לא בכדי רכשתי דווקא אייפון

hrpbiiapnrpeltework

Well-known member

לא בכדי רכשתי דווקא אייפון​

עדכון iOS 18 עשוי להיות חשוב יותר מהאייפון 16 - וואלה! טכנולוגיה (walla.co.il)
אני כבר כוסס צפרניים מרוב התרגשות.|חיוךרחב|
לדעתי האייפונים כבר לא טובים כמו פעם 🤷‍♂️

זה כי סטיב ג'ובס מת נראה לי.

מה היה האייפון הכי חדש כשהוא מת? האייפון 4?

אחרי זה באו האייפון 5 והאייפון 6 והאייפון 6 (לדעתי) היה הטלפון הכי טוב בעולם האחרון מטעם חברת אפל.

עכשיו הטלפונים הכי טובים בעולם (בייצור המוני) הם הגלקסים של סמסונג הדרום-קוריאנית.

או שאני טועה? 🤷‍♂️

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
לדעתי האייפונים כבר לא טובים כמו פעם 🤷‍♂️

זה כי סטיב ג'ובס מת נראה לי.

מה היה האייפון הכי חדש כשהוא מת? האייפון 4?

אחרי זה באו האייפון 5 והאייפון 6 והאייפון 6 (לדעתי) היה הטלפון הכי טוב בעולם האחרון מטעם חברת אפל.

עכשיו הטלפונים הכי טובים בעולם (בייצור המוני) הם הגלקסים של סמסונג הדרום-קוריאנית.

או שאני טועה? 🤷‍♂️
לא יעזור לאף אחד כלום.
העולם מתחלק לשני סוגים של אנשים
אנדרואיד.
אייפון (IOS).
החילותי את דרכי הסלולרית דווקא עם אייפון.
אחרי זה ניסיתי לטעום קצת אנדרואיד..
זה לקח לי כמה שנים להבין שאני אייפוניסט.
אז נכון שאין באייפון את הקטע הזה של הקלטת השיחות האוטומטית
אבל אז בזמנו זה היה לי חשוב להקליט כדי לזכור פרטים
אבל כיום כשאני גימלאי בפנסיה?
את מי יש לי להקליט?
את השכנות שלי הזקנות שמתלוננות כל הזמן על רעש וטפטופי מים של השכנים שגרים מעליהן? |פנים|
צריך ללמוד להתפשר בחיים
וכשהפשרה היא איכות, אז אתה על הסוס הנכון חביבי.

hrpbiiapnrpeltework

Well-known member
החילותי את דרכי הסלולרית דווקא עם אייפון.
גם אני.
אחרי זה ניסיתי לטעום קצת אנדרואיד..
זה לקח לי כמה שנים להבין שאני אייפוניסט.
אז נכון שאין באייפון את הקטע הזה של הקלטת השיחות האוטומטית
אבל אז בזמנו זה היה לי חשוב להקליט כדי לזכור פרטים
אבל כיום כשאני גימלאי בפנסיה?
את מי יש לי להקליט?
את השכנות שלי הזקנות שמתלוננות כל הזמן על רעש וטפטופי מים של השכנים שגרים מעליהן? |פנים|
הקלטת שיחות לא מעניינת אותי 🤷‍♂️
צריך ללמוד להתפשר בחיים
וכשהפשרה היא איכות, אז אתה על הסוס הנכון חביבי.
לאמא שלי יש מלא חברות שיש להן אייפון והן כועסות על עצמן שהן קנו. רוצות להחליף לגלקסי 🧐

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
גם אני.

הקלטת שיחות לא מעניינת אותי 🤷‍♂️

לאמא שלי יש מלא חברות שיש להן אייפון והן כועסות על עצמן שהן קנו. רוצות להחליף לגלקסי 🧐
אי אפשר להסביר את זה
אבל תשים לב שהעולם מתחלק לשני סוגים של משתמשים
אנדרואיד
IOS
אני מכיר אחד שמחליף את האייפון כל פעם שיוצא דגם חדש.
זה מטורף
אילו חסך את כל הכסף שהוא השקיע באייפונים..
הוא יכל לקנות חלקת קבר לצידו של סטיב ג'ובס. |גולגולת|

hrpbiiapnrpeltework

Well-known member
אי אפשר להסביר את זה
אבל תשים לב שהעולם מתחלק לשני סוגים של משתמשים
אנדרואיד
IOS
הגזמת. אולי לפי משתמשי טלפון אז כן, אבל יש דרכים יותר חשובות/קריטיות לחלק לפיהן את העולם: העולם מתחלק לדוגמה לימין/שמאל, מערב/מזרח, דמוקרטיות/דיקטטורות וכדומה'. שאלו נושאים יותר קריטיים מאשר לחלק את העולם לפי איזה טלפון אנשים אוהבים :)

