ח"כ כסיף - כיתות הכוננות כמו מיליציות גרמניות

1ספי11

Well-known member
מק
אתה מתכוון כמובן לדוגמה כמו התיקון לחוק שביטל (באופן יחסי) את עילת הסבירות למשל :cool:. זה שהממשלה העבירה בדיוק כפי שאתה דורש על אף ההפגנות, אבל בדיוק כמו ש'רוב הזמן נח' כתב, היה גוף אחר ששולט במדינה בפועל ולא איפשר לממשלה הנבחרת לעשות את אשר מצאה לנכון.

אופסי.
מקרה אחד שהוא פחות משמעותי ולא הייתה בעיה עבור הממשלה לתקן את החוק כך שהבג"ץ לא יוכל לפסול אותו.
אבל הכי קל זה להתפלש במסכנות הקורבנית שהביבסטים כל כך אוהבים.

Harrington

Well-known member
מנהל
מקרה אחד שהוא פחות משמעותי
את זה מי מחליט בדיוק? כי בעיני זה היה אחד האירועים המשמעותיים ביותר בעשור האחרון בישראל (מבחינה זו).
ולא הייתה בעיה עבור הממשלה לתקן את החוק כך שהבג"ץ לא יוכל לפסול אותו.
עקרונית אני גם סבור כך ברוב המקרים. אולם לא תמיד זה המצב. במקרה דנן לא הייתה לבג"צ שום עילה לפסילת התיקון לחוק. הוא פשוט חרג מסמכותו (מה שכמובן נמצא בסמכותו, על אף הכשל הלוגי בשני חלקי המשפט הזה :cool:),
אבל הכי קל זה להתפלש במסכנות הקורבנית שהביבסטים כל כך אוהבים.
מה זה קל, קליל לחלוטין :). הנה לך דוגמה שאתה לא באמת מסוגל להתמודד איתה, מאחר והיא סותרת את כל טענותיך בעניין. להגדיר את הדוגמה כ"פחות משמעותית" רק כדי לצאת מזה איכשהו, זאת שיטה חביבה. אבל היא לא משנה מציאות כמובן ונח שרוב הזמן נח, מה לעשות, פשוט צודק בדבריו (כמו שגם יש צדק בדבריך לגבי הבחירה בממשלה אימפוטנטית).

1ספי11

Well-known member
את זה מי מחליט בדיוק? כי בעיני זה היה אחד האירועים המשמעותיים ביותר בעשור האחרון בישראל (מבחינה זו).

עקרונית אני גם סבור כך ברוב המקרים. אולם לא תמיד זה המצב. במקרה דנן לא הייתה לבג"צ שום עילה לפסילת התיקון לחוק. הוא פשוט חרג מסמכותו (מה שכמובן נמצא בסמכותו, על אף הכשל הלוגי בשני חלקי המשפט הזה :cool:),

מה זה קל, קליל לחלוטין :). הנה לך דוגמה שאתה לא באמת מסוגל להתמודד איתה, מאחר והיא סותרת את כל טענותיך בעניין. להגדיר את הדוגמה כ"פחות משמעותית" רק כדי לצאת מזה איכשהו, זאת שיטה חביבה. אבל היא לא משנה מציאות כמובן ונח שרוב הזמן נח, מה לעשות, פשוט צודק בדבריו (כמו שגם יש צדק בדבריך לגבי הבחירה בממשלה אימפוטנטית).
חוק שנותן תמיכה לכל מעשה שחיתות שהאמסלמים יכולים להעלות בדעתם. אם זאת הדוגמה, יכולים הביביסטים להמשיך להתפלש באומללותם הקורבנית.

