כצפוי - פתיחת קו הרכבת המהיר לירושלים תידחה

מצב
הנושא נעול.

darkshadow1

New member
אז כל הטעויות של ישראל כץ הן באשמתו,

אשרי המאמין לפוליטיקאי הפופוליסט ישראל כץ
השרים שהזכרת שהיו בעבר לא היו אימפוטנטים כלל, פשוט התקופה אז היתה שונה מאשר היום.

אז בימים ההם של שלטון מפא"י המושחת והימים הראשונים שאחרי שהסתיים השלטון של מפא"י, ההסתדרות הכללית וקואופרטיב אגד היו חזקים מאוד ושליטתם היתה דומיננטית ביותר וידם היתה בכל.

הכוח של ההסתדרות היה בעבר כל כך חזק עד כדי כך שכאשר בשנת 1980 כשנחקק חוק העמותות בתקופת שלטון הליכוד, החריגו מהחוק את כל ארגוני העובדים ואת כל קופות החולים שממשיכים עד היום הזה (שנת 2017) להיות מוחרגים מן החוק ולמעשה פועלים כיום על פי חוק עות'מני. ההחרגה של כל ארגוני העובדים וארגוני הבריאות (קופות החולים) מן החוק החדש היתה במטרה למנוע מההסתדרות ומוסדותיה (קופת החולים הכללית) לפעול בשקיפות שדרש ועדיין דורש כיום חוק העמותות משנת 1980.

אם רק תבקש, אני אעלה לכאן קובץ PDF עם כל ארגוני העובדים וקופות החולים שעד היום מוחרגים מחוק העמותות בעוד שכל האגודות האחרות שפעלו בעבר נאלצו להירשם מחדש כעמותות.

בימים ההם ועד שהתחילה הרפורמה בתח"צ, קואופרטיב אגד היה כוחני ביותר ודומיננטי ביותר והיה מאז ומתמיד קשור להסתדרות.

מאז שהתחילה הרפורמה בתח"צ התחילו להיות שינויים רבים ובנוסף גם החלה המודעות של ישראלים רבים לרכבת, מודעות שלא היתה לרבים בימים שבהם כל התח"צ נשלט על ידי קואופרטיב אגד.

לפוליטיקאי הפופוליסט ישראל כץ היה מזל שהוא הגיע בזמן שהוא יכול להתהדר בו כיום בכל מה שהוא מתהדר בו. ואל תשכח שהוא נמצא כבר בתפקיד הרבה שנים ביחס לכמות השנים שהיו שרי התחבורה לפני, וזה מגדיל מאוד את הרושם של הציבור שהוא עשה יותר מאחרים שהיו לפניו.

אז הוא לא עשה יותר מאחרים, פשוט יש לו את המזל שאין ולא היה לאחרים שהיו לפניו. זו רק אשליה שהוא עשה יותר מאחרים, אשליה הפועלת לטובתו ורק מגבירה את אהדת הציבור בו ורק בגלל שיש לו מזל שלא היה לאחרים לפניו.

ישראל כץ לא היה מצליח לעשות כלום בשנות ה-80 כאשר ההסתדרות ואגד היו חזקים ודומיננטיים ביותר.

אשרי המאמין לפוליטיקאים באשר הם.

ומי שמאמין לפוליטיקאים, כל מה שנותר לי לומר לו זה: שיבושם לו.
וכל ההצלחות של ישראל כץ הן כי הוא במקרה נמצא על הכסא הנכון בזמן הנכון?
נו באמת- לשרים יש אחריות מיניסטריאלית, לטוב ולרע. שר שמתרחשת פאשלה חמורה במשמרת שלו יפגע, גם אם הפאשלה היא לא באשמתו. לדוגמה- שאול מופז הצליח לברוח מהאחריות למחדלים שהתגלו במהלך מלחמת לבנון השנייה, אעפ"י שרוב הבעיות כבר היו קיימות בתקופתו וגם אם עמיר פרץ היה יודע מה הוא עושה- לא הייתה לו היכולת לפתור אותן בחודשים בודדים. בוודאי שגם לפרץ יש אחריות לבעיות שקרו במלחמה- אבל הנקודה שלי היא שהכתם דבק רק בו ולא במופז. לחילופין אם המלחמה הייתה מסתיימת בניצחון גדול- אין לי ספק שפרץ היה זוכה לכל הקרדיט, גם אם הוא היה בעיקר נהנה מפרות מהלכים שהתחילו בכהונת מופז.

25306yosef

New member
כץ פשוט נמצא על הכסא הנכון בזמן הנכון ותו לא. נקודה.

וכל ההצלחות של ישראל כץ הן כי הוא במקרה נמצא על הכסא הנכון בזמן הנכון?
נו באמת- לשרים יש אחריות מיניסטריאלית, לטוב ולרע. שר שמתרחשת פאשלה חמורה במשמרת שלו יפגע, גם אם הפאשלה היא לא באשמתו. לדוגמה- שאול מופז הצליח לברוח מהאחריות למחדלים שהתגלו במהלך מלחמת לבנון השנייה, אעפ"י שרוב הבעיות כבר היו קיימות בתקופתו וגם אם עמיר פרץ היה יודע מה הוא עושה- לא הייתה לו היכולת לפתור אותן בחודשים בודדים. בוודאי שגם לפרץ יש אחריות לבעיות שקרו במלחמה- אבל הנקודה שלי היא שהכתם דבק רק בו ולא במופז. לחילופין אם המלחמה הייתה מסתיימת בניצחון גדול- אין לי ספק שפרץ היה זוכה לכל הקרדיט, גם אם הוא היה בעיקר נהנה מפרות מהלכים שהתחילו בכהונת מופז.
כץ פשוט נמצא על הכסא הנכון בזמן הנכון ותו לא. נקודה.

davidfainshtein

Member
מנהל
ישראל כץ עשה במשרד התחבורה יותר ממה שעשו

נקווה שעד הפתיחה יהיה כבר שר תחבורה חדש.
שר התחבורה הנוכחי התאהב בכיסא שלו והוא נוקט כל הזמן בצעדים פופוליסטיים במטרה לזכות באהדה ציבורית שלא מגיעה לו כלל.

הגיע הזמן להחליף את שר התחבורה במישהו אחר. נמאס כבר מהפופוליזם הבזוי הזה של השר הנוכחי.
ישראל כץ עשה במשרד התחבורה יותר ממה שעשו
כל שרי התחבורה לפניו גם יחד.
ובכלל, לדעתי הוא השר היחיד שמתפקד בממשלה.
אני מקווה שיישאר במשרד התחבורה עוד 3 קדנציות לפחות.
בעצם לא, אולי עדיף שיהיה רוה"מ.

מצב
הנושא נעול.
למעלה