לידידנו הכופרים-שאלה בגיאולוגיה.

uuuaaa

New member
תשובה

המסע התקשורתי נגד החרדים עבר בזמן האחרון את הגבולות. את השיא שברה השבוע ענת גוב ב"ידיעות": "אחים יקרים, אני לא יודעת איך להגיד לכם את זה בעדינות, אבל אנחנו לא יכולים יותר לפרנס אתכם. חמישים ושתיים שנה נשאנו אתכם על גבנו הדק אבל הגב השחוח הזה עומד עכשיו להישבר... אנחנו פיזית כורעים תחת עולכם הכבד...". אלו הם דברי הבל. קיצבת הילדים למשפחות מרובות ילדים שסביבה מתנהל עכשיו הוויכוח הציבורי מהווה כפרומיל אחד מהתוצר הלאומי. כשני פרומיל מתקציב המדינה. הסיוע לתמיכה הממשלתית למשפחה חילונית הוא לא יותר משניהכולל לחרדים, מעבר מיליארד שקל בשנה. כאחוז אחד מתקציב המדינה. תקציב החינוך החרדי כולו הוא כמיליארד שקל, ארבעה אחוז מתקציבו הכולל של משרד החינוך, פחות מחלקם של הילדים החרדים באוכלוסייה. הסיוע לישיבות בתקציב משרד הדתות מגיע למיליארד שקל נוספים. סכומי סיוע קטנים יותר נמצאים בתקציב משרד העבודה והרווחה והשיכון. אפשר לבקר את הסיוע הזה אבל אי אפשר להפיל על החרדים את כל התיק הכלכלי של ישראל. יש משהו לא נעים בסגנון שבו מותקפים החרדים. לפרסומים מהסוג הזה נגד אוכלוסיות של "אחרים" נהוג לפעמים לקרוא גזענות. (אריה כספי, הארץ, 15.12.01) הוצאות למלחמה בפשע, סמים, שוטרים, בתי משפט, בתי משפט הוצאות כספים שלההימורים בטורקיה, היורדים לחו"ל רוב תקציב הישיבות ממומן ע"י תרומות מחו"ל, מה שמכניס מטבע זר למדינה, וכמו כן מוסדות החינוך מושכים תלמידים מחו"ל שגם כן מכניסים כסף זר למדינה. ברשות השידור כ-300 עובדים משתכרים מעל 20 אלף שקל ומקבלים השלמת הכנסה בשנת 2001 עבדו שם כ- 1800 עובדים בעלי ותק, וכ 3100 עובדי פרילאנס, תקציב היה 847 מליון ש"ח. מעל 200 אנשים שם משתכרים מעל 30 אלף שקל החודש. 2001: תיאטרון 86 מליון ש"ח מוסיקה 40 מליון מחול 23 מליון קולנוע 60 ע"פ סקר גיאוקרטוגרפיה: 42% מהגברים החרדים עובדים, - 43% מהנשים. על כל שקל (פר נפש) המיועד לישיבות, מיועדים 5.3 שקלים ל 7 האוניברסיטאות אף מוסד מהמוסדות בהם עלות שכר הבכירים היא למעלה מחמישים אלף שקל לחודש אינו מוסד חרדי. שום ראש ישיבה לא עובד בחברת החשמל, שום אברך אינו בכיר באוניברסיטת תל אביב. החרדים, ככל הידוע לנו, לא שולטים בבתי הזיקוק, ואפילו במוזיאון ישראל אין למועצת גדולי התורה שליטה מוחלטת תקציב החינוך ההתיישבותי. תחת הסעיף הזה מוציא המשרד כמיליארד וחצי שקל שמיועדים ל-63 אלף תלמידים התמיכה שניתנה לצרכים דתיים מכספי עזבונות אפסית סטודנט מקבל פי 4 מתלמיד ישיבה: המדינה מקציבה ל77,000 תלמידי ישיבות ואברכים חצי מיליארד ש"ח ו- 155,000 סטודנטים מקבלים 6 מיליארד ש"ח אין שום הצדקה שסטודנט הלומד מדעי הרוח אשר אינם תורמים פרוטה למדינה, ורק ימשיכו לגרום לנטל תקציבי - ייהנה מסבסוד גבוה כ"כ של לימודים. אחוז גבוה של הלומדים אינו מגיע כלל לתואר כך שהלימוד יורד לטמיון, כמו"כ רבים לומדים רק כדי לקבל תואר אשר יתגמל אותם כספית בעבודה אח"כ ללא קשר למקצוע בהם עובדים, כך שאין הלימודים מניבים תוצרת טובה יותר. שיעורי הנשירה מגיעים ל40% ממחזור של מתחילים לתואר שני. חייל ששירת שרות צבאי מלא מקבל 12000 ש"ח מהקרן ס"ה תקציב חוק חיילים משוחררים 666,603 מש"ח

