מחקר מדעי מאוקטובר 2016 מוכיח יחס ישר בין מלח ותמותה

אבי519

New member
מחקר מדעי מאוקטובר 2016 מוכיח יחס ישר בין מלח ותמותה

המטרה הייתה לבחון את הספקות שקיימות שיש לגבי צריכת מלח והשפעת המלח על לחץ דם ומחלות לב וגם על תמותה מכל סיבה רפואית.
הפעם מדובר במחקר שמבוסס על בדיקות מעבדתיות ולא על שאלונים תכולת המלח נבדקה בשתן של המשתתפים .
במחקר נמצא שיש יחס מובהק בין צריכת מלח לתמותה.
"We found an increased risk of mortality for high-sodium intake and a direct relationship with total mortality, even at the lowest levels of sodium intake. These results are consistent with a benefit of reduced sodium and sodium/potassium intake on total mortality over a 20-year period."

לינק: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27712772

אבו זקן

New member
תודה על הקישור

1. למעוניינים, המאמר המלא (חינם) כאן.
2. כדאי לשים לב לכך שהאוכלוסיה הנבדקת במחקר זה היו אנשים עם יתר לחץ דם - אלה שנכללו במחקרים בשם TOHP, כך שלא מדובר בו על האוכלוסיה הכללית. לב הויכוח בקהילה הרפואית בשאלת הנתרן הוא בקשר לאנשים בריאים (אבל חובה לציין שהויכוח הזה די שולי, ואפשר להגיד שיש קונצנסוס שאנשים עם יתר ל"ד צריכים להפחית את צריכת הנתרן).
3. אסופה של מחקרים בשאלה זאת ניתן לראות כאן. לא קראתי כמעט אף אחד מהם, אבל עיון חטוף במסקנות של רובם מראה מהיכן הגיע אותו קונצנסוס שהזכרתי: הפחתה בצריכת נתרן מפחיתה את לחץ הדם ובעקבות זאת משפיעה לטובה על תחלואה ומוות (מן הסתם זה לא נכון לקבוצה קטנה של אנשים שלחץ הדם שלהן נמוך מדי).

אבי519

New member
בנוסף להנ"ל להלן דוגמה של תפריט דל מלח שאני אוכל.

שהכנתי לעצמי .
( אני יודע שלהביא תפריטים זה בניגוד למדיניות של מנהלת הפורום הקודמת שלא מבקרת כאן יותר , אבל כייון שאין כאן מנהל פורום
, ואחרים מרשים לעצמם כל מיני פרסומות וכ"ו , אז אני מרשה לעצמי להביא דוגמה של התפריט הזה , כי זה חשוב ויעזור לאנשים להבין מה זה תפריט דיטה כזה .)
וגם להמליץ על האתר היפה הזה "נטוגרין" , וליומן התזונה הנהדר הזה , שבעזרתו הורדתי 25 קילו לפני שלש שנים , והגעתי למצב שאני לא זקוק יותר לתרופות נגד לחץ דם .
גילוי נאות - אין לי שום קשר לאתר נטוגרין או להנהלה שלו .
בנוסף חשוב לציין שהתפריט הזה לא מתאים לכל אחד ואחת אלא הותאם במיוחד לצרכים שלי לגיל לגובה למשקל וליתר לחץ דם שאני סבלתי ממנו .

קרנף לבן 1

Well-known member
מנהל
אני לא אוכל מלח לא בבישול ולא בסלט יש רק מ...

חומוס וזיתים וחמוצים

למעלה