לא יודע מאיפה להתחיל

omri367

New member
לא יודע מאיפה להתחיל

שלום וברכה
הצעתי אתמול לחברה שלי נישואין
כאמור צריך להתחיל בטח לארגן ולחשוב על הכול עכשיו
מתכוונים להתחתן בעוד כחצי שנה - שנה (עדיפות לעונות זולות יותר)
אינני יודע מאיפה להתחיל
האמת שמבחינה כספית אני נמצא במצב לא משהו בכלל, אין לי חסכונות והייתי עד עכשיו סטודנט, גם בגלל משבר ארוך שעברתי שהשפיע על מצבי הכלכלי, אני שואל בכלל האם ניתן בכלל להתחתן כך במצב הזה? כשאין לך חסכונות בצד? זה נורא מפחיד אותי
בדרך כלל אמרו לי שניתן לכסות את האירוע ממתנות, אך אני נורא חושש מלסמוך על זה
יש לציין שאינני רוצה משהו גרנדיוזי, אלא משהו צנוע ונחמד
חשוב לי שיהיה אוכל טוב, מעבר לכך לא משנה לי להתפשר על דברים.. אשמח לשמוע בכלל תשובות על השאלות שלי ומהיכן מתחילים.. מתי להתחתן (גם לא משנה לי עונה.. חשוב רק לא כמובן בבין המצרים וספירת העומר וכאלה..)
רוצה לעשות חתונה סטנדרטית ומאמין שיהיו לי כמה מאות מוזמנים (300-500 אולי)
אני גר באזור חדרה
מה המלצותיכם?

im mitzi

New member
מתחילים מחישוב גס של כמות האורחים

אחרי שיש לך חישוב כזה, צריך להחליט על תקציב כולל
איתו הולכים לאולמות בשביל להתרשם ולשמוע הצעות, קח בחשבון שכל מחיר שנותנים לך יכול להשתנות במו"מ, לרוב בפגישה השניה.
לרוב אולמות בפריפריה זולים יותר מאולמות במרכז.
עונת החורף היא העונה הזולה יותר, כך שינואר-מרץ זו התקופה שאתה צריך לכוון אליה.
&nbsp
לא הייתי בונה על המתנות, אבל כן מבינה שחלק מזה ילך לחתונה.
אגב, יש גם אפשרות לעשות מפגש משפחתי קטן ברבנות בלי האולם, בסופו של דבר אתם רוצים להצהיר על אהבתכם ולהקים בית משותף, האירוע הוא שולי.

ronitvas

New member
קודם כל ממשיכים להתרגש!!

אחרי זה, ערכו תיאום ציפיות ביניכם וכתבו מה חשוב לכם שיהיה באירוע ומה חשוב פחות. על מה אפשר להתפשר ומה MUST…
אני ממליצה לעשות תיאום ציפיות גם עם ההורים. אני חושבת שזה גם האירוע שלהם ולכן חשוב לשמוע את דעתם.
חשוב גם לזכור שתיאום הציפיות הוא ראשוני וההחלטות שמתקבלות בו יכולות להשתנות בהמשך המסע. זכרו לחזור אליהן מידי פעם ולשאול את עצמיכם אם הן עדיין רלוונטיות, האם הדרך שבחרתם זאת הדרך הנכונה עבורכם והאם אתם מרוצים ממנה או שמא רוצים לשנות.
יש חמש השאלות האלה יעזרו לכם במיקוד: כמה, מי, איפה, מתי ומה?
תוכל לקרוא הכל בפוסט הזה [URL]https://weddingblogazine.com/2015/09/16/%D7%97%D7%9E%D7%A9-%D7%A9%D7%90%D7%9C%D7%95%D7%AA-%D7%A9%D7%9C-%D7%94%D7%AA%D7%97%D7%9C%D7%94-3/[/URL]

מזל טוב

eliranzoharhen

New member
ממש אין לך ממה להילחץ

גם אני הייתי לחוץ כאשר תכננתי חתונה, חשבתי האם יהיה לי מספיק כסף והסכומים נשמעו מאוד גבוהים, אני רוצה לומר שלא חשבתי שאוכל לגייס מספיק כסף לחתונה אבל כאשר אני יפרט לך אתה תבין עד כמה זה קל להתחתן.
1. נתחיל בחישוב של האורחים
תמיד תדע שאם הזמנת 300 יגיעו לך קצת פחות ולכן אם סגרת עם האולם על 300 אורחים תזמין יותר, בכל מצב יש שולחנות רזרבה שיכולים להיפתח.
2. מבחינת האולם אני התחתנתי באולם " שאטו " שנמצא בבילו סנטר ואני ממליץ מאוד, תיקח מהם את החבילה השלמה שעולה בין 200 - 300 למנה ותקבל
עיצוב חופה, עיצוב אולם, תקליטן, תאורן, בופה מרשים, בר אלכוהול
משלמים מקדמה של 4000 ואת השאר לאחר האירוע, מה שמקל מאוד כי האורחים אמורים לכסות את האירוע שלך וגם אם לא נשאר מאוד מעט לכסות.

מכאן מה שנשאר לך לארגן זה:
בחלק הזה כמובן שעזרה מהמשפחה תיהיה חיובית ביותר....
צלם מומלץ - 6000 ש"ח
חליפת חתן - 3000 ש"ח
שמלת כלה כולל איפור - 7000 ש"ח
וסיימת...

בעיקרון אנחנו סיימנו את הערב בסוויטת מלכים באתר הנופש רוסו ברחובות. להעצמת הרומנטיקה.

rubyakerman

New member
סדר והמלצות לאירגון אירוע

חבריקו תקשיב זה מאוד פשוט

1. כמות אורחים במשפחה - בדיקת כמות האורחים ובהתאם בחירת אולם לאירוע, הרי גודל האולם צריך להתאים, וכמובן מיקומו אחרת אורחים לא יגיעו לך

2. חשבון פשוט לפי 250 שח לאורח מתנה ייתן לך את ההכנסות, מזה תקשש את עלויות האירוע

3. עלות האירוע מורכבת מצלם, הגברה, תאורה, תקליטן ועוד..

קראתי מאמר נהדר איך לחשב אותה באתר של סיירוס אירועים, זה מועדון קטן לבת מצוות
Http://cyrus.co.il

למעלה