לאור יציאתו לאקרנים של הסרט "נפוליאון" רציתי לשתף אתכם במידע מענין שלא מופיע בסרט אך קשור אל נחלת אבותינו ההיסטורית

שחר 676

Well-known member
מנהל
עפ"י הסדרה, היחס של צבא אלכסנדר הגדול היה 40000 לעומת 100000, קרי 1:2.5 לרעתו ובחלק מהזמן היה גם 30000 לעומת 100000, קרי כ-1:3.3 לרעתו ובכל זאת ניצח כנגד כל הסיכויים, עשה זאת בעיקר ע"י התקפות פתע בערב, לא חיכה ליום למחרת לזריחה כפי שהיה נהוג וכפי שגנרל צבאו רצה, עשה זאת תוך זיהוי מקום התורפה של דרוויש,\ מלך פרס וריכוז התקפה על מקום זה עד אשר כל הצבא התקפל.
עפ"י הסדרה, אימו אכן חששה שלמרות שאלכסנדר הוא הבכור, לא יהיה יורש, אך הפרשנים לא חושבים שהוא זה שרצח את אביו ושזה בא לו בהפתעה.
אין ספק שצבאו של אלכסנדר היה קטן משמעותית אולם היו לו שני יתרונות ששירתו אותו והביאו אותו לניצחון.

1. שיטת הלחימה הקרויה "הפלאנקס המוקדוני" שהייתה מאד יעילה ומיוחדת לתקופתה. לפרסים היה מאד מאד קשה להתמודד מולה. מיד אציג בפניך קטע מהסרט "אלכסנדר' המציג בדיוק נפלא את קרב "גאגומלה" בו דרוויש הובס באופן סופי. שם תוכל לראות עד כמה קשה לשבור את "הפלאנקס המוקדוני".

2. אלכסנדר וצבאו לא יכלו להרשות לעצמם להפסיד אפילו פעם אחת שכן במידה והיו מפסידים הם לא היו מקבלים הזדמנות שניה. במשך רוב התקופה מורל הלוחמים היה בשיאו. לעומת זאת האימפריה הפרסית כבר הייתה מבוגרת , שבעה ומפונקת מה שהביא פעמיים לשבירת רוחם של הלוחמים הפרסים מוקדם מן הצפוי מה שהוביל למנוסה כוללת.....באחת הפעמים התבוסה החלה עם הימלטותו של דרוויש משדה הקרב (בין אם נמלט בעצמו או שהוברח משדה הקרב למקום מבטחים על ידי יחידות הצבא שסבבו אותו)

3. יש פרשנים אשר חושבים שלא מן הנמנע שלאלכסנדר היה יד בהתנקשות באביו מפני שלאור נישואיו הקרבים (של אביו) הוא חשש למעמדו כיורש המלכות . יש הטוענים כי פיליפוס עצמו הביא לניסיון התנקשות בבנו אלכסנדר כך שלא מן הנמנע שלאלכסנדר ואימו היתה יד בהתנקשות בו.

לי זו נראית אפשרות הגיונית.

קרב גאגומלה 1

קרב גאגומלה 2 (המשך)

קרב גאגומלה 3 (המשך)

נערך לאחרונה ב:

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
אין ספק שצבאו של אלכסנדר היה קטן משמעותית אולם היו לו שני יתרונות ששירתו אותו והביאו אותו לניצחון.

1. שיטת הלחימה הקרויה "הפלאנקס המוקדוני" שהייתה מאד יעילה ומיוחדת לתקופתה. לפרסים היה מאד מאד קשה להתמודד מולה. מיד אציג בפניך קטע מהסרט "אלכסנדר' המציג בדיוק נפלא את קרב "גאגומלה" בו דרוויש הובס באופן סופי. שם תוכל לראות עד כמה קשה לשבור את "הפלאנקס המוקדוני".

