משרד החינוך קבע סיור סביב מורשת "גנדי" - והסתיר זאת מההורים

אלי.

New member
אני מזכיר לך שזה קורה בינינו על בסיס דו-שבועי, בערך

מי ששלח/שולח את ילדיו למע' החינוך בישראל, יודע שעל כל פעילות שטותית מחוץ לכתלי ביה"ס נדרשת חתימת הורה ספציפית לאותה פעילות - אחרת הילד לא יוצא לפעילות (קרי, לא יוצא משערי ביה"ס). לכן, הדבר הפשוט ביותר שיכלו לעשות אותם הורים: לא לחתום על הטופס, להשאיר את הילד בבית באותו יום - והכל באופן ליגאלי עפ"י הנוהל.

לכן, אני שוב חוזר ואומר: הורה ש'דילג' על השלב שבו שואלים אותו אם הוא מסכים לשלוח את בנו, ועותר לערכאות בכדי לבטל את הטיול שהוא נדרש מלכתחילה לאשר שליחתו של בנו אליו, הוא אחד משניים: או אידיוט מושלם, או אדם שממרק את מצפונו.

סתוונית333

Well-known member
זה בגלל שיש לנו חשיבה עצמאית שלא כמו לעדר של הימין.

כל הורה נבון עומד היום על המשמר יותר מאי פעם ויודע שיש לו את הזכות להתנגד לכפייה ולרמאות שמשרד החינוך מנסה להנחיל לו וזה הרבה יותר אפקטיבי כשקבוצה גדולה של הורים מתארגנת נגד אותה הרמאות שהתגלתה אומנם באיחור אבל מבעוד מועד (לפני הטיול) ואין סיבה שהורים יסתירו מילדיהם את הסיבה האמיתית לביטול ויתפתלו עם תירוצים שקריים. .

tgranot

New member
ילדים כיום כבר הופכים דעתנים בזכות עצמם.

מה עוד שברגע שחותמים על עצומה שהרבה יותר הורים מסכימים לה משרד החינוך נאלץ להתקפל. זאת בדיוק הסיבה שבניטו מיסך את המטרות האמתיות של טיול הבאושים הזה.

אלי.

New member
יתכן מאד שזו הסיבה. ילדים דעתנים זו ברכה.

בכל מקרה צריך לפעול בפרופורציות, וצריך לעשות את ההבחנה בין חתימה על עצומה ובין שכירת עו"ד. אם כל הילדים המדוברים פשוט נשארים בבית, זה מביא הד ציבורי הרבה יותר גדול.

סתוונית333

Well-known member
אתה טועה !

למה שהילדים לא יצאו לטיול? שישנו את המסלול בזכות הלחץ של ההורים שהשתמשו בעו"ד כדי שבנט יבין שהרחיק לכת עם משנתו "החינוכית ".
כל הכבוד להם !

tgranot

New member
שינוי מסלול הטיול לא יכפר על החשד להונאה

שבגינה נשכר העו"ד הזה בעצם.

סתוונית333

Well-known member
ברור שהוא לא יכפר אבל טוב יעשו ההורים וימשיכו לפעול נגד

ההדתה והמורשת המחורבנת של בנט וגם ידאגו לכך שהילדים יטיילו במסלול אחר.
אפשר לפעול בשני מישורים כדי להגיע לתוצאה טובה .

אלי.

New member
אדרבא: אם ההורים מתירים לילדיהם לטייל בשטח שנכבש בכח צבאי

ולמדריכיהם להגיד "זה שלנו, זה סלע קיומנו" - איזו סיבה יש להורים כאלה למנוע מללמד את מורשתו של חייל שכבש נשים בכוחו הצבאי ?
&nbsp
את היית שולחת את ילדיך לטייל בחברון, עיר האבות ?

