סא"ל אלי דקל: "מצרים נערכת לפרוץ במלחמה נגד ישראל" = שטחים תמורת מלחמה.

מוטי חוף

Well-known member

סא"ל אלי דקל: מצרים נערכת לפרוץ במלחמה נגד ישראל​

21,123 צפיות שידור הבכורה היה בתאריך 13 במאי 2024 שניאור ובר: 'כור ההיתוך'

סא"ל אלי דקל, ראש ענף מחקר השטח בחטיבת המחקר באמ"ן לשעבר וחוקר מודיעין וצבא, מתארח בפודקאסט 'כור ההיתוך'

ומנתח עם שניאור ובר את התעצמות צבא מצרים בשנים האחרונות והיערכותו לקראת מלחמה עם ישראל,

הסכם השלום שהופר פעם אחר פעם

ודעתו על הכשלים המודיעיניים באמ"ן שהובילו ל-7 באוקטובר

סטילהוק1

Well-known member

סא"ל אלי דקל, ראש ענף מחקר השטח בחטיבת המחקר באמ"ן לשעבר וחוקר מודיעין וצבא, מתארח בפודקאסט 'כור ההיתוך'

ומנתח עם שניאור ובר את התעצמות צבא מצרים בשנים האחרונות והיערכותו לקראת מלחמה עם ישראל,

במקרה כזה הפצצת סכר אסואן, יירוט כל מטוסי האוייב על הקרקע ושימוש בנשק גרעיני טקטי יהיו מחוייבים, בתקווה שהשמאלנים במטכ"ל לא יפקירו שוב את מדינת ישראל ואזרחיה לאוייב כמו ב 7.10

במקרה כזה הפצצת סכר אסואן, יירוט כל מטוסי האוייב על הקרקע ושימוש בנשק גרעיני טקטי יהיו מחוייבים, בתקווה שהשמאלנים במטכ"ל לא יפקירו שוב את מדינת ישראל ואזרחיה לאוייב כמו ב 7.10
למה אתם כאלה נפלים? למה אתם מברברים את עצמיכם לדעת בשטויות?
כבר כתבתי שיצאתם למלחמה רק לא עם האויב הנכון.
כתבתי ב8.10 מצרים לבנון ואירן היו צריכות להיות מושמדות בפרחי השלום מדימונה כי הם האויב האמיתי ואחרי השמדתן ישראל הייתה צריכה לטפל בחמאס בחזבאללה ובערביי ישראל.
בחמאס ברצועה ישראל הייתה צריכה להעיף האוכלוסיה מהרצועה לסיני בואכה אל עריש אחרי שמעבר רפיח היה נפרץ מופצץ וצה"ל יושב שם על פילדלפי. כתבתי זאת שמצרים היא הבעיה ולא החמאס ברצועה שלבנון היא הבעיה ולא החזבאלה.
כתבתי שאירן צריכה להיות מושמדת ביכולת שלה לאיים בפצצה אטומית.
עכשיו כבר מאוחר מדי.
אם המטכ"ל הזה ימשיך לתפקד ומצרים תחליט לתקוף את מדינת ישראל הלך עליכם.

Harrington

Well-known member
מנהל

הבעיה שהכל מעיד על כך שגם בעניין הזה הפיקוד הבכיר של זרועות הבטחון וחלק גדול מההנהגה הישראלית שבויים בקונספציה לפיה זה לא יכול/צפוי לקרות. אמנם אישית אני בדעה שהחשש מכך היה הסיבה שארה"ב שלחה את נושאות המטוסים מיד לאחר אירועי שמחת תורה, אבל אני מסופק אם בצבא יש תוכניות מגירה למקרה בו מצרים תחליט לתקוף, פתאומית או לאחר תקופת הכנה כזאת או אחרת.

