נעשה פעם אחת סדר בדברים, לומד התורה הוא המגן, הלוחם הוא המוגן.

אביב 2019

Well-known member
אתה מתכוון כמו שחסידיו של אדמו"ר הגנו עליו, הוא נמלט יחיד, וכל חסידיו הוכחדו ? (אח"כ המדע ייצר לאדמו"ר קהילה חדשה ועכשיו הוא רק מנהל כספים
ההסבר שלי הוא כזה-משלם המיסים, מממן את לומדי התורה.ונותן להם פטור מגיוס.וזו
זכות הקיום של החילוני.כמו הסכם יששכר החכם וזבולון הדייג.ראה ויקיפדיה.
שבט זבולון ששלט על ים כנרת,
עובד קשה בדיג ומפרנס את שבט יששכר שעוסק בתורה ולימודים.##
הכלל החשוב הוא שזה חייב להיות בהסכמה הדדית.החילונים צריכים לתת מרצון ללומדי תורה.
הבעיה היא השמאלנים שמסיתים ללא הפסקה ומקלקלים.השמאלנים הערב רב, שיכנעו את החילונים
שהם מממנים טפילים.הוציאו להם את החשק לשלם לבני התורה.וגרמו לכל הצרות שלנו

Zadig

Well-known member
הכלל החשוב הוא שזה חייב להיות בהסכמה הדדית.החילונים צריכים לתת מרצון ללומדי תורה.
הבעיה היא השמאלנים שמסיתים ללא הפסקה ומקלקלים.השמאלנים הערב רב, שיכנעו את החילונים
ישוכור חמר גרם רבץ :-):
אתה מבין שההסכמה ההדדית בימינו זה סחיטה באיומים ?

Harrington

Well-known member
מנהל
אתה מבין שההסכמה ההדדית בימינו זה סחיטה באיומים ?
ממש לא. אם תשאל תמצא לא מעט אנשים, בדרך כלל המסורתיים שבחברה, שישמחו אם מישהו ייקח על עצמו את לימוד התורה ו/או התפילות ו/או שמירת מצוות עבורו, תוך שהוא יידרש (למשל) להתנדב לשירות מילואים מנגד.

Zadig

Well-known member
ממש לא. אם תשאל תמצא לא מעט אנשים, בדרך כלל המסורתיים שבחברה, שישמחו אם מישהו ייקח על עצמו את לימוד התורה ו/או התפילות ו/או שמירת מצוות עבורו, תוך שהוא יידרש (למשל) להתנדב לשירות מילואים מנגד.
יקירי, אצל היהודים אי אפשר להעביר את החובה מול המקום למישהו אחר

Harrington

Well-known member
מנהל
יקירי, אצל היהודים אי אפשר להעביר את החובה מול המקום למישהו אחר
הסברה היא שאפשר דווקא וכבר נאמר כאן (כך נדמה ממה שקראתי אצלך בכל אופן) על ההסכם בין שבט יששכר לשבט זבולון. בכל מקרה, השאלה היא לא אם זה אפשרי הלכתית, כי את זה יקבעו גדולים מאיתנו. השאלה אם יש לזה היתכנות בעם. אתה טענת שלא (או בכל אופן כך הבנתי מדבריך). אני טוען שכן.

The Real Big Joe

Well-known member
עושה רושם שהתחרפנת...

marabo

Well-known member

The Real Big Joe

Well-known member
זה אכן עזר עד שמשהו החליט לעשות מסיבת סמים בחילול שבת שמחת תורה מול פסל בודהה.
בודהה לא דורש קרבנות אדם כמו אלהיך.
אצל שמאלני מי שלא חושב כמוהו - מחורפן
שקרן. אם כוונתך אלי - אני לא שמאלני. ואני גם לא אמרתי לאיש שהוא התחרפן. אפילו לא לך. (אתה נולדת כזה...)

Harrington

Well-known member
מנהל
2.לדעתי המלחמה הזאת תמשך עוד כמה שנים בהרבה חזיתות כיוונים וזירות כולל ברצועת עזה .
תלוי עד כמה נדשדש כמו שאנחנו עושים עכשיו. באפשרותה של ישראל לסיים את המלחמה הזאת תוך חודש-חודשיים אם היא רוצה. השאלה מתי היא תחליט לרצות או לממש את רצונה.

מוטי חוף

Well-known member
תלוי עד כמה נדשדש כמו שאנחנו עושים עכשיו. באפשרותה של ישראל לסיים את המלחמה הזאת תוך חודש-חודשיים אם היא רוצה. השאלה מתי היא תחליט לרצות או לממש את רצונה.
לדעתי המלחמה תמשך שנים רבות בהרבה חזיתות , תראה שם את כל התגובה המלאה שלי . עשיתי עריכה .

נערך לאחרונה ב:
למעלה