מבקר המדינה ביטל, דרעי דורש להחזיר

TaL53

New member
כאשר אחד מבני הזוג ישראלי (ללא קשר ליהדות) והשני לא

מי שאינו ישראלי לא מקבל אוטומטית אזרחות אלא שיש תהליך של מספר שלבים כאשר בסופו של דבר, אחרי 5 שנים, בן הזוג שאינו ישראלי מקבל אזרחות. השוני הוא שכאשר בהליך בן הזוג הישראלי הוא ממוצא "רוסי" אז גם נבדק כיצד הוא קיבל אזרחות והאם זה היה "כשר" (אפילו אם עברו 30 שנה). מבקר המדינה הורה לבטל את הבדיקה הזאת אבל דרעי דורש להחזירה.

Astroo

New member
מעניין איך אפשר להוכיח

שלפני 27 שנים אישור העליה התקבל באופן חוקי. לי אישית אין שום מסמכים שהוריי הציגו ב-1990 כדי לעלות. תיאורטית, אם היום משרד הפנים מחליט לבטל לי את האזרחות, אין לי איך להתגונן נגד זה.

TaL53

New member
לא יכול להיות

כמובן שהוצגו מסמכים, אחרת לא הייתם מקבלים אשרת עלייה. המסמכים שבדר"כ מציגים הם תעודות לידה, רישום נישואים, כרטיס צבאי ורישומי מגורים (קרי, כל מסמך בו צויין הלאום).
&nbsp
שנית, במקרים בהם משרד הפנים החליט לבטל אזרחות (והיו מקרה- שניים כאלה בזמן האחרון) בית המשפט דרש ממשרד הפנים לנמק טוב טוב ע"ב מה עולה הטענה אחרי שהאדם קיבל אזרחות לפני 27 שנה ולמה זה לא נעשה קודם. בכל מקרה, גם אם נשללת אזרחותו של אדם (כולל בהליך משפטי) עדיין שמורה לו האפשרות לפנות בבקשה לתושבות הומניטרית.

Astroo

New member
ברור שהוצגו

אבל אני עצמי הייתי קטין, ומי שהציג את המסמכים היו הוריי.
אז אין לי את המסמכים. איך אפשר לדרוש ממי שעלה התור קטין להוכיח שעלה באופן חוקי, אחרי עשרות שנים?

Astroo

New member
אם יש העתקים, מדוע שיבקשו ממני להציג מסמכים

שילכו בעצמם לארכיון ויבדקו

Astroo

New member
אין לי מושג

בפעם האחרונה ראיתי אותה לפני 15 שנה כשהתחתנתי. מאז עברתי דירה פעמיים.

beatman

Member
אין לי מושג איפה תעודת הלידה שלי

בחיים לא ראיתי אותה.

ומה לעשות שהנדרש להוכיח היה רשום בכל המסמכים

הסובייטיים/רוסיים/אוקראיניים כאוקראיני, ואמו, בהיותה יהודיה בפועל (בת להורים יהודים), הייתה רשומה כרוסיה?

TaL53

New member
אז מנסים להוכיח שהלאום שונה (מסיבות כאלה ואחרות)

ולהתחקות אחר ההיסטוריה המשפחתית. למשל- היו לא מעט יתומים יהודים שאחרי (או בזמן) השואה נרשמו כרוסים/בלרוסים/אוקראינים וכ'ו. אבל אם נשמרו בארכיונים מסמכים אודות הוריהם אזי די בקלות אפשר לראות שההורים היו רשומים כיהודים. אני נתקלתי בעולים שהציגו אף מסמכים מרוסיה הצארית לגבי השורשים היהודים שלהם.

beatman

Member
כלומר אם יוצא בריה"מ מתחתן עם אזרחית זרה אז מנסים לערער

על קבלת אזרחותו ולשאוף לתפוס רמאים ולגרשם ?!
הבנתי נכון ?

לתפוס רמאים זה לא רע כשלעצמו,

אבל כשהבדיקה המחודשת שמורה רק לפלח אחד באוכלוסיה, כאשר כל השאר נהנים מהספק, זה כבר מסריח ואף אפל.

beatman

Member

אם זכאי חוק השבות עולה לארץ, ואז נוסע להתחתן בחו"ל עם אזרחית זרה אז צריך לעבור חקירות והאזרחות שלה תינתן בשלבים.
אם הוא היה מתחתן לפני רגע העליה, אז בהמשך היה עולה איתה ושניהם היו מקבלים אזרחות ישר.
חוסר הגיון כבר אמרתי ?

Astroo

New member
זאת לא הבעיה

הבעיה היא שאותו אזרח צריך פתאום להוכיח שאין לו אחות ושאכן הוא עצמו זכאי לאזרחות.

למעלה