סגרנו אולם - הרבה בזכותעם - דרושה הרגעה! :)

סגרנו אולם - הרבה בזכותעם - דרושה הרגעה! :)

אבל! כנראה שעשינו שיעורי בית טיפה לקויים או שקצת חיפפנו כי הותשנו/התשנו את עצמנו ופחות היה חשוב לנו לשים לב או להתעקש...

בקצרה: לאחר חיפוש של חודשיים, ולאחר לבטים של תקופה הרבה יותר ארוכה הלכנו לכיון של גן אירועים (לא זול)...
חתמנו חוזה - למרות ההמלצה לקחת הביתה - לאחר 3 פגישות שהצלחנו בגדול להשלים עם המחיר ולהתגבש על המקום.

אבל!
[ואני מראש אומר שהדברים נאמרו לנו בפירוש, או כמעט בפירוש - ולא היה משהו שלא ניתן היה לברר ולשאול וכן להיסגר עליו לפני - לכן בעיה שלנו]...

מה שמציק לי כרגע (ממש מציק)- לאחר מקדמה של 5000 ש"ח:

1. זה יהיה אירוע שישי - והצפי לילדים גדול כנראה - אז למה במקום אין מנות ילדים??? (או - למה אולמות גובים על ילד כמו על מבוגר - אשמח לתשובה הגיונית בנושא)
2. בכל המקומות ציינו שאין לנו מושג כרגע כמה אנשים מגיעים ונתנו את ה 250 כצפי אפשרי. חישוב המנה חושב ע"פ 250 ולא נאמר לנו שפחות מזה נניח 230 מקפיץ את המחיר (ב 10 שח אמנם אבל עדיין)
3. מקדמה של 50 אחוז לפני האירוע, אין סעיף ביטול על טעימות - סתם דברים שזוהי המדיניות ואני משלים איתה... ועדיין קשה לי...

אציין שזה המקום שהכי התחברנו אליו - ואין לנו אלטרנטיבה אחרת... אבל עדיין מתחשק לי לזרוק את החוזה לפח ולהפסיד את הכסף... חשבתי שאחרי החתימה ארגע ומסתבר שזה לא פשוט כלל וכלל... ויותר מדי תהיות של אילו זה היה כך וכך יותר מדי מטרידות אותי 3 ימים אחרי...

פתרונות או עצות הרגעה ומה עושים מפה ממש יתקבל ובברכה...

ronitvas

New member
נו נו נו לעצמך אתה כבר עושה...

אתה לא צריך גם את שלנו....

אבל, אתה/אתם חייבים להחליט. או שאתם "זורקים" את החוזה ואת המקדמה לפח או שאתם בולעים ומנסים להפיק את הטוב ביותר.
להמשיך להתבחבש בזה לא יעשה טוב לאף אחד.

אולי לפני קבלת החלטות כזאת או אחרת, הייתי ממליצה ללכת שוב לאולם ולנסות להגיע להסדרים טובים יותר. אם זה לא יעזור, אז להניח ולשחרר.

קבל חיבוק וירטואלי
- מקווה שהוא יעזור

לפעמים פשוט לשחרר את הקיטור = להירפא

ולקחתי בשמחה את החיבוק.

אני מניח שההתבחבשות שקדמה לכל התהליך הזה הייתה כה גדולה - עד שנגמר לי.
עבר לילה ועכשיו טוב :)

סילביה9

New member
לגמרי איתך

גם אני ובן זוגי חתמנו על חוזה אחרי שתי פגישות, החוזה די סטנדרטי, אבל גם לנו אין אפשרות ביטול אחרי טעימות,
אנחנו אנשים די נוחים ונחמדים [לרוב נחמדים מדי] ובגלל שקראנו ביקורות מעולות על האוכל והוציאו לנו שתי מנות בחתימת חוזה, וויתרנו וחתמנו,
בדיעבד [החתונה בדצמבר אבל הבדיעבד הוא מחתימת החוזה] מסתובב לי בראש ש"למה חתמנו, ולמה אין סעיף ביטול, ולמה אנחנו לא מהאנשים המתמקחים והמתעקשים והעומדים על שלהם", אבל אין סעיף ביטול וכנראה שאנחנו פשוט לא כאלה אנשים ולעולם גם לא נהייה.