Harrington

Well-known member
מנהל
חוק שנותן תמיכה לכל מעשה שחיתות שהאמסלמים יכולים להעלות בדעתם.
לא. זה מה שהרל"ב ניסו להציג מהצעת החוק. אין ולא היה לזה מעולם כמובן כל אחיזה במציאות. אבל הנפצה נחמדה מעבר לכך :).
אם זאת הדוגמה, יכולים הביביסטים להמשיך להתפלש באומללותם הקורבנית.
בקיצור אתה מעדיף לתקוף את הבאת הדוגמה במקום להתמודד איתה ופשוט להודות שאינך מסוגל לעשות זאת, מאחר והיא מוכיחה את מה שהמתדיין הקודם מולך טען. כל זה בסדר ולגיטימי. אבל מדוע אינך גבר מספיק בשביל פשוט לומר את זה (והרי אף בר דעת, קרי אדם ישר, כן והגון, לא יכול להכחיש את נכונות הדוגמה הנ"ל ואף אתה לא הכחשת אותה או את נכונותה, רק ניסית לגמד אותה בתגובתך הראשונה :))? זה סתם קצת חבל בעיני. אולי תנסה לגדל זוג קוהונס לפעם הבאה? לשיקולך כמובן.

מיצינו.

Cranio

Well-known member
כמה עלוב מי שמאשים את השמאל בהתנתקות כשמי שהוביל את ההתנתקות היה הליכוד כולל נתניהו.
השמאל אמר שאת הוצאת האזרחים הישראלים מרצועת עזה צריך לעשות בהסכם.

ובכלל, גם מי שחשב שזה אסון ביטחוני ולא עשה דבר כדי למנוע אותו לא יכול לבוא בטענות.
ההסברים שלך נופלים על אוזני רובוט.
הוא בכלל לא מבין את מה שהוא פולט אלא סתם חוזר על השקרים שמאכילים אותו.

בון דוק

Well-known member
כמה עלוב מי שמאשים את השמאל בהתנתקות כשמי שהוביל את ההתנתקות היה הליכוד כולל נתניהו.
השמאל אמר שאת הוצאת האזרחים הישראלים מרצועת עזה צריך לעשות בהסכם.

ובכלל, גם מי שחשב שזה אסון ביטחוני ולא עשה דבר כדי למנוע אותו לא יכול לבוא בטענות.
נשמה
הנסיגות וההתנתקויות מיו"ש נולדו אצלכן ולא משנה מי הקבלן המבצע .

דגלמנגל

Well-known member
האמת של השמאל שההתנתקות תיתן ביטחון.
מה אתה אומר...
המציאות היא שהיא גרמה ל 07.10.
המציאות היא שממשלת הימין, בראשותו של אריק שרון ובתמיכתו של ביבי
יזמה, הובילה ובצעה את ההתנתקות, כדי להשיג ביטחון.
האמת של השמאל היא בקן הקוקיה.
האמת היא שביבי, כמו קוקיה, מטיל את ביצי מחדליו בקן השמאל
ומכריז על כך שאינן שלו.

רוב הזמן נח

Well-known member
מה אתה אומר...

האמת היא שביבי, כמו קוקיה, מטיל את ביצי מחדליו בקן השמאל
ומכריז על כך שאינן שלו.
שרון שפרש לשמאל ולקדימה כי פחד שישלחו עליו את הפרקליטות המושחתת.

דגלמנגל

Well-known member
שרון שפרש לשמאל ולקדימה כי פחד שישלחו עליו את הפרקליטות המושחתת.
מה, באמת?!
כי לא זכור לי ששרון התפקד למפלגת העבודה. או למר"ץ.
אתה אולי מתכוון ב"שמאל" לכל מי שלא הצביע לביבי,
אבל שוכח, שבימי שרון וההתנתקות, לא ביבי היה ר"מ
ומה ששרון עשה אחרי שפרש - אין לו קשר לפוליטיקה.