Igra Rama

New member
תגיד

למה אני צריך לפרנס אותך ? למה אני צריך להיהרג בשבילך ? מי אתה בכלל ?

uuuaaa

New member
דמגוג

1. אני עובד. ולמה אני צריך לממן דברים שרק אתה נהנה מהם ? 2. שירתתי בצבא (עתודה) ה' שומר עליי, לא אתה. גם אם כל החרדים היו בחו"ל- היית בכל מקרה הולך לצבא. אתה שומר על עצמך לא עלי. רק 10% מהחיילים נלחמים בשטח. המלחמות הם בגללך, כי אתה עושה עבירות. הבנת ? 3. אני אדם שמבזבז את זמנו לדבר איתך.

Igra Rama

New member
דמגוג אתה והחברים שלך

אתה כדוגמא אישית לא מעניין אותי, החרדים כחברה לא עובדים לא משרתים. ובאמת למה כל החרדים לא בחו"ל ? הכלכלה היתה משתפרת פלאים. חחח אלוהים שומר עליך ? המלחמות הן בגללך. הטיפוס החרדי הוא שגרם לאנטישמיות, עם השחצנות והרהב חסרי הבסיס שלו.

uuuaaa

New member
כמובן

הנאצים הרגו רק חרדים והערבים הורגים רק מתנחלים ומאז האמנציפציה, ההתבוללות, הרפורמה וההשכלה כמות האנטישמיות שואפת ל-0. כשאתה מדבר על חרדים וכלכלה. אתה שוכח בזכות מי העולם קיים ! אם כל העולם היו בהמות נהנתניות כמוך אלוקים היה מחזיר את העולם לתהו. מה טעם יש בעולם מלא בבהמות ? אלוקים יכול לברוא בחצי שניה עולם בגודל של כל הגלקסיות, שכולו מלא בהמות. מה הטעם ?

Igra Rama

New member
האנטישמיות נובעת מהטיפוס החרדי

ואם כל העולם היה בהמות מפגרות כמוך אז היינו נמצאים במערות. בזכות מי העולם קיים ? תכניס לך פעם אחת ולתמיד לראש, אין אלוהים, החיים שלך הם בזבוז, של משאבי אויר, אדמה ומים.

עוד פאגאן אבולוציה

כפטריות אחרי הגשם , צצים להם פאגני האבולוציה. פאגאן זה שעל תגובתו אני מגיב, טוען שהחיים של UU הם בזבוז משאבים, שמתם לב שהוא מדבר בגוף שני כמובן, החיים שלו לעומת זאת הם בדיוק ההיפך מבזבוז, את מירב זמנו הוא מבלה בהתכחשויות מילוליות בפורום תפוז, ומשאיר אחריו שובל של ביטים חסרי משמעות התופסים נפח מיותר על גבי הדיסקים של שרתי תפוז. כמה נפלא לפאגאן האבולוציה הזה, לחיות בתחושה שהוא הכי צודק שבעולם !

Igra Rama

New member
בינתיים אני אוכל את כולכם ללא מלח.

שוטה קטן יש לך טיעון מעניין להעלות ? כן, אז העליהו. לא, אז סכור.