לפחות לפי דעתי הקטנה והטיפשה (שכל, כישרון, סקסיות, צניעות, מה אין בי? 👑).
אני מכיר אחד שמחליף את האייפון כל פעם שיוצא דגם חדש.
זה מטורף
גם אני אילו הייתי רוצה הייתי יכול לקנות חדש כל שנה (מהכסף של אנשים אחרים אבל אני יכול 😅), אבל אני בחור נורא סנטימנטלי שנורא קשור אל הדברים שלו והחפצים שלו, לא רק בגלל השימוש המעשי שלהם עבורי, אלא גם ברמה הרוחנית והרגשית, ואחת על כמה וכמה שהדבר נכון כשזה מגיע אל הטכנולוגיה שלי.

היו לי עד עכשיו שלוש טלפונים, כולל הנוכחי. בגלל עניינים של דרכי חינוך והשקפות עולם, למרות שאני רגיל לקבל כל מה שאני רוצה תיכף ומיד, אני הרי לא צריך שלא אלא להוציא את הפיפס הכי קטן בכיוון של אמא והיא כבר ניגשת אל התיק שלה ושולפת החוצה את כרטיס האשראי היוקרתי, לא קיבלתי את הטלפון הראשון שלי עד גיל 12, בחופש הגדול שבין כיתה ו' לכיתה ז', בקיץ של 2010.

זה אולי לא נשמע כזה נורא, אבל כבר בשנות האלפיים התחילה כל התופעה הזאת של "לכולם יש טלפונים ניידים, אפילו ילדים", והילד האחרון מלבדי בכיתה שלי שלא היה לו טלפון, קיבל את הטלפון הראשון שלו בכיתה ג', כאשר אני, נותרתי ללא טלפון נייד משלי למשך עוד שלוש ומשהו שנים. כן, לא נעים 🤷‍♂️

אבל זה מה שאמא רצתה והאמינה בו, ולבסוף, נראה שהדברים היו לטובה, מכיוון שבאמת יצאתי מאוד מוצלח. כלומר, תסתכל עליי. אני פאקינג מאור פאקינג חיים פאקינג פז למען השם. הבן-אדם הכי חכם, מוכשר, מדהים, מוצלח, חשוב, צנוע על כל הפלנטה.

992a6a233979481f98be0aa50c6a6279.jpeg

בכל מקרה, הטלפון הראשון שלי היה האייפון 4 אני מאמין. אלא אם כן היתה גירסה משודרגת של האייפון 4 ואז זה מה שהיה לי. אייפון 4 פלוס? אני לא זוכר כבר מה היו הגירסאות המשודרגות של האייפון 4, ועוד אם היו בכלל. כל מה שאני יכול להתחייב עליו זה שקיבלתי את הטוב ביותר, כיאה למלך בן ה-12 שהיתי בזמנו.

החזקתי בטלפון הזה למשך חמש שנים (כשאמורים להחזיק כל טלפון שנתיים או משהו, נכון?), עד שהחלפתי ב-2015 ובגיל 17 לגלקסי הראשון שלי (סטיב ג'ובס היה מת כבר כמה שנים טובות, ועל כן האייפונים כבר לא היו הטלפונים הכי טובים בעולם, כאשר אני, מן הסתם ראוי לטלפונים הטובים בעולם). בגלקסי הראשון שלי החזקתי אני מאמין...למשך עוד חמש שנים אני חושב שזה היה, והחלפתי ב-2020 (בערך) לטלפון שיש לי עכשיו, עוד גלקסי, ושאני מחזיק בו כבר כארבע שנים.

