מנורת פורניר

orgadsa

New member
מנורת פורניר

שלום לכולם, אחיינית שלי קיבלה משימה בבית ספר לעצב מנורה (או יותר נכון אהיל), היא מעוניינת לעשות אהיל מעץ עם עיטורים פתוחים שכאשר האור דולק יראו את הדוגמאות, היא רוצה לעשות זאת מעץ.
מכיוון שצריך לעשות דוגמא על האהיל חשבתי על הרעיון של לקחת פורניר לרכך לעצב כאהיל ואז בגלל שהוא דק לעשות את הציור עם צורב או עם המסורית הקטנה של הדרמל.
ועכשיו לשאלה.
1) האם למישהו יש דרך יותר טובה לטעמו?
2) איפה בתל אביב ניתן לקנות פורניר בשביל המשימה במחיר שפוי ? (לא משנה איזה פורניר - אורן אגוז אלון מה שיש...)
תודה לכולם.

yuvaleitan

New member
אתה מתפרץ אצלי לדלת פתוחה...

כבר זמן ארוך אני מפנטז על שימוש בפורניר כחומר גלם לאהלה.
פירוגרפיה יכולה להיות מעניינת, במיוחד אם מבוצעת דוקא על הצד הפנימי, כך שכשהאור לא דולק לא רואים את הדיגום.
שיכוב - שתי שכבות פורניר מודבקות, כשהפנימית חתוכה (יפנית, דרמל, חיתוך לייזר, מה שלא יהיה), ושוב - האפקט נוצר כשמדליקים את האור
למעט חירור עדין או דוגמאות קטנות או מרוחקות, חיתוכים בשכבה בודדת של פורניר יקשו מאוד על כיפוף אחיד שלו ועל החוזק. אלא אם למשל עושים מארבעה טרפזים מחוברים עם מסגרת בינהם, ואז אין כיפוף בכלל, ואפשר להשתולל על הפורניר עם חיתוכים.
מאוד כדאי להשתמש בנורות חסכוניות, כי חום עלול לעוות את הפורניר.
עד כאן בינתיים.
תראה בסוף מה יצא!!
&nbsp

orgadsa

New member
אראה בתקווה שיצא:)

אתה מכיר חנויות בתל אביב שניתן לקנות פורניר בכמויות קטנות?
מניח ש 30-50 ס"מ על 1-2 מטר יספיקו.
אם הייתה לי מחרטה והייתי יודע לחרוט הייתי עושה משהו כזה שהוא מהמם...
https://www.youtube.com/watch?v=LgsDWb0orSQ

yuvaleitan

New member
יצא, יצא...

אני לא מכיר כמעט כלום בתל אביב. איפה זה תל אביב?...
אבל בטוח יש פה חברים שמכירים
את הסרטון אראה בבית (זה ההוא שחרט אהיל מאורן?)

orgadsa

New member
כן, ששם מנורה מבחוץ וחורט לעובי שאפשר לראות את האור..

אין לי מושג בחריטה אז אני לא יודע כמה זה קשה אבל זה מדהים

yuvaleitan

New member
מכיר

השיטה עם האור לחריטת דופו דקה ואחידה- מוכרת. עובדת יותר טוב בעצים לחים מאשר יבשים.
מה שההוא עשה מצריך גם מיומנות גבוהה, אבל גם מחרטה די גדולה, שיכולה לקבל עובד גדול.

yulevi

New member
אורגד בנוגע לפורנירים

במידה ויתאימו לך שאריות באורכים של 30-40 סמ
תהיה איתי בקשר אפנה אותך לגורם מסויים,שתבדוק ישירות מולו בשמי

שוקי166

New member
orgadsa

ניסיתי מס פעמים לחרוט אהיל על המחרטה ,אין כל בעיה כל עוד העץ רטוב לאחר מכן הוא נאטם והאור יוצא רק מלמעלה ולמטה אז רד מזה המון עבודה עם תוצאות מאכזבות אלא אם יש תמונה בצריבה או שוב פירסינג כי אתה צריך להגיע לעובי של מקסימום 2 ממ ובקוטר כזה זה מאוד קשה

irno01

New member
לאהיל אפשר להשתמש בדלעת...זה כמו עץ !

ואפשר לחרוט לגלף לצרוב לחורר לצבוע , ומה לא...
יש מלא דוגמאות ברשת.
למשל פה : http://www.pinterest.com/marly004/gourd-lampes/

irno01

New member
אז אי אפשר ללמוד דברים חדשים ? יהודה ?

או לדבר על דברים שקשורים ?
חוצמזה נגרות , עץ , אמנות שימושית , אמנות העץ, הכל קשור אחד לשני, מדבר אחד עם השני, מפרה אחד את השני ועובד ביחד נפלא !
ככה לפחות אני חושבת, אז בוא נפתח את הראש...מסכים ?
&nbsp

שוקי166

New member
תאריך: 19/11/2014 07:25 שם:irno01

ממש אבל ממש מקסים רואים שהאומן בעל ידע רב בגילוף ושוב מדהים

שוקי166

New member
orgadsa

עשיתי בעבר הרחוק מנורת ליליה מפורניר הבעיה העיקרית שלי אז הייתה ההדבקה היום הייתי עושה את העבודה יותר קלה עי הדבקת הקונוס עם נייר דבק ובסוף מחזק עם דבק מהיר ,לגבי ההמשך אני הייתי מעדיף פירסינג .בפורניר זה קל מאוד מה גם שאפשר גם לצרוב ,ולשלב דוגמאות שונות כיד הדמיון . היופי מגיע בזמן הדלקת המנורה ואז כל הפירסינג בולט ומטיל צללים על הקירות מאוד מרשים ויפה

למעלה