תמהיל של שגעון גדלות יחד עם טמטום

אולי הבעיה שלך בכלל מתחילה מהעובדה שאתה נוהג לאכול ללא מלח. אז הייתי ממליץ לך להפסיק לסכור את ידך משקית המלח, ולהתחיל להשתמש בו מדי פעם בזמן האיכול.

Igra Rama

New member
קרא,

הסכת ולמד. ופה תבין את הבעיה של הציבור החרדי. טפילות והזדווגות בין קרובים יוצרת את הבעיה שלך.

גוססי

New member
יאללה, נבדוק

"אם נשאל כמעט כל בנאדם ממוצע, העובד לפרנסתו, מה הוא בוחר: להמשיך לעבוד ולהתפרנס בקושי או להפסיק לגמרי לעבוד ולזכות בכל ההנאות שציינתי לעיל, שנינו יודעים מה תהיה התשובה, לא ?" לא משנה מה תהיה התשובה, בפועל רק מעטים יאמצו אורח חיים של בילויים בלבד. אינך צריך לחפש מיליונרים כבדים כדי לקבל אישור לשגיאתך; העולם מלא באנשי עסקים שכבר הבטיחו את עתידם (ועתיד ילדיהם ונכדיהם גם יחד) והם ממשיכים בפעילותם משום שהיא חלק בלתי נפרד מחייהם, עובדים במקצועות חפשיים המשתכרים פי 10 ממה שדרוש למחיה סבירה ולמרות זאת "שורפים" עשרות שעות נוספות בחודש ופנסיונרים הממשיכים לעבוד במקום עבודתם הקודם בהתנדבות וללא שכר. "לפחות 50% מהחרדים עובדים ומשלמים מיסים" לא נכון. ראה דו"ח ועדת החקירה הפרלמנטרית בנושא הפערים החברתיים בישראל כאן: http://www.knesset.gov.il/committees/heb/docs/gap15-4.htm ציטוט נבחר: "ב.‎1. בשנת ‎1998 היה שיעור האי-השתתפות בכוח העבודה של גברים חרדים ‎79.7% (כמעט ‎80%); לשם השוואה, בשנת ‎1993 היה השיעור ‎67.1%, ובשנת ‎1980 היה השיעור ‎49.6% בלבד‎" "כולם משלמים מע"מ" יפה שהחרדים משלמים מע"מ. מתמיה שהמפלגות החרדיות טרם הגישו הצעת חוק שתפטור אותם גם מנטל זה. "לפי מה ששמעתי כרבע מהמאיון העליון הם חרדים, כך שהם מכניסים למדינה הרבה השקעות ומיסים" נשמע דמיוני לחלוטין. נא הצג נתונים ממשיים. "המדינה משקיעה כל-כך הרבה במוסדות תרבות חילוניים שרגלו של חרדי כמעט ולא דורכת שם" חבל שחרדים נמנעים מכל דבר שאין עליו חותם כשרות של רבניהם. ההפסד הוא של כולנו. "שנשווה בין תקציב של אוניברסיטה לתקציב של ישיבה ?" אין דין ישיבה כדין אוניברסיטה, לכן כל השוואה ממין