הומניים ונדאג שהם יהיו שבעים אז הם לא ייתנפלו עלינו . קו זה לא הוכיח את עצמו ב-150 השנים של התחדשות הישוב היהודי בארץ ישראל .

superman1234

New member
ממש לא הצלחתי להבין איך התיאור שנתתי לשיטת החשיבה שלך

מתקשר לתשובה שלך. אני מקווה לפחות שאתה מבין.

shayCn

New member
בדיוק זו הנקודה

העפיפונים טובים לממשלת הימין, הם משהים את החיסול במעיפי עפיפונים באמצעות מלטים ונותנים למצב להתחמם כדי להצדיק את החיוניות בהם עם עוד מבצע שבא 'לפתור בעיה' כשהבעיה היא הם עצמם.
הרגשתי שזה קורה כבר בצוק איתן, זו הצרה עם ממשלת ימין. שתמיד הם ישאפו למצב של כאוס על מנת לתקן אותו. אין להם עניין בשיחות שלום והתפייסויות מיותרות. זה הלחם עבודה שלהם.
מעניין כמה אבידות יהיו לנו במבצע הבא לבוא.

superman1234

New member
אני בהחלט חושב שאתה צודק ובנוסף הרי מי שסובל

זה הקיבוצניקים השמאלנים....טפו [אני אומר זאת בשיא הרצינות...]
ועכשו אלו שניפגעו , כשידרשו את הפיצוי שמגיע להם , יגרמו להם להזיע ולהתחנן עד לקבלת המגיע להם [ אם בכלל...]

למעלה