כל כך עצוב מה שקרה עם רז אטיאס

אימם

New member
את האמת כבר לעולם לא נדע...

ואין טעם לשפוט את האמא הזו כי היא קיבלה כבר עונש גדול מנשוא...

מרוניה

New member
ברור, אבל אני "שופטת" אותה כי -

זה נהיה כבר טרנד במדינה שלנו להאשים את כל העולם חוץ מאשר את עצמך.
ולפעמים זה מוצדק בהחלט ויש מקום להאשים את רשויות החוק, אבל כאן זה מקרה קיצוני של יריית האשמות לכל עבר בלי לקחת שום אחריות אישית. ולכן אני כן מוצאת לנכון לבקר אותה בחריפות על התנהגותה. כלומר, לא על הכישלון החינוכי שלה אלא האופן שבו הוא טופלת עכשיו את האשמה על כולם.

katam

New member
נכון שלעולם לא נדע את האמת,

אבל, תבדקי את התנהוגותך התנהגות בעלך ובנך לפני שאת מאשימה את כולם.
אין לי ספק שגם היא ובעלה טעו לרגע אני לא חושבת שזה העונש שמגיע להם

אימם

New member
ואין אפשרות שהנערה אשמה?!

אני מכירה נשים שהן כל כך מניפולטיביות...ואי אפשר לפסול אפשרות שהנערה היא זו שהחליטה להתאבד ושכנעה את רז.
רק שברגע האחרון היא התחרטה כשראתה את השוטרים....
דבר אחד כאן בטוח והוא שרז לקח אחריות על ההריון. ככל שאני חושבת על זה יותר זה נראה לי הכי נכון אבל כמו שאמרתי כבר לעולם לא נדע את האמת

katam

New member
אין ספק שגם הנערה אשמה, אבל גם לנער יש אשמה

הריון לא רצוי זה אשמה של הגבר והאישה

את יודעת אם היה מדובר באישה שהשעון הביולוגי שלה מתקתק אז היא רצתה "לגנוב זרע" שזאת אשמת האישה בלבד.

SimplyBe

New member
בעיני הם בסך הכל עדיין ילדים בגיל זה

זה יכול לקרות גם למי שלא חושב שזה יקרה לו - הריון לא רצוי !
זה בפירוש לא סוף העולם , זה גם קורה כנראה יותר ממה שאנחנו חושבים וברוב המקרים נגמר בהפלה ולא מגיע לתוצאות כאילו טרגיות.
אני הייתי נמנעת מלהשתמש במילה אשמה בהקשר הזה.
לדעתי ההורים משני הצדדים היו צריכים להפגש ולמצוא דרך הגיונית לעזור לילדים, אבל זו חכמה להגיד לאחר מעשה, כפי שאמרתי בהתחלה טרגי ועצוב מאוד.

מרוניה

New member
תיאוריית המכשפה, מה...?

נערה בת 17 שכנעה את החבר שלה לגנוב את האקדח של אביו, להרוג אותה ולהתאבד, ובדרך גם לירות בשוטר.
כן, נשמע מאוד "הגיוני". כאמור, אני בטוחה שגם קודם היא לימדה אותו להשתמש באקדח ואף לקחה אותו לכמה מטווחים כדי שיידע איך לעשות זאת במיומנות כה גבוהה, כך שכאשר כיוון לעבר השוטר במצב של לחץ נפשי קיצוני הוא הצליח לפגוע לו ישר בראש!! ולמעשה, העובדה שהוא רק פצע את השוטר ולא הרג אותו, זה בגלל שהיא לא אימנה אותו מספיק. וזה באמת לא בסדר, כי אם כבר, אז באמת היתה צריכה לאמן אותו כך שהיה הורג את השוטר בירייה הזאת.
ואילו הוא - בחור טוב, נשמה, באמת יפה מצדו שהוא לקח אחריות על ההיריון, ולכן רצה להרוג את האישה והעובר גם יחד. זאת בהחלט לקיחת אחריות יפה ובוגרת. כל הכבוד, ותודה להוריו שהביאוהו עד הלום.