סתוונית333

Well-known member
יש לך בעייה שמאפיינת את רוב האנשים אלה שמדברים מהרהורי לבם

במקום לנטרל את הקולות בראש ולעסוק נטו בדברים שכתובים בכתבה ולכן זו הסיבה שאתה מפספס את התוכן וגם מוסיף דברים משלך שאינם קשורים וגורמים לסטייה של הנושא ולויכוחי סרק ..

בקיצור, עפ"י הכתבה להורים המתנגדים לא אכפת שילדיהם יטיילו מעבר לקו הירוק או שהכיבוש נוגע להם כי עובדה שזה לא מצויין בכתבה , אבל כן מצויין שמאד אכפת להם שהילדים שלהם ילמדו על מורשת של אדם שאנס .
כלומר, לא המורשת והכיבוש מהווים בעייה עבורם אלא הדמות המושחתת שנקראת גנדי.

evglev1

Well-known member
מנהל
איך את יודעת שמה שמפריע להם זה שהוא אנס

ולא רעיונות הטרנספר שלו?

אלי.

New member
... ואנחנו אומרים בדיוק אותו דבר, רק במילים אחרות:

ובמילותיך, שהם בדיוק מה שהתכוונתי:
&nbsp
עפ"י הכתבה להורים המתנגדים לא אכפת שילדיהם יטיילו מעבר לקו הירוק או שהכיבוש נוגע להם כי עובדה שזה לא מצויין בכתבה , אבל כן מצויין שמאד אכפת להם שהילדים שלהם ילמדו על מורשת של אדם שאנס .
כלומר, לא המורשת והכיבוש מהווים בעייה עבורם אלא הדמות המושחתת שנקראת גנדי.
&nbsp
וזו בדיוק הבעיה.

tgranot

New member
ומה בדבר החדש להונאה שסתוונית טרחה להדגיש?

אז אתה צודק שניתן היה להסתפק במחאה במידה ומטרת הטיול הייתה גלויה. אבל לא כך המצב.

סתוונית333

Well-known member
אלי כבר מזמן שכח

להיות הורה לילדים שלומדים בחטיבה.
ולכן הוא לא מודע לכך שההורים היום מעורבים מאד בכל מה שקשור בפעילות החינוכית שנערכת בבתי הספר ומהווים משקל וכוח ,דבר שלא היה בזמנו.

tgranot

New member
יש בזה משהו...

יחד עם זאת , עצם הטיולים בשטחים אינם דבר חדש.
עוד כשאני הייתי בתיכון היה לי את הכבוד, שכיום אני מבין טוב יותר עד כמה היה מפוקפק, להתארח בבי"ס שדה עופרה. אין ספק שאובר הפעילות שטיפת המח למען א"י השלמה במסווה של פעילות חינוכית בתיכון בו שהיתי בשתי שנותי הראשונות דווקא נתן את תרומתו בגיבוש תפיסה שמאלנית מבחינתי.

סתוונית333

Well-known member
אתה סוטה מהעיקר שהוא הסתרת מטרת הטיול, מורשת גנדי, מההורים .

אלי בדרכו הלא נכונה ניסה לעקוף את הבעייה ולדחוק אותה לשוליים בנימוקים אינפנטילים .
הבעייה היא הנחלת מורשת גנדי האנס לתלמידים בדרכים ערמומיות ועל כך התרעמו ההורים ובצדק ולכן אין מה להסתיר זאת מהציבור וגם לא מהילדים.
!

סתוונית333

Well-known member
וזה רק מחמם את הלב הידיעה שהשמאל הפסיק להיות פאסיבי

ומתנגד לפעילותו ולהשתלטותו של הימין .

אלי.

New member
זו שאלה של חוכמה מול צדק.

הורים חכמים היו מתארגנים לבטל את הסיור ע"י סירוב מאורגן לחתום על טופס ההסכמה לסיור.
&nbsp
הורים צודקים פונים לעו"ד, שיפנה ליועה"מ, שיבדוק את הסיור.

tgranot

New member
אני מקווה שבמקרה זה אתה רואה את האפשרות

לבצע גם וגם.

למעלה