מי משלם על הדייט?

shay4442

New member
אני משער שגם אם הבחור היה משלם בדייט 3 היית חותכת ממנו

מנסיון רב בדייטים, אם הבחור היה מושך אותך ומרגש אותך ומעניין אותך באותם דייטים ראשונים הסיפור עם הכסף פחות היה מעניין אותך כי היית רואה פונטציאל עתידי, ולרוב נשים כן מאמינות שיצליחו להשפיע על הבן זוג(זוגיות זה פשרות רבות). בגלל שהגבר כנראה לא גרם לך ליותר מדי תחושות חיוביות לגביו ולגבי הקשר אז עשית רדוקציה שלמה לכל תהליך הדייטינג לפעולת התשלום ולכאורה מעין מבחן שיקבע האם יש לזה "עתיד" או שלא.

RoyceGracie

New member
כל דבר זה סחר חליפין

וכשאת מצפה שהוא ישלם את ממצבת מנגנון לא סימטרי ומגבילה את עצמך. הרי לפי אותו מנגנון (דבילי) שבו הוא משלם, את צריכה אחרכך להתפשט - זה מתאים לך ?

בכל מקרה, להניח חוקים חברתיים כאלה, שבעיקר יעשו לך רע בהמשך. כי הרי אותו בחור שישמח לשלם עלייך הוא אותו בחור שאחרכך יצפה ממך לנקות, לטפל, לבשל ושלל דברים נוספים שאולי היית רוצה להמנע מהם. מציע לך לספוג את ה 50% -50% ולהרוויח בחור שלא יעצור אותך בחיים על שום דבר

עוד אחד. לא, לפי אותו מנגנון זה שהוא שילם

לא אומר שהיא צריכה אחר כך להתפשט - וגם לא לנקות, לטפל, לבשל ושלל דברים נוספים. זו בסך הכל נורמה מקובלת בתרבות החיזור שלנו, ולעומת זאת החלקים שהוספת הם לא חלק מהתרבות הנוכחית שלנו. מה לעשות?

RoyceGracie

New member
אז אנחנו חיים בתרבות אחרת

כי אני שמעתי לא פעם את המשפט "בת זונה שילמתי עליה 200 ש"ח לא נתנה לי כלום" (סליחה על המשפט המגעיל)

גברים כאלה הם באמת הגברים

שלא מבינים למה מה שהם עשו זו הטרדה מינית או אונס ולמה הם נמצאים עכשיו בכלא. התרבות השתנתה והם עוד לא הבינו.

RoyceGracie

New member
זה תהליך דיאלקטי

כי כשמישהי מצפה שישלמו עליה, זה רק תסמין של מגוון רחב של ציפיות שלה מהבן זוג - והוא ממנה בחזרה. הם מחזקים זה את זה.

רק לפני איזה שבוע היה פה בחור שסיפר על הבת זוג שלו שהוא משלם עליה ומממן ו"נותן לה לגור אצלו" בחינם, והתלונן שהיא לא מקיימת את התפקיד שלה - לבשל ולנקות וכו.

זה לא תופעה שנעלמה ואני חושב שאנחנו רחוקים מזה שהיא תעלם, לכן כתבתי מה שכתבתי.

אתה טועה לגמרי, והבחור ההוא לא סתם זכה לשלל תגובות נדהמות

ונוזפות - גם הוא לא מבין איפה הוא חי, וגם מה שאתה אומר לגבי הציפיות שנובעות מכך שגבר משלם בדייטים הראשונים פשוט לגמרי לא נכון. הנורמה שהגבר מזמין לדייט ומשלם בדייטים הראשונים עדיין נשארה - אבל כל מה שנדמה לך שבא יחד עם זה - לא. ורוב הגברים גם לא מעוניינים באישה שהיא עקרת בית ולא משלמים עליה בדייט כי הם חושבים שזה מה שיקבלו בתמורה. הם מעוניינים באישה שתעבוד, והאישה מעוניינת בגבר שוויוני מבחינת המטלות בבית, וכו' - ורק הנורמה שהגבר משלם בכמה פעמים הראשונות נשארה - אולי עם קשר לכך שהפערים בשכר עדיין קיימים מאוד (ולכן זה הגיוני שהנורמה הזאת נשארה בלי האחרות - והפערים בשכר הם גם משהו שהגבר והאישה לא יכולים לתקן במסגרת היחסים ביניהם, כי השכר שהם מקבלים פשוט לא תלוי בהם - אבל עניין השוויון מבחינת מטלות בבית, וכך שגם האישה עובדת, וגם הגבר מטפל בילדים, וכו' - זה כבר כן בשליטתם, וכאמור השתנה לעומת הדור הקודם), אבל כבר בלי קשר לכך שבעבר הנשים פשוט לא עבדו.

