משבר

שלום לכולם ותודה רבה למי שקורא ומגיב !
אני בן 38
אני נשוי עם 3 ילדים
אני ואישתי 19 שנה יחד .אישתי קטנה ממני ב5 שנים .
הזוגיות עברה עליות ומורדות קשיים אתגרים גדולים, אתגרים במהלך החיים להערכתי מעל הזוג הממוצע .
זוג חברים שלנו שהם גם שכנים שיש קשר בין המשפחות והילדים גרים בבניין שלנו .
מהלך 5 שנים היו מפגשי משפחות וזוגות ונרקם קשר .
בשנה האחרונה אישתי מנהלת רומן עם הגבר באותה משפחה .
כמה נתונים :
הם החלו כחברים עם שיחות ענייניות ודיברו הרבה בטלפון , בשנה האחרונה מצאו מענה רגשי אחד אצל השנייה .
תחילה טלפונים אחר כך מפגשים מגע וכל המשתמע בבגידה .
אישתו עד היום לא יודעת על הרומן !
אני גיליתי לפני חצי שנה ונשארתי למען שמירה על אחדות המשפחה וגם מתוך הבנה שבעשרות שנים של זוגיות יכולים להתאהב במישהו אחר .
כאשר אני מבטל את עצמי לטובת הכלל .

החודשים האחרונים בהם אישתי יודעת שאני יודע קשים מאוד, בנתיים הקשר ביניהם מתהדק יד כדי שיקול לפרק את שתי המשפחות, אישתי מבקשת שוב ושוב להתגרש , ואני פעם אחרי פעם ממשיך ומנסה לשמר את הנישואים וחיי המשפחה .

אשמח לדעתכם , הלא תוקפניות, שיכולות להיות גם בונות ולא רק מייעצות להתגרש

תודה שהגעתם עד לפה

nothing but the truth

Well-known member
שלום לכולם ותודה רבה למי שקורא ומגיב !
אני בן 38
אני נשוי עם 3 ילדים
אני ואישתי 19 שנה יחד .אישתי קטנה ממני ב5 שנים .
הזוגיות עברה עליות ומורדות קשיים אתגרים גדולים, אתגרים במהלך החיים להערכתי מעל הזוג הממוצע .
זוג חברים שלנו שהם גם שכנים שיש קשר בין המשפחות והילדים גרים בבניין שלנו .
מהלך 5 שנים היו מפגשי משפחות וזוגות ונרקם קשר .
בשנה האחרונה אישתי מנהלת רומן עם הגבר באותה משפחה .
כמה נתונים :
הם החלו כחברים עם שיחות ענייניות ודיברו הרבה בטלפון , בשנה האחרונה מצאו מענה רגשי אחד אצל השנייה .
תחילה טלפונים אחר כך מפגשים מגע וכל המשתמע בבגידה .
אישתו עד היום לא יודעת על הרומן !
אני גיליתי לפני חצי שנה ונשארתי למען שמירה על אחדות המשפחה וגם מתוך הבנה שבעשרות שנים של זוגיות יכולים להתאהב במישהו אחר .
כאשר אני מבטל את עצמי לטובת הכלל .

החודשים האחרונים בהם אישתי יודעת שאני יודע קשים מאוד, בנתיים הקשר ביניהם מתהדק יד כדי שיקול לפרק את שתי המשפחות, אישתי מבקשת שוב ושוב להתגרש , ואני פעם אחרי פעם ממשיך ומנסה לשמר את הנישואים וחיי המשפחה .

אשמח לדעתכם , הלא תוקפניות, שיכולות להיות גם בונות ולא רק מייעצות להתגרש

תודה שהגעתם עד לפה

אמרת שאתה ואישתך 19 שנים יחד ושהיא צעירה ממך ב 5 שנים. המשמעות היא שאשתך איתך מאז שהיתה ילדה בת 14.
זה לא בלתי מתקבל על הדעת שהיא חשה אולי סוג של תחושת החמצה ורוצה לחוות דברים אחרים.

אין לך אפשרות להחזיק אותה בכוח, וגם אין טעם. ככל שהיא החליטה שזה מה שהיא מעוניינת בו, כל שעליך לעשות זה לקבל יעוץ משפטי, ובמקביל להחליט עם אישתך כיצד אתם עושים את זה בצורה הכי יעילה עם מינימום פגיעה בילדים ומינימום הוצאות.
אני מניח שיושב לאישתך משהו על המצפון שהיא זו שמפרקת את הקשר, ועוד תוך כדי בגידה, ולכן יש סיכוי שתנסה פחות להקשות עליך ולא להיכנס למלחמות. במידה וההנחה שלי נכונה , תמנף את זה.
שני הסעיפים הראשונים שכתבה ענבל נכונים.
הסעיף השלישי אינו מתאים כאן. אבל פעמים רבות אנשים שבוגדים מנסים לשכנע גם אחרים לעשות כך. אולי זה גורם להם להרגיש טוב יותר עם עצמם.

in bal1

Well-known member
אמרת שאתה ואישתך 19 שנים יחד ושהיא צעירה ממך ב 5 שנים. המשמעות היא שאשתך איתך מאז שהיתה ילדה בת 14.
זה לא בלתי מתקבל על הדעת שהיא חשה אולי סוג של תחושת החמצה ורוצה לחוות דברים אחרים.

