סרטונים שהיוטיוב ממליץ עליהם.

beatman

Member
תוכל לפרט על האנטישמיות שסבלת ממנה בבריה"מ ?

על אילו השפלות אתה מדבר של הרבנים ?
רק זה מפריע לך ?
ועל הגזענות בין עדות ובין עולים לותיקים (זאת לדעתי היתה בעיה חמורה מאוד בראשית ימי העליה) אין לך מה לומר ?

אנטוליו

New member
אני אישית לא עברתי השפלות מידי הרבנים,

אבל קראתי איך הם נוהגים להשפיל את מועמדים לנישואין, כולל דרישה להוריד מכנסיים על מנת להיוודע שקיצצו לך. זה הזכיר לי את ציידי יהודים בזמן שלטון הנאצי. אתה עושה את עצמך לוחם נגד הנאצים ומכנה את האתרים שלי נאציים, אבל יש לי הפתעה עבורך: ספר התנ"ך, למשל, מלא בתעמולה נאצית וקורא להשמדת העמים, במיוחד נשים, זקנים וטף ללא רחמים לפי הוראותיו של משה, עד כדי כך שלפני כמה שנים קבוצת הגנרלים הרוסיים פנתה לתובע הכללי בדרישה לאסור את הפצת התנ"ך על טריטוריה של פדרציה הרוסית בתור ספר שמטיף לשנאה וג'נוסייד.

TaL53

New member
רגע.. לא טענת פעם

שגילית את ה"אור" כאשר בלנינגרד, שם "התגוררת" שאלו אותך מי רצח את ישו? או שזאת הגרסא הלא מעודכנת של ה"ביבליוגרפיה" שלך?

אנטוליו

New member
נו, באמת ז'ניה - לא בלנינגרד שאלו אותי

למה צלבנו את ישוע, אלא בכפר רוסי נידח בזמן מלה"ע ה-2 בהיותי בן 4. אתה רואה: אבות אכלו בוסר - שיני בנים תקהינה! למה אנחנו צריכים לשלם על מעשי אבותנו מלפני 2000 שנה? כי הם עצמם התחייבו בזאת לפני פילטוס!

TaL53

New member
אתה צודק, קשה לעקוב אחרי הגרסאות שלך

אבל איך לא למדת עד עכשיו שזה הרומאים צלבו את ישו?

אנטוליו

New member
תספר זאת לסבתא שלך, ז'ניה!

קראת את ברית החדשה, בה מסופר סיפור צליבתו? חברי הסנהדרין עם כייפא בראשם תפסו את ישוע, אחרי שתלמידו יהודה מכר להם אותו תמורת נזיד העדשים והסגירו אותו לפילטוס, הנציב הרומאי בירושלים בדרישה לצלוב אותו. הנציב לא התלהב מהרעיון וניסה להתחמק מהדרישה. הוא אמר להם: עכשיו אנו ערב הפסח וקיים מנהג לחון פושעים. חברי סנהדרין זעקו לו בתשובה: שחרר את בראבא, שודד דרכים, ואותו צלוב תצלוב ודמו יהיה עלינו ועל בנינו. וכך היה. אתה רואה, ז'ניה, יש לך חורים בהשכלתך ואני מוכן לעזור לך להרחיב את אופקיך. ראית את פסיון של ישוע? הנה, אני מצרף לך 50 סרטונים ממנו, תצפה ותהנה:
https://www.youtube.com/watch?v=rGZgG8Ub8k4&list=RDrGZgG8Ub8k4
&nbsp
והנה קטע הכאתו - רואים שזה אומנם הרומאים מכים אותו, אבל מי עמד מאחריהם?
&nbsp
https://www.youtube.com/watch?v=sR-aZkiN-VM

TaL53

New member
איזה מין דיסידנט אתה,טוליק?!