מוטי חוף

Well-known member
הבעיה שהכל מעיד על כך שגם בעניין הזה הפיקוד הבכיר של זרועות הבטחון וחלק גדול מההנהגה הישראלית שבויים בקונספציה לפיה זה לא יכול/צפוי לקרות. אמנם אישית אני בדעה שהחשש מכך היה הסיבה שארה"ב שלחה את נושאות המטוסים מיד לאחר אירועי שמחת תורה, אבל אני מסופק אם בצבא יש תוכניות מגירה למקרה בו מצרים תחליט לתקוף, פתאומית או לאחר תקופת הכנה כזאת או אחרת.
(y)

בלה בלה בלה חכמולוגים לאחר מעשה.
כתבתי שב8.10 סכר אסואן והמעברים מתחת לתעלה שיכולים להעביר שלוש ארמיות לסיני בחצי שעה היו צריכים להיות מושמדים בפרחי השלום מדימונה.
הסתכלתם עלי כאילו ואני לא שפוי. חחחחחחחחחחחחחחחח
אם הייתם מבינים איך כל העולם היום צוחק עליכם הייתם מתים לא מהפחד אלא מהבושה.
מה אתם לא מצליחים להבין? אתם כל כך פאתתים ממש מטורללי מוחין. הטרור גמר אתכם. כמה שניסיתי להסביר לכם עד כמה אתם לא מבינים את המציאות סביבכם . ועוד לא מתביש להרצות לי ולהסביר לי מהי ציונות .
אז מה לא הבנתם? לא הבנתם שהחמאס ברצועה זה הנשק ? זה הרעיון של השמדת ישראל? ומי עומד מאחורי הנשק הזה? מצרים. מצרים , כן זאת המדינה שאמרו לכם שעשיתם איתה שלום חחחחחחחחח ב ה מ ו ת. היא העומדת מאחורי הרעיון להשמיד את מדינת ישראל. הם בעזרת האמריקאים והאירופאים בנו להם חיל אויר עוצמתי וצבא עוצמתי עם חצי מיליון לוחמים ולמעלה מ 1500 טנקים בשביל מה? בשביל ביום מן הימים לגמור את העבודה שהם התחילו ב1973.

Harrington

Well-known member
מנהל
בלה בלה בלה חכמולוגים לאחר מעשה.
כתבתי שב8.10 סכר אסואן והמעברים מתחת לתעלה שיכולים להעביר שלוש ארמיות לסיני בחצי שעה היו צריכים להיות מושמדים בפרחי השלום מדימונה.
הסתכלתם עלי כאילו ואני לא שפוי. חחחחחחחחחחחחחחחח
אם הייתם מבינים איך כל העולם היום צוחק עליכם הייתם מתים לא מהפחד אלא מהבושה.
מה אתם לא מצליחים להבין? אתם כל כך פאתתים ממש מטורללי מוחין. הטרור גמר אתכם. כמה שניסיתי להסביר לכם עד כמה אתם לא מבינים את המציאות סביבכם . ועוד לא מתביש להרצות לי ולהסביר לי מהי ציונות .
אז מה לא הבנתם? לא הבנתם שהחמאס ברצועה זה הנשק ? זה הרעיון של השמדת ישראל? ומי עומד מאחורי הנשק הזה? מצרים. מצרים , כן זאת המדינה שאמרו לכם שעשיתם איתה שלום חחחחחחחחח ב ה מ ו ת. היא העומדת מאחורי הרעיון להשמיד את מדינת ישראל. הם בעזרת האמריקאים והאירופאים בנו להם חיל אויר עוצמתי וצבא עוצמתי עם חצי מיליון לוחמים ולמעלה מ 1500 טנקים בשביל מה? בשביל ביום מן הימים לגמור את העבודה שהם התחילו ב1973.
על אף היהירות בה אתה מתעקש להמשיך לכתוב, "אנחנו" דווקא מבינים מצוין :). אני אמנם לא סבור כמוך שמצרים מפעילה את החמאס בנסיון להשמיד את ישראל (הם שונאים אחד את השני למקרה שאינך מעודכן), אבל כן שמצרים תנצל שעת כושר ברגע שתסבור שיש כזאת כדי להצטרף למערכה. אולם היא תעשה זאת אך ורק אם תאמין באמת שמדובר בשעת כושר ושביכולתה, ביחד עם גורמים נוספים, באותה עת להביא להשמדת ישראל. היא לא תצא למלחמה אלמלא זה המצב, זולת אולי בעניינים נקודתיים בלבד וגם אז בספק (מאחר והיא נהנית מהסכם השלום לא פחות וכנראה הרבה יותר מישראל מבחינות רבות. אחת מהן אגב, היא הטיפול ברצועת עזה כמובן כמו גם בארגוני טרור נוספים שהיא סובלת מהם בצפון סיני).