אין לך אפשרות להחזיק אותה בכוח, וגם אין טעם. ככל שהיא החליטה שזה מה שהיא מעוניינת בו, כל שעליך לעשות זה לקבל יעוץ משפטי, ובמקביל להחליט עם אישתך כיצד אתם עושים את זה בצורה הכי יעילה עם מינימום פגיעה בילדים ומינימום הוצאות.
אני מניח שיושב לאישתך משהו על המצפון שהיא זו שמפרקת את הקשר, ועוד תוך כדי בגידה, ולכן יש סיכוי שתנסה פחות להקשות עליך ולא להיכנס למלחמות. במידה וההנחה שלי נכונה , תמנף את זה.
שני הסעיפים הראשונים שכתבה ענבל נכונים.
הסעיף השלישי אינו מתאים כאן. אבל פעמים רבות אנשים שבוגדים מנסים לשכנע גם אחרים לעשות כך. אולי זה גורם להם להרגיש טוב יותר עם עצמם.
אם מתאים או לא הוא יחליט.וגם למצוא מישהי שתתמוך בו אני לא יודעת עד כמה זה נחשב לבגידה.לפעמים אנשים מחפשים או מוצאים מישהו אחר בחוץ כי רע להם בבית.והם לא רוצים לפרק את החבילה.כי גם זה לא פשוט.

nothing but the truth

Well-known member
אם מתאים או לא הוא יחליט.וגם למצוא מישהי שתתמוך בו אני לא יודעת עד כמה זה נחשב לבגידה.לפעמים אנשים מחפשים או מוצאים מישהו אחר בחוץ כי רע להם בבית.והם לא רוצים לפרק את החבילה.כי גם זה לא פשוט.

כמובן שההחלטה הסופית היא שלו. אבל אני עומד מאחורי דברי. וזה לא שאני מנסה להיות אלוהי המוסר, זה אפילו ללא קשר. אם היה מדובר בזוגיות ארוכת שנים שהסקס נעלם, אבל מצד שני יש רצון (או לפחות הסכמה) של שני הצדדים להישאר יחד (בגלל הילדים, בגלל כסף בגלל - לא משנה..) , אז עוד איכשהו זה היה עונה על המטרה.
במקרה הזה, שלא רק שאשתו בגדה בו, אלא שהיא ממש מפצירה בו להתגרש (מבקש שוב ושוב), ולכן ההצעה שלך , כמו גם מה שכתבת בתגובתך הנוכחית ("והם לא רוצים לפרק את החבילה" - אבל כאן יש מישהי שרוצה לפרק את החבילה) פשוט לא רלוונטי.
ואין צורך להיתמם. אם מה שהוא זקוק לו זה תמיכה/אוזן קשבת, זה לא חייב להיות דווקא ממישהי זה יכול להיות גם מחבר. :cool:

נערך לאחרונה ב:

in bal1

Well-known member
כמובן שההחלטה הסופית היא שלו. אבל אני עומד מאחורי דברי. וזה לא שאני מנסה להיות אלוהי המוסר, זה אפילו ללא קשר. אם היה מדובר בזוגיות ארוכת שנים שהסקס נעלם, אבל מצד שני יש רצון (או לפחות הסכמה) של שני הצדדים להישאר יחד (בגלל הילדים, בגלל כסף בגלל - לא משנה..) , אז עוד איכשהו זה היה עונה על המטרה.
במקרה הזה, שלא רק שאשתו בגדה בו, אלא שהיא ממש מפצירה בו להתגרש (מבקש שוב ושוב), ולכן ההצעה שלך , כמו גם מה שכתבת בתגובתך הנוכחית ("והם לא רוצים לפרק את החבילה" - אבל כאן יש מישהי שרוצה לפרק את החבילה) פשוט לא רלוונטי.
ואין צורך להיתמם. אם מה שהוא זקוק לו זה תמיכה/אוזן קשבת, זה לא חייב להיות דווקא ממישהי זה יכול להיות גם מחבר. :cool:
לא רוצים לפרק את החבילה הכוונה היתה באופן כללי.לא בהכרח הם.

in bal1

Well-known member
אומר פה כמה דברים שייתכן ואנשים אחרים יעקמו את הפנים.אתחיל מהקל אל הכבד.
1) אישתך רוצה להתגרש והיא לבטח מצפה שהבן זוג שלה גם יתגרש והם יחיו יחד.אז מאד כדאי לברר את הנושא לפני שתצא קרחת מכאן ומכאן.
2) היא כבר עושה את המעשה האסור.אתה מיצדך עושה כל מאמץ שהזוגיות שלכם תצליח.אבל כנאה זה כבר לא ייקרה.
3) מה דעתך גם אתה למצוא מישהי? אפילו בתור התחלה אשת שיחה שתשמש לך אוזן קשבת כתף תומכת.אם זה יגיע למשהו פיזי אז יגיע.

מריוס זכריה

Member
מנהל
דעתי די בפשטות היא שלפעמים אין מה לעשות אלא לקבל את הגזרה.
אני לא מציע לך להתגרש מיזומתך. אבל אם היא נעולה על זה, אז זה לא משנה מה אני מציע לך. אני לא רואה מה יעזור פה לשנות את דעתה.

יש כאלה שלא יאהבו את עצתי הבאה, אבל העצה הזאת היא שאתה בעצמךתלך לטיפול. שם תדבר עם מישהו או מישהי או מישהם ותתחיל לגבש מחדש את תפישת חייך, לאור המציאות המעציבה שבה אתה נמצא.

ואם בכל זאת יש מה לעשות בעניין כווניתה של אשתך, אולי זה יתברר שם בהדרגה. בטח לא פה בעצה של כמה שורות.

ואני אגב גם לא מציע לך שתתחיל בעצמך לנהל רומן, כי אז הכל יסתבך. בטח לא בשלב הראשון, לפני aהמצב התקבע ואתה הבנת מה אתה רוצה.

למעלה