עד כמה הצליח הימין לשסות חלקים בעם אחד כנגד השני

poseidon111

Active member
עד כמה הצליח הימין לשסות חלקים בעם אחד כנגד השני

ראינו גם אתמול. כן, הימין.
לכאורה היה אתמול עניין לא ברור בתגובת הקהל לנאום הנגבי.
הרי הוא הוזמן לנאום, הוא לא התפרץ.
על הפודיום היה כתוב באותיות גדולות שזה כינוס מאחד ודי לפילוג, אז מה היתה מטרת ההשתקה הזו?
אבל, וזה האבל הגדול צריך להסתכל קצת יותר עמוק, לנסות ולהבין מהיכן מגיעה האיבה הזו לנציג הימין.
אז אם חושבים בכיוון הזה אין מנוס מההכרה שהנגבי הוא נציג הימין נציג הממשלה שמידי יום ביומו מסמנת "שמאלנים" כבוגדים, שדואגת לפמפם על ה"אנחנו" ו"הם" וכשהם נאלצים לישון במיטה עם סדינים מוכתמים הם קופצים בכעס. אבל רגע, אתם הצעתם את המיטה הזו, אתם סיפקתם את הסדינים, אתם מתייחסים לחצי מהעם כאל כאלו שכל מטרתם היא לעזור לאויב ועכשיו אתם מתרעמים על קריאות בוז?
ללמדך שזריקת אבנים היא לא תמיד רעיון טוב אם לא בדקת לפני כן שלעומד ממול אין אבנים כלל.
ברגע שהתחלתם עם הסימון והתיוג של אנשים אל תתפלאו שהם יביעו את מחאתם כלפי המתייגים.

זה נכון אבל...

תראה אם לא היה מדובר בעצרת שמטרתה הן להעלות את זכר רבין ולהזכיר לכולם את תוצאותיה של ההסתה הנוראה, וגם באותה הזדמנות לתרום לאיחוד העם ולא לפילוג, אז הייתי אומרת שאתה צודק בכל מילה. אבל אתמול הזמבורות היו לא לעניין.
זה לא משחק כדורגל וכאן לא ביתר ירושלים נגד הפועל תל-אביב. זאת עצרת זיכרון שכל מטרתה הייתה גם לאחד ולא לפלג וכאן לא הושגה המטרה.
וכמו שכתב היום מישהו שלא הצלחתי לקלוט את שמו:
"אנשי שלום עכשיו לא צעקו בוז לדברים שנשאו חבר הכנסת יאיר לפיד ולשר צחי הנגבי. כי הם לא טרחו להאזין למה שהיה להם לומר - הם השמיעו זמבורות, הרעישו בתופים וצעקו בוז מיד כאשר הוכרזו שמותיהם עוד לפני שעלו לבמה. הם בזו לעצם היותם, שם בעצרת.

אם היו רק מאזינים הם היו שומעים את יאיר לפיד אומר ש"רוב אזרחי ישראל לא רוצים הסתה ושיח של שנאה, הם לא רוצים לחיות תחת איום של רצח... רוב מכריע של אזרחי ישראל רוצה לחיות פה יחד". הם היו גם שומעים את השר הנגבי אומר "אם הייתי שם, הייתי חוטף את הכדור במקום רבין. עלינו לזכור תמיד שכולנו אחים. זאת הדרך לשמור ביחד על המדינה שלנו, שרבין לחם למען הגנתה וקיומה, ונרצח משום שפעל על פי אמונתו, שלא הסכמתי לה אבל זאת הייתה אמונתו".

מה שאנשי שלום עכשיו עשו בעצרת לא קשור לעשיית שלום בין חלקי העם בישראל. אדרבא, הם עשו מעשה פילוג, שיסוע, כזה שמנציח הפרדה, פחד ושנאה. וכלפי מי? יו"ר מפלגת מרכז ושר בממשלת ישראל - הם האויבים הגדולים של מחנה השמאל? לא להקשיב לדבריהם, לבוז להיותם שם - רק כי הם לא משתייכים למחנה השמאל? את מי זה מקדם? את מה זה מקדם? דבר אחד זה וודאי לא מקדם - את הסובלנות, את האחדות הלאומית, את תהליך הריפוי שעל החברה הישראלית לעבור. "

אז עם כל אהדתי את מחנה השמאל ובאמת הלב שלי איתם,
היה לי קשה לראות אתמול את הזמבורות מפריעות לנואמים במקום להקשיב להם.

dory141

New member
סתם שנאת חינם

הם היו צריכים לתת לנואמים לדבר, גם אם הם לא מהמחנה שלהם. הם באו להושיט יד לשלום פנימי ואם זו התשובה, אז איך אפשר להתקדם לכיוון הזה?