זה תהיה חסרת שחר. "אבל אני טוען שהחרדים יכולים לפרנס את עצמם טוב מאוד" אף אני סבור כך, ולכן יש לתמוה שבעתיים על שהם נמנעים מלעשות כן. "ומי אמר שאתה מפרנס חרדים" מי לדעתך עושה זאת? אזרחי בריטניה? האסקימוסים בגרינלנד? כל אזרח ישראלי שעובד ומשלם יותר מיסים ובט"ל ממה שהוא צורך נחשב לחלק מהחבורה המכובדת הנקראת "מפרנסי החרדים". "אולי אתה מפרנס ערבים, או קיבוצים" בהחלט סביר להניח שכך הוא הדבר, אבל לפחות הערבים ואנשי הקיבוצים - או רובם המכריע - עובדים לפרנסתם. "אולי אתה מפרנס את סלי הקליטה של הגויים שאתם מביאים מרוסיה ?" שוב, זה יתכן, אבל הרוסים לא מתביישים לעבוד בשמירה, נקיון או כל דבר אחר שאדם הגון מוכן לעשות לפרנסתו. "אולי אתה מפרנס את הפלסטינים ואת ערפאת עם כל הכספים שאנו נותנים להם בגלל השמאל ?" שטויות, אבל נניח שכן: זה התירוץ של החרדים מדוע הם אינם עובדים? ממש דבילי. "ההלכה קובעת ש"מצוות צריכות כוונה"" יופי שכך היא קובעת, אבל היא אינה מטילה עונש על מי שקיים מצוות ללא כוונה. "מוחי מצווה אותי לציית להלכה, אך ליבי - לא" אז יש לך בעיה חמורה ביותר, ואתה כנראה לא שבע רצון מאורח חייך. לא אתפלא אם בסופו של דבר תנטוש את הדת. "לכך אחד יש את השפה האישית שלו עם ה'" רק לאלה שמאמינים בו... "כך מתאפשרת בחירה חופשית לכל הדורות הבאים. הם היו בדרגה גבוהה, והבחירה שלהם לא הושפעה. הם גם חטאו בחטא העגל" גם היו בדרגה גבוהה וגם חטאו בחטא העגל? נו, המסקנה היחידה היא שכל חילוני ממוצע כיום נמצא בדרגה גבוהה יותר מהם, שכן הוא לא חוטא בחטאים כאלה. "ה' רוצה לתת לי שכר רק על מה שהתאמצתי עבורו. הוא יודע שאנחנו מתביישים לקבל מתנות חינם" אתה רואה? הרי אמרתי לך שתחושת ההישג היא שמניעה את המין האנושי. "למה שה' ישנה את דעתו ? האם הוא מושפע ממה שקורה כאן בעולם ?" למה לא? כבר היו דברים מעולם, וראה סיפור המבול. אלוהים רחוק מלהיות עקבי, ותכניות הפעולה שלו בהחלט מושפעות מהמתרחש בעולמנו הקט. "האם הוא לא ידע מראש בדיוק לאן העולם יתפתח ?" ממש לא. תיאור מעשיו בתורה מעידים על כך שאלוהים לא ניחן בידיעת העתיד.

