מספר שאלות

• פותח הנושא eli4
  • פורסם בתאריך

eli4

New member
מספר שאלות

שלום
מס' שאלות שעולות עקב תכנון טיול משפחות למס' ימים בסוף אוגוסט
1) בריכת החילבוני ליד טירת צבי האם אפשר להכנס לתוכה מבחינת איכות המים ומה העומק?
2) האם המוצב תותחי נברון (ליד עין תאופיק) עדיין סגור?
3) האם יש דרך מעין תאופיק לעין שריר (שוירח) ומשם ללמטה דרך אנדרטת הטייסים שהוא לא דרך 4*4? – חושב על לישון בעין תאופיק ולעשות משהו באזור בבוקר
4) מה עדיף מבחינת איכות החופים, הצד המזרחי או הצד המערבי?
5) ואם הצד המערבי אז איזה משלושת החופים (צינבר, בריניקי ושקמים) עדיף?
6) חוות דעתכם על המסלולים הבאים הבהתחשב בעונה וגיל המטיילים (יסודי ומטה)
א. מהר ידעיה למחלף המוביל דרך שביל ישראל ויער הסוללים / אנדרטת לוחם הבדואי
ב. מעינות ציפורי אל הבולען
ג. מהר עצמון לתל יודפת (איפה אפשר לישון באזור?)
7) יער לביא - יש מה לעשות שם? אפשר לישון שם? יש שם ברז מים?
8) אשמח גם להמלצות למרכזי מבקרים באזור.

תודה מראש

אלעד 1975

New member
2. תותחי נברון היה סגור כשהייתי שם לפני 3 שנים

6. סעיף ג' זה קצת הפוך. מתל יודפת להר עצמון. העליה לא קלה בכלל ולא מתאימה לקיץ. מעיינות אבליים חרבים (אם בנית עליהם).
הייתי מסתפק בתל יודפת בלבד.

8. לא הייתי אבל מוזיאון צ'רקסי בכפר כמא.
מוזיאון גולני כמובן!

תשובות חלקיות
1. לא שמעתי על בעיה. מצד שני שמעתי המלצות טובות על עין נזם
6. ככלל, הייתי הולך על מסלולים מוצלים ו/או עם מים. שילוב של עיינות ציפורי עם ביקור בגן הלאומי נראה לי מוצלח כולל מפעל המיים ונקבת 6 הפירים. יש מסלול קצר באזור שמשית המשלב הליכה מוצלת ונוחה כולל קטע מסויים לצד הנחל בו אין הרבה מים. יש מסלולים מומלצים לתקופה סביב הכנרת (הקטע הדרומי ליד הירדנית ורוב רוי ובצפון פארק הירדן (בתשלום סמלי) ואזור כפר נחום והטבח'ה (עין שבע / המפל הנסתר). גם ברכס יטבת יש מסלולים קלים ומוצלים (למבדד נטופה בהררית).
8. צריך לברר אם מרכז המבקרים באתר אשכול פתוח למבקרים במועד זה. זה סיור חינמי מעשיר ומעניין לילדים.

eli4

New member
מאגר אשכול פתוח אבל

הם אמרו לי שלילדים מתחת לכיתה ד-ה הם לא מעניינים - יש למישהו ניסיון עם כניסת ילדים קטנים יותר?
מה עם חצר כנרת - עד כמה היא מעניינת לילדים?

היינו לפני שנתיים עם ילדים בכיתה ב-ד והיה מעניין ומרשים מקסימום הם לא ישתתפו בחידון הטריוויה הממוחשב.
לדעתי מרשים יותר מחצר כנרת

eli4

New member

למעלה