אם אינך מסוגל לקרוא טקסטים בצורה ביקורתית?
&nbsp
1. יש מספר גרסאות למשפט שנערך לישו ע"י הסנהדרין ובכל מקום אין ראייה אחרת, חוץ מהדברים המובאים בבשורות, למשפט או למה שהתרחש בו.
&nbsp
2. הסנהדרין היה משולל סמכות לדון אדם כזה או אחר למוות.
&nbsp
3. ע"פ חלק מהגרסאות המשפט נערך בלילה למרות שהדבר היה מנוגד להלכה.
&nbsp
4. ישו נאשם בעבירת גידוף ה', אולם על פי דברי התלמוד אין המגדף אשם עד שינקוב בשם המפורש בפני עדים.
&nbsp
5. בגלל שאלות כאלו ואחרות, סבורים מרבית חוקרי ומבקרי הברית החדשה שישו לא נשפט בפני הסנהדרין, אלא נחקר על ידם בלבד. הוצאתו להורג לא הייתה בגלל עבירה על דיני היהודים, אלא על התיימרותו להיות מלך היהודים כדבריו בפני פילטוס. מעשה זה התפרש במשפט הרומי כבגידה או מרידה במלכות והעונש עליו היה מוות.
&nbsp
בנוסף, טוליק, תמוה מדוע אתה מייחס, שוב, חשיבות כה גדולה לנצרות.. הרי טענת שאינך אדם דתי..
&nbsp
http://law2.umkc.edu/faculty/projects/ftrials/jesus/jesusaccount.html

אנטוליו

New member
מה זאת אומרת למה אני מייחס חשיבות לדת הגדולה בעולם?

אתה לא, אתה מצפצף על הנצרות בדומה לאבותיך? ראינו מה יצא לכם מזה!
כל הכבוד לקישורים שהבאת - לסנהדרין באמת לא הייתה סמכות לדון בן אדם למוות, לכן הם פנו, קודם להורדוס ואחר כך לרומאים ועמדו בתוקף על כך שגזר דינם יבוצע. איך התרשמת מהסרטון האחרון, מהאכזריות של הרומאים ובכל זאת ניסית להטעות באומרך שזה בוצע לפי רצונם בלבד ולא לפי רצון של חברי הסנהדרין שעמדו מאחור ומשכו בחוטים
מאחרי הקלעים, בדיוק כמו שזה מבוצע אחרי כל אירועים היסטוריים אחרים בעולם שלנו גם עכשיו.

TaL53

New member
אני מתפלא עלייך, טוליק

הרי אתה דיסידנט! ונון קונפורמיבט גמור! אבל משום מה מקבל את הדת הנוצרית ואת כתבי הקודם בלי שום עוררין ובלי שום ביקורת... ועוד הרי אתה לא דתי (אבל משום מה דורש מהיהודים להתנצר).

למה התייחסת רק לסעיף אחד מהביקורת? יש שם עוד כמה סעיפים מעניינים, כולל ניתוח של אנשים גדולים ומלומדים ממך אשר קבעו שישו לא נשפט בכלל על עבירה על חוקים יהודיים אלא נשפט על עבירה על חוקים רומאיים ועל זה גם הוצא להורג. יתר על כך, איך זה שלא עולה אצלך התהייה מדוע בבשורות כ"כ התאמצו להאשים את היהודים ולנקות את הרומאים? אולי כי הרומאים שלטו אז והנוצרים הקדומים לא רצו חלילה לגמור כמו המשיח שלהם?

אגב, טוליק, לא קראת את הבשורה ע"פ יהודה שהתגלתה לפני כמה שנים? מה שכתוב שם מאוד מעניין. עולה מהמגילה שישו בעצמו ביקש מיהודה להסגיר אותו כי הייעוד שלו היה למות מות קדושים.

