סרטון בנושא פיברו

ריפנזל

New member

Sigal H

New member
חזק.

כזה עוד לא ראיתי, והוא אולי אפקטיבי יותר מכל הרצאה.
תודה.

מאוד אהבתי את הרעיון

של להביע מושג כזה מורכב ב- 12 שניות, ובאמת מדהים מה שתמונות יכולות לעשות, ווידאו - פי כמה.
הדבר היחיד שהייתי משנה זה את הקריינות בסוף- הייתי לוקחת גבר עם קול דרמטי יותר (ורק גבר) ונותנת לו להקריא את זה בטון של כביכול פרומו לאיזה סרט.
אבל זה מעולה. ותודה!

11161

New member
זו החוויה שלך של כאב כרוני?

בסרטון מראים מצב קיצון (שיפוד, זריקה ממכונית) וכך מתארים כאב כרוני.

החוויה שלי שונה.

אני חשבתי שהעניין בכאב כרוני זה שדברים שהם לא נורמליים עבור אדם רגיל - שהוא היה מכנה אותם כ"מצב קשה", עם כאב כרוני זה נורמה.
ואז הדגש בתיאור הוא לא על הרגעים הדרמטיים, אלא על עוד רגע יומיומי, שעבור אדם שמרגיש טוב, זה היה בעייתי ולא "רגיל בכלל", אבל עבור מישהו עם כאב כרוני, זה עוד רגע שוחק.

ובמשפט: הקשה והלא רגיל - הפך לנורמה.

אני מצטער, אבל אני לעולם לא הייתי משתמש בסרטון כזה להעביר איך אני מרגיש, ולדעתי הוא לא באמת יעורר אמפטיה - כי התחושה הטבעית היא שמדובר בהגזמה.
לא סתם מי שמרוצה מהסרטון הזה - זה רק מי שמשתייך לקבוצה הזו. למי שמבחוץ זה יראה הגזמה.

מסכימה חלקית

גם אני חשתי כמוך, שמישהו מבחוץ יכול לראות בזו הגזמה, למרות שזה ממש לא.

כאב, נראה לי יותר מדברים אחרים, זה משהו שנורא קשה להסביר לאחרים איך בנאדם מרגיש. אומרים שיש דבירם שרק אדם יכול להרגיש ואי אפשר באמת להזדהות איתו, מי שלא חווה את זה.

אם יורשה לי, ואני לא פיברו, אני תת"כ (שהחלק של הכאב זה לא החלק הקשה ביותר), אני חושבת שההגדרה שלך לא מתאימה לפיברו, כי אכן חלק מהכאבים כבר הפכו להיות כמו איזה צל שאנחנו חיים איתו יום יום. ה"רגיל" מה שאתה קורא.
אבל חלקים גדולים מהזמן הכאבים מגיעים לרמות של עינוי, של סבל, של בלתי נסבל, זה לא משהו סטטי.

בכלל לא סטטי, זה כל הקטע, שאם יש כאב במקום מסוים (לי היו כאלה מלפני המחלה) אז "מתרגלים" אליו, בפיברו / תת"כ הכאב, העוצמה שלו, ה"איכות" שלו והמיקומים שלו, ובכלל הכל משתנים כל הזמן. כל הזמן צצים כאבים חדשים מסוגים חדשים.

פיברומיאלגיה היא לא כאב כרוני, היא הרבה יותר מזה. מבלי לפגוע במי שסובלים מכאב כרוני

הדימויים שיש בסרטון בהחלט מעבירים חלק מהתחושות, שקשה להסביר במילים, אבל אני מסכימה איתך שזה לא אפקטיבי להסברה. אלא רק יגרום ריחוק למי שרואה את זה ולא חש על בשרו, או לא מכיר מקרוב מישהו חולה.

ובאופן כללי מברכת על כל עשייה שמקדמת את המודעות ובכלל בתחום,

שיהיה קצת פחות כואב ומטלטל לכולנו

oshrat5a

New member
הדברים נלקחו מראיון של 2 חולים שתיארו את הכאב

שני חולים רואיינו ותיארו בפרוט את הכאב.
משם הוצאו חלק מהדימויים.
בן זוגי הדביק להם דימויים ויזואלים לתיאורים אלו מתוך סרטים קיימים.
חלק מהדברים שעלו שם אני מכירה על בשרי.

מבינה את דבריך וגם נוטה להסכים

ראשית, כי זה באמת הדברים הקלים שהפכו בלתי אפשריים שקשה איתם ושנית כי מבחינתי, כשאני מספרת למישהו ששואל על כאב, אני שמה לב שעיניו נפערות כשאני אומרת שכבר שנתיים שאינני מסוגלת לגרר גזר על פומפיה או לסחוט לימון, גם במסחטה חשמלית.
אנשים לוקחים את זה יותר קשה מאשר כשאני אומרת שמרגיש כאילו פגע ברק ברגלי לפני רגע וכואב לי.

תראה, כשאני רוצה להסביר עם מה אני מתמודדת

על בסיס יומיומי, אני מדגימה עם הדוגמא של הכאב של שפעת, כי אותו אנשים מכירים היטב.
א-ב-ל החוויה שלי היא לא לגמרי השפעת הזו. כלומר, הרבה מזה כן, אבל הרבה פעמים זה מין "זץ" כזה כמו אותו שיפוד או ברק או כל דבר אחר שיכול לפגוע חד פעמית, לתת זבנג ענק ואז להשאיר אותך כואב למשך נצח עד שזה עובר. כך שאני כן יכולה להזדהות עם הסרטון.

בסופו של דבר, לגבי השאלה, האם הוא מעורר אמפתיה, אני לא בטוחה שהוא אכן מעורר אמפתיה. אני חושבת שהוא יותר מסביר - ברמה הלוגית, מאשר מאפשר חוויה שאפשר להזדהות איתה או להיות אמפתים לגביה.
וזה לא גורע מהאיכות שלו. זו פשוט חוויה אחרת.

11161

New member
היופי זה שבן זוגך הצליח להזדהות עם החוויה שלך

זה לדעתי מה שהכי יפה

למעלה