ח"כ מלכיאלי מש"ס בפניה לשר התחבורה: למנוע מ"נוע תנוע" לפעול

מצב
הנושא נעול.

igal2016

New member
לגבי זה

במה שאתה מבין תביע דעה , במה שלא זה טיפשות
רוב רובם של הרבנים במדינת ישראל למדו בישיבה לפחות שש שנים ואחר כך למדו לרבנות עוד לפחות שש שנים, הרבה יותר שנים מאשר להיות רופא בהתמחות הכי מורכבת שיש, יש חריגים נדירים אבל זו התמונה לגבי 98% מהם אם לא יותר. (אין נתונים מסודרים)

כאשר אדם מביע דעה בתחום שהוא לא למד בו בכלל, על סמך הצצה בויקיפדיה הוא יוצא אידיוט, גם אני בתחום שבו אני עוסק בו שנים,(אדריכלות פנים - פיקוח בנייה) אני בודק היטיב לפני שאני מביע דעה.

במקום לכעוס על השבת, הייתי מציע לך לחשוב למה החליטה הנהגת המדינה (החילונית) שלא להפעיל תחבורה ציבורית בשבת? איך הדתיים שכנעו אותם? ולמה?
למה אל על שהיא היום חברה פרטית לא מטיסה באופן רשמי טיסות בשבת (המוסך עובד בשבת)?

וההסבר הוא כי מדינת ישראל היא מדינה שמייצג את העם היהודי, ואחד הערכים הכי בסיסיים של העם היהודי זה השבת, החובה הסוציאלית לשבות ולא להיות עבד לכלכלה של להרוויח עוד ועוד, אלא לנוח יום אחד ולחיות חיי משפחה.
לקח אלפי שנים ! עד שרוב העולם לקח את הרעיון הזה ואימץ אותו בנוסח שלו, כל עם בצורה שבו הוא אימץ.
במשך כל אלפי השנים הללו היהודים היו בלתי רציונליים לחלוטין, על סף המשוגעים, אבל היהודים כמו שתמיד היו היהודים, שמרו שבת, גם אם זה גרם להם לנזק כלכלי וחברתי כבד.

לכן אין תחבורה ציבורית בשבת, כי מבחינה "ציבורית" במדינת ישראל יש "שבת" המדינה שובתת, ועל כך אתה צריך להיות גאה, שאתה שייך לאחד העמים העתיקים שבעולם, שלימד את כל העולם, הרבה מאוד דברים,(לא רק את ערך השבת) במחיר יקר של מיליוני חיי אדם שנרצחו על אמונתם היהודית לאורך כל חיי העם הזה.
לגבי זה
כמובן שאתה צודק לגבי עניין הבעת דיעה,
אין לי דוקטורט בתורה, אני לא אדמור, ולא מקובל

אני ממש ממש לא כועס על השבת, ההיפך,אני אוהב אותה,
אני כועס על זה שס"ש מתערבים לאחרים בחיים, ומונעים מנוחה משאר הציבור שהוא לא דתי,
השבת זה דבר נהדר ,
תורה ויהדות זה משהו שצריך לקבל על עצמך , לא משהו שכופים עליך, אחרת אתה לא תעסוק בתורה לשמה אלא מסיבות אחרות שלא קשורות לתורה,
וזה בהחלט זכות לשמור תורה שבת ומצוות ,
לא צריך לכפות את זה על כולם , מי שמקבל על עצמו שיעשה, בכיף ,
אף אחד לא עוצר אותו , אפילו מפרגנים
יש דרכים אחרות להסביר לחילונים למה כדאי לשמור שבת או להיות דתי , חוץ מאשר לכפות עליהם את זה

איך הדתיים שיכנעו אותם, כנראה שמאז רבין ושרון, הם מפחדים שיעשו להם פולסא דנורא או משהו, אז מקשיבים לדתיים כדי להישאר בכיסא,
https://he.wikipedia.org/wiki/פולסא_דנורא
למרות שבכלל זה עונש למלאכים, ולא לבני אדם בכלל , ואור זה לא בהכרך אש כמו פה

ואם אתה מודאג מזה שנסיעה בשבת זה חילול שבת ,
אז אמורים לקבל על זה מוות בסקילה , כרגע אין את הסנהדרין, אבל אומרים שאחרי זה ,הדין קורה כרגע כדרך הטבע,כלומר מישהו שחילל שבת איכשהו יחליק מהגג או ממקום גבוה, יש בממוצע בארץ 500-600 אנשים בשנה שמתו או נפצעו מנפילה מגובה,רובם פועלי ביניים ערבים ממה שנראה,
אם כל כך הרבה מחללים שבת על ידי נסיעה במכונית כדי לנוח , כנראה שהמספר אמור להיות יותר גבוה מ500 , כלומר יש 8 מיליון אזרחים מתוכם 6 מיליון יהודים מתוכם 2 שליש חילוניים-מסורתיים , זאת אומרת שרק 2-3 מיליון שומרים שבת,
כל השאר מחללים שבת לכאורה על ידי הפעלת חשמל ונסיעה בשבת וכל זה,
https://he.wikipedia.org/wiki/ארבע_...99.D7.95_.D7.9E.D7.9E.D7.99.D7.AA.D7.99.D7.9D

