מהם הדברים המורכבים ביותר במתמטיקה?

• פותח הנושא mnv
  • פורסם בתאריך

ron369

New member
מישהו באמת אמר לי פעם,

שלדעתו אין טעם ללמוד את החשבון האינפיניטיסימלי כפי שמלמדים אותו כיום, כי ככה הוא לא נוצר. (אלא אם אני מתבלבל) מעולם באמת לא למדתי לעומק את הנושא, ועשיתי רק קורס אחד בחשבון אינפיניטיסימלי עם ציון כמעט נכשל (חוץ מחדו"א ב'), אבל זה נשמע הגיוני - שהיום הנושא מוצג יותר בפשטות. גם אם התוצאות זהות. אני מקווה שהמסקנה ברורה. אה, וכל המתמטיקה טריוויאלית, רק צריך להבין למה

the new L

New member
למשל fiber bundle

הוא טריוויאלי, אבל רק באופן מקומי
אני צודק נצחיה?

AnarchistPhilosopher

Well-known member
אז אתה רוצה לומר שהמישהו הזה חושב ש

כדאי להתחיל ללמוד מההגדרות שאוילר,פרמה,ניוטון ולייבניץ השתמשו. כמדומני הם בכלל לא השתמשו באפסילונים ובדלטות.

נצחיהTT

New member
אין דבר במתמטיקה

שמלמדים אותו בדרך שבה הוא נוצר. אולי צריך לעשות את זה, אבל אין תחום שבו זה נעשה (כולל לא בלימודי האלגברה הבסיסיים של חטיבת הביניים והתיכון)

AnarchistPhilosopher

Well-known member
אם כבר מדברים על אלגברה בתיכון.

לי זה נראה מוזר שלא מזכירים את הפתרון של הנוסחא הבאה כאשר x שונה מאפס.
a+b/x+c/x^2=0​
לא שזה קריטי, אבל תמיד נחמד לדעת גם על משוואה כזו ופתרונה אפשר לראות את הפיתרון במאת'וורלד.

mE and Me

New member
מכפילים ב-x² ומקבלים משוואה ריבועית

בצורתה "הקלאסית"... או שיש פה עוד אפשרויות?

AnarchistPhilosopher

Well-known member
עוד אפשרות אחת:

a+b/x+c/x^2=0 c(1/x+b/2c)^2=c(1/x^2+b/cx+b^2/4c^2) c(1/x+b/2c)^2=-a+b^2/4c 1/x+b/2c=+-sqrt(b^2-4ac)/2c 1/x=-b/2c+-sqrt(b^2-4ac)/2c​
תהפוך את ה-x ותקבל משוואה שונה מהצורה הקלאסית תוכל לבדוק את זה גם במאת'וורלד.

DarkCrystal

New member
תגובה

זה לא. הוא הציע לכפול בx², ולקבל משוואה ריבועית, אני הצעתי להציב t =1/x ולקבל משוואה ריבועית. ד"א עם השילוב ניתן להוכיח "עוד נוסחה" לפתרון המשוואה הריבועית.
ax² + bx + c =0 x = ( -b ± √(b² - 4ac) )/(2a)​
נציב x = 1/t ונפתור בשיטה שהוצעה כאן ע"י mE and Me:
a(1/t)² + b(1/t) + c =0 a + bt + ct² = 0 1/x = t = (-b ± √(b² - 4ac) )/(2c) x = (2c)/(-b ± √(b² - 4ac) )​
כמובן, ניתן להגיע לזה ישירות ע"י כפל בצמוד, אבל הדרך הזו נחמדה.

MajorWinters

New member
מה זה מורכב..?

אני חושב שכל פרופסור חוקר, מתעסק בחומר מורכב. לכל אחד יש כותרת אחרת לתחום המחקר שלו, כותרות שפורשות את כל המתמטיקה, ואני לא חושב שאפשר להגיד שפרופ' מתעסק בחומר יותר פשוט מפרופסור. אפשר לשאול איזה חומר הכי מורכב על פני השטח. כי נניח חדו"א שניתן פה, הוא חומר שלדעתי מאוד קל להיות בו טוב, אבל מאוד קשה להיות בו מעולה. יש נושאים שההתחלה יותר קלה והפסגה יותר יותר קשה אני מניח. וחוץ מזה, מורכב זה מושג מאוד ארעי, כי זמן לימוד תלוי גם בגודל הנושא וכו'...

AnarchistPhilosopher

Well-known member
אתה מתכוון שזמן לימוד תלוי בש"ס או

בנ"ז, תלוי באיזו אוניברסיטה אתה בא. (-:

למעלה