כמה אפשר לסמוך על המשך תמיכת ארצות הברית ?

DANIAVNI

Well-known member

אני מחלק את המפה הפוליטית בארה"ב ל-3 חלקים ( ואני מבין שאני לא מדוייק אבל בגדול אני מאמין שזה כך)
רפובליקנים - תמיכה מובטחת בישראל
דמוקראטים "מתונים" - תומכי ישראל באופן מוגבל כמו ביידן
דמוקראטים שונאי ישראל - אובאמה ושמאלה .

מה יקרה ? לפי מה שאני מבין בארה"ב יש רוב לדמוקראטים .
או שאוליי יהיו מספיק דמוקראטים שההשתוללות המוסלמית דווקא תזיז אותם ימינה ?

דגלמנגל

Well-known member

אני מחלק את המפה הפוליטית בארה"ב ל-3 חלקים ( ואני מבין שאני לא מדוייק אבל בגדול אני מאמין שזה כך)

הם צריכים שם באמריקה, איזה מגה-פיגוע עם חותמת של חמאס או חיזבאללה.
אם הרפובליקנים יעלו לשלטון ולא תהיה חותמת כזאת ...אולי הם יסדרו;-).

אלפיני

Well-known member
הם צריכים שם באמריקה, איזה מגה-פיגוע עם חותמת של חמאס או חיזבאללה.
אם הרפובליקנים יעלו לשלטון ולא תהיה חותמת כזאת ...אולי הם יסדרו;-).
היה להם את 9.11.

הבעיה של ארה"ב שהיא שוב הופכת חברה חצויה.

איציק5111

Well-known member

שאלה מפחידה אבל יש לנו ברירה אחרת?

אלפיני

Well-known member

הבעיה שלך שאתה מביט על ארה"ב רק מזווית ישראלית.
בארה"ב יש מחלוקות ברמה הערכית כמו אצלנו על שורה של נושאים.
לדעתי כל הסיפור עם עזה פשוט התפרץ כסוג מחאה בגלל שונות ערכים בין ילידי שנות 2000 לבין הקודמים להם.
וגם זה התרחש בעיקר בכמה אוניברסיטאות IVY ובקליפורינה שם יש אחוז גבוהה של סטודנטים זרים המשלמים שכר מלא ומנופח במוסדות הללו שאתה יכול לנחש בעצמך מהיכן הרבה מהם מגיעים. בנוסף ישנה הגירה מוסלמית לארה"ב, אז מן הסתם יש גם להם נציגות והם מתחילים לעשות רעש.

זה צריך להדאיג מפני שבאופן מסורתי רבים מהמנהיגים מגיעים מה IVY'S ומוסדות קליפוריניה
אבל מצד שני לא מייצג את כלל הקמפוסים בארה"ב וזו כבר לא התמונה המלאה.

הרוב האמריקני הוא למעשה אדיש למתרחש פה.

דבר שני, אתה מחלק לא נכון את נושא היחס לישראל. שונאי ישראל אובססיבים הם נציגים דוגמת רשידה טאליב.

אובמה, ואפילו ברני סנדרס תומכים בזכות קיומה של מדינת ישראל וגם לקחו הרבה מאוד צעדים על מנת להגן עליה כפי שעשה ביידן במשבר האחרון שעלו הטילים מאיראן ומהחותים.

הבעיה שלנו מתחילה מהתנגדות לממשלות ישראל הימניות. או במילים פשוטות - חוסר שביעות רצון מופגן ממדיניות ההתנחלויות וכל מה שקורה בשטחים. זה מה שעלול להחריב אותנו במידה ונמשיך להשתולל.

איציק5111

Well-known member
הבעיה שלך שאתה מביט על ארה"ב רק מזווית ישראלית.
בארה"ב יש מחלוקות ברמה הערכית כמו אצלנו על שורה של נושאים.
לדעתי כל הסיפור עם עזה פשוט התפרץ כסוג מחאה בגלל שונות ערכים בין ילידי שנות 2000 לבין הקודמים להם.
וגם זה התרחש בעיקר בכמה אוניברסיטאות IVY ובקליפורינה שם יש אחוז גבוהה של סטודנטים זרים המשלמים שכר מלא ומנופח במוסדות הללו שאתה יכול לנחש בעצמך מהיכן הרבה מהם מגיעים. בנוסף ישנה הגירה מוסלמית לארה"ב, אז מן הסתם יש גם להם נציגות והם מתחילים לעשות רעש.

