כמה כסף מזומן מותר להפקיד בבנק, בהפקדה אחת

evike

Active member
מנהל
השאלה לא בשבילי.
האיש החזיק בבית כסף מזומן, לבנק בו הוא שייך הגבילו אותו מאד, עד סכום מגוחך.
כששאל טלפונית ובמיילים בבנקים נוספים, כולל בנק ישראל, כל אחד אמר סכום שונה ממשנהו, ואפילו עד סכום לא מוגבל.
הוא מיואש, רוצה להתפטר מהמזומנים שבביתו, סכום גבוה מעל למה שאפשר להשתמש בו.
ניסיתי לעזור לו גם בשאלה בבנק שלי (אחר משלו) גם שם התשובה היתה מעורפלת.
מה שידוע לי, שלמרות שהממשלה החליטה להגביל את הסכום אותו מותר להחזיק בבית, החוק עדיין לא עבר, כלומר, עדיין אין הגבלה.
הערה חשובה - הכסף חוקי, נאסף שנים עם הוכחות. זה לא מספיק לבנק שלו.
תודה.

GoldenEyes

Well-known member
השאלה לא בשבילי.
האיש החזיק בבית כסף מזומן, לבנק בו הוא שייך הגבילו אותו מאד, עד סכום מגוחך.
כששאל טלפונית ובמיילים בבנקים נוספים, כולל בנק ישראל, כל אחד אמר סכום שונה ממשנהו, ואפילו עד סכום לא מוגבל.
הוא מיואש, רוצה להתפטר מהמזומנים שבביתו, סכום גבוה מעל למה שאפשר להשתמש בו.
ניסיתי לעזור לו גם בשאלה בבנק שלי (אחר משלו) גם שם התשובה היתה מעורפלת.
מה שידוע לי, שלמרות שהממשלה החליטה להגביל את הסכום אותו מותר להחזיק בבית, החוק עדיין לא עבר, כלומר, עדיין אין הגבלה.
הערה חשובה - הכסף חוקי, נאסף שנים עם הוכחות. זה לא מספיק לבנק שלו.
תודה.
כל בנק והגחמות שלו ובעיקר שיהיה לו כס"תח
למה שלא יפקיד כל חודש סכום מסויים ?
וכתבה שפורסמה:
בעיה נוספת עשויה לצוץ מכיוון הבנקים. ככל וההנחיות החדשות ייכנסו לתוקף, אלו המחזיקים סכומי כסף גדולים במזומן אשר ירצו להפקידם בבנק, צפויים להיתקל בסירוב של הבנקים אשר יחששו מחשיפתם אל מול הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור (כל סכום מעל 50 אלף ש"ח המופקד במזומן בבנק מדווח אוטומטית לרשות לאיסור הלבנת הון). גם אזרחים שיגלו שהבנק שלהם נכון לקבל את ההפקדה עשויים למצוא עצמם מתמודדים עם בירוקרטיה בנקאית מסועפת ומתישה שמטרתה לוודא את חוקיות הכספים המופקדים, לרבות אסמכתאות והוכחות בדבר מקורם של הכספים אותם מעוניינים להפקיד בחשבון הבנק, לרבות תצהיר של המחזיק בהם אודות מקור הכספים.

evike

Active member
מנהל
תודה. אם כי חיפשתי מידע מדוייק מעורכי דין, כי את מה שכתבת ועוד, ראיתי עוד לפני ששאלתי פה, באתרים שונים שמצאתי בגוגל.

למעלה