מיואשת

trick me1

New member
מיואשת

אני בת 31, גרה עם ההורים, ללא חבר, ללא חברים, ללא רישיון.

שום דבר לא הולך לי.

מעולם לא גרתי לבד. אני מתביישת שאני בת 31 וגרה עם ההורים.

לא הולך לי בפן הזוגי, אך אחד לא רוצה אותי.
כל מה שהיה לי זה רק מערכות יחסים של סקס, וגם הגברים דאגו להבהיר לי שזה רק סקס ולא מעבר. זה כ"כ משפיל שגברים רוצים אותך רק לסקס ולא למשהו רציני. מה אני מצורעת? אני לא מספיק טובה להיות בת זוג?

אני גם לא יוצאת, אז אין לי איך להכיר. ובאפליקציות הכל פח אשפה, וכולם מחפשים רק סקס ולא משהו רציני.

אין לי חברות, אין לי עם מי לצאת בשישי. לא זוכרת מתי הייתה הפעם האחרונה שיצאתי.
מקנאה בכולם שמעלים סטורי ותמונות מהיציאות שלהם, ואני בשישי לבד בבית.

החברה היחידה שיש לי, נשואה עם ילדים, וכל פעם אפילו באמצע שבוע שאני מציעה לה להיפגש לקפה היא מתחמקת ולא יכולה.

כל פעם כששואלים אותי: "מה עשיתי בשישי". אני משקרת וממציאה משהו

אני לומדת מלא זמן נהיגה, כבר נכשלתי ב2 טסטים, ולא הולך לי עם זה.

מרגישה חסרת מזל בכל דבר. שום דבר אני לא מצליח לי.

חשבתי כבר על התאבדות, אבל אין לי את האומץ ולא אעשה את זה למשפחה שלי.

סבלתי ועדיין לפעמים סובלת מתלישת שיער. הצלחתי מאוד למתן את זה. לאחר שטיפולים פסיכולוגים/פסיכיאטריים לא ממש עזרו לי.

נמאס לי מהחיים האלה, נמאס לי לבכות, נמאס לי ללבוש מסכה כל בוקר בעבודה ולהראות שאני שמחה.

מדוכאת

שלום

חשוב שתפעלי באמונה לשיפור החיים שלך. השתתפי בחוגים בנושאים שמעניינים אותך, שם גם תלמדי עבודות בנושאים שאת טובה בהם וגם תמצאי חברים וחברות טובים. תני מגמה ומשמעות חשובה לחייך.
&nbsp

trick me1

New member
אני לא יודעת מה מעניין אותי

אני גם כל הזמן עייפה אחרי העבודה, שאין לי כח לעשות כלום.

תשובה

תעשי דברים שנעימים לך ושמרגיעים אותך ושאת אוהבת, כמו ליצור, לקרוא או לראות טלוויזיה. מצאי לך תחביבים. וגם תנוחי. אם אין לך זמן לחוגים, אולי לפחות תוכלי לשוחח עם אנשים בעבודה ולמצוא חברים. אולי תוכלי אחרי שתעברי לעבודה קלה יותר, למצוא גם קצת חוגים ופעילויות.

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
תקווה

היי Trick me1,

ממה שכתבת נשמע שאת חווה קשיים בתחומי החיים השונים, כמו זוגיות ,חיי חברה ועצמאות. אם הבנתי נכון, נראה שאת מרגישה מאוד מאוכזבת מעצמך בשל כך, עד כדי כך שזה אולי גורם לך לתחושת כישלון טוטלית בחיים באופן כללי.

אני רק יכולה לדמיין לעצמי כמה זה ודאי יכול להרגיש מתיש ושוחק לנהל מאבקים בכל כך הרבה חזיתות, עד שלפעמים זה אולי יכול להרגיש שלא נותרו יותר כוחות להמשיך, נראה שאז מתעוררות המחשבות על מוות, מעין קול שמבקש להפסיק את הכאב והסבל, שרוצה להרגיש הקלה.

עם זאת, נשמע שאולי לצד הקול הזה, מתעורר קול נוסף, אולי שקט יותר, שרוצה לחיות. קול שעוד לא איבד תקווה ליצור חיים שיש בהם מישהי שיאהב, יקשיב ויעריך אותך על מי שאת.

