כל כך הזוי שגנץ מתנגד לחוק הגיוס של גנץ

Zadig

Well-known member
..."משורה משחרר רק המוות" - קרי כככככוווווללללםםםםם צריכים להתגייס

ayb1

Well-known member
זה נושא אחר ואני לא דן בו כרגע
הדיון הוא שאדם פוסל את החוק שהציע לפני שנה
אין דבר יותר טבעי ברור ומובן מאשר לעדכן חוק כאשר המצב במדינה השתנה בפועל
והחוק הקודם אינו מתאים יותר למצב החדש.

אם אתה לא מבין דבר יסודי כזה, אז מה אתה כן מבין?
מה עוד שכאן לדבריך מדובר "בהצעת החוק" של גנץ, כלל לא מדובר בחוק קיים ,
אלא בהצעת חוק ישנה שאינה מתאימה יותר למציאות חיינו.

לידיעתך: בכנסת כל הזמן עוסקים בעדכוני חוקים שעבר זמנם

נערך לאחרונה ב:

Harrington

Well-known member
מנהל

כל כך הזוי שגנץ מתנגד לחוק הגיוס של גנץ​

עם כל הכיף גם שלי לצחוק על האיש, הדברים האלה קורים דרך קבע בפוליטיקה. זה נכון בכל דמוקרטיה וזה נכון גם בישראל. אז תמיד צוחקים על זה אמנם (וכמובן שאם זה היה איש ימין שעושה זאת, התקשורת לא הייתה מפסיקה לדבר על זה בעוד כעת זה עובר יחסית בשקט) וזה בסדר גמור. זה באמת מצחיק פעמים רבות (או עצוב. תלוי בעיני המתבונן). אבל תכל'ס זה ממש לא משהו חריג או מיוחד.

עם כל זאת אני חייב לומר שראיתי לפחות פרסום אחד לפיו גנץ שינה את דעתו לגבי חוק הגיוס שהעלה בעצמו בכנסת הקודמת ועשה כן מיד לאחר שמחת תורה. כלומר בלי כל קשר להעלאת החוק הנ"ל כעת על-ידי ממשלת המחנה הלאומי. אני לא יודע אם זה נכון אם לאו אבל ככל שהדברים מדויקים, הרי שלכאורה היה דורש לשנות גם את חוק הגיוס שעבר ביוזמתו בכנסת הקודמת לפני הגעתו לישורת החקיקה האחרונה.

דגלמנגל

Well-known member
למיטב הבנתי בג"צ לא היה מעורב בשלב שבין העברת אותו חוק ביוזמת גנץ בקריאה ראשונה להיום.
אבהיר. כוונתי היתה: היום - כשהצבא צמא לכוח אדם לוחם ואחרי שבג"ץ פסל (מתי שפסל בפעם האחרונה) סופית, את "שיטת המכסות", מבלי לתת לממשלה עוד ועוד הארכות זמן, לקמבן משהו, שיעקוף את ה"שיוויון בנטל - אין עוד מקום גם לשלבי ביניים, כגון החוק של גנץ, שעכשו, הוא אכן אינו רלוונטי עוד.

Harrington

Well-known member
מנהל
אבהיר. כוונתי היתה: היום - כשהצבא צמא לכוח אדם לוחם ואחרי שבג"ץ פסל (מתי שפסל בפעם האחרונה) סופית, את "שיטת המכסות", מבלי לתת לממשלה עוד ועוד הארכות זמן, לקמבן משהו, שיעקוף את ה"שיוויון בנטל - אין עוד מקום גם לשלבי ביניים, כגון החוק של גנץ, שעכשו, הוא אכן אינו רלוונטי עוד.
אני לא מכיר שבג"צ פסל באופן מוחלט את שיטת המכסות, אבל יתכן שאתה צודק. בכל מקרה כאמור, זה לא היה אחרי שהצעת החוק של גנץ עברה בכנסת בקריאה ראשונה. כלומר ככל שאכן יש צורך בשינוי טיוטת הצעת החוק הזאת של גנץ, זה נובע (למשל) מהאירועים האקטואליים אך לא מדרישת בית המשפט.

