לא ברור אם השתרשות או מחזור

mom2b4

New member
לא ברור אם השתרשות או מחזור

שלום,
אני בת 38, מנסים להיכנס להריון חמישי.
לא זיהיתי החודש את הביוץ - לא מדדתי חום, ולא הצלחתי לזהות לפי ההפרשות אבל קיימנו יחסים מאוד יפה סביב התאריכים המשוערים.
אני תמיד מקבלת מחזור 5 ימים קלנדריים לפני המחזור הקודם. הקודם התחיל ב-30.1 לכן הייתי אמורה לקבל היום (פלוס מינוס).
המחזורים שלי מתחילים או מהפרשות חומות וביום החמישי מתחיל שיטפון של יומיים ואז הוא נגמר, ולפעמים יש מחזורים שהדימום מתחיל לזרום כבר ביום הראשון או השני.
הפעם ההפרשות התחילו ביום שלישי, כלומר היום כבר היום החמישי להפרשות. זה לא מתפתח למחזור אבל גם לא מפסיק, ויש לו דפוס קבוע: בבוקר אחרי השינה הפרשה די גדולה, ובמשך היום רק בניגוב, בקושי מלכלך את הפד. עשיתי בדיקת הריון ביום חמישי ויצא שלילי.
האם עדיין יתכן שיש הריון? מתי לבדוק? ואם זה מחזור מה הסיבות שהוא כ"כ דליל? אף פעם לא היה לי כזה. האם כדאי לרוץ לרופא?
אגב, כל ההריונות הקודמים התחילו עם דימומים, באחרון אפילו היו לי דימומים עד שבוע 14, והכל היה תקין ויש לי ילד מושלם, אבל בכולם בדיקת הריון ביתי הראתה חיובי עוד לפני האיחור.
אשמח אם תוכלו לעשות לי סדר.

תשובה

הי, כיוון שאת מציינת כי ההריונות הקודמים שלך לוו בדימומים בטרימסטר ראשון, וגם הוסתות שלך מאופיינות בחלק מהימים בהפרשה דמית, קשה לי לדעת האם מדובר בהריון או בדימום וסתי.
ממליצה לך לבצע בדיקה ביתית ביום יומיים הקרובים עם השתן הראשון של הבוקר ובמידה והדימום לא יפסק בימים הקרובים לגשת לרופא לבדיקה.
בהצלחה ובשורות טובות

למעלה