ממה שכתבת נשמע גם שאת מרגישה צורך להסתיר מהסובבים את הרגשות שלך. כמו כן, ציינת שאין לך הרבה אנשים לשתף אותם בכאב שלך. אני מתארת לעצמי כמה קשה זה ודאי לשאת בפנים את כל הכאב הזה לבד. שנשמע שהכאב הזה רק הולך ומצטבר, ואולי רק לעתים קצת ממנו יוצא עם הדמעות.

יקירה, אני רוצה להודות לך שבחרת לשתף אותנו. אולי זהו גילוי של רצון להיעזר בגורמים נוספים ולא להישאר לבד בהתמודדות הקשה הזו.
אני רוצה להזמין אותך, אם תרצי, להגיע גם לצ'ט האנונימי של סה"ר עם אחד המתנדבים לשיחה חמה ומכילה בה תוכלי לשתף יותר לעומק מה עובר עליך, לפרוק ,ואולי יחד לחשוב על דרכים נוספות להתמודד עם המצוקה שלך.

הצ'ט שלנו פעיל כל ערב חוץ משישי, בין 21:00 לחצות.
נחכה לך,
מתנדבת סה"ר

האתר שלנו
http://www.sahar.org.il

trick me1

New member
ברגע שאכיר גבר רציני, איך הוא יגיב לזה שאין לי חברות?

בגיל 31? שאין לי עם מי לצאת בשישי?
&nbsp
הרי הוא בטח ישאל:" מה את אוהבת לעשות, לאן את יוצאת?"
&nbsp
ולא יהיה לי מה לענות לו.
&nbsp
זה גם מביש אותי.
&nbsp
כמו שאמרתי, יש לי רק חברה אחת שהיא נשואה ובקושי היא רוצה להיפגש, בטח לא לצאת ביחד.
&nbsp
אני בלופ כבר כמה שנים. שלא מצליחה לצאת ממנו. גם טיפולים פסיכולוגיים לא עזרו.
&nbsp
אני מרגישה חסרת מזל, לא בקטע של התבכיינות, אלה בקטע ריאליסטי שבאמת אין לי מזל.
&nbsp
&nbsp

שלום לך

גבר שיאהב אותך ויקבל אותך כמו שאת לא יושפע לרעה מהעובדה שאת לא יוצאת. כדאי שתיצרי קשרים רציניים במסגרות ואז יהיו יציבים. בקשר לעבודה, השקיעי בכל מקום שתעבדי במלוא המרץ והרצון, ואם תצליחי בעבודה יעריכו ויקדמו אותך. חשוב גם להשתדל לעשות עבודות שמעניינות אותנו.
&nbsp

"מזל" זו לא תכונת אופי

לכן להגיד על מישהו שהוא חסר מזל או בר מזל, זה משפט חסר משמעות. אין דבר כזה אנשים עם מזל או בלי מזל.
לא נראה לי שלמישהו שמעוניין בקשר רציני יזיז יותר מדי כמות החברות שלך. ממילא אם זה יתפתח לקשר רציני וזוגיות את סופי השבוע תבלו יחד. חוץ מהז שאת לא חייבת לפרט על מצב החברות שלך. יכולה תמיד להגיד משהו כמו "נפגשת עם חברה בבית קפה או אצלה בבית".

אם הבחור רציני ומעוניין בך ברצינות

הוא לא אמור לשפוט אותך על פי המצב החברתי שלך אלא לשפוט אותך על מה שאת בלי קשר לפרמטרים אחרים.
יתכן שהוא ירצה בשבילך ועבורך שיהיה לך עוד חברות כדי שיהיה לך טוב אבל זה יהיה רק מתוך מקום ורצון שלך יהיה טוב ולא ממקום של שיפוט וביקורת

