מה חשתן הבוקר לנוכח החדשות מארצות הברית?

אשרז4

New member
לא מבינה גדולה (או קטנה) בפוליטיקה אבל

מה שאותי הציף זה..
מעיין וויזן שהעולם הולך ונהיה כוחני, (אולי הולך וחוזר) גברי במובן של סטריוטיפים גבריים
ואולי באמת.. מפה לשם עוד כמה שנים תהיה מלחמת עולם שלישית עם התגברות דאעש
&nbsp
ואז.. אחרי הבלגן.. יתחיל טיפה להרגע

אהבתי את האופטימיות בסוף.

מה שגם אני חשבתי. עולם וולגרי, בריוני

יש שאומרים ״סוף הפוליטיקלי קורקט״, ואני בשוק.
הדברים שהוא אמר (ועשה) הם איומים. איך שמדבר על נשים, חיקה אנשים נכים מול קהל גדול (של מילונים, אם סופרים את צופי הטלויזיה), השמיץ מהגרים ומוסלמים... לזה הם קוראים ״לא פוליטיקלי קורקט״? זה הרבה יותר מזה. זה דיבור אלים.

אולי זה סוף העידן הדמקורטי, הנסיון ל״עולם יפה ושוויוני יותר״, שבסך הכל היה עידן קצר למדי.

moma4222

New member
הוא אמר בקול רם מה שהרבה אמריקאים חושבים...

לא שאני מסכימה עם עמדותיו, אבל דיקטטורת ה"פוליטקלי קורקט" גם גובה מחיר ויתכן שהיא הקצינה מידי ועכשיו משלמים את המחיר.
&nbsp
מה שבטוח הוא דיבר בסיסמאות, קצת כמו אובמה "yes we can".הוא כריזמתי והוא חסר בושה לחלוטין (את זה דווקא הייתי שמחה ללמוד ממנו
)

kokula12

New member
שאני לא מבינה גם את הבוחר האמריקאי, ולא רק את הישראלי...

מצד שני, אצלם הילארי כן קיבלה יותר קולות מטראמפ, אבל בגלל שיטת האלקטורים יצא שהוא נבחר. אז גם השיטה שלהם דפוקה... צרת רבים וזה.
אני תוהה גם האם מצפים ממנו לכל כך גרוע שהוא יכול בקלות להפתיע לטובה, או שתמיד יכול להיות יותר גרוע ממה שמצפים (שתי התשובות נכונות כנראה. ימים יגידו).
הכי מצחיק/עצוב בעיניי זה שכנראה חלק מהבוחרים חשבו שזו הצבעת מחאה אנטי-ממסדית. בחירה בטייקון, מיליארדר, מיזוגן, גזען - היא הצבעת מחאה אנטי-ממסדית.

moma4222

New member
אני חושבת שאפשר לנתח את הניצחון בהרבה דרכים.

תלוי מי מתאר את המצב
ניצחון (זמני) של הלאומיות מול הגלובליות (ראה ערך הברקזיט)
ניצחון הדימוי של ה"ילד המופרע" שלא משחק לפי החוקים, על ה"ילדה הטובה" שעושה הכל "לפי הספר".
מחאה של מעמד הביניים הנשחק, על קשרי ההון-שלטון שהילרי מייצגת.

אני לא מתרגשת מטראמפ. אני מאמצת את גישתו של נאסים טאלב, שחביב עלי. "שיש להניח שכוכב תוכנית הראליטי ימתן את סגנונו הבוטה.... ניצחון של טראמפ יביא עמו את נפילתה של האליטה הביורוקרטית."

מי שרוצה להתעודד, יכולה לקרוא פה עוד "http://www.calcalist.co.il/world/articles/0,7340,L-3701073,00.html"

למעלה