על אף היהירות בה אתה מתעקש להמשיך לכתוב, "אנחנו" דווקא מבינים מצוין :). אני אמנם לא סבור כמוך שמצרים מפעילה את החמאס בנסיון להשמיד את ישראל (הם שונאים אחד את השני למקרה שאינך מעודכן), אבל כן שמצרים תנצל שעת כושר ברגע שתסבור שיש כזאת כדי להצטרף למערכה. אולם היא תעשה זאת אך ורק אם תאמין באמת שמדובר בשעת כושר ושביכולתה, ביחד עם גורמים נוספים, באותה עת להביא להשמדת ישראל. היא לא תצא למלחמה אלמלא זה המצב, זולת אולי בעניינים נקודתיים בלבד וגם אז בספק (מאחר והיא נהנית מהסכם השלום לא פחות וכנראה הרבה יותר מישראל מבחינות רבות. אחת מהן אגב, היא הטיפול ברצועת עזה כמובן כמו גם בארגוני טרור נוספים שהיא סובלת מהם בצפון סיני).

אתה לא מבין שום דבר מהחיים שלך.
אתה חי ומתגורר במדינת ישמעאל ובוחר במפלגות בפוליטיקאים שטחנו לך את המוח בשקרים והביאו את מדינת ישראל ל7.10 .אני מבטיח לך שאתה אשם לא פחות מהמטכ"ל התבוסתני הזה מטכ"ל של פוליטיקאים מסריחים שמה שמעניין אותם יותר מכל זה התלוש החודשי והפנסיה שלהם אחרי שיפרשו. תושבי שדרות והעוטף מעניינים אותם כמו שאותי מעניין הנוד שהפרחתי עכשיו .מסריח בדיוק 15 שניות ואחרי זה שכחת ממנו.
אז תזכור מה ההבדל ביני לבינך. ההבדל הוא שאני לא אשם במצב בו נתונה מדינת ישראל כי אני כבר לא אזרח ישראלי. אין לי ת"ז ישראלית ואני לא רשום במרשם התושבים הישראלי חוץ מהרכוש שישי לי בארץ ישרואל רשום על שמי כאזרח אמריקאי.
אבל אתה אשם כי אתה בוחר ולא משנה באיזו מפלגה אתה בוחר כי כל המפלגות המתמודדות בבחירות חוץ ממפלגה אחת הן מפלגות שמאל רקובות משחיתות.
אתמול היו אזעקות בעוטף ובאשקלון ואתה מתלהם לי כאן ותוקף אותי. זה מצחיק אותי עד כמה אתה ואתם אזרחי ישראל תלושים מהמציאות של החיים העלובים שלכם. ולא מתביישים לתקוף אותנו אלה שמציעים דרכים אחרות להילחם בטרור.
אתם כבר שלושים וארבעים וחמישים שנה נלחמים בטרור ולא מצליחים להביס אותו.
לנו יש פיתרון פשוט אין ערבים אין פיגועים .תשאל את נשיא פולין למה אצלו במדינה שלו אין טרור איסלמי?
אצלנו אחרי שנה לא יהיה יותר טרור ואם למישהו ממדינות האויב המקיפות את ישראל יתעקם האף ישראל תיישר להם אותו בעזרת פרחי השלום מדימונה חד וחלק.
אנחנו גם טוענים שישראל צריכה לסגור את השגרירות האמריקאית בישראל ולנתק את היחסים שלה עם ארה"ב באופן מלא.
יחסים דיפלומטיים וצבאיים וכלכליים. ניתוק מוחלט מאמריקה זאת הפעולה הנדרשת מישראל כי לפי ההיסטוריה כל מדינות החסות הדרום אמריקאיות של השוגר דדי הדוד סם נחרבו .
בחיי שאתם אזרחים מטומטמים שזה מפחיד. רק בגלל זה עזבתי שם והעפתי את עצמי ומשפחתי מהחור הזה.
כל רקטה שמשוגרת מרצועת עזה לכיוון ישראל מצדיקה את מה שעשיתי ואת מה שאני אומר.
7 חודשים הצבא שלכם גיבורי החיל נלחמים ונהרגים בשביל מה? מה יאמר לעצמו תושב שדרות או תושב עין השלושה שפצמ"ר נחת בקיבוצו ורקטה נחתה בחצר בית עכשיו אתמול ?