Harrington

Well-known member
מנהל
המממ... תמהני אם אתה באמת מאמין במה שכתבת. רק נזכיר ששרון ימ"ש (וללא קשר מיוחד לביבי כמובן, על אף הצורך הרל"בי למשוך את שמו בכוח לנושא ולעשות כאילו מתוך מחשבה מוטעית שזה ישפיע כיום על בוחר ימין כלשהו) הגה (למעשה לא הוא אלא בניו ויועציו) את התוכנית לגירוש יהודי רצע"ז מבתיהם ונטישת הרצועה וציר פילדלפי שלא במסגרת שום "ממשלת ימין" (הוא פירק את הממשלה הזאת כשפיטר את שרי הימין שהתנגדו למהלך). על אף שטען (בנאום אחד בכל אופן) שזה יהיה לטובת בטחון ישראל, היו סברות רבות (ואישית ברור לי שזה המצב לאשורו) שכל הרעיון נולד אך ורק כדי למלטו מכתב אישום פלילי חמור שעמד להיות מוגש נגדו וכן כדי לשפר את מיצובו הבינלאומי שעדיין סבל מאחריותו הנטענת באירועי סברה ושתילה.

אישית אני לא מאמין לרגע ששרון ימ"ש האמין בעצמו שהתוכנית תשפר את בטחון ישראל. ההיפך הוא הנכון לדעתי. הוא ידע היטב שהוא מסכן את בטחון המדינה במעשיו הנלוזים. אבל הוא נגרר אחרי הצוות שלו והפיתוי לא להיות ראש הממשלה הראשון (דאז) שמוגש נגדו כתב אישום פלילי בעודו מכהן, היה גדול מדי.

דגלמנגל

Well-known member
המממ... תמהני אם אתה באמת מאמין במה שכתבת. רק נזכיר ששרון ימ"ש (וללא קשר מיוחד לביבי כמובן, על אף הצורך הרל"בי למשוך את שמו בכוח לנושא ולעשות כאילו מתוך מחשבה מוטעית שזה ישפיע כיום על בוחר ימין כלשהו) הגה (למעשה לא הוא אלא בניו ויועציו) את התוכנית לגירוש יהודי רצע"ז מבתיהם ונטישת הרצועה וציר פילדלפי שלא במסגרת שום "ממשלת ימין" (הוא פירק את הממשלה הזאת כשפיטר את שרי הימין שהתנגדו למהלך). על אף שטען (בנאום אחד בכל אופן) שזה יהיה לטובת בטחון ישראל, היו סברות רבות (ואישית ברור לי שזה המצב לאשורו) שכל הרעיון נולד אך ורק כדי למלטו מכתב אישום פלילי חמור שעמד להיות מוגש נגדו וכן כדי לשפר את מיצובו הבינלאומי שעדיין סבל מאחריותו הנטענת באירועי סברה ושתילה.

אישית אני לא מאמין לרגע ששרון ימ"ש האמין בעצמו שהתוכנית תשפר את בטחון ישראל. ההיפך הוא הנכון לדעתי. הוא ידע היטב שהוא מסכן את בטחון המדינה במעשיו הנלוזים. אבל הוא נגרר אחרי הצוות שלו והפיתוי לא להיות ראש הממשלה הראשון (דאז) שמוגש נגדו כתב אישום פלילי בעודו מכהן, היה גדול מדי.
כדאי שתיצמד לעובדות. במה אתה מאמין, או בטוח, שקרה, על פי הבנתך - אינו רלוונטי.

Harrington

Well-known member
מנהל
כדאי שתיצמד לעובדות. במה אתה מאמין, או בטוח, שקרה, על פי הבנתך - אינו רלוונטי.
אהה, לא יודע איך לספר לך את זה, אבל דווקא לגיטימי בפורומים אינטרנטיים להביע דעה "על פי הבנה" :). אני בכל אופן אעשה זאת גם כשזה לא לרוחך. רלוונטי או לא? זה בעיני המתבונן. רק שים לב שאתה עושה כמובן בדיוק את אותו הדבר (וזה כמובן לגיטימי לחלוטין). אין לך "עובדה" ששרון ימ"ש סבר שהוא משפר את בטחון ישראל על-ידי גירוש קרוב לעשרת אלפי יהודים מבתיהם. יש לך הערכה, מחשבה, דעה, סברה. כלומר, הדברים הם כאלה "על-פי הבנתך" :).

