מבקר המדינה ביטל, דרעי דורש להחזיר

Astroo

New member
לא דיברתי על אוליארצ'יק

אלא משפחות שאני מכיר באופן אישי. באחת מהן הבת אפילו דתיה, והיא לא יודעת שאמה נוצריה. האמא גילתה את זה לאמא שלי כשעבדה אצלם בתור עוזרת בית.

תשאל את שאול רזניק, אם יש דבר כזה "גיור דה-פקטו"

אני די חושש שאם בקהילה הדתית שלה יתגלה שאמה לא יהודיה, היחס אליה ישתנה חדות, ועוד יכפו עליה גיור של ממש, וגם אחריו היחס כבר לא יהיה אותו דבר כמו שהיה.

Astroo

New member
זה לא רק הבת, הבת היא כבר בעצמה סבתא

יש 3 דורות של יהודים שיהדותם תתבטל אם יתגלה הסוד

אוי ויי זמיר...

אבל אני חושב שאף אחד לא יגע בהם.
זה אנחנו, עולים דוברי הרוסית משנת 1990 והלאה, נחשבים תמיד ספק יהודים ונדרשים כל הזמן להוכיח את שייכותינו גם אחרי 30 שנה בארץ...

ההבדל בינינו לעולי שנות ה-40,

שאז גם הגוים שהתפלחו ליהודים ונרשמו ככאלה הצניעו והסתירו בכל דרך את אי-היותם יהודים לפי ההלכה, והשתדלו בכל מאודם להיטמע בהווי הארצישראלי הצברי. ואילו העליה שלנו העלתה את הזהות הלא-יהודית הזרה שלה על נס, יהודים ולא-יהודים כאחד. אני די סבור שהיחס שאנחנו מקבלים הוא למעשה תגובה נגדית של חברה שניסינו לשנות את היוצרות בה (לא שזה מקל).

Astroo

New member
שטויות במיץ

אין שום הבדל בין זוג הזקנים שהזכרתי, שדיברו ביניהם פולנית וקראו ספרים בפולנית ורוסית, לבין ההורים שלי. לא העלינו שום דבר על שום נס. גם אין לנו שום זהות לא יהודית זרה, אלא זהות יהודית חילונית.

זה לך אין זהות זרה אלא יהודית חילונית,

יש המון כאלה (וזה בלט במיוחד בשנות ה-90 ותחילת האלפיים) שלא מזדהים כיהודים אלא רוסים או סובייטים. אף פעם לא שמעת אנשים שמצהירים בריש גלי (אמנם ברוסית) "אנחנו לא יהודים אלא רוסים, ליתר דיוק סובייטיים, וכל סיפור העליה שישראל מעלה על נס הוא בולשיט אחד גדול, אנחנו מהגרים ותו לא!"

beatman

Member

Astroo

New member
אני סובייטי יהודי חילוני דובר רוסית

אין כאן שום סתירה ואין מה להעלות על הנס.

beatman

Member
אם היא דתיה אז אין לה מה להתאמץ בנושא גיור

האמונה וקיום המצוות כבר חלק ממנה.

נכון מאוד, ובכל זאת העניין הפורמלי של היהדות לפי הדרך

המקובלת (להיוולד לאם יהודיה או לעבור גיור כמו שצריך) חשוב מאוד לדתיים, אם יתגלה בקהילה שלה שהיא נולדה לאם גויה ומעולם לא עברה גיור אמיתי, אז מבחינתם היא ישר תהיה גויה רמאית למרות כל השנים של חיי אמונה יהודיים. הדבר היחיד שיוכל להיזקף לזכותה זה זה שהיא בעצמה לא ידעה.

beatman

Member
פורמלית כן, הנקודה היא שזה יהיה די פשוט עבורה

ואת העובדה שהיא מאמינה ושומרת מצוות יזקפו לזכותה, כי הגיור הוא יותר מעשי מאשר מבחן וחותמת.

TaL53

New member
כאמור, הליך מדורג

אינו ייחודי ל"רוסים" אך לא בודקים את אזרחותם של מי שאיננו "רוסי" ועדיין דרעי לא נזעק בעניין זה. מעלה כמה שאלות, לא?

beatman

Member
מה הכוונה הליך מדורג ?

ומדוע בודקים אזרחות מחדש ?
&nbsp
אם אחד מבני הזוג אינו ישראלי ואינו יהודי אז האפשרות היחידה היא חתונה בחו"ל, ואז צריך מסמכים אאל"ט מעו"ד שמעידים שהאזרח אינו נשוי.
אז שם בודקים אזרחות מחדש ?

למעלה