העצה שלי - תשחרר. זה מה שאנחנו עושים [מנסים לפחות], ומזכירים אחד לשני שהמקום והאוכל והשמלה והדיג'יי והכל זה רק עוד נקודה בדרך לחגוג את האירוע הכל כך משמח הזה, וכל מי שבא יבוא עם אהבה גדולה לחגוג איתנו [ואתכם] וגם אם הילדים ישלמו כמו מבוגרים, בחרתם את המקום שהתאים לכם ונראה לכם הכי נכון וזהו.

איזה כיף לחוש הזדהות כה עזה...

כאילו שכתבת לי שיר... המילים שלך, והלחן גם!
מודה על התגובה!

משחרר וממשיך להתעסקות הבאה...

lanit

New member
תראה, תשמע

אמנם לנו לא היתה בעיה של חוזה כי זה עוגן מול איזיווד,
אבל עדיין היו פרפרים בבטן. למה? כי זה פ@#ינג הרבה כסף. אפשר לקנות בזה אוטו לא רע בכלל.

מה שכן, מוד מאוד חשוב שבטעימות כן תעלו את כל הביקורת שיש לכם בנושא אוכל וכו, כדי כן לנסות להגמיש אותם לקראתכם (לא לשכוח משפטי מפתח כמו "עבור סכום כזה של כסף אני מצפה לקבל אוכל בדיוק לטעמי").

יהיה בסדר. יאללה, הלאה לספרים האחרים. מכאן מתחיל הכיף (בדר"כ).

אצלנו נהיה האירוע הטבעוני

הראשון שלהם - אז נשבור להם את הצורה אם הם לא יעמדו בציפיות... יש מהם ים של ציפיות,
אז נסעתי בכיף (ובלי אוטו)

תודה!

אנחנו החתונה הטבעונית הראשונה שלהם

והציפייה בשמים - אז נשבור להם את הצורה אם הם לא יעמדו בציפיות... יש מהם ים של ציפיות,
אז נסעתי בכיף (ובלי אוטו)

תודה!

דורמורי

New member
הכל בסדר.

כולנו מגיעים לשלב מלחמת ההתשה שבא אנחנו 'מתגלצ'ים' לפעמים, קונים מכנס שלא תכננו או סוגרים עם אולם כשיש ספקות לגביו.

מכיוון שכבר סגרתם - זרום הלאה. אל תבטל בעיניי אלא אם באמת יש איזה משבר.

הייתם במקום 3 פעמים.
לא כולנו לוקחים את החוזה הביתה. גם אני סגרתי בפגישה השלישית ובלי לקחת חוזה הביתה, והחיים ממשיכים.
חוזה מותנה טעימות? זה נחמד אם זה קורה, זה לא נורא אם זה לא קורה. תשקיעו ב'טעימות' בכיוונון הקייטרינג לטעמכם, ו-99% שזה יהיה בסדר גמור, אתם לא האירוע הראשון שלהם.
זה המקום שהכי התחברתם אליו! מה עוד צריך?

לגבי מה שמציק לך -
1. מנות ילדים - אתה צודק. תתקשר לבעל האולם/מנהל מכירות שעבד מולכם, בקש כוס קפה איתו. תמיד יש מה לדבר, אם הם בני אדם.
2. מינימום מוזמנים - 250 זה מספר טוב. ברור שאם תתחייב לפחות המחיר יעלה למנה, לא הבנתי מה השאלה פה.
3. מקדמה 50% קצת לפני האירוע, איזה 5000 שקל בסגירת חוזה, טעימות שדיברנו עליהם - הכל בגבולות הלגיטימי. לא מריח לי פה כמו נוכלות.