uuuaaa

New member
תשובה

גם אם נניח שהרבה מהעשירים ממשיכים לעבוד זה לא מתמיה כלל וכלל. הרי אמרו חכמים ממני: "רודף כסף לא ישבע כסף" "אין אדם (חילוני) מת, וחצי תאוותו בידו" "יש לו מאה רוצה מאתיים" ועוד. אמנם יש כאלה שמשעמם להם, ומסכימים להתנדב ללא כוונת רווח. אבל זה די צפוי. שיעמום זה דבר נורא. טוב, אולי לא 50%, אבל ע"פ דו"ח של גיאוקרטוגרפיה משנת תשנ"ח, היו 550,000 חרדים (9.16%). 42% מהגברים עבדו, ו- 43% מהנשים. לא ענית על הטענות שהעליתי. העדפת במקום זה לספר בדיחות. טענתי שאם נחשב אם סך הכנסות החרדים למדינה (מס הכנסה, מע"מ, תרומות, כסף זר, אי השתתפותם בפעילויות תרבות) מול הוצאות המדינה לצרכי חילוניים - נסיק שהחרדים מממנים בעצמם את הכסף שהמדינה מחזירה להם. וכל זה בלי לדבר על הדתיים-לאומים שלפחות 90% מהם עובדים. אז אולי הם מממנים את החרדים, מי אמר שאתה ? למה אתה טוען שאתה זה שמממן את כל העולם ? מה הקשר לזה שהרוסים והערבים והקיבוצניקים עובדים ? אני מדבר אך ורק על כסף. כל הקבוצות הללו עולים למדינה יותר ממה שהם מכניסים לה. למה אתה מתנגד להשוואה בין ישיבה לאוניברסיטה ? מה בין תלמיד ישיבה ובין סטודנט במדעי הרוח ? ולמה שלא נשווה בין משכורות הבכירים שם למשכורות ראשי הישיבות ? ולמה שלא נדבר על מליון יורדים מהארץ מאז קום המדינה, רובם ככולם חילוניים, שניתן לשער שלמדו באוניברסיטה כאן, ועזבו את המדינה, למרות הסכומים הגבוהים שהושקעו בהם ? שוב, אני לא מנסה לתת הסברים למה לא לעבוד. אני בסה"כ טוען, שהכסף שהחילוניים מכניסים למדינה בקושי מכסה את כל צרכיהם, ואין שום סיכוי שהחרדים חיים על חשבונם. מי שמקיים מצוות ללא כוונה אינו מקבל שכר. זהו עונש חמור ביותר למי שמבין מהי שכרה של מצווה אחת. למשל, לימוד של מילה אחת ! בתורה שווה לקיום- 613 מצוות, כאשר כל מצווה ומצווה יש לה שכר אינסופי שגם אם תמלא את כל העולם כסף וזהב הוא לא ישתווה לרבע שכר של מצווה אחת ! המצב שתיארתי הוא מצב טבעי של כל אדם. הלב רוצה לחיות כמו חילוני. התורה אומרת במפורש: "ולא תתורו אחרי לבבכם ואחרי עיניכם", כלומר שהלב נוטה לדברים שליליים. מי שחטא בחטא העגל היו הערב רב. הם היו גברים יהודיים שנשאו נשים מצריות. והם היו בסה"כ 3000 איש מתוך 600 אלף. ובנוסף לכך, החטאים המוזכרים בתנ"ך הם בדרגתם שלהם, ולנו אין שום תפיסה במדרגתם של דור המדבר. ועוד, בדור שלהם היה יצר של עבודה זרה, והיום אין כזה יצר, כי חז"ל ביטלו אותו. מסופר בגמרא על רב גדול שרצה לצחוק על מנשה מלך ישראל שעבד הרבה ע"ז. בלילה מנשה התגלה לו בחלום וסיפר לו שאילו הוא (אותו רב) היה חי בזמנו של מנשה - הוא היה מרים את גלימתו ורץ אחרי ע"ז. כי היצר היה כל-כך גדול. כידוע, בדור שלנו היצר השולט הוא האפיקורסות והפריצות. ה' לא שינה את דעתו. "דיברה תורה בלשון בני אדם". התורה גם כתבה על "יד ה'" ו"אף ה'" ומובן שכל זה לא קיים.

יישר כח !!!

הכופרים גם יודעים שהתורה היא אוסף מעשיות ליגה ג'. כאשר רציתי לפתוח דיון על ספורי התורה, הם התחמקו. הם "נעולים" באמונתם שהתורה אינפנטילית, לא מוכנים לשמוע שום דעה שונה, ואפילו לא להביא את נימוקיהם ופרשנותם. דת קתולית חילונית. נטורי-קרתא סופר-ליברליים ליידם.

Igra Rama

New member
שטויות

מה יש פה לדון על אוסף מעשיות מיתולוגיות ? האם אתה רוצה להוכיח שתורה מסיני היא ? אתה מוזמן בכל עת. אני אהיה פה להפריכך.

איך אתה יודע שזה אוסף מעשיות?

הנחת היסוד שלך היא שכותב התורה שקרן. כשתתחיל ללמוד את הדברים, תתחיל להבין שהתורה היא יצירת מופת: מדוייקת, עמוקה, בעלת מסרים של יושר, אמינות ושלום. האם אתה מרים את הכפפה?

Igra Rama

New member
טעות

הנחת היסוד שלי היא שלכותב התורה היה דמיון מזרחי עשיר. לנוהים אחריו בצורה עיוורת חסר משהו באינטליגנציה. אין לי צורך ללמוד את הדברים, קראתי את התנ"ך והתרשמתי שמדובר באוסף מעשיות.

למעלה