עוד אורחת מהעבר

עוד אורחת מהעבר

אתמול ציינתי שנתיים ליום שבו יצאתי מהבית השיקומי.
שנתיים בחוץ, ב"עולם האמיתי" זה שמעבר לדלתות המחלקות והמוסדות השונים.
זה ממש לא היה חלק. היו הרבה תקופות חשוכות. אינספור כדורים שהחלפתי כי שום דבר לא עזר. אינספור חתכים. שיחות. כתיבה. תמונות. משקלים.
אבל היי... אני פה. ואני בסדר (בינתיים). ואני עובדת ולומדת ומוערכת.
חוזרת ושואלת את עצמי מה זה החלמה
לשמור על משקל תקין? לא לפגוע בעצמי? תפקוד? התקדמות? לקבל את הגוף שלי? לקבל את הנפש שלי?
עדיין אין לי תשובה.
לא חושבת שהחלמתי. לא בטוחה שזה אפשרי בכלל. לפחות בשבילי. אבל אני חיה, במלוא מובן המילה. חיה ולא מתקיימת או שורדת. וגם אם זה לא מושלם וגם אם זה אף פעם לא יהיה, זה עדיין הרבה יותר טוב מהחיים בצל הפרעת אכילה.

noa144

New member
וואו.. מדהים

שנתיים זה ציון דרך משמעותי ביותר.. נשמע שעברת (ועוברת) תהליך מדהים שדורש המון המון המון כוחות. מה שכתבת מעורר השראה.
עם הפרעת אכילה או בלי - השאלות שאת שואלת הן שאלות קיומיות. גם אני תוהה לפעמים מה זו החלמה, אם ניתן להגיע אליה. לפעמים גם עולה בי המחשבה שאולי עצם היכולת - להתבונן בעצמך ולשאול בכלל את השאלות האלו - היא סוג של החלמה?
התמונה עם החץ מאד התחברה לי למה שכתבת לגבי העובדה שהדרך לא "חלקה", כי גם את החץ צריך למשוך לאחור לפני שאפשר לירות אותו קדימה אל המטרה.

מאחלת לך שתמשיכי לחיות (ולא לשרוד) ולחוות כל רגע! :)

אלישבע24

New member
בעיני החלמה זה,

לא לחשוב על אוכל,
כשחשים בערב או עם תוכנית
לאכול דברים בריאים בכמות סבירה.
ולא להתיחס אל אוכל כידיד,כנחמה.

מרגש

זוכרת את ההודעות שלך מפעם. איזה תהליך מטורף... ולגבי החלמה, אני מאמינה שזה מסע מתמשך. באופן אישי, לא חושבת שיגיע רגע שבו אגיד "החלמתי"...

TinaBa

New member
איזה כיף

לפגוש אותך פה, ככה...
רואה אותך גם במקומות אחרים, אבל המילים שלך, דווקא כאן, הן בעלות משמעות גדולה ביותר.

למעלה