מה עדיף?

מצב
הנושא נעול.

יורה נחושתן

Member
מנהל
אכן, מסכים עם נקודת הראייה הזו

אני חושב שאין דבר יותר מסרס מתחרותיות
גם את הנפש וגם את החברה בעיני אדם שיש לו נטיה חזקה לתחום מסיום צריך לגלות את עצמו ובכך לתרום לחברה וגם לעצמו , אבל אם אדם בא בגישה כזו שהוא רוצה רק להצטיין ולהיות הכי טוב בעיני דווקא זה זה ראש לשועלים וזנב לאריות ,

אדם כנה ואמיתי ילך בעקבות נטיתו ואהבתו לתחום ללא רצון להרשים או להיות הכי טוב ולנצח את השאר , אני חושב שדווקא אלו שבאמת תרמו לעולם ולא סתם כל מיני אנשים שאותרו " כילדי פלא " והוריהם דחפו אותם ודווקא סרסו את הכישרון הטבעי שלהם ודכאו את היצרתיות והרצון ליצור לשם המצלחנות בלבד

ודווקא הם לא יצלחו ולא הצליחו ויש לא מעט מקרים כאלו שרואים שהילד שנראה בילדות הכי גאון שיש לא תרם באמת דבר בעל ערך רב לעולם, לכן לא אני לא רואה ערך בלהיות ראשון תמיד אלא לחוות את כשרונך באופן לא תועלתני אלא תורם באמת לאוהב את תחום הידע כחלק מעצמך ומאהבתך לתחום.

למשל אחד הגאונים היותר גדולים בהיסטוריה לאונרדו דה וינצ"י אמר " שכל מה שלומדים ללא תשוקה נאבד ונשכח מהזיכרון " מה שהוא כזה בעיני הוא צודק ויודע את זה גם על עצמי ,

שאני מאלץ את עצמי ללמוד או אלצתי בעבר כדאי שיקבלו אותי יערכו אותי ישר זייפתי גם אם הייתי מצליח לכאורה לכן לא למדתי באופן ממוסד אפילו שיכולתי ואמרו שאצליח ואני מעדיף ללמוד לבד ולא להתחרות או להרשים וזה קשה

כי החברה עדין בנויה על זה על התן וקח ואני נאבק בזה בתוכי ובעיני השינוי הזה הוא שיוביל לצבירת ידע ושימשו באופן טוב יותר ויצרתי יותר זו דעתי .
אכן, לתרום לחברה עד כמה שאפשר ובודאי כשברור מאוד שכל "העסק" מאוד שביר. מה גם שאם מעורבת בכך גם סקרנות אישית לדעת ולהבין יותר זה משתלב באופן שלם גם לטובת הכלל וגם לטובת האדם, האינדיבידואל. ישנם לא מעט מחוננים שהתבגרו וחלקם הצליח להגיע להישגים אישיים אולם לצערנו לא תמיד ברור עד כמה הם התבגרו באופן ריגשי וזה בעוכריהם. לא ממליץ ללמוד ולעשות רק כדי למצוא חן בעיני אחרים אלא, לעשות את הדברים שאנו אוהבים על הצד הטוב ביותר לנו.

נכון מסכים מאוד עם

אכן, לתרום לחברה עד כמה שאפשר ובודאי כשברור מאוד שכל "העסק" מאוד שביר. מה גם שאם מעורבת בכך גם סקרנות אישית לדעת ולהבין יותר זה משתלב באופן שלם גם לטובת הכלל וגם לטובת האדם, האינדיבידואל. ישנם לא מעט מחוננים שהתבגרו וחלקם הצליח להגיע להישגים אישיים אולם לצערנו לא תמיד ברור עד כמה הם התבגרו באופן ריגשי וזה בעוכריהם. לא ממליץ ללמוד ולעשות רק כדי למצוא חן בעיני אחרים אלא, לעשות את הדברים שאנו אוהבים על הצד הטוב ביותר לנו.
נכון מסכים מאוד עם
שצריך לעשות למען עצמך ולהתחבר למה שאתה אוהב והכי טוב שאנחנו יכולים אנחנו באותו דעה

מצב
הנושא נעול.
למעלה