מחבלים זרקו אבנים על אישה בת 45 שנהרגה בצומת תפוח...

אני לא טועה. האיסור כתוב שחור על גבי לבן

בבקשה

"סעיף 1
בעלי האמנה מתחייבים לכבד את האמנה הזאת ולדאוג לכיבודה בכל הנסיבות.
...
סעיף 49
...המעצמה הכובשת לא תגרש ולא תעביר חלקים מאוכלוסייתה האזרחית שלה לשטח שכבוש על ידה.
"

חצי אמת גרועה משקר . הנה הסעיף במלואו

אסורה העברה בכפייה של מוגנים, יחידים או רבים, וכן אסור גירושם של מוגנים מתוך שטח כבוש אל שטחה של המעצמה הכובשת או אל שטחה של כל מדינה אחרת, כבוש או שאינו כבוש, יהיה המניע להם אשר יהיה. אף על פי כן, רשאית המעצמה הכובשת לקבל על עצמה את פינויו השלם או החלקי של אזור מסויים, אם בטחון האוכלוסייה או שיקולי הכרח צבאיים ידרשו זאת. פינוי כזה אסור לו שיגרור עקירתם של מוגנים מעבר לגבולות השטח הכבוש, אלא אם כן אי אפשר, מסיבות של ממש, למנוע את עקירתם. האנשים שפונו כך יוחזרו לבתיהם מיד לתום פעולות האיבה באותו שטח. המעצמה הכובשת, המקבלת על עצמה את ההעברות או הפינויים האלה, תדאג, במלוא מידת האפשרות המעשית, להספקת שיכון נאות שיקלוט את המוגנים, לביצוע ההעברה בתנאים מניחים את הדעת מבחינת ההיגיינה, הבריאות, הבטחון והתזונה, ולבלי לקרוע בני משפחה אחת זה מזה. יש להודיע למעצמה המגינה על כל העברה ופינוי מיד לביצועם. המעצמה הכובשת לא תעצור מוגנים באזור הנתון במיוחד לסכנות מלחמה, אלא אם כן בטחון האוכלוסיה או שיקולי הכרח צבאיים מחייבים זאת. המעצמה הכובשת לא תגרש ולא תעביר חלקים מאוכלוסייתה האזרחית שלה לשטח שכבוש על ידה.
במה הסעיף עוסק ? בהעברה בכפיה ובגירוש .
אסור לישראל לגרש אזרחים ישראלים לשטחים הכבושים . זה צעד ענישה נגד אזרחים ישראליים שלמדינת ישראל אסור לעשות .
ואכן ............ מדינת ישראל אינה מענישה אזרחים ישראליים בצעד כזה .

"חצי אמת"?
ואתה התיימרתָ ללמד אותי עברית?

אז ככה. הסבר לילדים קטנים.

א. בטקסט המלא של הסעיף אין שמץ של סתירה למשפט שציטטתי. אין כאן שמץ של "דברים שהוצאו מהקשרם". עובדה, שאפילו לא ניסית להציג לי "הקשר" כלשהו, המשנה את מהות הציטטה שהצגתי.

ב. כל מה שהדגשתָ בצבע אדום זו פרשנות שלך בלבד. אני לא עוסק כן בפירוש רש"י, אלא בפשט המשעמם של הטקסט המקורי נטו, בלי פרשנויות.

ג. "עונש", או לא "עונש", בטקסט כתוב שחור על גבי לבן: "המעצמה הכובשת לא תגרש ולא תעביר חלקים מאוכלוסייתה האזרחית שלה לשטח שכבוש על ידה."
שים לב! אני הדגשתי את הטקסט המקורי, כפי שהוא כתוב, בלי פרשנויות לכאן או לכאן! כאן כתוב בעברית (ובוא נניח שהתרגום נכון), שמדובר הן בהעברה בכפיה, והן בהעברה שלא בכפייה! כתוב: "לא תגרש ולא תעביר".

אפילו בעברית ולא כל שכן באנגלית אתה טועה .

מדינת ישראל לא העבירה אפילו אזרח ישראלי אחד לשטחים . הם עברו בניגוד לרצונה של המדינה - זה בעברית . לא רק זאת אלא שבטקסט העברי מופיעה המילה גירוש . איזה ישראלי גורש לשטחים ? אף אחד .
בטקסט האנגלי זה עוד יותר ברור . shall not deport or transfer כלומר גירוש או הגליה שהם פעולות בכפיה .
וכעת
מה שנשאר לך זה להציג את המגורשים והמוגלים בכפיה מישראל לשטחים .

אתה כזה אידיוט, או רק עושה עצמך אידיוט?