זה די אירוני, בהתחשב בזה שכשהייתי ילד קטן ביקשתי טלפון במשך שנים ואמא לא הסכימה לקנות לי (לאבא לא היה אכפת, אבל אמא התנגדה, ובבית שלי, המילה של אמא היא זאת שקובעת), אבל כפי מה שסיפרתי לך לא מזמן, אמא קנתה לי בפברואר ליום הולדת טלפון חדש בהפתעה ב-8,000 שקל ושעון מסך מגע בעוד 4,000 שקל, שסירבתי לקבל, ולכן היא לקחה אותם לעצמה במקום:

רציתי להחליף את הטלפון הישן בחדש | תפוז פורומים (tapuz.co.il)

אם כבר באמא שלי עסקינן, היא כבר באמת כזאת, כפי מה שתיארת את הבחור ההוא. יש לה שני טלפונים והיא מחליפה את שניהם כל שנה-שנתיים בדגמים החדשים ביותר. אני כאמור, אינני כזה.

מה שכן, אני כבר חשבתי לעצמי מה אני רוצה שיהיה הטלפון הבא שלי, כאשר כבר יגיע הזמן להחליף.

נכון שאני הבן-אדם הכי חכם, מוכשר, מעניין, חשוב בכל העולם? נו, אתה יודע, פאקינג מאור פאקינג חיים פאקינג פז וכל זה, אני הרי לא באמת מפיל אותך עכשיו מהכיסא.

אז כאילו, חשבתי לעצמי, שבעוד שנים לא רבות אני אהיה מפורסם מאוד בכל העולם וזה, ובטח יהיו כל מיני ניסיונות לחדור לפרטיות שלי וכל מיני, כי כאילו, פאקינג מאור פז, אז כאילו חשבתי לעצמי, והיה לי רעיון מצחיק כזה, שמה אם הטלפון הבא שלי, יהיה הטלפון המאובטח בעולם? אז התחלתי לבדוק לפני כמה זמן מה הטלפון הכי בטוח, מאובטח ובלתי פריץ בכל העולם, ומסתבר שזה טלפון בשם ליבריום 5 ושעולה 1,000 דולר בלי התוספות, אבל ברור שאני רוצה את התוספות, אז זה בעצם הולך לעלות בערך 2,000 דולר. אותו הדבר כמו הטלפון שאמא קנתה לי לא מזמן וסירבתי לקבל.

Librem 5 - Wikipedia
אילו חסך את כל הכסף שהוא השקיע באייפונים..
הוא יכל לקנות חלקת קבר לצידו של סטיב ג'ובס. |גולגולת|
סטיב ג'ובס היה יותר חכם מביל גייטס אתה יודע...:)

סטיב ג'ובס היה חכם יותר מביל גייטס. נקודה. סוף סיפור. | תפוז פורומים (tapuz.co.il)

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
הגזמת. אולי לפי משתמשי טלפון אז כן, אבל יש דרכים יותר חשובות/קריטיות לחלק לפיהן את העולם: העולם מתחלק לדוגמה לימין/שמאל, מערב/מזרח, דמוקרטיות/דיקטטורות וכדומה'. שאלו נושאים יותר קריטיים מאשר לחלק את העולם לפי איזה טלפון אנשים אוהבים :)

לפחות לפי דעתי הקטנה והטיפשה (שכל, כישרון, סקסיות, צניעות, מה אין בי? 👑).

גם אני אילו הייתי רוצה הייתי יכול לקנות חדש כל שנה (מהכסף של אנשים אחרים אבל אני יכול 😅), אבל אני בחור נורא סנטימנטלי שנורא קשור אל הדברים שלו והחפצים שלו, לא רק בגלל השימוש המעשי שלהם עבורי, אלא גם ברמה הרוחנית והרגשית, ואחת על כמה וכמה שהדבר נכון כשזה מגיע אל הטכנולוגיה שלי.

היו לי עד עכשיו שלוש טלפונים, כולל הנוכחי. בגלל עניינים של דרכי חינוך והשקפות עולם, למרות שאני רגיל לקבל כל מה שאני רוצה תיכף ומיד, אני הרי לא צריך שלא אלא להוציא את הפיפס הכי קטן בכיוון של אמא והיא כבר ניגשת אל התיק שלה ושולפת החוצה את כרטיס האשראי היוקרתי, לא קיבלתי את הטלפון הראשון שלי עד גיל 12, בחופש הגדול שבין כיתה ו' לכיתה ז', בקיץ של 2010.