כמה שיפוטיות בלי להכיר אפילו את הנפשות

גם אני לא מכירה את הנפשות
לא את האמהות שהתראיינו ,כל אחת מנקודת מבטה
לא את עמדת המשטרה (אם כי כאן תמוה לי התרחיש כפי שמתואר על ידם9
אבל המקרה אינו עונה על נתק-
הילדה הייתה בהריון
האמא שלו ידעה על ההריון
האמא שלה ידעה על ההריון
שתיהן (אגב,מעניין שאין שם אבות בסיפור ?) הציעו שיבואו הבייתה וינסו למצוא פתרון.

הילד (טיפש) תכנן להתאבד התאבדות כפולה כי לא ראה מוצא מההריון -כי החיים לעיתים בגיל 17 נראים שחור ולבן.
הילד הוציא מכתב לכל התקשורת.

ויחד עם זאת אומרת האימא שלו שביקשו מהמשטרה איתור
שנעשה איזשהו תהליך לבלימת מעשה האיוולת הזה
ואימא שלה אומרת שבכלל הם היו בבית שמש לכוון ירושלים (לבית שלה)

ואז... מחסום משטרתי מכוון או מקרי (שתי גרסאות)
הוא כוון אליה אקדח (או יצא מהרכב עם אקדח בידו,אבל היא נשארה ברכב, אז לא בדיוק כיוון אליה)
וניידת משטרה נטולת מיומנות או ידע בנושא טיפול בבני ערובה, מניעת התאבדות או כל ידע אחר (מתנדבים וזה יפה,אבל לא מספיק )
במקרה או במכוון- יורה בו סדרת כדורים בראש.

כל הפרטים עדיין לא ברורים, לציבור בוודאי ,ספק אם המשפחות מבינות
אז למה למהר לשפוט את האימא שלו או האימא שלה
שתיהן עברו טרגדיה וטראומה נוראית.

לא הייתי נוטלת את החירות להשתמש בפטיש השופטת כל כך .
רק חמלה עצומה לשתי המשפחות ולנערה עצמה.

מרוניה

New member
כפי שאמרתי קודם -

לא חושבת שהייתי עוסקת בכלל במקרה אילולא אמו טרחה להעלות לדוכן הנאשמים את כל העולם ואשתו, ורק לא את עצמה, את בנה ואת אביו.

מרוניה

New member
מה אני אגיד לך,

לא עם כל פתגם אני מזדהה, ובטח לא במאה אחוזים מהמקרים.

אימם

New member
סיכמת יפה מאוד

אור2221

New member
הנערה מניפולטיבית? האמא מניפולטיבית

יכלה לספר לאמא שלה, יש סיבה שהיא בחרה לא לעשות כן.

אימם

New member
זו רק השערה

כמו ששיערו כאן שהנער אשם. רציתי להראות שכלום לא ברור ויש הרבה דברים לא ברורים כמו העובדה שהיה חשוך ובכ"ז המתנדבים ראו שהוא מכוון אקדח לרקתה של הנערה....
יש דברים מעורפלים ורק אחרי חקירה אם בכלל יהיה אפשר להבין מה קרה כאן

מטילדה11

New member
גם אני לא הבכמתי עם רוב דבריה אך

אין לשפוט ברגעים כאלה
לא ברור איפה היתה הנערה מאושפזת. לפי ניחוש שלי זה מוסד לבעיות ריגשיות כל שהן. לא ברור לי איך קבוצת נערות מ'אפרת' עשו לה שטיפת מוח והצוות לא עצר זאת.

לא ברור איך ההורים שלה לא היו מעורבים בכלל במה שקורה שם (ההריון, ההתלבטות, הנסיעה) ..

לי יש הרבה תהיות על איך הם הגיעו שניהם לרכב ויצאו מהיכן שיצאו וזה לא היה אחד הבתים שלהם.
ואיך אירוע כל כך קשה מטופל ע"י מתנדבים שאין להם את ההכשרה המספיקה להתמודד עם מקרה כזה קשה.

מרוניה

New member
היא היתה מאושפזת בבי"ח (כך נאמר)

במחלקה גיניקולוגית, כי היו לה כאבי בטן חזקים או דימום, ורק בביה"ח גילו שהיא בהיריון.

למעלה