לא ראיתי התייחסות מעמיקה למצב המקצועי שלך

כתבת רק בסוף שנמאס לך ללכת לעבודה עם מסכה.
יש לך מקצוע? את מרוצה מהעבודה ועובדת באופן מסודר (ולא בעבודה מזדמנת)?
אם התשובה חיובית - מגורים עם ההורים אינם גזרה משמים, ובהחלט בגילך רצוי לדעתי לצאת מהבית.
אם התשובה שלילית - זה הדבר הראשון שצריך לדאוג לו.
לגבי מערכות היחסים שהיו לך עד עכשיו - קחי את זה כמחמאה שאת כנראה בחורה מספיק מושכת שירצו את זה. היית מעדיפה שלא?
לגבי חברתך הנשואה: זה לא לגמרי מפתיע. ברגע שנולדים ילדים נכנסים לפאזה אחרת. יש עליה עומס ודברים שרק אחרי שאתה הופך להורה אתה מבין את זה לגמרי. את צריכה למצוא לך חוג חברתי של אנשים באותו סטטוס.
אל תתרגשי מ"סטורי" שאנשים מעלים. אנשים תמיד יראו רגעים שמחים. מה את מצפה, שאנשים יעלו סטורי שהם בכו שעה?
להכשל ב 2 טסטים זה לא כזה אסון. הכרתי מספיק אנשים שעברו בטסט שלישי, רביעי, חמישי ויותר. מה שקצת לא ברור מדוע לא הוצאת רישיון נהיגה הרבה קודם.

trick me1

New member
אני עובדת בעבודה כחצי שנה, לאחר שעזבתי עבודה

אחרת שהייתי בה 5 שנים.
&nbsp
אחרי שעזבתי אותה לא עבדתי שנה, ואז מצאתי את העבודה הנוכחית.
&nbsp
אם מרוצה מהעבודה? לא סובלת. עובדים בשביל לעבוד. אבל לא רע לי בסה"כ.
&nbsp
וכן, אני לובשת מסכה בעבודה. משחקת אותה מצחיקה, נחמדה, אבל זה לא מה שאני. מבפנים אני בוכה, רע לי.
&nbsp
לגבי המערכות יחסים, או שאני מספיק מושכת רק בשביל סקס, או שמתביישים בי כדי להיות חברה רצינית. אולי אני לא שווה מספיק כדי להיות בת זוג.
&nbsp
למה לא הוצאתי רישיון נהיגה קודם? כמו שהבנת מצבי הנפשי לא להיט, והיה לי חרדה מזה.
&nbsp
גם עכשיו אני לא במיטבי, אבל אעשה הכל כדי להוציא רישיון.
&nbsp
&nbsp

זה פרט חשוב

גם העובדה שאת לא סובלת שם, וגם העובדה שהיית במקום עבודה 5 שנים (חייב לציין שזה יותר ממני, אני מעולם לא הייתי באותו מקום עבודה זמן כזה, וכנראה שזה יהיה כך בעתיד, אני פשוט משתעמם מהר).
יכול להיות שאת משדרת ביטחון עצמי נמוך כך שהגברים שיוצרים איתך מערכות יחסים רוצים אותך רק לזה. אם לא תעריכי את עצמך- אף אחד לא יעריך אותך.
ואולי מה שיכול להתאים לך זה הכרות דרך צד שלישי. אולי מישהו/מישהי למשל במקום העבודה שלך, יכול להכיר לך בן זוג פוטנציאלי. זה יעזור קצת בסינון של אדם שמעוניין בקשר רציני.
רישיון נהיגה את תוציאי בסופו של דבר.

אופירA

New member
מנהל
מסכימה ומצטרפת

גם אני בחיים - 37 שנות עבודה - לא הייתי במקום עבודה יותר משנתיים וחצי, וברוב המקומות גם פחות. ובכל זאת אני תופסת את עצמי באופן חיובי.

וגם לגבי רישיון נהיגה - היום כולם סובלים מהבעיה, עושים המון שיעורים ונכשלים בהרבה טסטים, הרבה מאוד טסטים, גם אם הם גברים וגם אם הם צעירים - כי זו המדיניות ברשות הרישוי. לרוב האנשים זה לוקח המון זמן וכסף וכשלונות.
זה לא משהו שקשור כלפייך אישית, וגם אם זה כן היתה בעיה מיוחדת שלך - זו לא סיבה להערכה עצמית נמוכה. מתמידים ומוציאים בסוף רישיון נהיגה.