Ron W

New member
הנגבי מריח דם ומנסה לחזר אחרי המחנה שמתקרב להחליף את השחיתות

כנראה הבין שבימין אין לו סכוי אלא ללקק והוא מעדיף סקס מלא עם זונות השמאל

ככה זה פוליטיקה אתנן וצביעות.

poseidon111

Active member
לפיד הוא לא נציג הימין כך שלא דיברתי עליו. שימי לב שלזכרוני

לא הצדקתי את הקריאות אלא ניסיתי להבין מאין הן מגיעות.
האם היה דרוש יותר איפוק של הצד המותקף תדיר? בהחלט יתכן.
כל הפואנטה של ההודעה היתה שאל יתפלא צד שהחיצים שהוא שולח יופנו יום אחד גם כלפיו.

לכן אמרתי שזה נכון

ודווקא בגלל שלפיד הוא לא ימין והוא מותקף כל הזמן על ידי הימין שטוענים שהוא שמאל ומותקף על ידי השמאל בתואנה שהוא ימין, ולפיד עצמו חוזר שוב ושוב ואומר שהוא מרכז ואז הוא מקבל זמבורות כשהוא נואם, אז זה לא מוסיף כבוד לשמאל גם אם אני יכולה להבין מאיפה מגיעים כל היצרים הללו. גם אני עצמי, אם יכולתי הייתי מפגינה בכל הכוח נגד הימין ששולח אותי ואת ילדיי לעזה או לברלין. דווקא מהשמאל אני מצפה ליותר אורך רוח כלפי נואמים על הבמה. אצלנו בספרדית, אבא שלי היה אומר: שממכם יבוא השכל-החכמה. הווה אומר, אל תהיה צודק, היה חכם. סתם יורים לעצמם ברגל כשעכשיו כל הימין המשוקץ מרים ראש ואומר: אתם לא יותר טובים מאיתנו. לכן אני ממשיכה לתמוך במפלגת המרכז למרות המעידות פה ושם שנובעות מחוסר ניסיון ובטוחה שזאת הדרך שבה אני הכי שלימה עם עצמי.

אל יתפלא צד שהחיצים שהוא שולח יופנו יום אחד גם כלפיו.

במשך שנים רבות היו אנשי הימין תחת חיצים .
כרוויזיוניסטים בקונגרסים .
כאצ"ל במחתרות .
כחירות בכנסת .
אכן . כוון החיצים התהפך............................

פעם ראשונה שאני מסכים איתך

אנשים באו להפריע ולא לגשר
אבל בטח לא לביטוי "הימין המשוקץ", פשוט חזרת לסורך...

אני תמיד חוזרת לסורי

אמנם אני לא ג'ינג'ית אבל אני חמת מזג ולא אוהבת שדורכים לי על היבלות
ולא אוהבת שמאשימים אותי בבגידה במולדת ולא אוהבת ששולחים אותי להשתכשך בים של עזה ואת כל זה עושה הימין. גם אם אני מזדהה עם חלק לא מבוטל מהאידיאולוגיה של הימין, אני עדיין לא אוהבת את העובדה שהם הופכים את המדינה הזאת למדינה פחות ופחות דמוקרטית ונראית יותר ויותר כמו מדינת עולם שלישי הן מבחינת השחיתויות והן מבחינת הרדיפות הפוליטיות ועוד לא התחלתי לדבר על הכיוון שאליו הולכת המדינה מבחינה דתית.
אז כן, מצטערת שזה לא מוצא חן בעיניך
אבל פי וליבי תמיד שווים. אני תמיד אומרת מה שאני חושבת גם אם זה לא מוצא חן בעיני מישהו או אפילו מישהו מרגיש נעלב בגלל זה. תמיד אתם מוזמנים להסביר לי איפה אני טועה. אני תמיד אשמח להודות בטעותי.

