טוב, הגיע הזמן לדיון חדש!

galahead

New member
טוב, הגיע הזמן לדיון חדש!

כמו שהבטחתי פעם (באחת מההודעות הראשוניות בפורום, כשעוד היינו אושר, ציפי, אני, 2 תרנגולות וחמור...) אני מעלה נושא מעניין (לדעתי, לפחות) לדיון - סופרים ייחודיים/גאוניים של המאה הנוכחית. הכוונה שלי היא לאותם סופרים שפיתחו סגנון ייחודי ובולט, אשר קיבע את שמם (חטוב או לרע, תלוי באהבה האישית לסגנון) בתולדות הספרות. אני מציע שלושה להתחיל איתם. והם (*מוציא את מעטפת האוסקר*): חורחה לואיס בורחס. ג´ון רונלד רעואל טולקין. פרנץ קפקא. let the games begin.....

לא באמת התכוונת למאה הנוכחית ...

התכוונת, כנראה, למאה העשרים. במאה העשרים אני חושב שצריך להוסיף לרשימת הסופרים שלך (כמובן) את ג´וזף הלר, וגם את דוד גרוסמן (בהתחשב בעיין ערך אהבה), ולא הייתי מתנגד גם לא"ב יהושע (בהתחשב בגירושים מאוחרים).

galahead

New member
כמובן שהכוונה הייתה למאה הקודמת,

כלומר המאה ה- 20, מה לעשות שאני עדיין תקוע בעבר הרחוק..:) הלר מקובל גם עליי מאוד, למרות שאני לא "נדבקתי" במילכוד באותה עוצמה שלך...:). לגבי עגנון, למרות סלידתי מיצירותיו, גם הוא בהחלט מתאים לרשימה. סגנון כתיבתו ועיצוב הדמויות בהחלט היה ייחודי והביא אחריו הרבה חקיינים וממשיכי דרך. לגבי השניים, אבגד יהושע ודוד גרוסמן, אני רק רוצה לשאול האם אתה באמת מאמין שהם מתאימים לקריטריונים של הרשימה? האם סגנונם כה בולט וייחודי? האם יצירותיהם היוו נק´ תפנית חשובות בספרות (עולמית ו/או עברית)? לגבי יהושע אני רק אעיד מנסיון אישי שתוך כדי קריאת קובץ הסיפורים הקצרים שלו (ששמו ברח לי...) נדף ריח חזק מאוד של קפקא מהדפים... הדבר אינו פסול או רע, ובהחלט יכול להיות שהוא סופר טוב, אבל האם באמת היית מציין אותו ברשימת הסופרים הייחודיים/"גאוניים" של המאה? לגבי דוד גרוסמן קשה לי לחוות דיעה מפורטת, מכיוון שאני לא בקיא במיוחד ביצירותיו, אבל אותן שאלות תקפות גם לגביו... וזהו :) גל

galahead

New member
נכון, RIGHT ON

הוא פשוט תמידיושב אצלי במשבצת מחזאים והם לא מתחברים לי עם סופרים... כן, כן, זה דפק גנטי...:)

ציפי ג

New member
יצחק בשביס זינגר, ברנרד מלמוד

והרב סבתו - ספורת יהודית במיטבה.

ציפי ג

New member
וסקוט פיצ´רלד ודוקטרוב

ספורים אמריקאים ורומן גארי.. ואגתה כריסטי...

galahead

New member
תגובות, תגובות

עם בשביס זינגר אני בהחלט מסכים - יש לו בהחלט מה שנקרא "קול ייחודי" ובחירה מאוד מעניינת של נושאים ושילובים (סיפורי אגדה פרו-מציאותיים שכאלה..:)) לגבי מלמוד והרב סבתו אני לא אחווה דעה מכיוון שאינני בקיא ביצירותיהם. לגבי הסופרים האמריקאיים - עם סקוט פיצג´רלד ואגתה כריסטי אני בהחלט מסכים (מכיוון ששוב, הקריטריונים הם סגנון ו/או תרומה ייחודיים). לגבי רומן גארי, האם מלבד היותו באמת סופר מעולה, הוא מתאים לקריטריון הרשימה? (ואני שואל, כי לדעתי הוא לא... אבל כן, הוא סופר מבריק!). ולגבי דוקטורוב, לא אחווה דעה מאותן סיבות הנ"ל. גל (יצא חרוז...)

