מישהי מבינה בהתפתחות עוברים?

אם להיות בוטה - עד שמישהו יתבע אותם, זה לא ייגמר

כואב הלב לקרוא עוד ועוד פוסטים של נשים שאיבדו עוברים טובים בגלל החלטות שגויות וקמצנות על מקום במקפיא.
לשמחתי הרופא שלי (ד"ר מיכה באום, מנהל מרפאת "אמא" במדיקל סנטר), מעולם לא חשב בכיוון של גידול לבלסטו ולו בגלל שיש לי מספר קטן של עוברים.
ההחזרות שלי היו יום 2.
שתיהן נקלטו להריון. אחד לצערי פרש בשבוע 13 והשני נמצא עכשיו בגן ואני סופר מתגעגעת.

זה מקומם כל כך שרופאים עושים מה שהם רוצים על חשבון מטופלת, זמנה, כיסה, בריאותה ורגשותיה.
מקווה שיום יבוא ואיזה עו"ד שיהיה מטופל יתבע אותם וימצא איזו פסקה חדשנית שתפסיק את הביזיון הזה מפחד מתביעות.

ליל זמר

New member
לסיכום העניין (כולל מה שלמדתי בימים האחרונים)

הדברים נוגעים רק למי שבמעבדה בה מתבצעות ההפריות יש אינקובטור מסוג time lapsed שזה כאמור אינקובטור שמצלם כל הזמן את הביציות המופרות ללא צורך להוציא אותן לבדיקה. כלומר, פתאום נפתח עולם חדש של אבחנות וגילויים הקשורים לצורת ההתחלקות ולא רק תוצאה ספציפית בזמנים קבועים (פעם ביום בערך).
מה שהיה אצלנו זו התחלקות של direct cleavage שזה אומר שהתא דילג על שלב בהתחלקות ועבר (לדוג') מתא אחד ל4 או 3.
במקרים אלו (לפי הבנתי) לא מקפיאים ביום 3 כיוון שהסיכויים שתא כזה ישתרש הוא מאד נמוך. מעדיפים לגדל ליום 5 ואז אלו שנשארו מעריכים שהם תקינים ויצליחו להשתרש.
בגדול, זהו תחום חדש. הסטטיסטיקות לא עד הסוף ברורות ולא הכל ידוע.
אין לי תובנה ברורה לפה או לפה, מה שכן, המעבדה פעלה אולי בצורה קשה כלפינו אבל מסתבר שלא לא הגיונית...
בינתיים אנחנו מנסים להתאושש מהשלילי המכאיב ביותר ולתקוף בכל החזיתות כפי המלצתכן.
תודה רבה על כל התגובות המזדהות והמייעצות. עזרתן לנו מאד! בתקווה לבשורות טובות לכולן בקרוב ממש!

מפעם

New member
אמן ואמן

למעלה