מבנים חומריים (ערים גדולות, כלכלה),מול רעיונות. מה חזק יותר?

halban14

New member
משמרת או מעוותת?

יש המון מנהגים פאגאניים שחילחלו לתרבויות באירופה אבל על הדרך הם עוותו די להתאים יותר לנרטיב הנוצרי.

ואני לא דיברתי דווקא על פלגים של הנוצרים אלא פלגים שונים ומשונים שצו כפטריות אחר הגשם בתקופה ההיא בכל פינה כמעט של האימפריה הרומית.

halban14

New member
אכן היו השפעות

מה גם שכדי להיקלט יותר טוב באוכלוסיה כל דת חדשה מנסה לשלב מנהגים ישנים ולבסס את הנרטיב החדש על היסודות של הדת הקודמת.
אבל בסופו של דבר כעבור זמן, מנהגים מתרחקים מאוד מהמקור ומאבדים את משמעות המקורית שלהם.

מעניין לראות איך "המדים" של חרדים משמרים תלבושות של גרמנים ופולנים מלפני כמה מאות שנים וכבר אין לזה שום זיקה לפולנים או גרמנים אלא זה נהייה עניין של "דוסים" בלבד.

היהודים לא ניסו, לפי ידיעתי, לדכא ברומא את פולחן איזיס

שסחף את הרומאים לפני שהיהדות קסמה לנשים רבות מהאליטה הרומית, ואח"כ רעיונות הנצרות.
אילו "פלגים שונים ומשונים" צצו "בכל פנה כמעט" של האימפריה הרומית "בתקופה ההיא"?
הבא דוגמאות.

halban14

New member
אין לי כרגע דוגמאות ספציפיות

אבל באותה תקופה היה שגשוג כלכלי ברחבי האימפריה הרומית ובני האליטות נפתחו להמון רעיונות ודתות חדשות. הם התעניינו גם ביהדות אלא שהיהדות הייתה קשה לעיכול, כואבת (מילה) ומלאה במגבלות ואילו הנצרות ויתרה על המגבלות האלה.
היו גם כמה וכמה פלגים נוצריים, לא רק 12 השליחים כפי שמעידים כתובים שנמצאו במצרים למשל.

וגם בארץ היו המון פלגים ונביאים שנאמו בכיכרות, ישו היה רק אחד מהם, מה שמסביר את התגובה הקשה נגדו מצד הממסד היהודי והממשל הרומי.
מאוחר היותר אנחנו שומעים על פלגים שנמלטו לאזור ים המלח ושם הקימו את המרכזים שלהם ועל כאלה שבחרו למשל בדרך הטרור כדי לקדם את הרעיונות שלהם.
אבל שוב - אנחנו שמענו רק על אלה שהגיעו לכתובים או נאספו לתנ"ך אבל היו גם כאלה שלא נכנסו...

בקיצור התחלת המילניום הראשון הייתה תקופה של בלאגן טוטאלי...

כתבת שבתקופה ההיא "היו המוני פלגים בכל רחבי האימפריה הרומית"

לא גיבית, ולפי הודאתך אינך מסוגל לגבות את הטענה הזו.
הפלגים היהודיים השונים והמשונים היו קיימים ביהודה לפני חורבן המקדש. לא אחרי הספירה, לא בזמן הכת הנוצרית ברומא (שנרדפה), וודאי לא בזמן עליית הנצרות.
&nbsp
פולחן איזיס שסחף המונים ברומא (לאחר שהאלילות היוונית רומית איבדה את קסמה בעיני הרומאים), ההתעניינות ביהדות של רבות מנשות רומא מן האליטה , עובדות ידועות הן.

התפיסות נשארו, וגם בעצם המנהגים.

למשל: פולחן מריה (האלה הגדולה רבת החסד). למשל: הקדושות והקדושים "פטרוני העיר" של הערים השונות.
כפי שאפשר לראות, שמות האלים והאלות לא נותרו בנצרות, והומרו בשמות של קדושות וקדושים נוצריים.
&nbsp
אגב, המיתולוגיות היווניות והרומיות נשתמרו בין משכילי אירופה, כידוע. הלימודים הקלאסיים היו לימודי יסוד של כל משכיל אירופי. נכסי צאן ברזל של תרבות אירופה. ולא לחינם סופרים ומשוררים אירופיים מתייחסים לאלים ולאלות היווניים בשיריהם , ולסיפורי המיתולוגיה. אגב, המילה "מוזה" (muse ) וכמובן המילה הנובעת ממנה "מוסיקה" הם ממילות היסוד בתרבות אירופה, ובכל תרבות המושפעת ממנה - למשל הישראלית העכשווית.