ציפי ג

New member
אגתה כריסטי בריטית

אני חושבת שדרכו האוטוביוגרפית של רומן גארי, המתפרשת על פני רבים מספריו, הופכת אותך להיות כביכול חלק מנשמתו. יש בה תחושה של קרבה יתירה לסופר. לא הרגשתי את זה עם הרבה סופרים. אני מיחסת את זה לסגנון הכתיבה היחודי לו.

galahead

New member
כן, טוב, פליטת קולמוס

או יותר נכון פליטת מקלדת... כמובן שהיא בריטית (מאיפה עוד יכול לבוא שם שכזה...:)) ולגבי רומן גארי... אוקיי, מקובל, אולי כדאי שאני אקדיש לו עוד קצת תשומת לב כי הוא לא הצליח לשבות אותי... אבל כנראה שמספר חברי פורום כן... :)

אושר מ

New member
אין לי משוג מי שייך למאה הזו ומי לא

אז תסלחו לי. אני חושבת שיוסריאן צודק. הלר באמת בפנים. אני מנסה לחשוב על עוד. רומיין גארי בכתיבתו המדהימה. אסימוב אולי אפילו גם נכנס פה. וג´ורג´ ברנרד שו. נגמר לי. אם אני אזכר אני אוסיף. וגל - שני נ.ב 1. איפה עופר בהודעה הראשונה? הרי הוא זה שאמר לי בכלל להיכנס לכאן... 2. לא הובטח לי משו בפורום אחר? אם זה יותר מידי עבודה אז עזוב את זה, אבל תגיד מה קורה, טוב?

אושר מ

New member
ותגידו, משוררים נכנסים? כי אם כן

אז יש את אבות ישורון. ואני לא חושבת שצריך להסביר את זה. אני צודקת?

galahead

New member
עוד תגובות, תגובות

טוב, לגבי הלר כבר הסכמתי..:) לגבי רומן גארי גם קיימת כבר תגובתי. לגבי אסימוב, את צודקת בהחלט! ואני מכה קצת על חטא, למרות שאני לא חובב גדול של כתיבתו (מד"ב כן, אסימוב קצת פחות), כי אסימוב הוא בהחלט מעין אבא רוחני של כתיבה סיסטמטית של מד"ב רציני ומעמיק. המממ... ברנרד שאו? יכול להיות... דעתי קצת חלוקה לגבי מקומו הפרוזאי... ולגבי הנ"בתים :) 1. לא כל כך הבנתי למה הכוונה. 2. לא יותר מידי עבודה, פשוט לא ראיתי שום תגובה, אז הנחתי שאת טובעת בחומר או סתם לא מתעניינת...:)) יאללה ביי, גל

אושר מ

New member
אז ככה.

אני כן חושבת שרומיין גארי מתאים. כנ"ל לגבי ברנרד שו. למה? אני אנסח תשובה ואזור אליך. מה לגבי אבות ישורון? מסכים או לא? לא שאני צריכה הסכמה בעניין אבל שיהיה. ולעניין הנ"בתים - 1. הכוונה היתה ואתה ציפי אני שתי תרנגולות וחמור. איפה עופר בעניין? 2. אני אכן טובעת בים של חומר, אבל כבר אמרתי לך שאני שומרת הכל. ואני כן הגבתי. התגובה שלי היא האחרונה בשרשרת. יאאלה ביי
אני

למעלה