לא יודע לגבי רבנים אבל הרבה דתיים בישיבות וכל זה, לא עובדים, לא משרתים בצבא(אף אחד לא אמר להם להיות קרביים או משהו) ורק מקבלים מלא כסף ממעמד הביניים ששובר את הגב שלו ומזיע מלא שעות על גבי שעות בשביל להביא את הכסף הזה הביתה,
וכל זה למקרה שייצא משם מישהו שהוא עילוי בתורה, או לפחות רב או אדמור,
לדעתי לפחות אם יצא שבסוף הוא לא עילוי בתחום התורה , אז לפחות להחזיר לעם חלק מהמענקים שקיבל ולשרת את המדינה אפילו טיפה לא ביקשו 3 שנים מלאות , ולהעריך את הכסף שנותנים להם, תאמין לי שאם יצא מישהו שהוא עילוי בתורה מזה אף אחד לא ייכעס על זה שהוא הוציא על זה מלא כסף , זה בעייתי הפרזיטיות בלי להחזיר משהו חזרה למי שנתן

מה גם שאני לא רואה זוג ממוצע שהוא לא דתי מצליח לגדל 8-15 ילדים כמו משפחה חרדית , בלי המענקים שהיא מקבלת ,אם עלות גידול של כל ילד זה 700 אלף-מיליון שקל, אז הם יהיו צריכים להיות די עשירים בשביל לגדל כל כך הרבה ילדים

כמובן שאין לי בעיה עם דתיים או דת , אבל כל המלחמת חורמה הזאת בצעירים על האוטובוסים בשבת רק עושה עוד אנטגוניזם ושנאה לדת ולחרדים , לא אמורים לסבול מיום השבת,וזה סתם גורם לביטול תורה, יכול להיות שחלק מהצעירים היו מתחברים יותר לדת אילולא הניגוח הספציפי בהם

טכנולוגיה ביסודה היא לא רעה , היא גם לא בהכרח טובה, היא פשוט שם לשרת את הבן אדם , השאלה היא איך משתמשים באותה טכנולוגיה,
האם עושים עבודה עם המחשב לעסק , או מסתכלים בסרט כדי לנוח,
או האם הפלאפון מחייג כדי להזעיק מדא כי קרה משהו, או סתם גולש בפייסבוק לבדוק לייקים, אי אפשר להכליל את כל הטכנולוגיה ולהגדיר אותה כרעה , זה הכל תלוי באדם שמשתמש בה,
דרך ארץ קדמה לתורה , חייה ותן לחיות , זה כל מה שאני אומר
אנחנו לא צריכים עוד פילוג בעם , צריכים לחיות בשלום עם כולם פה

אף אחד לא דיבר על ליסוע למטרות עבודה , דיברתי על תחבורה על מנת לנוח ללכת לים לראות את המשפחה,לא אמרתי שצריך לעבוד כל השבוע , אלא שצריכים להיות יומיים חופש בלי קשר לדת או לא דת, ולא כל צעיר בן 22 שמקבל משכורת מינימום יכול לקחת מונית לבד מהצפון למרכז בשישי ב500 שקל כל שבוע,

ואם אתה אומר שלא צריכים ליסוע בכלל בשבת , אז למה שלא נחסום פשוט את הכבישים שגם מכוניות ואופנועים לא ייסעו , למה רק לאוטובוסים אסור? וגם את המטוסים ואת הצבא ,בתי חולים, הכל נשבית שכולם יהיו בבית ,גם הגוים והתיירים שלא יוכלו לקנות לעצמם אוכל

mister K

New member
או שאתה תמים או שאתה דמגוג

רוב רובם של הרבנים במדינת ישראל למדו בישיבה לפחות שש שנים ואחר כך למדו לרבנות עוד לפחות שש שנים, הרבה יותר שנים מאשר להיות רופא בהתמחות הכי מורכבת שיש, יש חריגים נדירים אבל זו התמונה לגבי 98% מהם אם לא יותר. (אין נתונים מסודרים)

כאשר אדם מביע דעה בתחום שהוא לא למד בו בכלל, על סמך הצצה בויקיפדיה הוא יוצא אידיוט, גם אני בתחום שבו אני עוסק בו שנים,(אדריכלות פנים - פיקוח בנייה) אני בודק היטיב לפני שאני מביע דעה.