כך או אחרת ברור לכל בר דעת שכל הנושא הוא נושא סרק אחד גדול. גם אם גנץ לא היה משנה את דעתו לגבי חוק שהוא עצמו הציע (ככל שאכן שינה את דעתו), הוא היה מתנגד כעת להעברת אותו חוק בדיוק על-ידי נתניהו. זה פוליטיקה נטו ועוד לא נולדה הצעת חוק הגיוס שיש בכוחה לגייס חרדים מעבר למכסה שממילא מתגייסת. הכל בלוף אחד גדול ומשחקים של פוליטיקאים בעלי אינטרס וקריצה לעבר האלקטורט שלהם.

דגלמנגל

Well-known member
אני לא מכיר שבג"צ פסל באופן מוחלט את שיטת המכסות, אבל יתכן שאתה צודק. בכל מקרה כאמור, זה לא היה אחרי שהצעת החוק של גנץ עברה בכנסת בקריאה ראשונה. כלומר ככל שאכן יש צורך בשינוי טיוטת הצעת החוק הזאת של גנץ, זה נובע (למשל) מהאירועים האקטואליים אך לא מדרישת בית המשפט.

כך או אחרת ברור לכל בר דעת שכל הנושא הוא נושא סרק אחד גדול. גם אם גנץ לא היה משנה את דעתו לגבי חוק שהוא עצמו הציע (ככל שאכן שינה את דעתו), הוא היה מתנגד כעת להעברת אותו חוק בדיוק על-ידי נתניהו. זה פוליטיקה נטו ועוד לא נולדה הצעת חוק הגיוס שיש בכוחה לגייס חרדים מעבר למכסה שממילא מתגייסת. הכל בלוף אחד גדול ומשחקים של פוליטיקאים בעלי אינטרס וקריצה לעבר האלקטורט שלהם.
נחיה ונראה

Henry0

Well-known member
מלחמות תמיד היו ויהיו
זו לא שאלת המלחמה,
אלא שאלת איך נילחמים? מהי תורת המלחמה?

בעשורים האחרונים האיסטטגיה היתה "צבא קטן וחכם".
ההצלחות האיסטרטגיות של איראן, וגידול בכמות זירות המלחמה,
מחייבת אותנו לשנות איסטרטגיה, ל- "צבא גדול וחכם".

בעבר צה"ל סבל מעודף מתגייסים,
וניתן היה בקלות למצוא פיתרונות למנוע גיוס,

היום הצבא חייב לחפש בנרות מתגייסים.
והוא חייב לחפש פיתרונות לגייס כמה שיותר.

גישתי האישית
להקים חייל חרדי, עם תפקיד יחודי, שכולל ישיבות לימוד בתוכו.
- מורכב אך ורק מחרדים, ולא רואה שום דבר אחר חוץ מחרדים.
- תפקיד ביטחוני יחודי, למשל חיל שמירה לאורך הגבולות.

וכך לרבנים לא יהיה חשש מחילונם של האברכים,
והם ישלבו לימוד תורה + תמיכה בהגנת המדינה.

נערך לאחרונה ב:

דגלמנגל

Well-known member
להקים חייל חרדי, עם תפקיד יחודי, שכולל ישיבות לימוד בתוכו.
- מורכב אך ורק מחרדים, ולא רואה שום דבר אחר חוץ מחרדים.
- תפקיד ביטחוני יחודי, למשל חיל שמירה לאורך הגבולות.
זה בעצם גיוס לצבא ואח"כ פטור אוטומטי, ממלחמות, במסגרת השירות
הצבאי, כלומר קומבינה חדשה, לחוסר השיוויון בנטל.
סתם, לידיעתך, יש בצהל יחידות עורפיות, אבל המשרתים בהן נבחרים
עפ"י קריטריונים של הצבא ולא מראש, לפי השתיכות למגזרים באזרחות.
וכך לרבנים לא יהיה חשש מחילונם של האברכים,
והם ישלבו לימוד תורה + תמיכה בהגנת המדינה.
מעניין ת'סבתא מה יחששו או לא יחששו הרבנים.
אגב, לימודים רשמיים במסגרת הצבא, נעשים רק
בקורסים מקצועיים, בעתודה האקדמית ובלימודי תואר
באוניברסיטה, לקצינים מדרגה מסוימת, שחותמים
קבע.

למעלה