זה אולי לא נשמע כזה נורא, אבל כבר בשנות האלפיים התחילה כל התופעה הזאת של "לכולם יש טלפונים ניידים, אפילו ילדים", והילד האחרון מלבדי בכיתה שלי שלא היה לו טלפון, קיבל את הטלפון הראשון שלו בכיתה ג', כאשר אני, נותרתי ללא טלפון נייד משלי למשך עוד שלוש ומשהו שנים. כן, לא נעים 🤷‍♂️

אבל זה מה שאמא רצתה והאמינה בו, ולבסוף, נראה שהדברים היו לטובה, מכיוון שבאמת יצאתי מאוד מוצלח. כלומר, תסתכל עליי. אני פאקינג מאור פאקינג חיים פאקינג פז למען השם. הבן-אדם הכי חכם, מוכשר, מדהים, מוצלח, חשוב, צנוע על כל הפלנטה.

צפה בקובץ המצורף 101740

בכל מקרה, הטלפון הראשון שלי היה האייפון 4 אני מאמין. אלא אם כן היתה גירסה משודרגת של האייפון 4 ואז זה מה שהיה לי. אייפון 4 פלוס? אני לא זוכר כבר מה היו הגירסאות המשודרגות של האייפון 4, ועוד אם היו בכלל. כל מה שאני יכול להתחייב עליו זה שקיבלתי את הטוב ביותר, כיאה למלך בן ה-12 שהיתי בזמנו.

החזקתי בטלפון הזה למשך חמש שנים (כשאמורים להחזיק כל טלפון שנתיים או משהו, נכון?), עד שהחלפתי ב-2015 ובגיל 17 לגלקסי הראשון שלי (סטיב ג'ובס היה מת כבר כמה שנים טובות, ועל כן האייפונים כבר לא היו הטלפונים הכי טובים בעולם, כאשר אני, מן הסתם ראוי לטלפונים הטובים בעולם). בגלקסי הראשון שלי החזקתי אני מאמין...למשך עוד חמש שנים אני חושב שזה היה, והחלפתי ב-2020 (בערך) לטלפון שיש לי עכשיו, עוד גלקסי, ושאני מחזיק בו כבר כארבע שנים.

זה די אירוני, בהתחשב בזה שכשהייתי ילד קטן ביקשתי טלפון במשך שנים ואמא לא הסכימה לקנות לי (לאבא לא היה אכפת, אבל אמא התנגדה, ובבית שלי, המילה של אמא היא זאת שקובעת), אבל כפי מה שסיפרתי לך לא מזמן, אמא קנתה לי בפברואר ליום הולדת טלפון חדש בהפתעה ב-8,000 שקל ושעון מסך מגע בעוד 4,000 שקל, שסירבתי לקבל, ולכן היא לקחה אותם לעצמה במקום:

רציתי להחליף את הטלפון הישן בחדש | תפוז פורומים (tapuz.co.il)

אם כבר באמא שלי עסקינן, היא כבר באמת כזאת, כפי מה שתיארת את הבחור ההוא. יש לה שני טלפונים והיא מחליפה את שניהם כל שנה-שנתיים בדגמים החדשים ביותר. אני כאמור, אינני כזה.

מה שכן, אני כבר חשבתי לעצמי מה אני רוצה שיהיה הטלפון הבא שלי, כאשר כבר יגיע הזמן להחליף.

נכון שאני הבן-אדם הכי חכם, מוכשר, מעניין, חשוב בכל העולם? נו, אתה יודע, פאקינג מאור פאקינג חיים פאקינג פז וכל זה, אני הרי לא באמת מפיל אותך עכשיו מהכיסא.

אז כאילו, חשבתי לעצמי, שבעוד שנים לא רבות אני אהיה מפורסם מאוד בכל העולם וזה, ובטח יהיו כל מיני ניסיונות לחדור לפרטיות שלי וכל מיני, כי כאילו, פאקינג מאור פז, אז כאילו חשבתי לעצמי, והיה לי רעיון מצחיק כזה, שמה אם הטלפון הבא שלי, יהיה הטלפון המאובטח בעולם? אז התחלתי לבדוק לפני כמה זמן מה הטלפון הכי בטוח, מאובטח ובלתי פריץ בכל העולם, ומסתבר שזה טלפון בשם ליבריום 5 ושעולה 1,000 דולר בלי התוספות, אבל ברור שאני רוצה את התוספות, אז זה בעצם הולך לעלות בערך 2,000 דולר. אותו הדבר כמו הטלפון שאמא קנתה לי לא מזמן וסירבתי לקבל.

