מיסוי רכב ומעמ

nitza24

New member
מיסוי רכב ומעמ

אני עומדת לרכוש רכב חדש .בדרך כלל החישוב הוא שהפטור יורד מסכום הרכישה הכולל גם את המעמ .הפטור למעשה הוא פטור מסכום המיסים של הרכב שיבואן צריך לשלם שאין עליו מעמ. לפיכך הגיוני הוא שהפטור ירד ממחיר הרכב ללא מעמ ורק אחכ להוסיף את המעמ .
מה דעתכם? בעבר רכשתי רכב ועמדתי על כך והפטור ירד ממחיר הרכב ללא מעמ.
בחלק מסוכנויות רכב שהייתי לא מבינים או שלא רוצים להבין את העיניין.
אשמח לחוות דעת מניסיון של אחרים בנושא.

yoelbeker

New member
כיבואן לשעבר יכול להצהיר כבל עם ועדה, היבואן כן!!! משלם מע"מ

על הייבוא שמייבא. תוכלי לבקש את רשומון הייבוא (שאגב הוא על שמך) ..שם יהיה מפורט מה סכום המיסים כולל המע"מ והסכום שביטוח לאומי העביר
את הפטור מנהל ביטוח לאומי ישירות מול המכס לא את כך שלא מובן לי איך עשית את זה בעבר....מה כן..היבוא יכול לתת לך הנחה מיתרת הסכום שצריכה לשלם אחרי ההלוואה העומדת.

קרייטיב

New member
יואל תהיה מוכן ללמוד הדיוט משהו חדש?

זו לא פעם ראשונה שאני לומד ממך, תמיד אשמח ללמוד עוד משהו.
&nbsp
מה זה רשומון הייבוא ?
לכל נכה שרוכש רכב דרך ביטוח לאומי, יש רשומון הייבוא על שמו?
מוזר שלא נתנו ברכישה לפני כמה שנים רשומון הייבוא ... או שהיה צריך לבקש, כמו כל דבר במדינתנו הקטנה....
&nbsp
זה מידע שיכול להיות שימושי לי בכלל יואל? תמליץ לבקש רשומון הייבוא או שיש סיבה למה לא נותנים אותו אולי...
&nbsp
&nbsp

yoelbeker

New member
רשומות ייבוא זה מעין חשבונית מס ממשלתית על כל ייבוא

המפרטת איזה וכמה מיסים שולמו על כל יבוא למדינה...
יבואן יכול לקזז את המע"מ ששילם בעת הייבוא וכן לצרף את המיסים להוצאותיו..
כשמשתחרר רכב מהמכס על שימך, מונפק רשומון שבו מפורטים תשלומי המיסים השונים ששילמת...
כיבואן פרטי אתה מחוייב ברשומות כדי לשחרר את הסחורה מהנמל, ברכב, הרשומון נשאר אצל היבואן...אתה בהחלט יכול לבקש בשחרור רכב הבא סתם בשביל הסקרנות.

yoelbeker

New member
רשומון

avig25

New member
שלום ניצה, השאלה ברורה והגיונית ואסביר ......

את למעשה שואלת מדוע המעמ שמתווסף הוא על כל הסכום , כולל על הסכום המלא של המכס, ולא רק על הסכום המופחת של המכס (כלומר המכס לאחר הורדת הפטור).
ובכן, התשובה פשוטה, והיא שלמעשה המעמ אכן אמור להתווסף על הסכום המלא של המכס כי למעשה אין לך פטור על המכס...... האמת היא שמישהו אחר משלם את המכס במקומך (ביטוח לאומי על ידי הלוואה עומדת)
רשויות המכס מקבלות את מלוא המכס החל על הרכב (מביטוח לאומי, ואם זה מעל לאישור להלוואה עומדת שלך, אז את ההפרש-ממך)
ולכן, כאשר המכס משולם במלואו (אם על ידך ואם על ידי אחרים)-אז גם המעמ שחל- חל על הסכום המלא של המכס.

למעלה