אז לפני שאתה מטיף לי מוסר על מה בדברי רלוונטי ומה לא, טול קורה מבין עיניך, עצור לרגע מול המראה שבמסדרון וחשוב שנית :).

מיצינו.

דגלמנגל

Well-known member
אהה, לא יודע איך לספר לך את זה, אבל דווקא לגיטימי בפורומים אינטרנטיים להביע דעה "על פי הבנה" :). אני בכל אופן אעשה זאת גם כשזה לא לרוחך. רלוונטי או לא? זה בעיני המתבונן. רק שים לב שאתה עושה כמובן בדיוק את אותו הדבר (וזה כמובן לגיטימי לחלוטין). אין לך "עובדה" ששרון ימ"ש סבר שהוא משפר את בטחון ישראל על-ידי גירוש קרוב לעשרת אלפי יהודים מבתיהם. יש לך הערכה, מחשבה, דעה, סברה. כלומר, הדברים הם כאלה "על-פי הבנתך" :).

אז לפני שאתה מטיף לי מוסר על מה בדברי רלוונטי ומה לא, טול קורה מבין עיניך, עצור לרגע מול המראה שבמסדרון וחשוב שנית :).

מיצינו.
תעשה מה שאתה רוצה, מר מיצינ', אותי לא מעניין במה אתה עוטף את העובדות, כך שתראנה מתאימות, למציאות, שיצרת לעצמך.
מה אתה חושב, שמישהו חשב, או האמין, לפני שעשה מעשה, שייך להזיות הפרטיות שלך ומנותק לחלוטין מן העובדות ההיסטוריות.
אז יאללה, חפש מישהו אחר למרוח אותו. לי אין סבלנות לקשקשת האינסופית שלך.

Harrington

Well-known member
מנהל
תעשה מה שאתה רוצה, מר מיצינ', אותי לא מעניין במה אתה עוטף את העובדות, כך שתראנה מתאימות, למציאות, שיצרת לעצמך.
מה אתה חושב, שמישהו חשב, או האמין, לפני שעשה מעשה, שייך להזיות הפרטיות שלך ומנותק לחלוטין מן העובדות ההיסטוריות.
אז יאללה, חפש מישהו אחר למרוח אותו. לי אין סבלנות לקשקשת האינסופית שלך.
אתה שב ותוקף אותי על בדיוק, אחד לאחד, מה שאתה (גם) עושה :). ההבדל היחיד בינינו הוא שאני הגון מספיק כדי להודות בצדקת טענתך זו, בעוד שאתה מרגיש צורך מסיבה כלשהי לעשות כאילו אתה נוהג אחרת.

כך או כך, נראה שדעתי בנושא ברורה. מה דעתך? לא לגמרי ברור מהמעבר שלך לדיון על פסיקים ומה מותר למתדיין מולך כן או לא לכתוב. לדעתך כמובן...

באמת שמיצינו (מה שאגב די חבל כי יש לנושא אחלה פוטנציאל להתפתח לדיון ענייני ומעניין, על אף שנוהל כאן מאות פעמים בעבר :)). תחזור אלי כשתתגבר ו/או תתבגר.

דגלמנגל

Well-known member
אתה שב ותוקף אותי על בדיוק, אחד לאחד, מה שאתה (גם) עושה :). ההבדל היחיד בינינו הוא שאני הגון מספיק כדי להודות בצדקת טענתך זו, בעוד שאתה מרגיש צורך מסיבה כלשהי לעשות כאילו אתה נוהג אחרת.

כך או כך, נראה שדעתי בנושא ברורה. מה דעתך? לא לגמרי ברור מהמעבר שלך לדיון על פסיקים ומה מותר למתדיין מולך כן או לא לכתוב. לדעתך כמובן...

