מה לעשות כאשר הארנבון לא מצליח ללכת?

מה לעשות כאשר הארנבון לא מצליח ללכת?

שלום וברכה,
יש לי 2 ארנבונים. אחד מהם פתאום לא מצליח ללכת וגורר את עצמו ומתנהג בצורה מוזרה? (הוא עדין אוכל ושותה מים).
אולי מישהו מכיר וטרינר לארנבונים מבית שמש או מאיזור בית שמש אשמח לקבל פרטים. תודה מקרב לב!

Runny

New member
האם היה נתון ללחץ לאחרונה ?
נשמע כמו בעיה ניורולוגית הנובעת מטפיל (שקיים אצל כל הארנבנים כמעט) היוצא בשעת לחץ.
&nbsp
&nbsp
אתה זקוק למומחה, ממליץ ליצור קשר עם אחד מהשלישיה שמופיעה ברשימות שלנו ובעזרת וטרינר מקומי באזורך לתת טיפול.
מהיכרות איתם הם יסכימו לכך.
זה עניין, דחוף, לעיתים הסיפטומים לא נעלמים אם לא מטפלים במהרה.

ילדים קטנים שיחקו איתו אולי לא מספיק בעדינות,

מה מספרי הטלפון של שלשת המומחים למכרסמים שאתם ממליצים עליהם? תודה.
אגב, נראה שהבוקר הארנבון התאושש וחזר לעצמו. יתכן והוא התייבש או בהלם מהמעבר מחנות החיות לבית?

Runny

New member
לרשימה
זו הרשימה המלאה שלנו - בראש הדף לחץ על "כלים ומידע" ואז קישורים.
אני התייחסתי לד"ר עמיר מאורר, ד"ר עדי גנץ וד"ר דניאלה יעקב.
הם גם הכי מוכרים וגם אלו שלי יצא לארנבונים שלי להיות מטופלים אצלם.
&nbsp
בנוגע לשיפור במצבו, זו בהחלט יכולה להיות רק תגובה טראומית.
אבל חשוב לשים לב שהשיפור הוא תמידי, כפי שאמרתי - לחץ מוריד את המערכת החיסונית ומחלות פורצות.
שים לב שהוא אוכל, שותה ובעיקר מוציא גללים יפים עגולים ויבשים.
זה שהוא נרגע מאז לא אומר בהכרח שהמחלה נעלמה.

trilliane

Well-known member
מנהל
באופן כללי חשוב להשגיח על ילדים מקרוב, ארנבונים חיות עדינות

ורגישות מאוד. אם ילד ירים את הארנבון והוא ינסה להימלט (לנוס על חייו) הוא יכול לבעוט באופן שיזיק לאגן שלו, אפילו עד רמה של שיתוק. גם אם הוא ייפול לרצפה זה לא כמו חתול, הוא עלול להיפגע באופן שישאיר אותו נכה ואף יגרום למוות (כבר קראתי סיפור כזה
).
&nbsp
ילדים לא יכולים לטפל בארנבון בעצמם וקשה להם גם להבין את הרצון של בעל החיים לעומת שלהם, קשה להם גם להבין מה גורם לנזק. הם רוצים חיה אינטראקטיבית לשחק איתה וארנבון פחות מתאים לכך (הוא לא כלב או חתול, שהם גם חיות טורפות). פעמים רבות הם באים עם כוונות טובות, אכפתיות והתלהבות, אבל גורמים לנזק כי הם מפחידים את הארנבון (הוא חיה נטרפת, צריך לזכור) או שהם "מועכים" אותו, גורמים לו לטראומה ועוד.
&nbsp
לסיכום, חובה חובה חובה שבזמן שילדים משחקים עם ארנבון יהיה מבוגר אחראי שידריך וינחה אותם מה מותר ומה אסור וגם ישגיח ויפקח כל הזמן, אחרת זה יכול להסתיים במצב לא נעים לכל הצדדים (והיו מקרים). מצרפת סרטונים רלוונטיים לנושא.

למעלה