לי יש רישיון נהיגה שהוצאתי לפני 33 שנה, כשהיה הרבה יותר קל להוציא רישיון. אבל אני לא נוהגת כבר 27 שנים, כי הנהיגה שלי לא טובה, וגם אין לי הרבה כסף לרכב. אז אני יודעת שאני לא נהגת טובה, וזה לא גורם לי להערכה עצמית נמוכה, רק גורם לי להתבדח על זה, כי זה באמת מצחיק, כישורי הנהיגה שלי...

אני לא טורחת להוציא רישיון כי אני יודעת בודאות

שהנהיגה שלי תהרוג כמה ילדים אנשים וחיות.
אני פשוט יודעת שבשנייה שאני אתעצבן או אאבד ריכוז אני אתנגש במשהו או מישהו

אופירA

New member
מנהל
תחושת חוסר ערך עצמי

יש לך בהחלט בעיה עם הערך העצמי שלך. את מתביישת בעצמך.
נכון שאת לא כל כך מצליחה בחיים, ועדיין את צריכה לכבד את עצמך כפי שאת, ולדעת מי את, בלי לפחד ממי שאת.

נכון שאת לא השפיץ של החברה, ושיש לך בעיה חברתית. אז זה אומר שאי אפשר לעשות עם זה כלום?
אנשים שיש להם בעיה חברתית, צריכים ללכת לחוגים ולמצוא שם חברה, לחפש חברה במקום העבודה, ולמצוא טיפול פסיכולוגי שיעזור להם להיות מרוצים מעצמם וגם לזהות אם יש להם בעיה של דיכאון, שכדור נגד דיכאון יכול לעזור להם לשפר את ההרגשה שלהם באופן כללי, ומכאן גם את ההרגשה שלהם כלפי עצמם.

ברגע שההרגשה שלך באופן כללי וכלפי עצמך ומי שאת תהיה טובה, יהיה לך הרבה יותר קל למצוא חברה וכל השאר.
טיפול פסיכולוגי צריך ללמד אותך גם להעריך את עצמך לא עפ"י קריטריונים של השוואה לאנשים אחרים. אלא עפ"י הצבת מטרות לעצמך והשגתן עם היכולות שלך.
עד כה הטיפולים לא עזרו? צריך למצוא את הטיפול שיעזור. החיים זה לא מזל, אלא יכולות שכרגע אין לך, ואת צריכה ללמוד לרכוש אותן, בעזרת טיפול.

מישהי1632

New member
כל-כך מבינה אותך

אני התחתנתי וילדתי באמצע שנות השלושים שלי. יש לי כיום שלושה ילדים. וגם לי אין קריירה ואין כמעט חברות. אני לא אומרת שהכול נהיה ורוד פתאום, אבל בוודאי שיש לך סיכוי להתחתן, להקים משפחה ולצאת מהבית של ההורים. ודרך אגב, לקחתי בזמנו 80 שיעורי נהיגה...

11abcdefg

New member
תמיד כשאני קוראת אותך..

אני חושבת על מיקוד שליטה פנימי וחיצוני.
שאת חושבת שכל דבר רע שקורה לך זה תלוי בך, אבל כל דבר טוב ושהצלחת בו לא תלוי בך, זה קרה מעצמו.
ואת קצת (הרבה) מפספסת ולא מעריכה את מה שהשגת בחייך, רק מתרכזת במה לא הצלחת.
אני לא טוענת שזה קל או שאני לא חוטאת בזה, סתם קצת מעציב אותי שזה ככה.
את נשמעת אישה מוכשרת סך הכל, סיימת 2 תארים, נשואה חצי יובל, ילדים שגידלת ואת אומרת שמוצלחים, עובדת, נלחמת (ובהצלחה) במחלות לא קלות ובקשיים.
אני בטוחה שיש עוד הרבה דברים שהצלחת בהם, אבל את לא כזה רואה אותם.
שוב, לא שאני רואה את האור ואני לא עושה את זה...
סתם מנסה להראות לך צד אחר.

למעלה