מה ההבדל בין ביטוח מנהלים ותיק (לפני כ-10 שנים) לעומת חדש?

שיווקי

New member
מה ההבדל בין ביטוח מנהלים ותיק (לפני כ-10 שנים) לעומת חדש?

אני יודע שבביטוח מנהלים ותיק מובטח תשלום עתידי לפנסיה (משהו כזה. חשוב לי גם הניסוח) ואם אני עובר לקופה חדשה אני מפסיד ביטחון כלשהו. מה ההבדל הזה, ומה הביטחון המדובר בקופות ישנות?

האם יש מקרים שבעת מעבר לקופה חדשה, אני יכול דווקא להרוויח מהנושא?
כרגע, יש עמלה של 6% בביטוח ישן, ודיי מחזיקים אותי בשל אפשרות להפסד של תנאים. לא ברור אם כדאי לי לעבור (ואז אוזיל את העמלה, שגם כך עלתה עם השנים).

מי אחראי על האחוזים הנקבעים בביטוחים? האם זה סוכן? יש לו אינטרס? (אם זה אחוזים מהביטוח, אני מוכן לשלם לו ישירות במקום חברת הביטוח).

תודה.

k-don

Well-known member
בביטוח מנהלים לפני 2013 יש מקדם מובטח במסלול ברירת המחדל

של קבלת הקצבה.
מקדם הקצבה הוא בסביבות 199. כלומר על חסכון של מליון שח בגיל 67 תקבל כ 5000 שח לחודש קצבה.

נניח שתעבור לביטוח בחברה אחרת ששם המקדם היה רע ב 20% בגיל 67.
אם תצבור בחברה האחרת יותר מ 20% בפוליסה, אז בקופה החדשה תוכל להרוויח מהמעבר.

בפוליסה החדשה תוכל להתמקח על דמי הנהול. (עד 4% מההפרשה ועד 1% מהצבירה). תוכל להוריד את ביטוח החיים (שאוכל לך מהצבירה - תלוי מה מופיע בדוח השנתי - מה שהוא לא אחוז החיסכון, הוא אחוז שהולך לביטוח/עמלות).
תוכל לעבור חברה עם הצהרת בריאות בלבד (ככה תוכל לאיים בנטישה ולקבל דמי נהול טובים יותר)

אגב, אם בפוליסה הישנה לא תבחר במסלול ברירת המחדל אז בכל מקרה המקדמים לא מובטחים (למיטב ידיעתי)

שיווקי

New member
איך אפשר לדעת.

נכנסתי לפרטיי הביטוח, ואין שם איזכור לגבי מקדם קצבה (רשום הכל - עמלות וכו', אך מקדם קצבה לא). אולי זה בכוונה.

איפה אפשר לראות את המקדם קצבה ולדעת אם מדובר במקדם קצבה מובטח או לאו?

k-don

Well-known member
באזור האישי יש אפשרות להזמין או לראות את הפוליסה

הפוליסה מורכבת משני חלקים
1. החלק האישי שכולל את גיל ההצטרפות , הפרטים שלך ועוד
2. החלק הכללי שמכיל את התנאים הכלליים.

תעלה בפורום את התנאים הכלליים

למעלה