סופ"ש מקסים לכן.ם

צליליתה

New member
בעניין טעם החיים

האלגוריתם מרגיש טוב?
או שזה עבר במסגרת הנחות סוף הקיץ

קלייטון.ש

Well-known member
תלוי לאיזה אלגוריתם את מתכוונת

בעיקרון אלגוריתמים מראש באים עם האישיות שלהם וקשה לשנות אותה. אז יש כאלה שמרגישים טוב ולא משנה מה קורה, ויש כאלה שמרגישים רע ולא יעזור שום דבר.

סופהו1

New member
נדמה לי ששכחת שתי מילים

"לעניות דעתי".
או מילה אחת "לדעתי".
כלומר, לדעתך.
קצת קשה להגיד בבירור כל זמן שלא ביררת עם הכותב למה התכוון המשורר.
כך לדעתי.
&nbsp

קלייטון.ש

Well-known member
מילא אומרים למישהו שיגיד "לעניות דעתי"

אבל יש כאלה שאומרים "לעניות דעתך", ולא מתכוונים לזלזל אלא למעשה כן מחשיבים את דעתו.
בכל אופן לדעתי אין צורך להגיד "לדעתי" כי בין כה וכה כל דבר שאדם אומר הוא מביע את דעתו. כך שהמילה "לדעתי" היא ברורה מאליה וחבל על האנרגיה המושקעת בהשמעתה החוזרת ונשנית. גם אם אני אומר כרגע שהשמש תזרח בעוד כמה שעות, אין זו אלא דעתי. בהחלט אפשר להשמיע בשעה זו דעות אחרות. ואם דעתי באשר לזריחת השמש הבוקר תסתבר - במקרה - כנכונה, עדיין אפשר יהיה לשוב לויכוח מחר באותה שעה.

סופהו1

New member
* לַעֲנִיּוּת דַּעְתִּי, דַּעְתִּי ** דעה/עובדה

*איני מכירה לעניות דעתך, ובכל מקרה, אין זלזול ואין החשבה.
לדעתי= הבעת דעה.
לעניות דעתי= הבעת דעה בהצטנעות.

**עובדה/דעה- איך ידע הקורא אם מה שנכתב הוא עובדה (משהו אמיתי) או דעה (משהו שהכותב חושב שהוא אמיתי)?
כשהכותב אינו מדגיש שזו דעתו, הקורא עשוי לחשוב שזו עובדה ולא כך הוא.
לכן, מן הראוי שהכותב יבזבז עוד קצת אנרגיה (כדבריך), למען יובן היטב.

(ואולי גם למען הצניעות?)

קלייטון.ש

Well-known member
הכל דעות

"עובדות" הן פשוט דעות שמקובלות על כלל המתדיינים. דעה שכולם מסכימים איתה. ותמיד יש מי שלא יסכים, גם אם הוא ממש במיעוט. למשל האם זו "עובדה" שהארץ היא כדור? תלוי את מי שואלים. היום יש רוב שמסכים שהארץ היא כדור והם אומרים שזו עובדה. בעבר הרוב החזיק בדעה שהארץ שטוחה ואז זו נחשבה לעובדה, וגם היום יש כאלה אף שהם במיעוט.
בנקודה מסויימת הפגנת הצניעות הופכת להיות מכבידה ומזוייפת. אנשים אומרים "לעניות דעתי" כאשר למעשה הם חושבים שדעתם עשירה ומבוססת מאין כמוה. אז עדיף שאנשים יגידו מה שיש להם להגיד ישר.
וחוץ מזה כשהמנכ"ל אומרת "לדעתי" אתה יודע שהויכוח נגמר וה"דעה" שהיא מביעה זו הוראת עבודה סופית ויותר טוב שתתחיל מיד.

חיא2

New member
אפילו HUME, גדול הספקנים בעולם

לא הביא את תפיסתו למצב האבסורדי בו אתה מציב את המושג "עובדה" ואת המושג "דעה", ובכך מייתר כל דיון באשר הוא, כי הפוסטמודרניזם , שאולי אינך יודע שאתה מציגו כאן לראווה, ובו אתה נוקט כלכך וולגרי וסופיסטי, שבאמת צריך להיות אשכרה "פולניה" כדי לרצות לשוחח.

קלייטון.ש

Well-known member
בדיוק להפך!

דווקא הטענה של אנשים מסויימים שטענות מסויימות שלהם הן "עובדות" היא שחוסמת את הדיון. שהרי על עובדות אין מה להתווכח. אלה עובדות וזהו. דווקא אם מסכימים שכל טענה היא דעה בלבד, אפשר להתחיל לדון בה. וכל צד מוזמן לנסות לשכנע את הצד האחר לקבל את עמדתו. ויש אפילו סיכוי (קטן אמנם) שיצליח. ובכל אופן הוא ניסה, ובכלל להשמיע את דעתך זה כיף.