SupermanZW

Well-known member
ישוע ידע מראש שיוסגר ויהרג, הוא רצה בכך ולא ניסה להמנע מכך

מתי י"ז 22: "ויהי בעברם בארץ הגליל ויאמר אליהם ישוע עתיד בן-האדם להמסר בידי אנשים"
מתי כ' 18: "הננו עלים ירושלימה ובן-האדם ימסר לראשי הכהנים ולסופרים והרשיעהו למות"
מתי כ"ו 2: "אתם ידעתם כי עוד יומים והפסח בא ובן-האדם ימסר להצלב"
מתי כ"ו 21-25: "ובאכלם ויאמר אמן אמר אני לכם אחד מכם ימסרני: ויתעצבו מאד ויחלו איש איש לאמר לו האנכי הוא אדני: ויען ויאמר האיש אשר טבל עמי את-ידו בקערה הוא ימסרני: הן בן-האדם הלוך ילך ככתוב עליו ואוי לאיש אשר על-ידו ימסר בן-האדם טוב לאיש ההוא שלא נולד: ויען יהודה המסר אותו ויאמר רבי האני הוא ויאמר אליו אתה אמרת"

ישוע הועיד עצמו להיות קרבן לכפרת כל מי שיאמין בקרבנו.

SupermanZW

Well-known member
אי אפשר לחייב אנשים בדבר בטרם נולדו

אבותינו התחייבו בשמנו את התחייבותם אינה תקפה מכיוון שלא יכולנו לאשרה, כמו כן פילטוס עצמו מת מזמן ולכן אין עוד תוקף להתחייבויות שבוצעו כלפיו.

מי ששאל אותך למה צלבת את ישוע כשהיית בן 4 היה טיפש, מי מצפה מילד בן 4 לענות על שאלה כזו?.

שוב ציטטת מהתנ"ך לא נכון:
ירמיהו ל"א ג"ח-כ"ט: "בַּיָּמִים הָהֵם לֹא יֹאמְרוּ עוֹד 'אָבוֹת אָכְלוּ בֹסֶר וְשִׁנֵּי בָנִים תִּקְהֶינָה', כי אם איש בעונו ימות, כל האדם האכל הבסר תקהינה שניו"
יחזקאל י"ח ב': "מַה לָּכֶם אַתֶּם מֹשְׁלִים אֶת הַמָּשָׁל הַזֶּה עַל אַדְמַת יִשְׂרָאֵל לֵאמֹר אָבוֹת יֹאכְלוּ בֹסֶר וְשִׁנֵּי הַבָּנִים תִּקְהֶינָה? חי אני נאם ד' ה' אם יהיה לָּכֶם עוד משל הַמָּשָׁל הַזֶּה ביִשְׂרָאֵל. הן כל הנפשות לי הנה כנפש האב וכנפש הבן לי הנה הנפש החטאֶת היא תמות.... בן לא ישא בעון האב ואב לא ישא בעון הבן צדקת הצדיק עַליו תהיה ורשעת רשע עַליו תהיה"

אולי כדאי שתלמד את התנ"ך לפני שאתה מצטט ממנו באופן שגוי ובורח מהקשרים חיוניים?

beatman

Member
"השפלה"

מועמד לנישואין צריך בסה"כ להוכיח שהוא יהודי, בשביל זה מספיק מסמכים.
חוץ מזה, מה אכפת ליהודי כאשר שואלים אותו אם עשה ברית ? בשבילי למשל זה דבר אינטגרלי ובסיסי, גם לא תהיה לי שום בעיה להוכיח את זה
אבל באמת מוזר, אף פעם לא שמעתי שדורשים ממישהו להפשיט מכנסיים.
ציידי יהודים רצחו יהודים, בשבילך חתונה ורצח זה אותו הדבר ?
&nbsp
"אני מכנה את האתרים שלך נאציים" - וכיצד הם נקראים ?
ואיזו תעמולה הם מפרסמים
?
&nbsp
ואת מי מצווים להשמיד בתורה ? את העמלק הרשע האזכר חסר כל מצפון.
אולי זה נותן מעט פרופורציות שאין לרחם על אכזריים, בדיוק הבעיה שחלק מהעם לוקה בה כיום.

אנטוליו

New member
בדומה לז'ניה גם לך יש חורים בהשכלה. על איזה עמלק אתה שח?