2. אלכסנדר וצבאו לא יכלו להרשות לעצמם להפסיד אפילו פעם אחת שכן במידה והיו מפסידים הם לא היו מקבלים הזדמנות שניה. במשך רוב התקופה מורל הלוחמים היה בשיאו. לעומת זאת האימפריה הפרסית כבר הייתה מבוגרת , שבעה ומפונקת מה שהביא פעמיים לשבירת רוחם של הלוחמים הפרסים מוקדם מן הצפוי מה שהוביל למנוסה כוללת.....באחת הפעמים התבוסה החלה עם הימלטותו של דרוויש משדה הקרב (בין אם נמלט בעצמו או שהוברח משדה הקרב למקום מבטחים על ידי יחידות הצבא שסבבו אותו)

3. יש פרשנים אשר חושבים שלא מן הנמנע שלאלכסנדר היה יד בהתנקשות באביו מפני שלאור נישואיו הקרבים (של אביו) הוא חשש למעמדו כיורש המלכות . יש הטוענים כי פיליפוס עצמו הביא לניסיון התנקשות בבנו אלכסנדר כך שלא מן הנמנע שלאלכסנדר ואימו היתה יד בהתנקשות בו.

קרב גאגומלה 1

קרב גאגומלה 2 (המשך)

קרב גאגומלה 3 (המשך)
וואוו, איזה יופי של המחשה.
שאפו גדול, שחר. |4U|

דיברגנט חדש

Well-known member

גם אנחנו לא יכולים להרשות לעצמינו להפסיד ובכל זאת עושים הרבה שטויות נוסח הומניטרזציה.

יש, אך בסדרה מראים שהוא היה מופתע מהרצח ובכלל מהזמנתו.
קרב גאגומלה 1

קרב גאגומלה 2 (המשך)

קרב גאגומלה 3 (המשך)
|תודה|,
צפיתי בהנאה.

שחר 676

Well-known member
מנהל
גם אנחנו לא יכולים להרשות לעצמינו להפסיד ובכל זאת עושים הרבה שטויות נוסח הומניטרזציה.
הפסדנו המון פעמים אך דת אבותינו שרדה מפני שבכל אלפי השנים שחלפו התכופפנו בפני כולם מחוסר ברירה.

לצבא מוקדון תחת אלכסנדר זה היה לכבוש או לחדול מלהתקיים - זה בנוסף לטקטיקת הקרב המפוארת שלהם שהקדימה את זמנה העניקה להם מוראל גבוה שאיפשר להם לנצח אפילו בהודו. (הקרב הקשה ביותר שהיה לאלכסנדר)
יש, אך בסדרה מראים שהוא היה מופתע מהרצח ובכלל מהזמנתו.
מדובר בהערכות של היסטוריונים אשר במאי הסרט בוחר לשלב ביצירה בכדי שהצופה יוכל להזדהות עם הגיבור (אלכסנדר) אולם יש הערכות רבות נוספות.

אני לכשעצמי חושד באלכסנדר ואמא שלו ברצח פיליפוס. האחרון ביקש להתחתן עם אישה צעירה ותינוק משותף היה יורש העצר של ממלכת מוקדון כולה כך שהמניע לרצח ברור לחלוטין.

אלכסנדר חיסל את בנו של המצביא הכי גדול שלו "פארימיניו" ולכן נאלץ לרצוח גם אותו.

בהתקף של זעם אלכסנדר חיסל את קלייטוס שהיה חייל נאמן ומוערך של אביו פיליפוס ואפילו הציל את חייו של אלכסנדר בקרב איסוס. קלייטוס נהנה מהמון כבוד והערכה בקרב הצבא המוקדוני......

לאלכסנדר היו המון אויבים מתוך בני עמו ולדעתי הוא חוסל על ידם.

תככים , מזימות ורצח - אלו היו סימני התקופה במוקדון וגם ברומא שהתפתחה במקביל.

תככים גרמו לרציחת פיליפוס ובסופו של דבר גם אלכסנדר נפל קורבן לתככים דומים. זו בכל אופן דעתי.
|תודה|,
צפיתי בהנאה
שמח שנהנית.

הקרב הזה הינו שחזור מדויק של קרב גאגומלה.

דיברגנט חדש

Well-known member
|נצלש| התחלתי לראות את הסדרה טרויה: נפילתה של עיר כאשר בפרק הראשון מתואר איך רועה הצאן בן העשרים פאריס נהפך להיות אלכסנדר נסיך טרויה.