באמת שמיצינו (מה שאגב די חבל כי יש לנושא אחלה פוטנציאל להתפתח לדיון ענייני ומעניין, על אף שנוהל כאן מאות פעמים בעבר :)). תחזור אלי כשתתגבר ו/או תתבגר.
אתה רחוק מלהיות הגון. ההרגשה היא שאתה לא מאמין בדברי הסנגוריה, שאתה כותב כאן, באופן אובססיבי, אתה פשוט עובד בזה.
ואני נמצא כאן בשביל ההנאה שאחרי העבודה. אין חיבור. אני לא מגיב לך וטוב היה אילו גם אתה נהגת כך.

Harrington

Well-known member
מנהל
אתה רחוק מלהיות הגון.
קרא שוב את הדברים למעלה עליהם כתבתי זאת ואנא ספר לי במה אינני הגון בדיוק. אשמח ללמוד ולהשתפר.
ההרגשה היא שאתה לא מאמין בדברי הסנגוריה, שאתה כותב כאן, באופן אובססיבי, אתה פשוט עובד בזה.
הממ... אני לא עובד בזה, אבל מה הקשר כעת "דברי סנגוריה"? כל טענתי הייתה שאתה כותב/טוען כאן את דעתך האישית והערכתך ושלא מדובר בעובדות. הא ותו לא. בדיוק מה שטענתי כלפי ואני (להשקפתי בהגינות) הודיתי שאכן זה המצב. אין לזה שום קשר לא לסנגוריה ולא לקטגוריה :).

אם כוונתך לדברי סנגוריה על שרון ימ"ש, משהו שכלל לא נכנסנו אליו, אכן אני לא מקבל דברי סנגוריה על האיש הזה. לא מוכן ולא מעונין. אמנם, אם וכאשר ביום מן הימים מישהו יופיע לפני עם עובדות ממשיות (מה שלא צפוי לקרות מאחר ואין כאלה בנמצא כמובן, בסוגיה שאנחנו מדברים עליה :)), או אז אשמח לשמוע, ללמוד, לנתח מחדש על סמך העובדות שיתגלו ואולי לשנות את עמדתי.

אולם כל עוד עסקינן בדעות בלבד, קרי אתה מציין את דעתך (שאתה משום מה מגדיר כעובדות) והיא עומדת מול דעתי? אכן, לא אקבל סנגוריה על הנ"ל. אתה לגמרי צודק :).
ואני נמצא כאן בשביל ההנאה שאחרי העבודה.
אוי איזה באסה. אכן הבדל תהומי ממני. אני נמצא כאן בשביל הבאסה ולא בשביל ההנאה :) (לא כמובן ;-)).
אין חיבור. אני לא מגיב לך וטוב היה אילו גם אתה נהגת כך.
לא מרגיש צורך בחיבורים ולא נמצא כאן כדי להתחבר :). אני כאן, בעיקר, בשביל הדיונים הענייניים (כן כן, יש כאלה מעת לעת, תאמין או לא :)). אז צר לי דגלמנגל היקר, אבל אגיב לפוסטים שלך אם וכאשר אמצא לנכון ובהתאם לרמת העניין שלי בנושא או בדברים שכתבת. אם תגיב על דברי אם לאו? זה לגמרי שיקול אישי שלך שאיני מוסמך לדבר עליו :).

המשך יום שקט ונעים בינתיים.

Harrington

Well-known member
מנהל
וזה מה שמטריד אתכם בשרשורים שאנחנו פותחים -

האמת !
זה בגלל שכל כך קשה לאתר אותה בשרשורים ש"אתם" פותחים :). בעיקר במקרה שלך, כש99% מהפוסטים/שרשורים שאתה פותח מסתכמים בזריקת סיסמאות נבובות ללא כל תוכן, לא אמת ולא משהו אחר :).

למעלה