אסביר לך איפה הטעות שלך

השחיתות לא החלה רק כשהימין עלה לשלטון ומרות שאת בטוחה שביבי המציא אותה, אז לא.. לבן גרוריון היה 3 "ראשון טורס" לידיעתך, יגאל סרנה הביא קבלות.
במידה ואצלכם יש רק ימין יצוני כך יש רק שמאל קיצוני, ברגע שתבינו שלא כל הימין קיצוני תבינו שלא את כולם מכנים בוגדים, איך היית מכנה את "שוברי שתיקה"? פטריוטים? אוהבי ישראל? להם אני בהחלט קורא בוגדים.. ועפ"י החוק היבש הם כאלה..

אני לא בעד 'שוברים שתיקה' ומבחינתי הם קיצונים

כי אני דוגלת תמיד במעשים חכמים ולאו דווקא צודקים.
החיים הם לא שיעור בחשבון או נוסחאות בפיזיקה. בחיים חייבים להיות פרגמטיים
ובטח לא לגרום נזק למדינה שלך גם אם אתה בטוח שאתה צודק אלף אחוז ואתה רואה דברים שלא תמיד נעים לראות. החיים הם לא פיקניק ואני לא רואה שום תועלת מעשית או ממשית בשוברים שתיקה. לעומת זאת אני לא מבינה את ההתקפות על הקרן החדשה לישראל שפועלת בתחומים רבים לטובתה של המדינה ומשום מה הדביקו לה תווית של בגידה ואת זה אני ממש לא מקבלת. דרך אגב, גם אנשים וגופים שאני ממש לא מסכימה עם הדרך שלהם ועם ההתנהלות שלהם, אני לא מוכנה לקרוא להם בוגדים ולא רואה בהם בוגדים אלא אנשים וגופים שהדרך שלהם טועה או שגויה או מנותקת מהמציאות. בוגד הוא אדם שמשתף פעולה עם
האוייב, מסגיר סודות מדינה לאוייב, ואני רואה בהתנכלות לקרן הזאת ממש הסתה
פרועה.

בואי נתחיל בשם האמיתי של הקרן

הקרן לישראל חדשה, זה השם האמיתי שלה וכך היא מתנהגת, הקרן תורמת אך ורק לגורמי שמאל בינהם לשוברים שתיקה ועוד גופים שהם אנטי המדינה.. אז איך את קוראת להם? מלאכים??
בוגד הוא לא רק מי שמוסר סודות, מי שמטווח רקטות בזמן מלחמה לא בוגד?
מי שמסית בעולם עם שקרים לא בוגד? לדעתי כן, ובוגד בזמן מחלמה דינו אחד...

זאת הקרן החדשה לישראל

ולא כפי שהימנונים מכנים אותה בשם קרן לישראל חדשה
כדרכם בקודש של הימנים לשבש ולעוות שמות של גופים שלא מוצאים חן בעיניהם
כמו תשקורת וטמבלויזיה ועוד פנינים של הימנונים.
אז תקרא טוב ותתבונן טוב ואולי תשכיל
http://nif.org.il/org/

תזכירי לי איך

היא נקראת במקור באנגלית?
מעניין, אין שם אף ארגון ימני או מרכז שנתמך על ידם, אך ורק שמאל ואוהבי ישראל כמו עדאללה למשל..

supermaח1234

New member
חחחח מעניין. אתה יודע יותר טוב מהם איך קוראים להם.....

נו, זה לא פלא ממי שחיו מתנהלים בהתאם להורוסקופ שלו....

חבל על המאמץ לנסות ולתקן אותם

הם רואים את מה שהם רוצים לראות ומבינים את מה שהם רוצים להבין
וכדרכם של ימנים תחמנים הם אוהבים לשבש מילים ושמות ולהתאים אותם
לאידיאולוגיה שלהם. אין מה לעשות, חבל על הזמן שלנו.

הם הזויים

הם פסישטים, הם גזעניים, הם והם והם..
אבל תשובות איין, כי אין תשובות נכונות זולת מה שאנחנו אומרים וכם זו הדרך להתחמק מלומר "אתם צודקים"

New Israel Fund היא מלכ"ר הרשום בארה"ב

מה שאת כתב זה שקר כי
New Israel Fund = הקרן לישראל חדשה .
מי שיודע עברית ואנגלית יודע
הקרן החדשה לישראל = New Fund For Israel אבל לכם נוח לחיות עם השקר .

למעלה