halban14

New member
התרבויות ההלניסטית והרומית (שדי התבססה עליה)

היו תרבויות של מנצחים.
ומה אנחנו יודעים למשל על תרבות הקדומה שמקדשיה (אולי) בני 10,000 שנה התגלו לפני כמה שנים בטורקיה?
כלום בערך. הכול רק השערות כי ככל הנראה לא היה להם כתב.

halban14

New member
ואפרופו מה שורד ומה לא

הבניה שלנו והמדיה שאנחנו משתמשים בה כיום כדי לשמר ולהפיץ את רעיונותינו הרבה פחות שורדת מזאת ששימשה לפני אלפי שנים, כך שאם האנושות תיעלם, תוך כמה אלפי שנים לא יישאר מאיתנו כמעט זכר.

אולי בקצה השני של היקום מישהו יוכל לקלוט את השידורים האלקטרומגנטיים שאנחנו מייצריך היום אם יהיה שם מישהו בעל יכולת וסקרנות...

כן, אבל בל נשכח שרומא ניצחה את יוון, אבל תרבות יוון היא

שאומצה ע"י הרומאים. יהודה נוצחה ע"י רומא, אך היהדות, בגירסתה הנוצרית , ניצחה את האליליות. רעיונות מטריארכליים נשארו לנצח , למרות מלחמת החורמה שזכרים חולי רוח הכריזו על המטריארכט, מוסדותיו ואמונותיו. (ועל הדרך - על כל המין הנשי, זה המין שיצר אותם, בעיקר).

halban14

New member
הממממ.... לא הייתי אומר

כי הרעיון הזה הוא בכל זאת במיעוט
ונשים שולטות זה בעיקר בענף ה- BDSM ובתקופות של גולדה ומרגרט טאצ'ר
וכן גם שמתי לב הנשים יכולות להיות אלימות לא פחות מהגברים
אבל אני פמיניסט, נותן לנשים להיות למעלה - לרכב עלי :)

לא אכפת לי מה זכרים "טוענים" נגד זאת שהמטריארכט

היה גם היה בתולדות האנושות, ושרעיונות מטריארכליים מעולם לא גוועו, למרות מלחמת החורמה שחולי רוח זיכריים הכריזו על המטריארכט ובכלל על המין הנשי. ה"ספקות" שזכרים אלו ואחרים "מעלים" נגד זאת מעניינים לי ת'תחת, סלח לי. אני מבינה שזהו אחד הנסיונות של הזכר הממוצע (גם המשכיל) לטפח בתוך נפשו את הרגשת החשיבות, הכוח. שהביולוגיה שללה ממנו מעיקרא. את נסיונו המוחלט להשתחרר מהכפיפות לאם (שאת דמותה כאדם החזק והקובע הוא נושא ויישא כל חייו בעמקי נפשו). שהלא זהו ייאוש מוחלט: " אם לא רק בחיי האישיים הייתי מתחילתם ממש כפוף לדמות אשה, אלא החברה כולה נשלטת ע"י המין הנשי, איזה חיים יש לי?? מה אני שווה?"
אני יכולה להבין הרגשה זו. אבל בוא נאמר שאם החברות האנושיות תישלטנה שוב ע"י נשים חכמות וטובות, לגברים יהיו חיים טובים. האשה לא תרדה בהם, לא תדכא אותם, לא תרמוס אותם. חופש הפרט ואושרו יהיה נר לרגליהן של המנהיגות, וכמובן - הפציפיזם. אם לא תהיינה מלחמות בעולם, כמה מאושר יותר יהיה כל המין האנושי!

Berethor

New member
אפילו במסגרת הBDSM מדובר במיעוט שבמיעוט

נשים נוטות להיות submissive מטבען, וגם בקרב פמינסטיות זה יותר דיבורים מאשר מעשים.