במקום לכעוס על השבת, הייתי מציע לך לחשוב למה החליטה הנהגת המדינה (החילונית) שלא להפעיל תחבורה ציבורית בשבת? איך הדתיים שכנעו אותם? ולמה?
למה אל על שהיא היום חברה פרטית לא מטיסה באופן רשמי טיסות בשבת (המוסך עובד בשבת)?

וההסבר הוא כי מדינת ישראל היא מדינה שמייצג את העם היהודי, ואחד הערכים הכי בסיסיים של העם היהודי זה השבת, החובה הסוציאלית לשבות ולא להיות עבד לכלכלה של להרוויח עוד ועוד, אלא לנוח יום אחד ולחיות חיי משפחה.
לקח אלפי שנים ! עד שרוב העולם לקח את הרעיון הזה ואימץ אותו בנוסח שלו, כל עם בצורה שבו הוא אימץ.
במשך כל אלפי השנים הללו היהודים היו בלתי רציונליים לחלוטין, על סף המשוגעים, אבל היהודים כמו שתמיד היו היהודים, שמרו שבת, גם אם זה גרם להם לנזק כלכלי וחברתי כבד.

לכן אין תחבורה ציבורית בשבת, כי מבחינה "ציבורית" במדינת ישראל יש "שבת" המדינה שובתת, ועל כך אתה צריך להיות גאה, שאתה שייך לאחד העמים העתיקים שבעולם, שלימד את כל העולם, הרבה מאוד דברים,(לא רק את ערך השבת) במחיר יקר של מיליוני חיי אדם שנרצחו על אמונתם היהודית לאורך כל חיי העם הזה.
או שאתה תמים או שאתה דמגוג
בן גוריון בחר להקפיא את המצב בו לא פועלת תח"צ בשבת, משיקולים פוליטיים גרידא. אני ממליץ לך ללכת ולקרוא קצת בנושא.
בן גוריון אמנם היה חילוני אבל רחוק מאוד מליברל. לא ממש היה איכפת לו להקריב את עניין התחבורה הציבורית למען הקמת קואליציה. מאז ועד היום זה לא השתנה.
אל על בוחרת כיום שלא לטוס בשבת כחלק מהמדיניות שלה למצב עצמה כחברת התעופה של החרדים. היא גם חברת התעופה היחידה שאני מכיר שנכנעת לשגעונות אחרים יותר גרועים שיש להם.
זו אחת הסיבות שבגללן אני לא סובל את אל על (מעבר לעובדה שזו חברה יקרה עם שירות בינוני ומטוסים עתיקים).
יום מנוחה הוא לא נחלת היהדות בלבד אלא משהו שקיים ברוב המדינות בעולם. בחלקן אפילו יש יומיים של מנוחה בשבוע, שבהן תמיד פועלת תח"צ במתכונת מצומצמת, כי זה מה שנורמלי. במאה ה-21 אי אפשר לכלוא אנשים בבית בכוח בשם איזו אמונה עתיקה ואין לזה שום קשר למה שכתבת על "להיות עבד לכלכלה".
מה עוד שלאף אחד, אבל אף אחד, אין את הזכות למנוע מאגודה פרטית להפעיל אוטובוס מכספה הפרטי מתי שתרצה.
פה אפילו לא קיים כבר התירוץ של שימוש בכספי מיסים. הזעקות שמשמיעים עכשיו כל מיני עסקנים נגד המיזמים הפרטיים, הם ההוכחה לכך שעניין "השימוש בכסף של הדתיים בניגוד לרצונם" הוא סתם תירוץ ושמניעת התח"צ בשבת היא אך ורק משיקולי אגו ושליטה של עסקני הדת.

ומשהו לגבי מה שכתבת בסוף: בעידן המודרני (לא מדבר כרגע על העת העתיקה/ימי הביניים) יהודים לא נרצחו כי שמרו על אמונתם. הם נרצחו כי מישהו החליט שהם שייכים לגזע שלא ראוי לחיות וזאת בלי שום קשר לאמונה שלהם.
רוב אבות המשפחה שלי שהיו חילונים, עלו ארצה טרום הקמת המדינה, לא כדי שיוכלו לשמור על מצוות שהם לא האמינו בהן, אלא פשוט כדי שתהיה להם מדינה משלהם. הם לא הקימו פה את המדינה בשביל שתהיה מדינת הלכה וכדי שאנשים כמוך יכתיבו להם חוקים של מתי מותר להם לעבוד ומתי לא. אני הולך לפי המסורת של משפחתי ודוגל באותה הגישה.

maormp

New member
רבנים למדו יותר מרופאים? אז כשתזדקק לניתוח לך לרב

"רוב רובם של הרבנים במדינת ישראל למדו בישיבה לפחות שש שנים ואחר כך למדו לרבנות עוד לפחות שש שנים, הרבה יותר שנים מאשר להיות רופא בהתמחות הכי מורכבת שיש..."