Harrington

Well-known member
מנהל
אתה לא מבין שום דבר מהחיים שלך.
נו מה לעשות. הרי ידוע קבל עם ועולם שאיש לא יכול להתקרב אפילו לחוכמתך העילאית ורמת האינטליגנציה יוצאת הדופן שלך. אין כל חדש תחת השמש מבחינה זו והדברים גלויים וידועים למעשה לגבי רוב הישראלים שברחו ממולדתם לגולה הנוחה, הנינוחה והמעשירה (כספית לפחות, רוחנית לא כל כך).

למזלי אני הקטן, יש לי בכל זאת בדיוק מספיק שכל בשביל, מעבר לגיחוך שתחילת דבריך העלו על פני, לא לטרוח להמשיך לקרוא את הגיגיך בתת-השרשור הזה. הרי גם מבלי לעשות כן אני יכול לסכם את הנאמר שם בקלות רבה (זה מעניין שעל אף היהירות וההתנשאות אתה לא נוהג לחדש יותר מדי :)). וזאת אם זה בכלל היה מעניין לכתחילה (זאת הבעיה של החכמים בדרגת החוכמה העליונה, הם משעממים בדרך כלל ;-)).

אז תהנה לך יקירי, בכסאך על האולימפוס הגבוה. שכנע את עצמך כאוות נפשך שרק אתה מבין ורק אתה יודע. הצורך הזה של יורדים ישראלים מוכר עוד לפני שחשבת לרדת מהארץ :). חזק ואמץ ושיהיה לך בהצלחה עם זה.

נו מה לעשות. הרי ידוע קבל עם ועולם שאיש לא יכול להתקרב אפילו לחוכמתך העילאית ורמת האינטליגנציה יוצאת הדופן שלך. אין כל חדש תחת השמש מבחינה זו והדברים גלויים וידועים למעשה לגבי רוב הישראלים שברחו ממולדתם לגולה הנוחה, הנינוחה והמעשירה (כספית לפחות, רוחנית לא כל כך).

למזלי אני הקטן, יש לי בכל זאת בדיוק מספיק שכל בשביל, מעבר לגיחוך שתחילת דבריך העלו על פני, לא לטרוח להמשיך לקרוא את הגיגיך בתת-השרשור הזה. הרי גם מבלי לעשות כן אני יכול לסכם את הנאמר שם בקלות רבה (זה מעניין שעל אף היהירות וההתנשאות אתה לא נוהג לחדש יותר מדי :)). וזאת אם זה בכלל היה מעניין לכתחילה (זאת הבעיה של החכמים בדרגת החוכמה העליונה, הם משעממים בדרך כלל ;-)).