Librem 5 - Wikipedia

סטיב ג'ובס היה יותר חכם מביל גייטס אתה יודע...:)
היו היה..

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
הייתי קונה אייפון אם זה היה מחזיק 7 שנים לפחות,

שמעתי שאחרי 3 שנים זה נהיה איטי מאוד בגלל שדרוגי התוכנה.
אחרי תביעות הייצוג שאפל הפסידה בהם ונאלצה לשלם פיצויים
הם הפסיקו עם התרגיל המלוכלך הזה.
אבל בת בבת, כל אייפון באופן טבעי מתחיל להאט בשל המעבד שנעשה חלש עבור הדורות הבאים.
לאישתי אייפון 7 שקניתי לה לפני 10 שנים והיא מרוצה ממנו.
עד כדי כך מרוצה ממנו שהיא לא רוצה להחליף לחדש שהצעתי לרכוש עבורה.

רוב הזמן נח

Well-known member
אתה יודע שלשב"כ ולכוחות הבטחון האחרים יש "בינה מלאכותית" מה שקוראים אותה IA ברמה שהיא הרבה יותר ממה שיש לאפל או לכל תחום אזרחי אחר.
אבל מה זה עזר ב 07.10? הבינה מסתברת מטומטמת בדיוק כמו בוגרי קרן וקסנר שמתפעלים אותה.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
אתה יודע שלשב"כ ולכוחות הבטחון האחרים יש "בינה מלאכותית" מה שקוראים אותה IA ברמה שהיא הרבה יותר ממה שיש לאפל או לכל תחום אזרחי אחר.
אבל מה זה עזר ב 07.10? הבינה מסתברת מטומטמת בדיוק כמו בוגרי קרן וקסנר שמתפעלים אותה.
אני יודע..
טוב, הייתה פאשלה גדולה של השב"כ ויתר כוחות הביטחון.
אבל פה מדובר בטלפון פרטי, אישי, אזרחי.
אני הרי לא הולך לעשות בו שימוש צבאי.
אבל זה בהחלט מסקרן לראות מה צופן בחובו הIOS העתידי.

jackie111

Well-known member
אייפון או אנדרואיד פחות חשוב מלהכיר את הפלפון.
יש בהם המון פונקציות שאתם לא מכירים. בנוסף
יש אין סוף אפליקציות שאפילו לא חלמתם שקיימות.

אז כדאי שתקחו קורס בפלאפון להכיר את ההאפליקציות
השונות.

לי יש מדריך כזה. אדם מאד נחמד בשם אשר קרימולובסקי.
הוא שולח כמעט מידי יום מידע שימושי. שהיום כשאני (ועוד
מאות שותפים) מכותב שלו אני כל פעם מודה לו (בלב).
054-9689688 תתקשרו בהודעת ווטסאפ.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
אייפון או אנדרואיד פחות חשוב מלהכיר את הפלפון.
יש בהם המון פונקציות שאתם לא מכירים. בנוסף
יש אין סוף אפליקציות שאפילו לא חלמתם שקיימות.

אז כדאי שתקחו קורס בפלאפון להכיר את ההאפליקציות
השונות.

לי יש מדריך כזה. אדם מאד נחמד בשם אשר קרימולובסקי.
הוא שולח כמעט מידי יום מידע שימושי. שהיום כשאני (ועוד
מאות שותפים) מכותב שלו אני כל פעם מודה לו (בלב).
054-9689688 תתקשרו בהודעת ווטסאפ.
תודה על העיצה השימושית. |4U|
תמיד טוב לדעת שיש מדריך כזה.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
אני חושש סבא שאני זקוק להצלה כזאת יותר ממך 😅
תשמע, לכל אחד ואחד יש את הסטוקרית שלו.
אז נכון שבצעירותי היו לי יותר
אבל גם כיום יש לי אחת כזאת שתמיד "איכשהו" אני פוגש אותה בלובי של הבניין.
מעניין כמה שעות של "מארב" היא עושה בכדי שה"איכשהו" הזה יצא לפועל.
אני באופן מודע נמנע מלהתקרב אליה ובטח לא לגעת בה
כי במקרה כזה היא כבר לא תפגוש אותי בלובי,
אלא תביא מזרן ותישן ליד פתח הדלת שלי.
אוי ואבוי, רק זה חסר לי.

למעלה