כל ההתנחלויות זה לא "העבירה אזרחים"?
כל ההתנחלויות זה "בניגוד לרצונה"?
אתה חי על הירח?
כתוב גם "לגרש" וגם "להעביר". תבדוק את הציטוט של עצמך
כמה שלא תדגיש את המילה "בכפייה", כתוב בפירוש שלא רק בכפייה. לפחות בטקסט בעברית.

evglev1

Well-known member
מנהל
כתוב שאסור ליישב בצורה ממוסדת

לא להעביר ולא לגרש, אין חובה למנוע מאנשים להתיישב ביוזמתם, אם המתיישבים באו ביוזמתם או שהממשלה שלחה אותם, יש לכך לכל אחד תשובה שונה וייתכן וגם תשובה שונה לגבי כל יישוב, אבל הנקודה שכשהם הקימו את סבסטיה וישובים האחרים לא הייתה על הממשלה חובה לפנות אותם לפי אמנת ג'נבה הרביעית.

לא כתוב "בצורה ממוסדת"

המדינה הכובשת אחראית לנעשה בשטח הכבוש. "יוזמה פרטית" אינה אפשרית בלי הסכמתה. הסכמתה - הפרת אמנת ז'נבה.

להשוואה: מדינה אחראית על בטחון אזרחיה. אבל אם מישהו רצח מיוזמתו הפרטית, אז המדינה לא חייבת למנוע רצח מצד אנשים פרטיים?

ומה בנוגע ל"צורה ממוסדת"? המדינה לא יישבה בצורה ממוסדת? "אום-שמום"?

evglev1

Well-known member
מנהל
אסור למדינה ליישב לא אומר שאסור לאזרחים להתיישב

רצח אסור לכולם, אבל אם יש שכר מקסימום לעובדי ציבור זה לא אומר שהוא גם שכר מקסימום במגזר הפרטי.

אתה מרכך את מה שכתוב באמנה ונותן לחשכת הלילה פתח שאינו קיים

באמנה כתוב
shall not deport or transfer וזה משמעו גירוש נגד רצונו של האדם . בסבסטיה באופן הכי ברור ההיתשבות הייתה נגד רצון ממשלת ישראל . אבל גם במקומות אחרים אין אפילו ישראלי אחד שממשלת ישראל שלחה או טרינספרה לשטחים .
אין .

פילוסופיה בגרוש.

איזו מדינה מסכנה! היא כל כך לא רצתה (להפר את אמנת ז'נבה) אבל לא היה לה כוח למנוע את מעבר האזרחים (את "הטרנספר העצמי" שלהם) לסבסטיה! ולבית אל, לאריאל ולמעלה אדומים. הקמת מכללת/אוניברסיטת אריאל היתה בניגוד לרצונה, ההשתלטות על קרקעות פרטיות של פלסטינים היו בניגוד לרצונה, המסכנה וחסרת האונים

marabo

Well-known member
הנושא כבר נבדק על ידי הבג"ץ שלכם

ואם יש לך טענות פנה אליהם.

חז"לינו אמרו: סייג לחוכמה שתיקה!

ההתעקשות שלך לכתוב "בג"ץ שלכם", בנסוף לזילות השואה שהתעקשת להפגין בעבר, מעידה על זלזולך המוחלט באושיות הדמוקרטיה הבסיסיות. וזה מסתדר היטב עם תמיכתך ברצח האישה (שלא אנסה אף אחד ולא חתכה לאף אחד) בידי אחיך האהובים.

marabo

Well-known member
באותה תקופה בה נידונה הסוגיה הזו בבג"ץ הוא היה בידיים שלכם

אתה יכול להמשיך לגלגל עיניים אבל אתה יודע שזו האמת

"לגלגל עיניים"?
זה לך יש גלגלים בראש

בידיים שלי בג"ץ בטח מעולם לא היה

לצערי, כל מוסדות המדינה, החל מהנשיא, המשך בממשלה, בכנסת ובבתי המשפט, הם, לטוב ולרע, גם שלך וגם שלי.

ובנוסף, לא דֻבר כאן בלבוא בטענות למישהו, אלא בהבנת הנקרא. בעברית למשל.
בלי קשר לכך, אם הבג"ץ הוא "שלנו" או לא "שלנו", ובלי קשר למה שהחליט אותו בג"ץ, השאלה היתה: מה כתוב באמנת ז'נבה?
מסובך?

אם אתה, אני, או עוד מישהו אוהב או לא אוהב, באמנת ז'נבה כתוב שחור על גבי לבן, שהתנחלות אזרחים בשטח כבוש אסורה. נקודה.

marabo

Well-known member
המוסדות האלה לא שלי

אני לא קניתי אותם והם לא בבעלותי.
אם כבר המצב הוא הפוך, אני נימצא בבעלותם והם שולטים עלי.

ובאשר לאמנת ז'נווה. אני לא אמרתי שלא כתוב שם מה שהבאת, אומנם לא בדקתי אבל אני מראש מקבל את מה שאתה אומר.
אלא שזו לא השאלה, השאלה היא האם הסעיף הזה רלוונטי לנושא ההתישבות היהודית ביהודה ושומרון, בג"ץ בדק את הנושא והחליט שלא, והם יותר מומחים ממך בבחינה של סוגיות משפטיות.

למעלה