אני לא פסיכולוג ולא מכיר אותך. אבל
א. חוץ מהשם של היוזר שלך אתה נשמע בחור נחמד.
ב. אני מעריך בצורה מאוד לא מקצועית שזאת כנראה העסקה הכי גדולה (למעט אולי קניית רכב) שעשית בחיים. כמוני
. אז הגיוני שיש פרפרים אחריה, ושאתה רוצה לקרוע את החוזה ולהפסיד רק 5000 שקל כי לא הכל מושלם לך בראש. והרי החדשות - לא הכל באמת מושלם, לא אצל אף אחד. ומי שחושב שכן, נוטה להתרסק על קרקע המציאות באכזבה הראשונה. ככה לפחות אתה בא מציאותי ומה שתצליח לשפר בדרך - זה בזכותך/ם.

עוד עצה להרגעה - קרא רק את הביקורות החיוביות על המקום באינטרנט. באמת, זה עוזר. לך למיט4מיט, כתוב את שם המקום וסנן את התגובות לפי רמת דירוג יורדת. תן לעצמך 10 דקות קריאה של אנשים שעפים על המקום. תעצור שם. תן נשיקה לארוסתך. יהיה טוב
.

הבאת לי תכאפה הכי כיפית בעולם....

נשאר לי סימן!

תודה, גבר... אני לא אתרפק פה רק אומר שכל מילה בסלע!

אז ככה

הרגעה- תמיד אחרי שסוגרים מקום יש חששות! החששות האלו הם טבעיים והרבה פעמים בפגישה קשה לחשוב על כל השאלות ושוכחים דברים ואז כמובן מתעוררות תהיות.
זה לגמרי הגיוני שיהיו קצת חששות - במיוחד כאשר ברוב המקרים - כוח המיקוח שלנו כמזמיני האירוע די קטן וברוב המקרים מקומות לא ישנו הרבה תנאים בחוזה, אם בכלל.
אתה פשוט צריך לחשוב האם בהינתן הנקודות שציינת שמפריעות לך - אתה עדין רוצה לערוך שם את האירוע וגם - מהן החלופות שלך? כי גם במקומות אחרים חלק מהבעיות האלו יהיו (למשל, הנושא של הילדים הוא בעיה מאד נפוצה בהרבה מקומות ויהיה קשה למצוא מקום שגם יהיה לטעמך וגם יתחשב בך בנושא הילדים).

לגבי הנקודות שציינת -

1. ילדים - זו המדיניות בהרבה מקומות וזה מעצבן. אצלנו אמרו לנו שילד שעדין יושב בעגלה - לא משלמים עליו. אבל מה עם ילדים בני 4-5 שבקושי אוכלים?
לגבי מנות ילדים - רוב הילדים יאכלו גם אוכל רגיל שמוגש באירועים. הורים שיודעים שהילדים בעייתיים יערכו לזה מראש ואולי גם יתנו לילדים שלהם לאכול לפני האירוע.
גם ככה, האוכל במנות הילדים שמוגש בגני אירועים הוא סה"כ אוכל תעשייתי, לא בריא ועמוס בחומרים משמרים (לפחות ממה שראיתי במקומות שהגישו מנות ילדים). אצלנו לא היו מנות ילדים ולא נרשמה בעיה. בעקרון, מה שאני עשיתי זה מראש סידרתי את הילדים ברזרבה - אבל אצלנו זה היה אירוע ערב והרבה פעמים אנשים מוצאים בייביסיטר ברגע האחרון ואז לא מביאים את הילדים. בסוף הילדים ישבו במקומות של אנשים שלא הגיעו בסוף. לא היו הרבה ילדים. אתם גם יכולים להוסיף חלק מהילדים לרזרבה שגם ככה תהיה וחשוב לשאול אנשים באישורי ההגעה אם יבואו ילדים.

מה שכן, היו כמה בנות שצפו נוכחות רבה של ילדים והכינו לילדים חוברות צביעה. בעיני זה חמוד ונותן יחס מיוחד שגם נותן להורים תחושה שחשבו על הילדים שלהם.

