סייברמנים

taliabar1

New member
סייברמנים

בפעם הראשונה כשפוגשים בסדרה החדשה את הסייברמנים (ביקום המקביל) הדוקטור מזהה אותם ונראה שפגש בהם בעבר. לצערי לא ראיתי כמעט מהסידרה הקלאסית אז רציתי לשאול אם מישהו ראה, הסייברמנים מופיעים שם? ואם כן, האם כבר אז יודעים מאן הם הגיעו במקור?

Lior Knight

New member
כן

בסיפור שנקרא "The Tenth Planet" שהוא גם הסיפור האחרון של הדוקטור הראשון. בסיפור מופיעים אנשים מכניים (סייברמן) מכוכב בשם מונדס שלמעשה מתגלה כתאום של כדור הארץ שלפני מליוני שנים נסחף לחלל העמוק ותושביו החליטו להפוך את עצמם למכונות על מנת לשרוד. ולאחר מכן הם התחילו להפרש על פני היקום בשביל להמיר עוד יצורים חיים לרובוטים.

זה די מצחיק כי אם להשוות אותם לדאקים גם הם רואים את עצמם כיישויות נעלות אבל להבדיל מהדלקים שרוצים לחסל כל מה ששונה מהם, הסייברמנים מאמינים שכולם צריכים להפוך להיות כמוהם.

אגב הפעם הראשונה שאנחנו "רואים" סייברמן זה בפרק Dalek בעונה הראשונה של הסדרה המודרנית. ראש של אחד מהם שמור במוזאון.

taliabar1

New member
נכון

התכוונתי לפעם הראשונה שהם מזוהים ממש כסייברמנים..

והאם הסייברמנים שם הם בדיוק אותם סייברמנים שנוצרו בעולם המקביל? ואם כן איך יכול להיות שנוצרו במקרה זהים בשני מקומות שונים?

Lior Knight

New member
כן

כבר אז הם קראו לעצמם סייברמן.

והם לא אותם סייברמנים כמו בעולם המקביל כי בעולם המקביל הם נוצרו כחלק מחברת סייבוס בעוד שכאן הם לא השתייכו לשום תאגיד ולא היו להם שום לוגו. ובמקביל הם גם נוצרו על כדור הארץ שלנו ולא התאום שלו, וגם באיחור. פשוט יצא ככה.

למשל ממה ששמו לב יכול להיות בעולם של המקביל אין דאלקים וטיים לורד מסיבה זו או אחרת. תמיד יהיו נקודות חופפות ושונות בין כל העולמות המקבילים. הכי טוב הראו את זה בסדרה Sliders (גולשים בזמן) בשנות ה90.

taliabar1

New member
ואגב דאלקים וסייברמנים

המפגש בניהם בקרב בקנרי וולף היה אחד הדברים הכי מצחיקים בסדרה><

MonicaF

New member
אני זוכרת שצפיתי בכוכב העשירי

ולא ידעתי שזה הפרק הראשון בו הם מופיעים. אני זוכרת כמה הצחיק אותי המראה שלהם לעומת המראה המשופר היום.
אבל צפיתי אז בפרק זה יחד עם חברים ולא הייתי ממש מרוכזת. אצפה בו שוב בקרוב. מעניין אותי למה דווקא אותו בחרו לשחזר למצויר ולכלול באריזת הספיישל 50 - כל התחדשויות הדוקטור. אולי עכשיו, אחרי שכבר ראיתי קראתי והקשבתי כמעט לכל החומר של הדוקטור הראשון, אבין יותר טוב.

Lior Knight

New member
הפרק המקורי אבד להם

אז הם היו חייבים לשחזר אותו איכשהו כדי לכלול במארז כי אחרי הכל זה פרק ההתחדשות הראשון בתולדות הסדרה. איך אפשר בלי?

MonicaF

New member
נכון

זו הסיבה. צריכה לראות שוב. משום מה אני זוכרת את ההתחדשות הראשונה, לא באנימציה.
ישבתי עם חברים לצפות בהתחדשויות, העברנו מהר לסוף כל פרק ואמרנו ״תמות כבר״. עכשיו שאני חושבת זה, זה נורא

Lior Knight

New member
חחח

כן קצת קשה לעכל את הפרקים הראשונים. אבל ברגע שמתרגלים אליהם נהנים מאוד מכל רגע.

בכל מקרה, עד שיצא לך לראות את כל הפרק מחדש - הנה ההתחדשות של הדוקטור:

http://www.youtube.com/watch?v=wASEpjDsLGo

MonicaF

New member
עכשיו נזכרתי!

אין לי מושג למה זכרתי סרט רגיל ולא אנימציה.
אני רק זוכרת כמה התאכזבתי! ציפיתי למשהו גרנדיוזי נוסח טננט.
ועכשיו אני קולטת שההתחדשות הראשונה לא כל כך דומה לפרטים טרוטון.

MonicaF

New member
משום מה חשבתי שהחלק ששוחזר ב

באנימציה היא אחד החלקים האמצעיים של פרק הכוכב העשירי.

למעלה