לחץ-מים נפל אחרי שיפוצניק שהחליף צנרת

ykiki

New member
לחץ-מים נפל אחרי שיפוצניק שהחליף צנרת

סליחה מראש על המגילה: זה מעט מורכב, ולכן רק ההסבר עלול להתיש... מתנצל מראש
יש קיר משותף למטבח ולמקלחת. נקודת מוצא של המים - צינור ברזל שמגיע מהריצפה, ומתפצל למטבח ולמקלחת (ולשירותים+כיור).
כל הפיצולים האלה הוחלפו (ע"י השיפוצניק) לצנרת פלסטיק שחור, הכל נראה מצוין ועובד יופי.
רק בעיה קטנה - הלחץ הלך לאיבוד בדרך. הוא מספיק עבור הכיור, אבל ממש לא בשביל להתקלח.
הלחץ המקורי היה מאוד גבוה (אפילו יותר מידי, לדעת כמה בעלי מקצוע שביקרו אצלי לאורך השנים), והוא עדיין גבוה מאוד בנקודת המים האחרת שנמצאת בגינה (יש שני צינורות מתכת מקוריים שמגיעים לבית מהשעון של העירייה: האחד יוצא בריצפה כאמור, והשני יוצא בגינה).

השיפוצניק אומר שהלחץ בסדר גמור, ושהמוט פינוק במקלחת מוריד את הלחץ וככה זה אצל כולם. (לזכותו יאמר שהוא גם אומר שהוא יתקן כל מה שצריך כדי שאהיה מרוצה)
אני כמובן חושב אחרת, ועובדה שלפני השיפוץ הלחץ במקלחת היה מצוין. הוא החליף את נקודת ההזנה של המוט פינוק (איזה שם מזעזע, מי הדביל שחשב עליו....) בחיבור L - וזה אכן שיפר מעט, אבל לא משמעותי ורחוק מלהיות מספק.

השערה שלי: במהלך העבודה נכנס לכלוך/אבן לצנרת, וזה מה שסותם ומוריד את הלחץ.
יש לכם רעיון למה זה קרה? וכמובן, איך לתקן את זה?

יש גישה לצנרת. זה קיר גבס, אז אפשר בקלות יחסית לפתוח מהצד השני (של המטבח, זה בדיוק מתחת לכיור בתוך הארון).
חשבתי להוציא צינור מנקודת המים של הגינה (קרובה מאוד פיזית) אל המרכזייה הזו של כל הפיצולים למטבח ולמקלחת, ופשוט לתת לה הזנת מים נוספת (או להחליף את הקיימת), בתקוה שהפעם הלחץ ישאר חזק.
(כמובן, שכשאני אומר חשבתי - הכוונה שהרעיון שלי והביצוע יהיה שלו
)

שוב סליחה על המגילה, ותודה רבה למי ששרד והגיע עד הלום...

אכן, לנסות להביא נקודה ממקום אחר....
אם זה יפתור את הבעיה, על השיפוצניק שלך לתקן.....

רגע לפני שמחליפים צנרת

חבר שביצע בביתו תיקון צנרת והחלפת קטע חווה ירידה מורגשת בלחץ המים.
הכיור במטבח שקודם לקח לו למלא סיר מים ב 7 שניות אחרי ההחלפה לקח לו מעל 40 שניות.
חצי בית לחץ תקין וחצי בית לחץ לא תקין.
הסתבר שהחסכמים בראש הברזים נסתמו
יש דושים עם חסכם מובנה בגומיה בחיבור הצינור אולי זה מה שמסביר למה גם שם נסתם.
תנסו לפרק חסכם באחד הברזים ותראו אם הלחץ המוכר והאהוב שלכם חזר.

למעלה