סופהו1

New member
אתה מוזמן לחזור לכתה ב', כמדומני,

כדי להבין את ההבדל בין דעה לעובדה, צור יחד עם בני השבע, טבלה בת שתי עמודות. רשום בראש הטבלה המצ"ב:
עמודה אחת- עובדות על עצמי.
עמודה שניה- לדעתי אני.
כעת, מיין משפטים מתוך "מחסן" המשפטים, או חבר משפטים והצב אותם בעמודה המתאימה.
מחסן משפטים לדוגמא:
צבע עיני חום* יש לי אח אחד ושתי אחיות * העיניים שלי יפות * אני בן 7 * אני מצייר/ת מקסים * אני גר/ה בבית משותף * הבית שלי מפואר * אני בת * השיער שלי מהמם * אני גר/ה באיזור עירוני * אני גר/ה בעיר מקסימה * לדעתי, חשוב לעזור לחבר.
תזכורת:
דעה =ראייה אישית. עמדה אישית.
עובדה= אירוע שקרה. נתון קיים ומוכח, שלא ניתן להתווכח עליו.
בהצלחה.

@לדעתי, אין כל בעייתיות עם צניעות* (הכלולה ברשימת המידות הטובות).
יש בעיה עם פרשנויות שאנשים נותנים להתנהגות/חשיבה של אחרים.
כשאני אומרת לעניות דעתי, אין שום דבר נסתר ואיני חושבת שדעתי עשירה משל האחר.
זו הפרשנות שלו ושלו בלבד.
זו דעתו, לא עובדה מוכחת.

*צניעות עדיפה,
לעניות לדעתי כמובן, על יוהרה/ גאוותנות/ שחצנות ואולי עוד.

קלייטון.ש

Well-known member
ברשימה שנתת אין עובדה אחת

על כל טענה שם אפשר להתווכח. ובכלל, על כל דבר אפשר להתווכח. אנחנו חיים במדינה דמוקרטית ויש פה חופש ביטוי ואנשים יכולים להביע כל מיני עמדות, גם על דברים שלדעתם של אחרים הם "עובדות".
רק להעיר לגבי הרשימה, אני למשל רוב חיי חשבתי שיש לי אחות אחת. זו היתה טעות גמורה. למעשה היו לי עוד שלושה אחים. העיניים שלי כחולות אבל בתאורה מתאימה עולה גוון ירוק. אז גם צבע עיני הוא עניין של ראיה. על העובדתיות של הזהות המ-ינית כבר שנים שיש ויכוח (לאו דווקא שלי אישית, באופן כללי). וכן הלאה. דברים שאנשים חושבים שהם עובדות הם פשוט דעות נפוצות ותו לא.
(גם אני בעד צניעות ולדעתי לא צנוע להפגין צניעות. הצניעות צריכה להיות מוצנעת ולהתבטא רק דרך ההתנהגות ולא דרך המילים. כי לדבר זה קל)

סופהו1

New member
מזל שהצחוק טוב לבריאות!!!!

אתה חייב!!! חייב לכתוב עוד ספר.
האחד על סיפורי המשפחתולוגיה והפולניות, כפי שכבר הצעתי פעם והשני על תיאוריות מיוחדות/משונות.

אפשר להתווכח. יש, כנראה, מי שמומחה בויכוחים. (לא עם פולניות, כמובן).
זה לא הופך עובדה לדעה, או הפוך.
זה ויכוח לשמו.
אם אני בהיריון, לא ישנה מה תגיד (וכמובן שזה יהיה הפוך מהמקובל
), אבל ההיריון שלי הוא עובדה שתשתנה ברגע שאלד.
חשבת שיש לך רק אחות אחת? לדעתך, היתה לך אחות אחת. העובדה אחרת.
התעוררתי הבוקר בשעה שבע. עובדה. (רגע...חת, שתים, שלוש.. תיכף תבוא הסתירה..).

מה אגיד? חבל, אבל בטני כואבת מרוב צחוק ולכן אסיים.
שיהיה לכולנו יום נהדר, עמוס עובדות מעניינות ודעות מעניינות לא פחות.
* שקול ביקור בכיתה ב.

קלייטון.ש

Well-known member
לא רק אפשר להתווכח, זה גם כיף

אני אוהב להתווכח ובמיוחד עם הפולניות, ובמיוחד מיוחד במינו אני אוהב להתווכח עם אשתי, בין שהיא בתפקיד המנכ"ל ובין שהיא בבית, והכל כדי שהיא תנצח בויכוח, כי כשהיא חושבת שנצחה בויכוח היא עושה תנועה כזו עם הראש והיד שהיא מאד סקסית בעיני. ואז אני מחייך בסתר ונזהר שהיא לא תראה את החיוך, כי אם היא שמה לב היא מתעצבנת. מצד שני היא סקסית גם כשהיא מתעצבנת, אז גם זה טוב.

סופהו1

New member
הזכרת לי איזו בדיחה:

&nbsp
כשאתה מסכים עם אשתך בסוף ויכוח, אין זה אומר שאתה צודק או טועה.
זה רק אומר שאתה יודע שס*ק*ס יותר חשוב מאגו....
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

קלייטון.ש

Well-known member
סליחה אבל על פולניות אין בדיחות

הכל אמת.
הבעלים של הפולניות לעומת זאת הם באמת בדיחה. מלבד זאת לענין האגו הבעל של הפולניה יכול לוותר על האגו אבל ס*ק*ס זה לא ישיג לו.

אספרסו2

New member
לפולניות יש פשוט מספיק בטחון עצמי ואין להן בעיה עם בדיחות

אם תצחק על עדות המזרח ישר יקום מערך הפוליטיקלי קורקט ויכעס על הבזיון ההשפלה והקיפוח.

חיא2

New member
פולניה = מרוקאית, מצרית, עיראקית, גרוזינית

אוסבקיסטנית וכו' וכו' וכו'

למעלה