אז תהנה לך יקירי, בכסאך על האולימפוס הגבוה. שכנע את עצמך כאוות נפשך שרק אתה מבין ורק אתה יודע. הצורך הזה של יורדים ישראלים מוכר עוד לפני שחשבת לרדת מהארץ :). חזק ואמץ ושיהיה לך בהצלחה עם זה.
אם אתה לא קורא את מה שאני כותב אז למה אתה כלל מגיב לדברי?
איך אתה יכול להגיב לכתבי בצורה מושכלת אם אחרי שתי שורות אתה נפגע או כועס ונוטש ולא ממשיך לקרוא את כתבי עד הסוף ומגיב. זה לא מראה על חכמה גדולה כל פעם לעשות אותו הדבר ולצפות ממני לתגובה אחרת.

Harrington

Well-known member
מנהל
אם אתה לא קורא את מה שאני כותב
קורא, עד לשלב ההתחרפנות ושם עוצר בדרך כלל. ככל שלא תתחרפן באמצע בהתנסחות, אקרא בשמחה עד הסוף :).
אז למה אתה כלל מגיב לדברי?
מגיב על מה שאני קורא. מה לעשות, תתמודד (או תחליט להתנסח מעט פחות ביהירות והתנשאות שאתה נוהג כיום. לגמרי לשיקולך).
איך אתה יכול להגיב לכתבי בצורה מושכלת אם אחרי שתי שורות אתה נפגע או כועס
חחח, לא נפגע ולא כועס :). חו"ח ל"ע טט'ט. אפילו לא קרוב לאף אחד מהנ"ל. פשוט מבין, ממה שקראתי, שהסיכוי שאמצא בהמשך הדברים משהו שיעניין אותי או שיהיה ענייני במיוחד, קלוש. דברים יהירים, 18 חזרות על 'אמרתי לכם' ו'אני נאלץ להסביר' ו'כולכם אהבלים ורק אני הגדול היפה והחכם'. ובכן על אף שאתה כמובן חכם ונבון ממני פי כמה אלפים ועוד קצת, בכל זאת אינני נזקק ל17 הפעמים הנוספות בשביל לקרוא את אותו מלל בדיוק ודי לי בפעם הראשונה בדרך כלל :) (במיוחד כאשר אצלך זאת התנסחות קבועה הרי, ממש לא משהו חדשני או חד-פעמי).
ונוטש ולא ממשיך לקרוא את כתבי עד הסוף ומגיב.
מגיב על מה שקראתי. פשוט לאללה הקטע הזה :).
זה לא מראה על חכמה גדולה כל פעם לעשות אותו הדבר ולצפות ממני לתגובה אחרת.
יפה. אשריך שאתה מבין זאת (לא יודע מהיכן הסקת שאני מצפה ממך למשהו) :). כעת אולי תלמד ותשכיל להבין שלפעמים כדאי ומותר גם להתנסח בצורה מעט יותר מכובדת, כפי שבוגרים ומבוגרים נוהגים לעשות זאת. לשיקולך כמובן אבל כמו שאמרת, ככל שתתעקש להמשיך ביהירות ובהתנשאות הבלתי נסבלים (בעיני) ובלתי מוצדקים (עובדתית) האלה, "זה לא מראה על חכמה גדולה כל פעם לעשות אותו הדבר ולצפות ממני לתגובה אחרת.".

מוטי חוף

Well-known member
"כל הסכם שלום עם ערבים ומוסלמים זה הסכם שלום חודאי-בייא ותקייא בשיטת ההונאה וההטעיה והמרמה והשקר וכזב
ומחכים להחלשת האוייב והתחזקות עצמית ותקיפת האוייב הגדול ביותר העם היהודי ומדינת ישראל."

" למה ישראל לא הורסת את הגדר בין עזה למצרים ושולחת את העזתים לחצי האי סיני ???
הסיוע ההומניטרי יחולק במצרים .
והמלחמה תיגמר הרבה יותר מהר והחמאס יושמד הרבה יותר מהר ."

איציק5111

Well-known member
"כל הסכם שלום עם ערבים ומוסלמים זה הסכם שלום חודאי-בייא ותקייא בשיטת ההונאה וההטעיה והמרמה והשקר וכזב
ומחכים להחלשת האוייב והתחזקות עצמית ותקיפת האוייב הגדול ביותר העם היהודי ומדינת ישראל."