זה צריך להדאיג מפני שבאופן מסורתי רבים מהמנהיגים מגיעים מה IVY'S ומוסדות קליפוריניה
אבל מצד שני לא מייצג את כלל הקמפוסים בארה"ב וזו כבר לא התמונה המלאה.

הרוב האמריקני הוא למעשה אדיש למתרחש פה.

דבר שני, אתה מחלק לא נכון את נושא היחס לישראל. שונאי ישראל אובססיבים הם נציגים דוגמת רשידה טאליב.

אובמה, ואפילו ברני סנדרס תומכים בזכות קיומה של מדינת ישראל וגם לקחו הרבה מאוד צעדים על מנת להגן עליה כפי שעשה ביידן במשבר האחרון שעלו הטילים מאיראן ומהחותים.

הבעיה שלנו מתחילה מהתנגדות לממשלות ישראל הימניות. או במילים פשוטות - חוסר שביעות רצון מופגן ממדיניות ההתנחלויות וכל מה שקורה בשטחים. זה מה שעלול להחריב אותנו במידה ונמשיך להשתולל.
"הבעיה שלי" שאני מבין את צידקת ישראל שהיא רודפת שלום, כן גם הליכוד. ואם היה עם מי לעשות שלום היה פה שלום מזמן.

אותה מחאה בארה"ב של האחים המוסלמים מתוכננת עם גורמים קיצוניים שרוצים בהשמדת ישראל, אגב אצל המפגינים מצאו ספרים של טרור סכינים ופטישים

אלפיני

Well-known member
"הבעיה שלי" שאני מבין את צידקת ישראל שהיא רודפת שלום, כן גם הליכוד. ואם היה עם מי לעשות שלום היה פה שלום מזמן.
הבעיה שלך כימני שעלו על הבלוף והישראלי ואתה מתעלם מהעניין . אי אפשר להציג עצמך כרודף שלום ובו זמנית לגזול אדמות ולהתנחל מעבר לגבולות הריבוניים של המדינה שלך.
בהיבט זה, ישראל גורמת לעצמה נזקים עד כדי כך חמורים שיש מי שמצדיק את התנגדות הפלסטינים גם כאשר היא במעשי טרור.

איציק5111

Well-known member
הבעיה שלך כימני שעלו על הבלוף והישראלי ואתה מתעלם מהעניין . אי אפשר להציג עצמך כרודף שלום ובו זמנית לגזול אדמות ולהתנחל מעבר לגבולות הריבוניים של המדינה שלך.
בהיבט זה, ישראל גורמת לעצמה נזקים עד כדי כך חמורים שיש מי שמצדיק את התנגדות הפלסטינים גם כאשר היא במעשי טרור.
קודם כל אף אחד לא גוזל,דבר שני אם היה ניתן לחיות בשלום עם הערבים מבלי לחשוש שמחר יפלשו מיו"ש לעמק חפר או לגלבוע או ירו טילים לכפר סבא וראש העין אז יכולנו להגיע לפשרות, ולא בגלל שאנחנו גוזלים, אלא אנחנו מתפשרים,

מכל מקום שיצאנו הסתבכנו יותר קשה

1ספי11

Well-known member
קודם כל אף אחד לא גוזל,דבר שני אם היה ניתן לחיות בשלום עם הערבים מבלי לחשוש שמחר יפלשו מיו"ש לעמק חפר או לגלבוע או ירו טילים לכפר סבא וראש העין אז יכולנו להגיע לפשרות, ולא בגלל שאנחנו גוזלים, אלא אנחנו מתפשרים,

מכל מקום שיצאנו הסתבכנו יותר קשה
יצאנו מסיני בלי הסתבכות אז הטענה שלך לא מחזיקה מים.

איציק5111

Well-known member
יצאנו מסיני בלי הסתבכות אז הטענה שלך לא מחזיקה מים.
כן שלום בין מנהיגים של אינטרסים שיכול להתהפך עלינו כל יום, בינתיים מחזיק מעמד.

