לבעלות הניסיון ב-IVF - יש מצב לעבור ל-IVF לפני 3 הזרעות?

לבעלות הניסיון ב-IVF - יש מצב לעבור ל-IVF לפני 3 הזרעות?

אני חופרת פה הרבה לאחרונה, תודה מראש לעונות...
הבוקר (שבת!) הרופא שלי עשה לי מעקב זקיקים בעצמו לקראת הזרעה.. ייתכן ויש גירוי יתר
הוא אמר משהו על זה שאם זה מה שיקרה נעבור ל-IVF
האם זה אומר שאני אהיה חייבת לעשות עוד ניסיון להזרעה, כדי שיהיו 3 כפי שמחוייב על פי הקופה?! או שלעיתים מאשרים באופן חריג?
אני עוד לא מספידה, עוד מוקדם לדעת לטענת הרופא אבל אם כן תכלס מעדיפה כבר לעבור ל-IVF.. הסבלנות שלי פוקעת
זה מחזור שלישי שאנחנו מנסים לעשות הזרעה ולא מגיעים לזה בכלל , ראשון עם אקוקלומין וביוץ מוקדם (אקוקלומין לא נספר ב-3 ניסיונות להזרעה), שני עם גונל שהופסק בגלל ציסטה וביוץ מוקדם, ועכשיו גונל עם חשש לגירוי יתר.
ו.. היום באופן חד משמעי הוא אמר שאני פוליסצטית (בהסוואה)... מלבד ריבוי זקיקים ו- LH מעט גבוה אין לי שום סממן..
זה קצת מעודד אותי שסוף סוף יודעים משהו שזה אומר שיודעים במה לטפל...

פאשון

New member
אני עברתי לפני 3 עם הורמונים

וזה היה פשוט מזל כי בIVF ראו שיש לי בעיה עפ הביציות.
עשיתי 3 איקקלומין ו-2 עם גונל.
הלכתי לרופא פרטי והוא המליץ על IVF וכתב מה שצריך לועדה והיה אישור תוך יומיים.
זה שיש לך פוליציסטיות זה לא אומר שיודעים במה לטפל. פוליציסטיות לא אומרת קושי להיכנס להריון...בהכרח....זה אומר שאת יכולה להגיב במהירות להורמונים. וזה מה שקורה לך. אני מקווה שבIVF תקבלי תשואה יפה של עוברים יפים ומשם הדרך להריון תתקצר ולא יתגלו עוד בעיות....
ואגב, הרבה מאוד פוליציסטיות לא יודעות על הבעיה ונכנסות במהירות להריון. לא חייבים סממנים. מה שכן - וזה אני אומרת לכל מטופלת פוריות ובעיקר פוליציסטיות בהסוואה, תבדקו סוכר בצום והמוגלובין מסוכרר!!!! זה סממן שכדאי לבדוק והרבה רופאים מפספסים אותו. וזה לא קשור למשקל.
אגב, תבדקי עם הרופא האם יש אפשרות לIVF חירום. יש פעמים שזה אפשרי בהתראה קצרה לעשות את זה ואז לא תפספסי חודש.

תודה על התשובה המפורטת!

אני למדה המון ממה שאני קוראת כאן זה מדהים.. את יכולה להסביר מה זה אומר הבדיקות שציינת שקשורות לסוכר? איך זה קשור לפוליסצטיות? אגב, אני בחורה רזה (52 קג על 170 גובה) רשמת מוגלובין מסוכר, המוגלובין שלי נמוך ואני לוקחת ברזל ועכשיו הכל דיי יציב גם כולסטרול היה גבוה אבל עכשיו מאוזן כבר לא מעט זמן אני רוצה להבין כדי לדעת לאן לחתור עם הרופא..

פאשון

New member
עונה

את ממש כמוני. גם אני 170 ושוקלת 53....
אצל פוליציסטיות יש נטייה לתנגודת גבוהה לאינסולין כלומר, בהינתן רמת אינוסלין מסוימת, הגלוקוז יתקשה להיכנס לתאים כי הרצפטור לא יגיב טוב לאינסולין, כלומר יתנגד לו.
יש גם עניין של אינסולין נמוך יחסית כלומר הפרשה בלתי מספקת של אינסולין מהלבלב.
בשני המקרים יש סוכר גבוה בדם וזה עלול לפגוע בפוריות, אם דרך האיזון ההורמונלי או דרך "איכות" הרירית.
המוגלובין מסוכרר זה לא ההמוגלובין שהתייחסת אליו. מה שאני מתכוונת נקרא המוגלובין A1C וזה ממד של הסוכר בדם בממוצע של 3 החודשים האחרונים.
אם יש לך גם עניין של כולסטרול, ממש הייתי בודקת את הסוכר כי זה יכול להיות עניין מטבולי כללי.

הקופה הרבה פעמים מאשרת מקרים חריגים

ואגב, אם אכן תעברי ל IVF, בהנחה שתיהי אצל רופא מנוסה ואחראי, החיסרון של הפולציסטיות יהפוך להיתרון. בהצלחה!

למעלה