שחר 676

Well-known member
מנהל
|נצלש| התחלתי לראות את הסדרה טרויה: נפילתה של עיר כאשר בפרק הראשון מתואר איך רועה הצאן בן העשרים פאריס נהפך להיות אלכסנדר נסיך טרויה.
סדרה יפה. ראיתי אותה לפני מספר שנים.
הלוחם האדיר "אכילס" מגולם ע"י שחקן שחור עור כמו גם מלך האלים "זאוס" - זה לא נראה אמין בעיני אבל אני יכול להבין את ההפקות החדשות הללו בהן הבמאי לוקח לעצמו חופש ביטוי אמונתי פוליטיקלי קורקטי.

בסדרה מוצג אכילס כהומוסקסואל או לפחות דו מיני וגם זה לא אמין בעיני למרות שמשכב זכר לא היה זר ליוונים הקדומים.

בסה"כ הסדרה מאד יפה - אתה תהנה מאד.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
הלוחם האדיר "אכילס" מגולם ע"י שחקן שחור עור כמו גם מלך האלים "זאוס" - זה לא נראה אמין בעיני אבל אני יכול להבין את ההפקות החדשות הללו בהן הבמאי לוקח לעצמו חופש ביטוי אמונתי פוליטיקלי קורקטי.

בסדרה מוצג אכילס כהומוסקסואל או לפחות דו מיני וגם זה לא אמין בעיני למרות שמשכב זכר לא היה זר ליוונים הקדומים.

זה מזכיר קצת את סיפור דוד ויונתן.
דוד גם היה רועה צאן ולאחר מכן התגלה כ"חובב ישבנים" (של בני מינו)

דיברגנט חדש

Well-known member

תודה, אין לי מושג מה עבר לו בראש שהעדיף את הלנה המלכה ע"פ הרמוני בתה הצעירה ועוד שידע את ההשלכות של מהלך זה, קרי במקום שת"פ, יהיה לו מלחמה מול כל יוון.

שחר 676

Well-known member
מנהל
תודה, אין לי מושג מה עבר לו בראש שהעדיף את הלנה המלכה ע"פ הרמוני בתה הצעירה ועוד שידע את ההשלכות של מהלך זה, קרי במקום שת"פ, יהיה לו מלחמה מול כל יוון.
לכל אדם יש הגדרה שונה לתואר "האישה היפה ביותר" - אני מניח שהלנה התברכה בשילוב נדיר של יופי וסקסיות אשר נובעת מניסיון חיים אשר הטריף את דעתו של פאריס הצעיר עד כדי התעלמות מבתה הרמוני.

כולם דמויות במיתולוגיה היוונית.

נערך לאחרונה ב:

דיברגנט חדש

Well-known member
|נצלש| נוסף: הואיל וראיתי את אלכסנדר ואת טרויה, האלגוריתם ממשיך לתת לי סדרות בנושאי היסטוריה ועכשיו אני צופה בסדרה האימפריה הרומית: שלטון הדמים.

שחר 676

Well-known member
מנהל
|נצלש| נוסף: הואיל וראיתי את אלכסנדר ואת טרויה, האלגוריתם ממשיך לתת לי סדרות בנושאי היסטוריה ועכשיו אני צופה בסדרה האימפריה הרומית: שלטון הדמים.
סדרה נפלאה בת שלושה פרקים - ראיתי אותה.

קליגולה

יוליוס קיסר

קומודוס

כל הפרקים נהדרים - מומלץ בחום.

דיברגנט חדש

Well-known member
לא התכוונתי לפרקים טלויזיונים אלא למספר קבצים של פרקים אשר כל אחד עוסק באישיות רומאית מסוימת.
|נצלש| עכשיו תורה של הסדרה קלאופטרה שזה גם מתחבר יפה לעונה השנייה של האימפריה הרומית שראיתי עם יוליוס קיסר.

שחר 676

Well-known member
מנהל
מעניין :unsure: בסדרה קליאופטרה עשו אותה כושית ובסדרה האימפריה הרומית לבנה, בכלל יש המון סתירות בין 2 הסדרות.
רוב הסיכויים שקליאופטרה הייתה שחומת עור כיאות לגזע אשר חי ביבשת כה חמה.

ומאותה הסיבה גם בני ישראל הקדומים היו שחומים אף הם.

רק לאחר מרד בר כוכבא חלקנו נפוצנו לכל העולם ובהמשך חלקנו נודענו כמזרחים וחלקנו נודענו כאשכנזים.

למעלה