S h a r k 1 8

New member
נהפוכו, אם הוא היה אונס אותה

הוא לא היה יכול לטעון ש"הבת זונה לא נתנה לו כלום". לא?
&nbsp

המנטליות שהיא חייבת לו משהו

ו״מגיע לו״ שהיא תשכב איתו כי הוא שילם על הדייט, עלולה להוביל יום אחד לאונס, ואין בזה שום דבר משעשע.

S h a r k 1 8

New member
אבל מחויבות היא תמיד דו-צדדית. לא?

אם הוא חייב לשלם עליה (כי זאת הנורמה ורוב הבנות יסכימו על זה), אז היא חייבת לתת משהו בתמורה.
עצם זה שהוא לא אנס אותה ולא עשה לה שום דבר בכוח למרות ש"הזונה לא עמדה בהתחייבות" עדיין מראה שהבחור מודע לבעלות שיש לאישה על גופה ושגם אם היא הייתה לא בסדר, הוא לא לוקח את החוק לידיים.
&nbsp
&nbsp

כבר דיברנו על זה

פה:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/30/182115302/אהבה_ויחסים/בינו_לבינה

המשפט "הזונה לא עמדה בהתחייבות" לדעתי לא מבשר טובות לגבי היחס של הבחור הזה לנשים או לבעלותן על גופן (למעשה, המשפט מעיד חושב שהוא קונה את זכות השימוש בו), והעובדה שהוא לא "לקח את החוק לידיים" ולא אנס הפעם, לא אומרת שזה לא יקרה בפעם הבאה. זו פשוט גישה לא נכונה ומסוכנת.

S h a r k 1 8

New member
את יותר מידי נדבקת לקללה.

הוא גם יכול היה להגיד "כלבה" במקום "זונה". האם זה היה משנה משהו?
לא. אני לא חושב שזה מעיד על היחס של אותו בחור לגופן של נשים.
אלא מעיד על חוסר שביעות רצון מהתנהלות של בחורה.
גם אם היא הייתה מסכמת איתו שהיא קונה ממנו רכב, ובסוף מתחרטת הוא עדיין היה מדביק לה את אותו כינוי.
&nbsp
לא צריך לקחת כל קללת רחוב רחוק מידי.
&nbsp

אבל היא לא סיכמה איתו שהיא תשכב איתו - וזה החלק

המסוכן בגישה שלו - זו אי הבנה שלו של הסיטואציה, שאחריה תלונה אלימה (אפילו אם הקללה לא הייתה "זונה"). אני בכלל לא בטוחה שהוא השתמש במילה זונה "בתמימות" בהקשר הזה, אבל גם אם הוא לא היה אומר, הזעם שלו על כך שהיא "לא מימשה את הצד שלה" בעיסקה שהייתה קיימת רק אצלו בראש - בעייתי ומסוכן. עדיף שיבין שהוא לא שילם על הזכות לשכב איתה, ושזו פשוט לא ראייה נכונה של הדברים.

alongrin

New member
רציתן שוויון - קיבלתן

זה לא הוגן לדבר על שוויון, אבל ברגע שלא נח וצריך לגהץ את הכרטיס,
לשלוף את הקלף השחוק של ה"ג'נטלמניות".
&nbsp
בדיוק כמו שאת רוצה להרגיש שהוא מתלהב ממך ויש לו נכונות להשקיע,
ככה הוא גם רוצה לוודא שאת לא גולד דיגרית נצלנית.
&nbsp
זה מבחן שהוא בחן אותך, כמו כל מיני "מבחני רצינות" שאת בטח בחנת אותו.
&nbsp
לצערי יש הרבה נשים שנמצאות שם רק כדי לאכול ולהנות על חשבון מישהו אחר,
גם אם אין להן שום כוונה כלפי אותו גבר. זה כבר הפך לתופעה.
&nbsp
&nbsp

alongrin

New member
דמגוגיה..

גם אם תרוויחו כפליים מאיתנו עדיין תרצו שנשלם עליכם בדייט.
העניין הזה הוא יותר תרבותי מאשר כלכלי טהור.

כמו שתיארתי באחד השרשורים -

כשהרווחתי יותר מהחבר שלי, אני זו ששילמתי. אין הגיוני מזה, ולא הייתה לי שום בעייה עם הנושא.

alongrin

New member
את מושלמת

אבל באיזה מקום, תחושת הבטן שלי אומרת שאת לא מאמינה במחצית מהדברים שאת כותבת.

איך אומרים הניר או האינטרנט סובל הכל.
במציאות אני נהנה לפעמים להעמיד אנשים כאלה במבחן ולתת להם לאכול את הדיסה שהם מבשלים..

באנגלית זה נשמע יותר טוב...Let them drink their own CoolAid..

למעלה