יש כאן אנשים שמתעניינים בכתב הסיני?

יש כאן אנשים שמתעניינים בכתב הסיני?

שלום,

קוראים לי רן ואני סטודנט תואר שני להוראת סינית בבייג'ינג. שנים שלא ביקרתי כאן, איזה כיף לחזור! פעם כתבתי בעיקר על תרבות סין אבל כיום אני ממוקד הרבה יותר בנושא השפה והכתב. אם תמיד רציתם לטעום קצת מנדרינית אני מזמין אתכם ואתכן לעמוד החדש שלי - סימנית אחת ביום. כל יום סימנית חדשה מתחילים בראשון בינואר.

Eldad S

New member
יופי!

תודה רבה, רן.
אני מניח שתסביר גם איך כותבים בדיוק כל סימנית, כיוון הכתיבה וכו'?
מצוין.

בעבר מישהו כתב כאן בפורום הודעה עם המלצה על מורה לסינית בסין, ופניתי ללימוד דרכה (הלימוד התבצע בסקייפ). לא הייתי מרוצה, והפסקתי לאחר זמן קצר.
הודות למיזם שלך, תהיה לי הזדמנות להתחיל ללמוד מחדש.
מצפה לכך בקוצר רוח.

בוודאי

אני בדיוק בשלבים האחרונים של כתיבת מדריך לכל נושא הסימניות. את הפרקים הראשונים שעוסקים בעקרונות הבסיסיים של הכתב כבר פרסמתי בבלוג שלי (הנה קישורים לחלק הראשון, השני, השלישי, הרביעי, החמישי והשישי). הפרק האחרון הוא הסברים לגבי אופן הכתיבה כולל כל החוקים לגבי סדר הצעדים וכיוון הקווים, אבל ייקח לי עוד קצת זמן לסיים אותו, כי הוא דורש המון גרפיקה.

Eldad S

New member
עוד לא הספקתי להציץ,

אבל אני כבר מודה לך מאוד, על ההשקעה, ובכלל.
כל הכבוד.
בעוד כמה ימים, כשאסיים כמה פרויקטים גדולים (סוף שנה, בכל זאת), אקרא בעיון ובאופן יסודי את הקישורים שהזכרת.

shay4442

New member
שאלות טכניות לגבי הסינים והכתב הסיני

1. האם לשם כתיבה שוטפת בסינית יש צורך לזכור מאות סימנים?
2. האם הסינים נושאים איתם מילון/כרטיסיות בגלל שהם לא זוכרים את כל הסימנים?
3. האם לימוד הכתיבה הסינית בסין מגיל ילדות הוא תהליך ארוך ומורכב יותר מלימוד כתיבה אלפבתית כמוכר לנו בישראל או במדינות אחרות?
4. האם השימוש בכתב הבהרתי מגביל או משחרר לתחושתך?

תשובות

1. לא מאות אלא אלפים. כדי להבין עיתון צריך לדעת כ-4000 סימניות. בוגרי אוניברסיטה בסין מזהים כ-7000 סימניות.
  2. אף אחד לא מסתובב עם מילון בכיס. חוץ מזה שהיום כבר לא צריך לזכור איך כותבים כל סימניה כי את הכל מקלידים במחשב או בסמרטפון.
  3. בוודאי. עד כמה שאני יודע בכיתה ד' הילדים כבר יודעים כ-2000 סימניות ובכיתה ו' הם כבר מזהים את רוב הסימניות הדרושות לחיי היומיום.
  4. גם וגם. היופי בסינית הוא שאתה לא כותב צלילים ולא גם לא בדיוק מילים. אתה כותב רעיונות.

למעלה