קשקשקשקש. לא יודעת מאיפה אתה לוקח את מרבית ה"דיעות" שלך

על המין הנשי. אולי מקריאת "פילוסופים" זכרים ישנים, שעבר זמנם מזמן.
אתה צמוד לאמך, קרוב לודאי שאינך מתנסה הרבה בחיי חברה, אינך מכיר את העולם שמסביבך. נשים ודאי שאינך מכיר, לא היתה לך בת זוג וכנראה גם לא תהיה לך. אני סבורה שאתה מפחד מנשים.

Aderune

New member
מצאו את אטלנטיס

לפני איזו שנה, חובבן היסטוריה עם ארוץ ביוטיוב נעזר בצילומי לווין של גוגל בשילוב עם תיאורים ששרדו, ומצא מקום שיכול ליהיות אטלנטיס.
ואז אחד אחר עם ארוץ ביוטיוב שהוא חובב טיולים על אופנוע, ראה את הווידאו והחליט לנסוע לשם כדי לבדוק את המקום, הוא צילם תמונות ובדק מידות וביחד הם פרסמו ממצאים מדהימים שמכל המחקרים שאי פעם נעשו, שלהם הכי מתאים למציאות
https://www.youtube.com/watch?v=U5kEzxOb-3c

כן, "אטלנטיס". אותה אגדה נצחית, שאינה נעלמת מתרבות אירופה.

ואגב הנסיונות "למצוא את אטלנטיס", יש להזכיר את הנסיונות החוזרים ונשנים "למצוא את תיבת נוח", ואת אלו "למצוא את מרכבות פרעה וחילו שטבעו בים סוף". חחחחחחחחחחחחחחח.

Aderune

New member
אנשים מחפשים כי זה מעניין אותם

אני מבין שאצל רבים יש דברים יותר חשובים על סדר היום
אבל יש מלא צעירים היום שלוקחים על עצמם יוזמות אדירות, ועם שיתוף פעולה מאחרים כאלו כמוהם, ההישגים שלהם לא רעים בכלל
&nbsp
אנחנו חיים היום בעידן חדש, שרבים עדיין מתקשים לראות אותו ולהבין אותו
ילדים בני 12 מרוויחים מאות אלפי דולרים ממשחקי מחשב
צעירים מטיילים בעולם על חשבון יוטיוב שמשלם להם לפי כמות צפיות
ועוד ועוד

מה "אדיר" בנסיון "למצוא את אטלנטיס" או "למצוא את תיבת נוח"?

יש כאלה שמחפשים בכוח משמעות לחייהם, נתפסים ליוזמות הבל משונות.
לדעתי רובם הם זכרים. והסיבה פשוטה: מבחינת החיים, מבחינת היכולת הביולוגית, הזכר הוא הפרטנר המישני בלבד ביצירת החיים. משום כך, עתידו בעקרון ריק מהדרמה החשובה ביותר בחיים. לכן רבים הזכרים ה"מחפשים את עצמם", מחפשים להם תחליף לדרמה הטבעית, הדרמה של החיים: הבאת אדם לעולם. אני סבורה שהפמיניזם הביא את התשובה גם לכך. הפמיניזם עושה הכל כדי לשלב את בן הזוג הזיכרי בגידול הילדים ובטיפוחם. הפמיניזם ממלא את המושג "אבהות" במשמעות . הפמיניזם נותן לגברים משמעות חיים גדולה שהטבע בעקרון שלל מהם.

Aderune

New member
הם עושים הרבה יותר מהרוב

שגרה יומית של הרוב זה ללכת לעבודה בבוקר, לראות טלוויזיה בערב ולישון, אותם הצעירים שברו לחלוטין את ה״שיטה״ והפכו אותה ללא רלוואנטית ומיושנת, הם כבר לא חיים בעולם של לקום בבוקר לעבודה
&nbsp
אני בטוח שאין פה מגיב אחד שיודע מי זה pewdiepie
הנער הראשון בהיסטוריה שהפך למיליונר רק מזה שאחרים צפו בו משחק במשחקי מחשב
&nbsp
ויש תעשיה שלמה שגם הבנות מרוויחות ממנה, אינסטאגראם מפוצץ בבנות שמרוויחות הון מזה שהן מפרסמות מדריכים לאיך להתאפר, איך לסדר שיער ועוד כל מיני דברים של בנות

Berethor

New member
הם לא באמת "שברו את השיטה", מדובר במותרות, בדומה לתיאטרון

בעת הזאת התיאטרון סגור והסופר פתוח, למה? משום ששחקנים הם לא עובדים חיוניים.

למעלה