אחלה מהלך של "די בחכימא" הבאת לנו פה.
לימודי הסמכה לרבנות מורכבים וקשים יותר מלימודי רפואה?
מעט ענווה לא תזיק לך, זה לא באמת בר השוואה, זה לא אותו תחום דעת.

אחד הוא מתחום הרוח והשני הוא מתחום המדעים.
אובייקטיבית, הרבה יותר קשה ללמוד מדעים מאשר רוח, אפשר למדוד את זה, אפשר לכמת את זה.

דבר נוסף שאפשר למדוד הוא המשקל של לימודי הסמכה לרבנות באקדמיה כפי שאפשר לראות באתר של אונ' בר-אילן.
בוגר תיכון ישראלי שמבקש ללמוד תואר ראשון בתושב''ע נדרש ללימודים בהיקף 46 ש"ש ורב שלמד שש שנים נדרש ללימודים בהיקף 30 ש"ש.

http://talmud.biu.ac.il/node/353

דבר אחרון, בשביל להתקבל ללימודי רפואה צריך פסיכומטרי בציון גבוה מאוד, מתמטיקה ברמה 5 יח"ל ופיזיקה או כימיה ברמה 5 יח"ל.
מאחר ולימודי הסמכה לרבנות הם קשים יותר מלימודי רפואה, אז אני מניח (קל וחומר) שרבנים מוציאים 800 על ימין ועל שמאל.

"אתה שייך לאחד העמים העתיקים שבעולם, שלימד את כל העולם, הרבה מאוד דברים,(לא רק את ערך השבת) "

לא כזה עתיק, לא כזה הרבה וגם השבת היא לא כל כך המצאה יהודית.
בכל מקרה, מי אתה שתחליט שהשבת כפי שאתה מבין אותה היא הדרך היחידה לנהוג לפיה, מה אכפת לך שאני רוצה לנסוע לים ומי אתה שתכפה עליי את הדרך שלך?
אל תשלה את עצמך, הסיבה היחידה שהכפייה מתקיימת היא כי כרגע יש לך כוח פוליטי, לא לעולם חוסן.

Bus Nerd

Active member
אני לא אזדקק לרב לעולם. אני כן זקוק לאוטובוס בשבת ולרופאים.

"רוב רובם של הרבנים במדינת ישראל למדו בישיבה לפחות שש שנים ואחר כך למדו לרבנות עוד לפחות שש שנים, הרבה יותר שנים מאשר להיות רופא בהתמחות הכי מורכבת שיש..."

אחלה מהלך של "די בחכימא" הבאת לנו פה.
לימודי הסמכה לרבנות מורכבים וקשים יותר מלימודי רפואה?
מעט ענווה לא תזיק לך, זה לא באמת בר השוואה, זה לא אותו תחום דעת.

אחד הוא מתחום הרוח והשני הוא מתחום המדעים.
אובייקטיבית, הרבה יותר קשה ללמוד מדעים מאשר רוח, אפשר למדוד את זה, אפשר לכמת את זה.

דבר נוסף שאפשר למדוד הוא המשקל של לימודי הסמכה לרבנות באקדמיה כפי שאפשר לראות באתר של אונ' בר-אילן.
בוגר תיכון ישראלי שמבקש ללמוד תואר ראשון בתושב''ע נדרש ללימודים בהיקף 46 ש"ש ורב שלמד שש שנים נדרש ללימודים בהיקף 30 ש"ש.

http://talmud.biu.ac.il/node/353

דבר אחרון, בשביל להתקבל ללימודי רפואה צריך פסיכומטרי בציון גבוה מאוד, מתמטיקה ברמה 5 יח"ל ופיזיקה או כימיה ברמה 5 יח"ל.
מאחר ולימודי הסמכה לרבנות הם קשים יותר מלימודי רפואה, אז אני מניח (קל וחומר) שרבנים מוציאים 800 על ימין ועל שמאל.

"אתה שייך לאחד העמים העתיקים שבעולם, שלימד את כל העולם, הרבה מאוד דברים,(לא רק את ערך השבת) "

לא כזה עתיק, לא כזה הרבה וגם השבת היא לא כל כך המצאה יהודית.
בכל מקרה, מי אתה שתחליט שהשבת כפי שאתה מבין אותה היא הדרך היחידה לנהוג לפיה, מה אכפת לך שאני רוצה לנסוע לים ומי אתה שתכפה עליי את הדרך שלך?
אל תשלה את עצמך, הסיבה היחידה שהכפייה מתקיימת היא כי כרגע יש לך כוח פוליטי, לא לעולם חוסן.
אני לא אזדקק לרב לעולם. אני כן זקוק לאוטובוס בשבת ולרופאים.

מצב
הנושא נעול.
למעלה