ספק כוח

jerom2512

New member
ספק כוח

שלום

ספק הכוח של המחשב התקלקל. לקחתי את המחשב לטכנאי והוא אמר שספק הכוח לא "סטנדרטי" וכי אי אפשר לתקן. לאחר מכן הוא אמר לי שהוא יכול לעשות לי תיקון במחיר 1500 ש"ח כדי שכל החומר ישאר במחשב. אומנם יש לי דברים חשובים שעשיתי אותם בנושא גרפיקה ועריכת וידאו, אבל האם כדאי להשקיע 1500 שקל או לקנות מחשב חדש אחרי 5 שנים. והאם ניתן לעשות משהו אחר כדי שכל החומר ישאר על המחשב?

תודה

HelpSupport

Active member
מה כולל ה"תיקון" שמציע הטכנאי ...

איזה מחשב זה ? מחשב מותג - מה הדגם המדוייק ?
&nbsp
גם אם תקנה מחשב חדש לצרכים שלך, שאינני יודע מה הן, יש לתמחר עלות מחשב חדש + מערכת הפעלה + תוכנות שהיו בשימוש ויתכן ומה שמותקן במחשבך לא יתאימו למ"ה החדשה + העברת עבודה להעתקת/העברת ה"דברים החשובים" שיש לך במחשב הישן לחדש.
&nbsp

jerom2512

New member
מערכת הפעלה והעברת כל הכוננים הקשיחים

HelpSupport

Active member
התקנת מ"ה והעברת כוננים לאיזה מחשב ? ...

התקנה והעברת כוננים למחשב חדש זה לא תיקון.
&nbsp
האם הוא מסוגל לתקן את המחשב ?
&nbsp
&nbsp
&nbsp

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
מוזר מאוד..

&nbsp
הספק אולי לא סטנדרטי...החיבורים ללוח אם כן...מה שאומר שאפשר לחבר ספק תקין בלי להרכיב אותו לחבר דיסק קשיח..ולגבות עליו הכל...
&nbsp
ואז אם אתה קונה מחשב שולחני..שצריך להתאים לצרכים שלך קודם כל..קונה גם SSD הוא יהיה למערכת הפעלה..והדיסק שגיבו עליו יהיה נוסף (כמובן שיהיה חדש )...
&nbsp
על זה לשלם 1500 ש"ח נראה לי מוגזם ביותר. ויש עוד דרכים פשוט להרכיב את הקשיח שלך על מחשב אחר...ואז לחלץ קבצים...שוב לדיסק קשיח חדש שישאר איתך..
האופציות קיימות
אני גם חושב שצריך עוד הצעות מחיר..
&nbsp
וכל מה שאמרו קודם יש לשקול...באשר לחומרה חדשה אם תרצה אנו פה..להתאים לך לצרכים.

ספק כוח

היי
החלפת ספק כוח שהוא איכותי לא מגיע לסכומים כאלה, צריך לראות מה היה לך ולפי זה לדעת אבל 1500 זה לגמריי מוגזם!!
מעבר אין לך שום צורך בהתקנת ווינדוס אם רק הספק לא תקין, ומעבר לזה להחלפת ספק אין שום השפעה על החומר שיש לך, לא דרשת פירמוט או משהו,הייתי ממליץ לך לקחת עוד חוות דעת, אתה מוזמן ליצור איתי קשר אשמח לעזור, אני טכנאי מחשבים מרמת גן

evike

Active member
מנהל
ממש מוזר

ספק כוח סטנדרטי עולה בסביבות 100 ש"ח, אולי טיפה מעט יותר. כמה יותר כבר יכול לעלות ספק לא סטנדרטי? כמה צריכה לעלות עבודה של החלפה? מחיר מופרז בלי שום פרופורציה.
החלפתי בעצמי ספק כוח (במחשב הקודם), לקח כמה דקות, והמחשב חזר לעבוד כרגיל.
פתחתי את המארז, בדקתי את פירטי הספק, וקניתי אותו דבר.
אין שום קשר בין הספק לחומר שבמחשב. כשמו כן הוא, מספק כוח עבודה, ותו לא.
הטכנאי שלך מאד "רעב" לכסף...
למי שלא יודע איך, יש ביוטיוב הדרכה להחלפת ספק כוח.

dudi4321

Member
יש מודולים שהכניסה 5V והיציאה 12V

לוקחים ספק שיכול להכנס במקום הקיים המקולקל. להוסיף את המעגלון ולחבר את הפלג של הנוכחי. יש באיביי כאילו בפחות מ20 ש"ח.
אני עושה כאילו דברים "בעינים עצומות".
הבעיה במיוחד זה ה11V שהוא חי גם כשהמחשב כבוי (ובחשמל). בספק סטנדרטי ATX את פונקצית המתח החי עושה 5V
מקווה שההסבר מובן.
&nbsp

dudi4321

Member
להחליף ספק סטנדרטי של מחשב דסקטופ זה באמת מאד מאד קל.

חח
שמתי לב שלפתוח ברגים שהורכבו באורגינל לפני כמה שנים הם עושים "טיק" ונפתחים.
חח הסיבה שיש דיפוזיה של אטומים (תחלופה) של הברזל שבבורג ובברזל של הפח. זה כמו ריתוך שהמתכת זזה במקום המגע במשך השנים.
התופעה קרתה לי בכיסוי החיצוני של מכונת כביסה בת 12. למזלי הברגים הם טורק/APEX
............
ולך, אויקה - כל כבוד!
&nbsp

למעלה