2. לגבי חישוב המנות - כל עוד המקום מאפשר לכם להפחית את המינימום שהתחייבתם עליו - זה כבר הישג. השאלה היא האם באמת החוזה מאפשר להפחית את המינימום אם אחרי אישורי ההגעה תגלו שיש פחות אנשים? כדאי לשאול את המקום ולהגיד שככה הבנתם אותם (אני אומרת לך מראש שלרוב לא מקובל להפחית את המינימום ומקומות עושים על זה בעיות).

3. מהי מדיניות הביטול בחוזה- האם רק הפסד המקדמה? כמה ימים לפני האירוע אפשר לבטל ולהפסיד רק את המקדמה?

4. מקדמה של 50% - יש הרבה מקומות עם כל מיני תנאים. גם אנחנו שילמנו מקדמה מאד גדולה. אם יש לכם את הכסף והמקום אמין ולא נראה שיסגר, זה בסדר. אצלנו התשלום הגדול היה שבועיים לפני האירוע.

דורמורי

New member
לגבי ילדים

גם אנחנו מכינים שולחן עם חוברות צביעה וקשקושים. לא משהו מטורף (שלא ילכלך להם את הבגדים היפים - טיפ מאמא צעירה שדיברתי איתה על זה), אבל חמוד ובהחלט נותן תחושה שחשבנו עליהם - גם על ההורים שיוכלו קצת לבלות כשהילדים במרחק ראייה.

עוד משהו - סלסלה בכניסה עם מיכלי בועות קטנים כאלו לילדים. וגם לא ילדים אוהבים לפעמים לשחק עם זה. וזה יכול להיות גם מגניב לחופה, ה'אטרקציה' היחידה האפשרית מבחינתנו... בלי זיקוקים ושאר מרעין בישין. (מבחינתנו, כמובן. לא מתחברים לזה בשיפט).

הבועות זה רעיון מצוין

אצלנו הילדים באמת שיחקו עם זה...
האטרקציה היחידה בחופה אצלנו, חוץ מהבועות שהילדים הקטנים (וכמה גדולים) הפריכו הייתה האחיינית שלי. :p.

מאמץ בחום את הרעיון!!!

הבועות מצטלמים תמיד יותר יפה... וזיקוקים אינם בשבילנו - בכל זאת רוצים משהו טיפה יותר סולידי אינטימי עד כמה שניתן

נהניתי להירגע בחברתך... אגיב טיפונת

כי בסך הכל כללת לי את הנושאים ה"מציקים" וגם שאר חברי הפורום פה עזרו מהד שלהם מאד.

מינימום? דיברנו על 250 - ומכיוון שיש נוהג מגונה להתחייב מהיום על כמות אנשים ומחיר אחד - ולא לקבל מדרגות של מחיר לגבי כל כמות, וכך חודש לפני לסגור סופית את הכמות עם המחיר שמראש הוסכם עליו.... נתחייב ל 220 סופית ובמקרה הגרוע נספוג עוד כמה שקלים על כל מנה מעל...

לוקח את רעיון הילדים בשמחה - ואני פתוח אפרסם פוסט בנושא (הפעלות ילדים) בשלב מאוחר יותר :)

מדיניות הביטול הוא הפסד הכסף ששולם עד רגע הביטול - נכון להיום זו רק המקדמה.

מקדמה גדולה - אני פשוט זוכר מאצל אחותי שהיא שילמה רק מקדמה קטנה ודחוי לכל הסכום לאחר האירוע... אבל זו פחות בעיה בעיניי.

ילדים ואוכל - קיבלתי את הרגעתך הנוזא המזון התעשייתי ... הם לא יטרחו במיוחד בשבילם - אז אחלה :p

ומכיוון שבאמת מצאנו משהו שמושף אותנו יחסית מצד אחד ולא מצאנו דבר אחר מצד שני... נזרום... נזרום נזרום...

פנטסטי!!! תודה!!! זה מרגיע ועוזר

למעלה