" למה ישראל לא הורסת את הגדר בין עזה למצרים ושולחת את העזתים לחצי האי סיני ???
הסיוע ההומניטרי יחולק במצרים .
והמלחמה תיגמר הרבה יותר מהר והחמאס יושמד הרבה יותר מהר ."
נכון זה גם שלום בין מנהיגים ולא בין העמים, זה שלום שיכול בכל יום להיפסק.

גם עם מדינות מוסלמיות זה אותו הדבר, עד סוף שנות ה70 היו יחסים טובים עם איראן ולפני ארדואן היו יחסים טובים עם תורכיה.

אותו הדבר יכול להיות עם מצרים וירדן, לכן אין לסמוך על מדינות ערביות מוסלמיות

מוטי חוף

Well-known member
נכון זה גם שלום בין מנהיגים ולא בין העמים, זה שלום שיכול בכל יום להיפסק.

גם עם מדינות מוסלמיות זה אותו הדבר, עד סוף שנות ה70 היו יחסים טובים עם איראן ולפני ארדואן היו יחסים טובים עם תורכיה.

אותו הדבר יכול להיות עם מצרים וירדן, לכן אין לסמוך על מדינות ערביות מוסלמיות
(y)
וואלה נכון איציק

Topale1

Active member
הימין אוהב לכתוב רק על מין
אין משהו חיובי שהממשלה עושה
אז הם זורקים בוץ במקום להודות בתבוסה
אנשים עלובים אכלו לי שתו לי כל היום
אבא שלי עלה מעירק ומעולם לא התבכיין
אז 123 כולכם לכו להזדיין
עם ביבי העלוב ואשתו שרה
איפה המאבטח החכם בקרייה?

שלשת הדבילים של הפורום מתווכחים ועונים אחד לשני כאילו שהם באמת מבינים בעניני צבא ובטחון.
מלחמות זה כל מה שאתם רוצים אבל זה ברור כי רק במצב בטחוני רעוע אפשר להנציח את הדיקטטורה של הימין הנאלח

Harrington

Well-known member
מנהל
שלשת הדבילים של הפורום מתווכחים ועונים אחד לשני כאילו שהם באמת מבינים בעניני צבא ובטחון.
מלחמות זה כל מה שאתם רוצים אבל זה ברור כי רק במצב בטחוני רעוע אפשר להנציח את הדיקטטורה של הימין הנאלח
אין לימין צורך מיוחד ״להנציח דיקקטורה״ דמיונית שהרי בהיעדר מלחמה, הוא פשוט מנצח את הבחירות :cool:.

מוטי חוף

Well-known member
כאילו שהם באמת מבינים בעניני צבא ובטחון.
"בטח אלו מבינים בבטחון פחחח"
ובאה על החתום -: שואת עוטף עזה.
עדיף בן גביר שאנסו אותו לא לשרת בצה"ל עליהם .

"בטח אלו מבינים בבטחון פחחח"
ובאה על החתום -: שואת עוטף עזה.
עדיף בן גביר שאנסו אותו לא לשרת בצה"ל עליהם .

בדיוק. את הגולדי מובילה שנאה. ברגע שבן אדם שונא הוא חושב עם הרגש.
לחלשי השכל החלבנים והרפתנים למיניהם קל יותר להפעיל את הרגש מאשר את השכל רגש חזק קל להפעיל,שכל חלש קשה להפעיל. לכן כל פעם תקבל את אותה התגובה אחת לאחת.
זה כמו לרצות לצאת מהחדר דרך הקיר ששני מטר ימינה יש לך דלת אבל אתה לא תלך ימינה כי אתה שמאלה(ן) ואז כל פעם אתה הוא דופק את הראש בקיר ומצפה לצאת מהחדר וכל פעם זה כואב והוא לא יוצא מהחדר ואז בא השכל אבל השכל חלש והרגש חזק ותמיד הרגש אצלם מנצח את השכל. אז יש להם ראש קלבאסה נפוח מהקיר.

למעלה