מצד שני יצאנו מעזה ודרום לבנון קיבלנו הרבה יותר גרוע ממה שהיה

1ספי11

Well-known member

ההבדל הוא בין המקרה של יציאה בהסכם למיקרים של יציאה חד צדדית בלי הסכם.
חלק ממדיניות העדפת החמאס .

1ספי11

Well-known member

אבל מצריים ממשיכה להלחם בנו דרך שלוחת הטרור שלה בעזה.
שקר,כמובן.
למצרים אין אינטרס לחזק את החמאס. לנו יש אינטרס כזה.

איציק5111

Well-known member

שקר,כמובן.
לנו אין אינטרס לחזק את החמאס

רק לפני כמה שנים האחים המוסלמים עלו לשילטון והשלום עם ישראל היה בסכנה, מזל שהורידו אותם, אז עם הסכם כמובן עדיף אבל עדיין לא מבטיח כלום.

חיזבאאלה הפר הסכם והתקרב לגבול

1ספי11

Well-known member
לנו אין אינטרס לחזק את החמאס

רק לפני כמה שנים האחים המוסלמים עלו לשילטון והשלום עם ישראל היה בסכנה, מזל שהורידו אותם, אז עם הסכם כמובן עדיף אבל עדיין לא מבטיח כלום.

חיזבאאלה הפר הסכם והתקרב לגבול
לנדינת ישראל אין אינטרס לחזק את החמאס. לממשלה של נתניהו וסמוטריץ בהחלט יש.

הפרבולה1

Well-known member
שקר,כמובן.
בוודאי שיש למיצריים אינטרס לחזק את החמאס , אחרת מאיפה הגיע כל האמל"ח העצום הזה לעזה ? ממעבר כרם שלום ? איך זה שיש 130 מנהרות בין סיני לעזה .

הפרבולה1

Well-known member
בהחלט אפשר להציג את עצמינו כרודפי שלום ולסרב לסגת לקווי 67 , מי אמר שאנחנו חייבים לאמץ את הנוסחה המטופשת של "שלום תמורת שטחים ". אנחנו רוצים גם שלום וגם שטחים ( שיטחי C, ירושלים ) , אין שום סתירה, כן גם ליהודים יש דרישות טריטוריאליות בתמורה לשלום עם הערבים.

מי שגורם נזקים חמורים זה השמאל שלנו שמוכן לסגת לקווי 67, ראינו את זה בתהליך אוסלו שלא קיבלנו שום קרדיט מהעולם על זה שאהוד ברק היה מוכן לסגת מ 100% משטח יו"ש ובתמורה קיבלנו ארגון נאונאצי חדש BDS , ואהוד ברק הפך להיות פושע מילחמה בעיני הערבים. מסתבר שקורה ההיפך ממה שהמשלא מנבא - הנכונות שלנו לפשרות טריטוריאליות ביו"ש רק מגבירה את התאבון של האויבים שלנו , ואת השינאה אלינו בעולם , ואת נטישת ידידנו שמרחמים על הטיפשות שלנו.

ראינו את זה בעזה שנסוגנו לחלוטין מעזה , לא רק שהטרור משם התגבר בצורה מפלצתית אז רוב העולם עוד יוצא נגדינו , וארה"ב "הידידה" מערימה עלינו קשיים במילחמה , מה זה צריך להיות למה אף אחד בממשל האמריקאי לא מפרגן לנו על זה שעקרנו את גוש קטיף ונסוגנו לחלוטין מעזה , הרי השמאל אמר שאחרי שנצא מעזה תהיה לנו לגיטמציה מלאה לכסח את עזה. למה אף אחד לא מפרגן לנו שבמשך 20 שנה עשינו ככל יכולתינו כדי שעזה לא תקרוס כלכלית.

dory30

Well-known member

כמה אפשר לסמוך על המשך תמיכת ארצות הברית ?​

אני מזכיר שאפילו טראמפ, רפובליקאי ברמ"ח איבריו בעשורים האחרונים, אמר שישראל צריכה להפסיק את המלחמה. יש גם זרמים שונים בתוך המפלגות. ביידן לא משתייך לאגף הפרוגרסיבי, למשל והולך למעשה נגד הקו של מפלגתו. גם קלינטון לא היה זהה בהשקפתו לאובאמה האנטי ישראלי.

למעלה