בשביל זה אני פה לסתום את החורים האלה, ביטמן. בהנחה שאתה קורא רוסית, הנה לפניך מאמר מלומד Библейский нацизм , מה עוד ואתה הכרזת על עצמך כלוחם אמיץ נגד הנאציזם:
http://www.atheo-club.ru/newphpBB/viewtopic.php?f=6&t=572&sid=96ac439bcf03fed166df50a9a0d61ae8

beatman

Member
עמלק!

מצווה להשמיד את העמלק.
העמלק רשע בדיוק כמו הנאצים ימ"ש, מצווה וחובה להשמיד את שניהם.
ההורג נאצים אינו יכול להיות נאצי, הרוצח רוצח פטור.
&nbsp
מצד אחד אתה מחבב את הנצרות ומצדיק את טענותיה על ישו, אבל מצד שני מבקר את התנ"ך.
אבל הנצרות עצמה מבוססת על התנ"ך, אז איך זה מסתדר לך
?

אנטוליו

New member
בהשוואה ליהדות נצרות היא דת מתקדמת יותר ואין בה

מנהגים ברבריים כגון ברית מילה (באירופה), שחיטה כשרה והעלאת קורבנות שהייתה נהוגה בבתי מקדש. בנוסף, נצרות אינה גזענית ובניגוד ליהדות מקבלת לחיקה נציגי כל גזעים בלי להקשות עליהם. השמדת האינדיאנים באמריקה היה מיקרה חורג וחד פעמי. גם הכנסת התנ"ך, מלבד ברית החדשה, לנצרות נעשה בלחצם של היהודים. אני לא יודע מניין אתה בקי כ"כ בתנ"ך - בזמני, בברה"מ, לא לימדו אותנו ספר זה וגם כאן הוא לא אהוד במיוחד על תלמידי ישראל. כופים אותו בכוח. וכאמור קיימת בו הסתה לרציחות עמים. הנני מצרף כאן ברוסית חומר עצמאי ואובייקטיבי על התנ"ך:
http://rusak34.narod.ru/BIBL_EKSTRIM.html
&nbsp

TaL53

New member
קשה להגיד שהשמדת מיליונים זה מקרה "חד פעמי"

חוץ מזה, אתה שוכח שהנוצרים השמידו גם נוצרים אחרים בטענה ש"אלה נוצרים לא נכונים". אני מתפלא עלייך, טוליק, ששכחת, למרות היותך אוהב בע"ח, שבשם הנצרות שרפו וזרקו ממגדלים אלפי חתולים שנחשדו ב"כישוף" ועוד כמה חיות באותה אשמה..
אולי זה גם היה "מקרה חד פעמי"?

beatman

Member
זרקו חתולים ממגדלים ?

זה חדש לי.
האמונה הטפלה שחתול שחור מביא מזל רע מקורה אף הוא בנצרות ?

TaL53

New member
כן, התפתח בימי הביניים באירופה

אך אצל חלק מעמי אירופה השתמרו מסורות פאגאניות הרואות את החתולים כחיות חיוביות.

beatman

Member
זה הפירוש וההגדרות שלך

אותי למשל מצחיק שמי שאוכל גדי בחלב אימו, מבשל צפרדעים וסרטני ים חיים כי ככה הם יוצאים טעימים מדבר על "ברבריות" של שחיטה כשרה.
ומי שמכה בעוצמה בילדיו למטרות "חינוך" מתבכיין על ברית מילה.
ואוכלי בשר מתבכיינים על העלאת קורבנות.
&nbsp
היהדות אינה מבדילה בין גזעים, היא מקבלת אדם הרוצה להתגייר מכל מוצא.
מקרה חד פעמי ? ומה עם מסעות הצלב והאינקוויזיציה ?? מה עם כל שנאת היהודים ע"י גורמי הדת הנוצרית במשך 2000 השנים האחרונות ?
&nbsp
התורה לא קוראת חלילה לשום רצח עם חף מפשע, עמלק הם הרשעים הגמורים שחובה ומצווה להשמידם.
המוסר המדוייק מגיע מהתורה.

למעלה